• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

November/Listopad 2007- maminky po čtvrté, aneb máme doma batole :-)

20. března 2010 
Ladi, sjem fakt nepoužitelná :grinning: opraveno
2. únor 2009 ve 20:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
bram :grinning: diky

Ahoj Leni! Nakonec jste byli u babci nebo u potkanu? :slight_smile:)
Jsem na Vas myslela, kde jste.
Davidek uz chce byt jen v tech litackach, ale kdyz je zima, ma smulu - hezky jde do fusaku a do sportaku.

Mame za sebou prvni rozbite koleno...
2. únor 2009 ve 20:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Ladi,nakonec sme byly u našich :wink: potkany sme díky bohu nepotkaly,ale čas sem neměla,nejprv sem musela v ségřinym patře umýt okna,vyluxovat,utřít prach,pak vše až na ty okna u našich :unamused: navíc pak sem jela domu na prosek a uklízela po malování. No aspoň naši malou pohlídaly a máma vařila,jinak bych byla vyfluslá snad ještě víc.
Ladi mě v golfáčích když tam být nehce, ječí,tečou jí slzičky a pak začne dělat mosty :confounded: heůza.
Holky otázečky: došel nám druhej vigantol,malá má ,ale pořád to měký místo na hlavičce velký asi otisk palce,mám zajít k dr pro další? POužíváte na zoubky prcků njákou zubní pastu? Já se ptala v roce zubaře a prej není potřeba,ale říkám si že bych už možná měla začít :confused: a poslední :wink: můžou takhle malý děti používat olejíčky nebo pěny do koupele z manufakturi?
2. únor 2009 ve 21:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
cau holky, tak som tu par dni nebola, ja ze budem docitavat dva dni ... no ale asi ste mali kazda inu pracu ako konikovat :wink:
Pomaly sa chystame, vybavujeme vselijake vecicky, ako napriklad danove priznania - dala som minuly tyzden no a dnes prisiel drahemu email, ze sa to moze podat az 1.2. pokial si uplatnujeme vratku dane, a ze to musime vyplnit a poslat znova. Sa picnem, to mi akoze pani na danovom nemohla povedat, ze s tym mam prist o dva dni neskor???
Inac kukam na spravy, ze lety do Londyna a z Londyna su zrusene, ktovie, ci vobec odletime. Mame ist v piatok rano ...
co sa tyka zubov, tak mame dve 1 dole, jednu 2 hore a teraz cerstvo prerezane obidve horne jednotky a druhu 2 vpravo hore. Prsty ma tiez furt v puse, tak mozno idu aj nejake dalsie.
Pozrela som na fotecky tehuliek - teda, kraaaasne bruska, fakt. Dodavam Bram tip na Kristy taky kluk. Take bruska musia byt klucici :grinning:
A znova sme zacali chodit na nocnik.
Dalsie dovednosti: slova ziadne - teda okrem mama, daddy, daj, mnam ...
Tancujeme radi, vacsinou to je len take machanie rukami a podskakovanie, strasne srandovne
nejako tu za vami zaostavame, ci co ...
2. únor 2009 ve 21:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kristy, chcela som sa opytat, co si mala pre Abinku v lietadle? Myslim nejake hracky, alebo ako si ju zabavila? a ako spala? rozmyslali sme, ci si mame ziadat ten bassinet pre batolata, ale myslim, ze uz je do toho velky ...
2. únor 2009 ve 21:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
pro abinku jsem mela nove hracky,ktere predtim nemela, plno dobrutek,knizky,oblibene hracky..chodila jsem s ni po ulicce, usinacek, deka...spala v sede,meli jsme sedadla tri jen pro nas dve...
ten bassinet ti uz nedaji,je na to moc velkej, teda pokud ma pres 10 kilo tak urcite ne...ale zkus se optat a pokud ti ho daji,tak ho ber,je to nenahraditelny

kam letite?
3. únor 2009 v 00:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, ten bassinet je omezen i delkou ditete, uz si to sice z prace nevzpominam, kolik to bylo cm, ale myslim ze uz jsme za limitem vahove i delkou :frowning2: jinak Londyn ted fakt neleta ...

LeniZ: pouzivame detskou Elmex uz od prvniho zoubecku (od 6 mesicu), Vigantol mi ted taky dosel a uz ho nedavam - davam mu ten multivitamin, olejicku bych se asi nebala, ja uz mu davam kdeco, zkus a uvidis

jinak jsem vcera pocitala Davidkova slova, a umi jich jen 11 + 2 zvuky zvirat, takze 35 jako Xenda fakt neeee :stuck_out_tongue_closed_eyes:
3. únor 2009 v 08:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, ja myslim, ze bassinet ma nejakych 72 cm ... a podla toho, ako spal vcera v postielke, by v nom vydrzal tak par minuta potom by na ceste na druhy koniec z neho vyskocil .... uvidime teda, ako to bude, pochybujem, ze bude chciet spat na rukach, on nechce spat ani s nami v posteli ... to bude teda krasnych 14 hodin .... ako vobec odletime. Kristy - najprv London - Singapore a potom Singapore - Perth (Aus)
a to vasi vedia fakt povedat tolko slov? teda .... Nas Sebo rozumie mozno 20, ale povedat, to nie ...
3. únor 2009 v 08:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
no, Deni, ja do toho pocitam treba i BIBAB misto RYBA :slight_smile: takze tech 11 a buci jako kravicka a dela opici ...
Deni, a to je s British, ty lety?
budu Vam drzet palecky!
3. únor 2009 v 08:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ladi :grinning:. to je british + qantas. Naspat by sme mali letiet tym novym airbusom. M sa nevie dockat :grinning:
3. únor 2009 v 09:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
zavidim :slight_smile:
3. únor 2009 v 09:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky
Zdeni moc závidím,taky bych hned někam jela :slight_smile:
Ladi díky :slight_smile:
Tak u nás jsou nová slovíčka tyto-auto,hapalo,hají,hačí,pes,co se děje? A zvuky zvířat umíme jen dva-ovečku a kozu :grinning: a pak má vlastní slovník-koko -oblečení buko buko -zhasni nebo rosviť takže když spočítám kolik slov umí tak je to asi 15 slov + 2 zvuky zvířat :sweat_smile:
3. únor 2009 v 09:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
juj holky, ja sa fakt tesim jak hrom. teda ak nam pocasie dovoli odletiet ...
3. únor 2009 v 09:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak mám za sebou gruntovací dopoledne :confounded: , ale už to mám :sunglasses: Vyjímečně tu je pořádek :sweat_smile: , ale jen do té doby, než se Denča vzbudí :rolling_eyes:

Koukala jsem, že jste počítaly slova, my máme něco přes 30 i se zvuky zvířátek :dizzy_face: možná bych si vzpoměla i na víc. Denča mele furt a rozumí snad všem běžným věcem, umí kývat ano ne, takže se s ní dá docela dobře domluvit. Hodně slov se naučila za posledních pár dní a samo ty slova nejsou přesné, hezky umí jen máma, táta, bába, děda, teta, a asi tři dny místo bá-což byl balon říká baln, takže to už by taky šlo a naučila se krásně říkat Baka :dizzy_face: , předtím říkala Bace Baba, ale s krátkým á, tak to šlo rozeznat od babičky, jinak má svoje slova, ale vím, co to znamená, takže dobrý, třeba že dede jsou boty :sweat_smile: , mime-miminko nebo panenka, dadl-dudel, pepe je pupíček :grinning: , ona nesnáší pupíky :grinning: , jak někde nějaký vidí, tak hned bak bak :grinning: a furt zkoumá ten svůj a nadává mu :grinning: :grinning: :grinning: Ale co poslouchám celý den je "co to je?" :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes: Někdy mi z toho už hrabe :sweat_smile: A od včera-Michal chodí zas do práce, poslouchám "táta, de je?" a furt dokola... A má "úchylku" na ptáčky, takže furt ječí gaga gaga a musím jí nějakou vránu ukázat.

LeniZ, tak zrovna ovečku a kozu neumíme vůbec, asi jí ty zvířata nejsou sympatický :grinning:

Deni, taky závidím :dizzy_face: Snad odletíte :wink:
3. únor 2009 ve 12:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
fuj, se cela klepu... Davidek si pro zmenu zase prokousnul ret... svetr uz je namocenj ve Vanishi :stuck_out_tongue_closed_eyes:
jsem brecela vic nez on...
at je to druhe dite holka! treba nebude tak divoka :sunglasses:
to je super, ze tolik mluvite!
Kat: Davidek ma pupicky rad, na kazdym je ukazuje, a taky ukazuje pindika :slight_smile: a jinak miluje ryby, taky je furt ukazuju, kreslim atd.
3. únor 2009 ve 12:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ladi, Denča se dopoledne začala vztekat, seděla na zemi a začala házet hlavou a úplně silou se bouchla do rohu zdi, asi bude mít na čele modřinu :frowning2: Naštěstí brečela jen chvíli :pensive: A prokousnutý ret jsme měli taky, krve jak u řezníka :confounded: Denča je strašně úrazovej typ, není dne, co by si něco neprovedla :pensive: Takže nevím, jestli by narození holčičky v tomhle pomohlo :sweat_smile:

K těm pupíkům... Ona je taky na každém ukazuje i na sobě, ale provází to znechucené bak bak :grinning: :grinning: :grinning:

JInak nejvíc miluje teda ty ptáky-s křídlama :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: a kočky :slight_smile:
3. únor 2009 ve 13:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
u nas pro radost vsech (muj tata je rybar a porybnej) vedou ryby a jinak samozrejme Krtecek

nestras... ja si rikam, ze vic urazove dite byt ani nemuze - ted aktualne mame modrou pusu, rozbite koleno a modrinu na cele... pres Vanoce to byl krvavej prst skripnutej do trouby... predtim ten zarazenej zub...

desne, a to zrovna jdeme ve ctvrtek na navstevu k nejake pani na hlidani (proverit to), a pak k pediatrovi na ocko
3. únor 2009 ve 13:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
LAdi nechci tě strašit,ale naše je takový šídlo,že bejt to klučina tak už fakt nevím :sweat_smile: Prokousnutý ret už u nás byl taky,pak držkopády z postele(a to umí slézat!) a u našich dokonce spadla ze schodů,teda díky bohu hned z prvního,takže ani odřená,ani boule nic,jen se lekla,a to ani nemluvím o tom když se vzteká,hrůza,dupe,řve ,lehá si na zem,mlátí hlavičkou dozadu o cokoliv :confounded:
3. únor 2009 ve 14:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,tak to Abinka nemluvi skoro vubec :frowning2: haf haf,mama, dadda a to jen obcas... a no.. a na psa down...

ted nevim,jestli se ji to stalo u kamosky,hlidala ji-mela jsme kontrolu,nebo doma jak se bouchla,ale ma bouli na hlavicce,v zadu, s modrakem a krvi :frowning2: chudinka

jinak dnes jen poslouchali srdicko a zkontrolovali mi cipek kvuli kontrakcim,diky Bohu je zavrenej,ale ted spinim,je to normalni????

dalsi kontrola 3.3. a velkej UTZ tak se mooc tesim,chtela jsem UZV dnes,ale co nadelam :frowning2:
3. únor 2009 v 18:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,ani nemám čas dočítat,ale závidím vám zdravé děti,malá je ode dneška opět na atb. a to je před týdnem a kousek dobrala,už nevím,co s ní. :frowning2: Dnes dostala nějakou injekci,prý jsou to obrané látky,neměla by být tolik nemocnátak snad zabere,vždyť byla nemocná celý leden .Příští týden měla mít očkování,ale po téhle iinjekci,prý nesmí být očkovaná minimálně 2 měsíce.
3. únor 2009 v 18:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
teeeda, svomi, chudak mala... tolik antibiotik uz takhle malicka :frowning2:

Kristy, super, ze je vse OK. Ja kdyz odchazim od Dr., tak mi vzdycky rika, ze mozna budu ten den spinit, tak neboj.
Abinka ma take zraneni? :angry: Ted je snad nejhorsi vek - to by chtelo chranice od hlavy az k pate.
3. únor 2009 v 18:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
dnes jsme meli s malym k obedu hrachovou kasi - tak jsem zvedava, co to s nami udela :grinning: ale strasne mu chutnala
3. únor 2009 v 18:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
lada,tak to vybouchnete :grinning: no,ma zraneni,chudak :frowning2:
3. únor 2009 v 18:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
jojo, hele, zrovna se po... :sunglasses: boleni asi nema
3. únor 2009 v 18:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci ,chuděra malá ta si těch nemocí užije,ale snad jí ty léky zaberou :frowning2:
Jé holky já ještě luštěniny malý vůbec nezkoušela,ona je tak vybíravá,že mám furt strach,že mi to hodí na hlavu :sweat_smile: :grinning: ,ale dneska ráno zázrak,normálně snědla chleba(musel být ten velký tousťák) s žervé a k tomu pak hrozno a jak jí jelo až sem čuměla,protože ještě před 14 dny kdy sem jí ho kupovala ho házela pryč s talířku :sweat_smile:
3. únor 2009 ve 20:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
no tak to my mame hrasek takmer vo vsetkom. uz sme davali i cockovu a fazulovu polievku. Ale stejne vedou kase, tie moze na snidani i na veceru :slight_smile:
3. únor 2009 ve 21:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
svom, to je mi moc líto, snad už bude Anetka konečně zdravá :pensive:

Kristy, já taky špinila okolo 17tt :confounded: , ale ty jsi po vyšetření, to je přece normální, čípek je citlivý :wink:
A chudák Abinka, Denča má z tí dnešní rány do zdi na čele modřinu :pensive: A to za mnou odpoledne přišla s červeným palcem, držela si ho a ukazovala, byl takový placatý :confused: , nevím, co dělala a pak si ještě přiskřípla nohu :confounded: To je furt něco... Ty chrániče by se fakt hodily, dneska několikrát spadla a vždy hlavou těsně minula nějaký roh nebo konferák, a pak jsem jí ještě teď večer chytala, aby nespadla z postele, moje nervy, se furt lekám :pensive:

Jo a Kristy, to že Abinka nemluví je normální, ne? Počkej až bude za chvíli mluvit dvěma jazyky a naše děti prd :wink:

Luštěniny neměla Denča ještě nikdy, budu muset zkusit.
3. únor 2009 ve 21:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Svomi, a co jí vůbec je? Jak se to projevuje?
3. únor 2009 ve 21:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kat o tom mi povídej,jen si po sobě jdu uklidit hrníček,ona si vyleze na gauč a za chvíly rána :confounded: zajímavý je ,že padá jakoby na stranu a ne díkybohu na hlavičku,vždycky si pak začne hladit hlavičku ,pláče a říká hapala au au
jinak umíme i pár spojení jako- co je to? kdeje to? co se děje? co je tam? co je? :grinning:
3. únor 2009 ve 22:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
LeniZ, to jste dobrý, to my neumime! My umíme jen větu tady je... a to si myslim, že stejnak bere jako jedno slovo
3. únor 2009 ve 22:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek