• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

November/Listopad 2007- maminky po čtvrté, aneb máme doma batole :-)

20. března 2010 
jo to my taky prijdeme :slight_smile: kde maji formu? to bych taky mozna poridila...
3. srp 2009 v 19:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdeni,jj něco uspořádáme,jen co přijde forma.
Xeni,já ji vyhrála na mmb ,sem ji scháněla asi měsíc .
Holky co vcám děti už choděj na nočník,míváte tzaky přes den občas nehodu? U nás tak 2x za den ,že si třeba řekne,ale neudrží to až na ten nočník :unamused: ale i tak si nestěžuju :slight_smile:
3. srp 2009 v 19:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja chci taky formu!!!

my to mame s nocnikem uz asi pul roku tak, ze obcas jo, obcas ne, ted radsi spis zachod, ale stejne nic moc, kadeni OK, curani na houby
a s mluvenim taky bida, ale lepsi se

Kat, zjednodusene je to, jak pise Domina... na prani se podle toho meho receptu maji davat 1-2 hrnky... u nas spokojenost
3. srp 2009 ve 20:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
U nás nočník v poho..

Je bez plen krom spaní a jízdy autem. Nehody ani ne, maximálně 1-2krát za den. A to spíš, že se zapomene u hry.. nebo to udělá schválně. :grinning:

Co se mluvení týče.. tak je fakt dobrej. Mluví opravdu hodně, dokonce i zpívá, myslím jako když poslouchá známé písničky, tak tam zpívá slova, které si pamatuje současně :slight_smile:
Nummber one je stále LEGO, pak auta, knížky, motorka a nádobíčko :D
3. srp 2009 ve 21:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
domi, ladi, díky, zítra jestli mi to výjde to zkusím.

Leniz, Denča je teda už úplně přes den bez plínek, ale nehodu sem tam máme taky. Některý den vůbec, někdy víc, jak kdy...

Deni, poslední dny je mi hůř, sem tam mě pobolívá to břicho, dneska večer taky :confounded:
3. srp 2009 ve 21:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak jsem ji zkousela nechat bez plen, na nocniku sedela pul hodky, vyloudila 2 kapky a pak se počůrala...bylo jí to putna. Rekla jsem ji, jeee, ty ses pocuralala! to patri do nočníku a ano mi na to rekla - nooooo...

:stuck_out_tongue_closed_eyes:

mluví furt, muj tata je strasne ukecanej, ale dnes mi rekl, ze ho tresti hlava...z ní jak furt kecá

jinak poslední nmoci taky blbě spí, vzbudí se asi 86x za noc, nevim, děs běs a řve jak pavián, snad zuby

jinak se strasne vzteká, porad to mě bouchá nebo kouše, už nevím, co s ní, dnes vzteky kousla do stolu az jí zacala tect krev....no...děs
3. srp 2009 ve 21:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky díky,u nás je nehoda většinou když kouká na telku nebo jí,ale i tak pak řekne mami počůrala-přebalit nebo pokakala fůůj přebalit :sweat_smile: když se jí zeptám kam se kaká a čůrá tak na nočník ukáže,i si tam sedne,ale jako když se jí chce tak si řekne,ale sama tam nejde :confused:
Uštěstí noci v pohodě,přes den se občas vzteká když není po jejím,ale stačí si ji nevšímat :slight_smile:
3. srp 2009 ve 22:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak u nás po dlouhé době klidná noc.... :wink:
4. srp 2009 v 07:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, tak Tom má plíny pořád, na nočníku sedí,ale zásadně čůrá, až když ho sundám...jednou jsem potřebovala moč k doktorce a seděl 2 h , než se vyčůral :unamused:
4. srp 2009 v 08:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Deni a ptala ses na ten NT screening, je to screening na vývojové vady, který se provádí mezi 10-13tt, je na 98% přesný narozdíl od tripplů, které často vycházejí falešně pozitivně i falešně negativně, zbytečně pak ty maminy ženou na amniocentézu :angry: , všude ve světe už se od tripplů upouští nebo upustilo, ale u nás je ten NT screening braný jako nadstandart, někde si ho musíš zaplatit, někde ne, já ho budu muset platit, ale za tohle ty peníze fakt dám. To se divím, že jsi byla jen na tripplech, když bydlíš v Praze, jak psala Laduška, tak tam se ten prvotrimestrální NT screening dělá na hodně místech. V malých městech to je horší. Určitě si na něj zajdi, ale musíš se včas objednat, protože ta krev k tomu testu se bere v tom 10tt... Já jsem včera o tomto psala v diskuzi Kuřátka březňátka 2010, tak tam když tak koukni, dala jsem tam i nějaké odkazy na články.
4. srp 2009 v 08:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahooojky po delší době zdravím :dizzy_face:

jsme na zahradě tak si užíváme léto

ale ale aco to vidím velikááá gratulace kat a deni týý jo i vám závidím,ale ještě si raději počkám chviličku :wink: chtěla bych aby měl mareček ty 3 roky já se vždycky dívám na děti straší jak a co umí a co dělají a pak si vybírám kdy otěhotnět :grinning: segra má 2,5 letou holku a k ní si teda miminko nedovedu představit a to nejvic obdivuju Ladi a Kristy fak mamky s velkým M totiž k Marečkovi už vuuubec ne klobouk dolu

u nás se taky mluvi všechno hlavně je to muj papušek všechno opakuje jedna přihoda jedeme autem přede mnou zastaví auto já nevěděla jestli u cesty nebo před křižovatkou vedro bylo asi 50 st v autě poledne já už nerví tak ho přejíždím zatroubím a zařvu fuj se stydím,ale co člověk nadělá blikej ty pi.o a ze zadu se ozve bikej pi...o a na to č si dal tak záležet :zipper_mouth: nejdřív se mě chtěla smát a pak bych si nafackovala,ale prostě vím že si musím dávat pozor na jazyk :grinning:

jinak nočník u nás nic moc na zahradě je bez plín vyčurá se kde chce ještě mě to i oznámí pak tleskáme tad doma jsem mu řekla že se tady čurat nesmí všude jen na nočník tak na mě kouká a ví,ale neudělá řekne tady tady a ukazuje na koberec

spaní u nás děsný v noci po mě řve mlíko mlíko a zkoušela jsem 3 dny vydržet tak i řval hodinu a pultak nevím co stím noční mlíkem jako pořád má je pravda že mě toho přes den moc nesní tak se dopuje tím mlíkem ,ale doufám že se to dovolenou zlomí tak nějak v to věřím :grinning: :grinning:
4. srp 2009 v 09:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bram ty jsi se jednou ptala někde na placení kartou v zahraničí??používali jste ji??nevíš poplatky atd???
4. srp 2009 v 09:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobre rano!
S Davidkem jsem taky byla na tripplech, ale ted s Betkou uz mi u Apolinare rekli, ze se nedelaji, a slo se jen na NT. Zdarma.

Holky, znate ruze z Jericha? Jsem dostala 2 od Honzova dedy a je to fakt zazrak :slight_smile:
4. srp 2009 v 09:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já taky jen na tripplech a pak taky na plodovce takže po druhý už to nebudu opakovat :unamused:

jéé ladi ruže z jericha :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
4. srp 2009 v 09:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
KAT tak ty triplle mužeš normoš odmítnout tak na to jsme zvědavá co muj dr.na to :grinning: týý jo ještě nejsem ani těhotná a už to řeším............ :grinning: :grinning:
4. srp 2009 v 09:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jaké růže? Já jsem zas mimo :sweat_smile:

hanul, budu mu muset podepsat asi nějaké lejstro, že na ně nejdu, ale že mi o nich řekli nebo co. Ale fakt říkal, že s tím, jak to chci, naprosto souhlasí, že je taky proti triplům :sunglasses: Jen ten jeho zastupující doktor mě do nich i tentokrát tlačil, že jsou sice na ho.no, ale že mi je udělat musí...
4. srp 2009 v 09:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak holky, musim koupit nejakou tabuli Davidkovi... stoji v kuchyni u otevrene skrine a kresli zevnitr na dvere... a ja tady konikuju a nehlidam :grinning:

Kat: Betka byla o vikendu jen na Pamperskach a oprudila se (malo ale preci jen)
4. srp 2009 v 09:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ladi, to znám, Denča taky furt někde čmárá, nejraději na telku :angry:
A s Pamperskama mám teď taky jednu blblou zkušenost, Deniska v noci strašně moc pije čaj, dva Magic cupy za noc, takže ta plínka je ráno masakr, ale většinou ani neprovlhne, no a minulý týden jsem neměla doschlé noční plínky, tak jsem jí dala Pampersku... No to jsem si dala. Ráno měla mokré celé záda, nohy, půl postýlky, plínka nacucaná, a přitom nepobrala snad ani polovinu :unamused: Navíc se samo trošku oprudila...
4. srp 2009 v 09:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
budu muset brzy nakoupit nove svrchnacky, z nedonoseneckych Imse a Haipa vel.S uz mi vyrostla...
Davidek ma na noc Pampers vel.5 a dobre, 4+ procuraval pres noc, pres den ma ucici Imse nebo Pampers natahovacky
4. srp 2009 v 09:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tomík taky děsně rád kreslí, po stole... :grinning:
4. srp 2009 v 09:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
ty jo, jsem Vam zapomnela napsat, co se nam o vikendu stalo u tchyne... maji velikou rohovou vanu, tak jsme ji Davidkovi napousteli a trvalo to hrozne dlouho... on se tam nejak vselijak mrcasil, Honza sel nekam s Betkou, ja sla pripravit prebalovak na Betku a ... David se v te koupelne zamknul... no hruza, za nim obri vana plna vody, jeste tekouci voda... krize...
takze bleskova akce se sroubovakama, nastesti se nic nestalo, jen byl taky vydesenej z toho, jak jsme na nej porad volali, aby stal u dveri, ale TFUJ TFUJ
4. srp 2009 v 09:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mě Ondrášek již zavřel na balkoně .. :pensive:
Naštěstí na zavolání přišel a otevřel ..
4. srp 2009 v 09:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak mi máme Pamper Sleep&Play 4 a spokojenost. Máme jen na spaní. Mladej vypije přes den v průměru 3 litry, na noc 660ml kakaa a suchej .. :wink:
4. srp 2009 v 10:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ouvejs.. ouvejs .. MY
4. srp 2009 v 10:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jé, to jsou zážitky, Denča se myslím ještě naštěstí nikde takhle nezavřela, klíče jsme ze dveří poschovávali už dávno, ale stát by se to někde na návštěvě teda mohlo, to je fakt.

My máme na noc látkovky a dobrý, jen jak mi tenkrát nedoschly, tak jsem dala tu Pampersku a byla to pohroma, no... Ale nám se to jeden čas stávalo furt, když jí bylo necelý rok, to jsme používaly jen jednorázovky, vyzkoušela jsem kde co a všechny protékaly a to jsem přebalovala i třikrát za noc :rolling_eyes: Pak to nějak přešlo, přestala tak moc čůrat. Teď to má taky nějaké období, máma jí včera i brala moč na vyšetření, ale dobrý, tak to bude tím vedrem, že moc pije a tím pádem moc čůrá.
4. srp 2009 v 10:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ladi, no presne toho sa bojim, u nas nastastie su klicky jeste dost vysoko, nedosiahne.
Kat, na tripple som bola, pretoze som az do 7.mesiaca chodila na poradnu k mojmu slovenskemu doktorovi, asi preto ...
Seb je teda takmer cely den bez pleny, ale nehody su, pretoze sam sa nepyta, takze sa ho furt musim pytat. Ked kyve hlavou, ze ano, tak ho tam posadim a hned sa vycura. Kadi uz len do nocnika :wink:. Takze vonku a na noc a niekedy aj po byte tie pleny ma ...
teraz najnovsie si robi trampolinu z gauca, len cakam, kedy zleti na zem ...
co sa tyka rozpravania, tak nic, len tie svoje hatlaniny. a sem tam zopakuje slovo, ale musim povedat (aj ked ma to stve), ze viac opakuje anglicke slova, asi preto, ze je ich vela jednoslabicnych, tak je to pre neho jednoduchsie ..
a idem dat fotky, teraz som ho odfotila, mame jeden holcici klobuk no a Sebos ho nechce dat z hlavy ... je roztomily :slight_smile:
4. srp 2009 v 10:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak sem holky malou chtěla přihlásit tady kousek do jednoho centra na kurzy pro nejmenší od 2 let-no bohužel nás od září nevezmou jedině od ledna,protože nám 2 roky budou až v listopadu :frowning2: plavání jedině s dětma od půl roku-takže naprd protože to by jim tam malá asi ukázala pěkný věci navíc my jde i o ten kontakt s ostatníma dětma. Takže mám na výběr,buď počkám do toho ledna a zatím budu chodit po mc,nebo do yamahy nebo na cvičení kousek dál .... fakt netuším jak se rozhodnout :unamused:
4. srp 2009 ve 13:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
týýý jozávidím vám ty bezplínkáče pro mě to je prostě scifi :grinning: :grinning: :grinning:

leni taky budu muset něco pohledat zimní večery budou dlouhéééééé br vubec se netěším :pensive:

dneska je u nás škaredě tak budeme celý odpoledne doma to mě z toho je.ne,ale co nějak to vydržíme zítra už má být hezky tak vyrazíme na zahrádku

elíí jako nikdy nepochopím plínky sleep/play pro mě jsou strašný a 4 to už vubec ne mareček má od roku 5 a to má ted nějakych přes 10 kilo včera mě kamarádka jednu pujčila a málem jsem ho do toho nenervala a hned byl pročuranej

u nás ted jede dřvěné puzzle je na to machr a všechno složí a má velkoutrpělivost tak alepon něco že se zabaví :stuck_out_tongue_closed_eyes:
4. srp 2009 ve 13:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
puzzle taky neumíme....

jinak my mame tesco pliny 4+ je to taky hodně načůraný ráno, pokud se ale nevzbudí a spí celou noc, je ráno i suchá.

Dnes vyžadovala čůrat do záchodu, ale nic.

Jsem unavená, byla jsem u kámošk, ybyli tam ještě 3 dalsi deti + jedno miminko. Dostala jsem 2 obr igelitky zase plný věcí z Nextu - 92-98, tak jsem happy. + krásnou pláštěnky mohtercare a už na zimu nějaké oteplováky, kombinézy a bundy :grinning:

Sondovala jsem hračky, co by ji tak bavilo pro větší a my jedeme prostě na těch knížkách, no. Tak nevim. Strasne blbli na to dětským rozkládací gauči, myslim Kristy tady davala jednou odkaz, musime ho taky koupit.
4. srp 2009 ve 14:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
U nás vede hodně věcí,takový ty vkládačky,dřevěné puzzle,miminko,normálně ho venku učí chodit :grinning: ,kuchyňka...... jako v dárkách k narozkám a k vánocům máme jasno
4. srp 2009 v 15:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek