• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

November/Listopad 2007- maminky po čtvrté, aneb máme doma batole :-)

20. března 2010 
Četla jsem,že vybíravost v jídle anebo nechuť je v tomto věku normální. Takto asi tak bude. Ale je to teda pěknej vopruz :rolling_eyes:

uličnice je vzhůru a juká na mě z postýlky, tak jdu taky, pa :sunglasses:
2. črc 2009 ve 13:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky letím,ahojky. :wink:
2. črc 2009 ve 13:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj tak tady je pekny vedro a vlhko moc ne...proste krasne na to se vyplacnout u vody...nejhorsi je ze tady maji jedno koupaliste na veliky mesto:/ sileny...a v okoli zadnej aquapark a nic...ale pry tu postavily neco jako pláž s palmama a na mistni je to drahy ..5 euro...tak doufam že tam nebude narvany a Lilca nic z te vody nechytne...loni jsme byly na tom obycejnym koupaku a pak mela 14 dnu prujem://

Jinak u nas noc silena...jecela ze spani a nechtela se probrat:/
2. črc 2009 ve 14:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
a jidlo?? rano jedna lzicka jogurtu, svacina neco rohlik nebo dneska cosi s jabkama pecivo, toho snedla pulku..o :rolling_eyes: :rolling_eyes:
2. črc 2009 ve 14:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, vy jste toho nakecaly, pak dočtu. Od desíti do jedné jsme si s Denčou pěkně schruply :sweat_smile: , pak se čvachtala v bazénku, pak do něj vyklopila jídlo a vymáchala v tom sajrajtu kožené sandálkym a to jsem se jen otočila k vodě, abych jí opláchla kyblíky od písku a mohla si je vzít do bazénu :angry: Nesnědla lautr nic, ráno kousek rohlíku a dvě lžičky pudingu po hodinovém boji a teď na oběd asi tři makarony, jednu pidi kostičku masa a jednu jahodu, pak na mě ječela papaní papaní, tak jsem jí šla pro takovou tu masozeleninu, co jí vařím a to právě skončilo v tom bazénu. Teď začala bouřka, tak jsme zase doma, bezva... :rolling_eyes:
Michal je pracovně do zítra večer někde za Prahou, tak si to tu s ní "užiju" sama :rolling_eyes:
2. črc 2009 ve 14:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kat :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: vidim ze nejsme jedina co z ditete roste :// to jidlo je mazec...taky ukazuje ze neco chce a jak ji to dma tak zavrti hlavou semkne rty a konec....sileny :cry: :cry: :cry: jediny co neodmitne je syrova tycinka...ale jen na syru b yt nemuze ze://(i kdyz ja na nem vyrostla...asi bude po mamince://)
2. črc 2009 v 15:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,
po dlouhé době zdravím :slight_smile: , kousek jsem dočetla, teda, pěkné věci vyvádějí ty vaše děcka :grinning: , ale my nejsme pozadu....

Lenci - u nás to s tím kojením bylo úplně stejné, chtěla se přicucnout co 5 minut :angry: , pomohlo to, že jsem si prsa přelepila náplastí, zkrátka maminka má bebíčko, bolí to a nikdo tam sahat nemůže...pochopila okamžitě...kojím jenom večer před spaním a jednou v noci...jako ještě teď se po mě občas přes den sápe, ale už ne tak vehementně, už prostě ví, že přes den zkrátka nedostane...
neboj, ta chvíle přijde, kdy si zkrátka řekneš a DOST a prostě jí nedáš a ona to vycítí, že jsi pevně rozhodnutá nedat :wink:, držím ti palce, vím, jak je to těžké :unamused:

mici - co ty časopisy? inspirovalo tě to nějak? :slight_smile:
2. črc 2009 v 16:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hanel jasne musim to dalsi tyden vratit...do kdy se to musi?? nebo muzes to prosim prodlouzit pres ten internet???
2. črc 2009 v 16:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jedlo - ach jo, tak u nas je to vecny boj. Jej chuti len u mojej starkej. To fakt akozje snad polovicu dospelackej porcie polievky, dotlaci to masom a zemiakmi.
Ale doma???To je 0 bodov. RAno aj polku chlebika s maslom alebo bez neho (viac nic nan nechce). Obcas dokonca tak 1 hryz a dost. A Pribinaciky???To fakt tak sviatocne si da. Ak tak, tak obcas ju presvedcim na ten dezert vanilkovy od Nestle, co su tak svinsky drahe.
Obed?NApr dnes... Vcera som sa neskoro vecer prplala s kuracim rizotom a dnes na obed velka slava - zjedla 2 lyzicky. NA veceru dokonca 1 si dala. Ale zato na prsdo by sa sapala furt.
2. črc 2009 v 18:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
A s tym kojenim....no neviem. TAkze radite jej nedavat v noci?Ci ako???? A cez den este ked bude chciet vzdy zo zaciatku????Ach jo...ja neviem ako zacat.
2. črc 2009 v 18:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Aby ste mi rozumeli - kojenie ako take mi nevadi, rada jej davam mliecko, mne akurat vadi, ze co 5 min je na mne zavesena a ked sa od nej pohnem co i len na zachod, tak rev jak tur:Maminkaaaaa, nieeee, maminkaaaa!!!!Ham-ham...Proste chyti ma za nohu a ani sa nemozem pohnut a uz jej musim dat mlieko. :unamused:
2. črc 2009 v 18:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
lenci - já bych radila, nejdřív utnout to kojení přes den. Třeba jí dej ráno a pak jí vysvětli, že dostane až večer. Prostě ráno a večer a mezitím žádné pocucávání. musíš vydržet, no... Tím bych začala. A po nějaké době přestat přes den úplně a kojit jenom v noci a pak vysadit i tu noc...
ale na druhé straně může být i lepší přestat s kojením úplně, ráz na ráz skončit :confused: prostě mlíčko není, ani přes den, ani v noci...to asi záleží od dítěte k dítěti, co přijmou líp...
však už to jsou "velká děcka", co si budem povídat :wink:

mici - asi tam budu muset zavolat, protože přes internet mi to nejde, musím tam totiž zadat číslo průkazky, které nemám, protože mám jenom takový prozatímní lístek, když jsem tu průkazku ztratila :sweat_smile: zítra tam zavolám a dám ti vědět :slight_smile:
2. črc 2009 v 18:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
len: tý jo, tak to je masakr..pro mě jeden z důvodů, proč bych kojit nechtěla :wink:

kat: vy si taky užíváte co :sweat_smile:
2. črc 2009 v 18:52  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
lenci - no přesně o tom mluvím...jde o to, aby se prostě odnaučila to pocucávání co chvilku...musí pochopit, že třeba dostane 2x denně (nebo klidně i 3x), ale mezitím nic.....přeju ti pevné nervy, protože vztekat se určitě bude.... :pensive:
2. črc 2009 v 18:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
já jsem ráda, že u nás to proběhlo relativně v klidu...teď si to jedno podvečerní kojení v klidu obě užijeme :dizzy_face: je to fajn....ale říkala jsem si, že pokud to nepochopí a pořád bude ječet a co chvilku cucat (jako to dělala předtím, všude, na veřejnosti :unamused: ), tak zkrátka přestanu kojit úplně a bude to...
2. črc 2009 v 18:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
hanel: no já pokud budu mít další dítě někdy, tak asi kojit nebudu, nebo max. do půl roku, dýl pro mě nepřichází v úvahu..já bych tohle sápání po prsu nepřežila, i když zas všechny děti to nedělají..no..já a kojení to prostě nejde dohromady :sweat_smile: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
2. črc 2009 v 18:59  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
sis, teď nevím, co myslíš? Jako to kojení nebo celkově?
2. črc 2009 v 19:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
kat: kojení ne :wink: :sweat_smile: :sweat_smile: bud ráda, že je Den aktivní :slight_smile: i když někdy je to asi schíza :stuck_out_tongue_closed_eyes:
2. črc 2009 v 19:04  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
siss - kdybys viděla to sápání po prsu, co mi Juli předváděla opravdu KDEKOLI, tak razatně vyloučíš i to své případné další kojení do půl roku :grinning: :grinning: :grinning: rvala se mi tam horem dolem s hysterickým vřískotem...nedá se to popsat :grinning:
ale co...až mě to začalo doopravdy štvát, utla jsem to a je :wink: nelituju a další určitě kojit budu (pokud to půjde) :wink:

a vidíš to "další dítě někdy" nějak reálněji? :confused: :slight_smile: jakože spíš bys chtěla?
2. črc 2009 v 19:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
hanel: no jak znám Tygra, tak to by bylo tuplem to samý, ten na mně visí celej den i bez kozy :rolling_eyes: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: jako i chtěla, ale zatim je to u nás nereálný :wink:
2. črc 2009 v 19:09  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
sis, já bych byla šťastná, kdyby jeden den byla klidná :pensive: Nebo vůbec kdyby byla klidnější, já jsem dneska už fakt na mašli :pensive:
2. črc 2009 v 19:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
kat: hele, tak já zas v podstatě celej den nedělám nic jinýho, než Tygra chovám, nebo mi sedí na klíně nebo já nevim co :sweat_smile:
2. črc 2009 v 19:13  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
NO ona napr zvykne aj zaspavat pri mliecku. Myslim na obed. TAk to seknut uplne?Ach, no od zajtra teda dako zacneme...... NO a ked sa zobudi, prve, cim sa chce upokojit , je prso. aspon trosku cucnut....
2. črc 2009 v 19:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
len: já bych ji místo kojení třeba pochovala, pohladila, dala napít něčeho :wink: stejně to má místo tulení s tebou :wink: mně na tom právě vadí, že děti si pak ten fyzickej kontakt představujou žužláním prsou :confounded:
2. črc 2009 v 19:15  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lenci - tak jí dej ráno, pak při uspávání po obědě a večer před spaním. 3x a víc ani ťuk. Pořád dokola jí to vysvětluj a hlavně nepovol. Ale jak říkám, hlavně na to musíš být ty připravená a rozhodnutá...bude ječet a vyvádět, no :pensive:
2. črc 2009 v 19:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
a ty jsi teď asi v čr, že? :confused: kdybys byla u vás, bylo by to asi pro tebe mnohem snadnější, máš tam mamku, kamarádky, spíš by se venku zabavila a nesápala se pořád po tobě....
každopádně držím palce!!
2. črc 2009 v 19:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Cau holky:slight_smile:.

Jak se vsechny mate?
Koukam, ze nejsem jedina, kdo ma takove strasne cislo a ze Vase poklady taky vyvadi psi kusy. Ja se treba rano sla vycurat, on si prisunul jidelni zidlicku k baru, vylezl na ni, na bar, sedl si na neho a ladoval se tresnema - a tohle mam tak stokrat za den:slight_smile:.
Ale budme rady, ze jsou takovi ciperkove - Petino byl tedka nemocny a jenom porad polehaval, oci smutne, teplota - no brutus - jsem rada, ze uz je lepsi.

Jo a k tomu mlicku co se ptala Lada - ja i Kristy davame detem normalni mliko uz od roku a pohoda. Me doktorka rikala, ze davat detem umele mliko po roce je reklamni tah jak vytahnout z rodicu vic penez, ze uz tolik zivin jako je v tom umelem mliku deti nepotrebuji a u nekterych to pak zpusobuje nadvahu.
2. črc 2009 v 19:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
gabii: tady je mlíko i do 6let :stuck_out_tongue_closed_eyes: já nedávám už rok žádný :stuck_out_tongue_closed_eyes:
2. črc 2009 v 19:21  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
sis, ty vole, co já bych za to dala, kdyby mi seděla na klíně :slight_smile:
2. črc 2009 v 19:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
kat: no někdy je to pěknej vopruz, nikam s ním nemůžu, nevyleze z kočáru..s nikým si nehraje, nikdo cizí se na něj nemůže podívat, furt jen já nebo naši :wink: MP se bojí taky :wink:
2. črc 2009 v 19:31  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek