• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

November/Listopad 2007- maminky po čtvrté, aneb máme doma batole :-)

20. března 2010 
muj zazitek je z 99% takovy: prijede metro (preci jen radsi jezdim na plosine v 1. nebo poslednim vagonu), stojim na nastupisti, kolem nikdo... prijede vlak, lidi vystupuji, a najednou se prede me navali asi 5 babizen s taskama a nasupenym vyrazem, nabehnou tam, obsadi ta 4 mista ( pokud uz tam nesedi nejaka pipka v kratasech, kozackach a s drapama), zbytek lidi stoji na te plosine a nema v umyslu uvolnit to misto... takze tam stojim jak trubka nekde uprostred, prekazim... vcera jeste nastoupila dalsi chudinka s velkym kocarem a div ji nevynadali...
pak prijedu na Kobylisy a mazu k vytahu, abych opet bojovala o misto s duchodci a linymi lidmi, ktere to doveze az na zastavku busu...
prijede mi bus MHD nebo tramvaj, tam mi tedy vsichni milostive dovoli nastoupit prvni, ale jen proto, aby mi nemuseli pomoct... opet stejna scena s uvolnenim prostoru... kdyz vystupuju, taham to sama...
a nejvetsi perla je narvanej primestskej, tam jsou tak uzky dvere, ze i s tim golfacem mam co delat... navic nastupuji zadnimi dvermi, ostatni predkem, takze se nikdo ani pomoct nepokousi, a kdyz je narvanej, tak tech 25 minut travi Davidek pohledem na zadnice ostatnich a ja se jen modlim, at mu nekdo nezlomi nohu nebo nevystouchne igelitkou oko... je to des bes
29. led 2009 v 15:25  • Odpověz  • To se mi líbí
Ladi velice dobře znám jak to uvolnění míst pro kočárek tak to s tím výtahem,to mě vždycky tak nas....,minule jedem s kamarádkou výtahem a vevnitř ženská s kytkou,tak sme tam vjely kamarádka byla kousek od ní a ta ženská prej nemůžete na tu květinu dát pozor? a tvářila se jako by sme jí totálně zničily,přitom se jí nikdo ani nedotknul! to samý na ládví člověk tam čeká půl hodiny na výtah protože se tím vozej lenoši co nechtěj po schodech...
29. led 2009 v 15:49  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Tak to já mám štěstí, mě pouštějí i sednout a s kočárem mi v 90% pomáhají, tedy se sami nabídnou a minule nějaká slečna i k nám došla, když chtěla vystupovat jinými dveřmi a když se sami nenabídnou, tak čapnu kočár a vynesu sama
29. led 2009 v 17:27  • Odpověz  • To se mi líbí
nam vetsinou pomahaji zensky tak kolem 40 jeste to asi maji v živé paměti, ale obcas si chodim do skolni jidelny pro obed, jidelna je v patře a teda z 99% studentíci pomůžou, tak si vždycky říkám, že snad ta další generace bude v poho. :wink:
29. led 2009 v 18:02  • Odpověz  • To se mi líbí
domi, to mas asi stesti na lidi, nebo jezdis v lepsi dobu (ja jen s neurvalymi duchodci, co spechaji do Penny), protoze mne nekdo pomohl sam od sebe tak dvakrat - a byly to mlady zensky, jinak nee
- kdyz jsem jezdila na plavco s velkym kocarem, tak jsem si vzdycky nekoho vytipovala a musela jsem ho otravovat :sweat_smile: a u nas ve skole nepomuze nikdo, jen cumej jak puci
bram: kam chodite pro jidlo? to je dobry :slight_smile:
29. led 2009 v 18:30  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
ladi, já hlavně moc nejezdím :grinning:
29. led 2009 v 18:34  • Odpověz  • To se mi líbí
ja, jak jsem ted jezdila furt, tak mam uplne averzi k MHD a k duchodcum (jsem hrozna, ale fakt), ja vim, ze pres tu bundu neni videt, ze jsem tehotna, ale mam preci toho prcka v tech golfkach... a oni proste maji desny reci, kdyz si nahodou sednu, a rvou se o mista,mlati me pojizdnou taskou, a reptaj- a u skoly je Norma ci co, a tam z toho narvanyho busu vsichni vyskacou a je klid :slight_smile:) ... ja mam starsi rodice, 67 a 60, ale chovaj se normalne, nikam se nervou, letaky s akcnimi cenami nectou, travi cas lepsimi vecmi nez jezdit do samosek :grinning: :grinning:
29. led 2009 v 18:41  • Odpověz  • To se mi líbí
nasi sice letaky čtou, ale neurvale se nechovají.

LAdi, do školní jídelny tady za rohem, vždy kouknu na jídelnak a obcas si pro neco jdu, napr. vcera ty spagetky bolognes.... jirka pak sni i tu polivku. Ale chci se vnutit sem to zakladky, tohle je stredni skola a jidla jsou trochu pikantní, tak je moc mala nemuze, i kdyz ji to chitna, spagetama se cpala... omackama taky.
To stravovani delaji dnes uz v kazde skole, skola tak vydelava penize, tady stojí obed 49 kč a naji se z toho 2 lidi + polivka, kterou ma jirka na 2 dny, daji mi toho plnou misku. Jakože je velká, ta miska.
29. led 2009 ve 21:29  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojky...já teda moc nejezdím..ale když jsem vyrazila do Prahy za holkama do práce, tak se našlo spousta ochotnejch lidí, co mi pomohli...no, prubnu to v úterý, jedu s malým do Prahy na návštěvu..buse, :wink:
30. led 2009 v 08:44  • Odpověz  • To se mi líbí
to neni vubec spatnej napad :slight_smile: ja tedy pres tyden varim, jenze az k veceru, takze dame veceri a mrnous si s nami zobne... ted planuju zacit to varit uz jako obedy jako o vikendu, jenze se mi do toho moc nechce, dopoledne moc nestiham
30. led 2009 v 08:44  • Odpověz  • To se mi líbí
mně taky manža nabízel, jestli nechci chodit pro obědy do školy - bydlíme sice nasamotě, ale v areálu učiliště, takže tu funguje jídelna...ale pořád vařím doma...nějak se mi tam chodit nechce...máem děsně přejícné sousedy, tak už slyším, že ani nevařím :angry:
30. led 2009 v 08:49  • Odpověz  • To se mi líbí
iris, co je jim do toho, no ne? :slight_smile:
tak ja zkusim dnes navarit uz na poledne ...

vcera jsme Davidka simrali a jak se rehtal, tak jsem zjistila, ze ma mnohem vic zubu, nez jsem myslela - uz dohanime zubatku Xenusku
30. led 2009 v 09:07  • Odpověz  • To se mi líbí
právě, nic jim do toho není..ale do všeho se montují...jedna sousedka tam dělá kuchařku
já dnes nevařím, jedeme k našim, tak tam pro nás snad budou něco mít :slight_smile:
my máme zubů pořád jen 6
30. led 2009 v 09:12  • Odpověz  • To se mi líbí
tady se taky montujou do vseho, a v lete sedej na balkone a maji prehled o kazdym a kazdym jeho kroku
30. led 2009 v 09:17  • Odpověz  • To se mi líbí
Ladi, ty budeš za chvilku v půlce těhu :dizzy_face: to letí, šíleně
30. led 2009 v 09:23  • Odpověz  • To se mi líbí
leti, leti, az me to desi :slight_smile: za necely mesic velky ultrazvuk, tak jsem zvedava na pohlavi :slight_smile: ale hlavne, at je vse v poradku
30. led 2009 v 09:52  • Odpověz  • To se mi líbí
zdraví je nejdůležitější... :wink: za chvíli vyrážíme na víkend k našim, tak přeju krásný víkend!
30. led 2009 v 09:57  • Odpověz  • To se mi líbí
ja tam neberu obedy kazdej den, ale proste jen kdyz maji neco co neumim nebonevarim, typu hovezi maso, rajská - coz uvarit tak me 2 porce (mega velký) na 49 kč ani nevyjdou, takže at si rika kdo chce co chce, de facto setrim rodinny rozpočet...

Xenda ma uz 16 zubu a mam podezreni, ze ji ted lezly ty posledni stoličky, pětky :wink:
30. led 2009 v 10:38  • Odpověz  • To se mi líbí
my asi 12, uz slapeme na paty

Honza obcas vozi jidlo z prace za stravenky :slight_smile:
30. led 2009 v 11:41  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky, tak jsem dočetala... Zas tak moc toho nebylo, je tu nějak mrtvo :confused:

Už jsme jakž takž zdraví, ještě teda s Denčou po ránu kašlem, ale jinak kromě mého rozedřeného nosu s oparem :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes: dobrý. Jen teda ty zuby... Denisce jich roste víc najednou a asi i nějaké vzadu, ručičky v puse má nonstop, ohryzává, co kde najde :sweat_smile:

Nevíte jak je to s daňovým? Kam máme co jít podepsat? Asi ještě i do práce, ne? Když jsme vybíraly i loni na jaře tu dovču, ne?
30. led 2009 v 11:44  • Odpověz  • To se mi líbí
ja budu podepisovat nejaky lejstro k Honzovi do prace, jinak nic, ale ja temhle vecem nerozumim :stuck_out_tongue_closed_eyes:
30. led 2009 v 11:57  • Odpověz  • To se mi líbí
me nikdo nic nerekl, tak nevim, snad by me vyzvali???
30. led 2009 ve 13:29  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky do práce byste jít měly to podepsat. A příští rok taky a to i tehdy když už od nich nic letos neberete.
30. led 2009 ve 13:49  • Odpověz  • To se mi líbí
A daňové přiznání za vás za loňský rok by vám asi měli udělat v práci anebo vy samy. Já ho teď dělala sobě i mm a budou nám vracet hodně.
30. led 2009 ve 13:57  • Odpověz  • To se mi líbí
Zus,a le letos jiz neplati spolecne zdannění, ne?
30. led 2009 ve 13:59  • Odpověz  • To se mi líbí
Cauec..
to sem nevedela ze tam musim... i kdyz tam pracuju jen pul roku letos??ma cenu to delat..spolecny se nam vyplatilo..ale samostatne nevim..
30. led 2009 ve 14:02  • Odpověz  • To se mi líbí
V práci se to prý podepisovat musí každý rok.A to i třeba ten příští rok, i když vám letos zaměstnavatel nevyplatí ani halíř. Jsem se na to před týdnem speciálně ptala.

A společný zdanění už není. Ale přiznání udělat musíte,asi vám ho udělá zaměstavatel.
I když společný zdanění není,tak nám to letos vyšlo dobře, a to proto,že jsem měla za minulý tok příjmy (dovolená a já nevím co ještě) do 68.000Kč a MM si tak na mě jako svoji manželku mohl uplatnit slevu. Loni to bylo jinak. Rodičák se do příjmů nepočítá.
Příští týden to nesu na FU,tak doufám,že to mám dobře a že mě nevyfakujou.
30. led 2009 ve 14:12  • Odpověz  • To se mi líbí
no, ja musim podepsat Honzovi prohlaseni, ze jsem na rodicaku a nemam vydelky, aby dostal vic...
jinak ja asi jako student (v praci jsem skoncila uplne) nic nikde zarizovat nemusim, doufam :grinning:
30. led 2009 v 16:51  • Odpověz  • To se mi líbí
no jo a musim priznat dohodu o provedeni prace? ktera je rovnou danena a vsechno?
30. led 2009 ve 21:40  • Odpověz  • To se mi líbí
Hmm, tak to budu muset v podnělí do práce zavolat a zajet to tam podepsat :unamused:

Zus, oni ti z práce poslali takové to lejstro, kolik ti za loňský rok vyplatili a tak?
30. led 2009 ve 21:47  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek