November/Listopad 2007- maminky po čtvrté, aneb máme doma batole 🙂

Máme nový rok, z miminek už máme batolátka a to chce novou diskusy.Tož Vás tady všechny vítám 😉
bramburka
2. únor 2009
Ladi, sjem fakt nepoužitelná 😃 opraveno
lada82
2. únor 2009
bram 😃 diky

Ahoj Leni! Nakonec jste byli u babci nebo u potkanu? 🙂)
Jsem na Vas myslela, kde jste.
Davidek uz chce byt jen v tech litackach, ale kdyz je zima, ma smulu - hezky jde do fusaku a do sportaku.

Mame za sebou prvni rozbite koleno...
lenkazdenek
2. únor 2009
Ahoj Ladi,nakonec sme byly u našich 😉 potkany sme díky bohu nepotkaly,ale čas sem neměla,nejprv sem musela v ségřinym patře umýt okna,vyluxovat,utřít prach,pak vše až na ty okna u našich :-| navíc pak sem jela domu na prosek a uklízela po malování. No aspoň naši malou pohlídaly a máma vařila,jinak bych byla vyfluslá snad ještě víc.
Ladi mě v golfáčích když tam být nehce, ječí,tečou jí slzičky a pak začne dělat mosty :-S heůza.
Holky otázečky: došel nám druhej vigantol,malá má ,ale pořád to měký místo na hlavičce velký asi otisk palce,mám zajít k dr pro další? POužíváte na zoubky prcků njákou zubní pastu? Já se ptala v roce zubaře a prej není potřeba,ale říkám si že bych už možná měla začít =-) a poslední 😉 můžou takhle malý děti používat olejíčky nebo pěny do koupele z manufakturi?
denisia
2. únor 2009
cau holky, tak som tu par dni nebola, ja ze budem docitavat dva dni ... no ale asi ste mali kazda inu pracu ako konikovat 😉
Pomaly sa chystame, vybavujeme vselijake vecicky, ako napriklad danove priznania - dala som minuly tyzden no a dnes prisiel drahemu email, ze sa to moze podat az 1.2. pokial si uplatnujeme vratku dane, a ze to musime vyplnit a poslat znova. Sa picnem, to mi akoze pani na danovom nemohla povedat, ze s tym mam prist o dva dni neskor???
Inac kukam na spravy, ze lety do Londyna a z Londyna su zrusene, ktovie, ci vobec odletime. Mame ist v piatok rano ...
co sa tyka zubov, tak mame dve 1 dole, jednu 2 hore a teraz cerstvo prerezane obidve horne jednotky a druhu 2 vpravo hore. Prsty ma tiez furt v puse, tak mozno idu aj nejake dalsie.
Pozrela som na fotecky tehuliek - teda, kraaaasne bruska, fakt. Dodavam Bram tip na Kristy taky kluk. Take bruska musia byt klucici 😃
A znova sme zacali chodit na nocnik.
Dalsie dovednosti: slova ziadne - teda okrem mama, daddy, daj, mnam ...
Tancujeme radi, vacsinou to je len take machanie rukami a podskakovanie, strasne srandovne
nejako tu za vami zaostavame, ci co ...
denisia
2. únor 2009
Kristy, chcela som sa opytat, co si mala pre Abinku v lietadle? Myslim nejake hracky, alebo ako si ju zabavila? a ako spala? rozmyslali sme, ci si mame ziadat ten bassinet pre batolata, ale myslim, ze uz je do toho velky ...
kristynaw
2. únor 2009
pro abinku jsem mela nove hracky,ktere predtim nemela, plno dobrutek,knizky,oblibene hracky..chodila jsem s ni po ulicce, usinacek, deka...spala v sede,meli jsme sedadla tri jen pro nas dve...
ten bassinet ti uz nedaji,je na to moc velkej, teda pokud ma pres 10 kilo tak urcite ne...ale zkus se optat a pokud ti ho daji,tak ho ber,je to nenahraditelny

kam letite?
lada82
3. únor 2009
holky, ten bassinet je omezen i delkou ditete, uz si to sice z prace nevzpominam, kolik to bylo cm, ale myslim ze uz jsme za limitem vahove i delkou 😞 jinak Londyn ted fakt neleta ...

LeniZ: pouzivame detskou Elmex uz od prvniho zoubecku (od 6 mesicu), Vigantol mi ted taky dosel a uz ho nedavam - davam mu ten multivitamin, olejicku bych se asi nebala, ja uz mu davam kdeco, zkus a uvidis

jinak jsem vcera pocitala Davidkova slova, a umi jich jen 11 + 2 zvuky zvirat, takze 35 jako Xenda fakt neeee :-p
denisia
3. únor 2009
Ahoj, ja myslim, ze bassinet ma nejakych 72 cm ... a podla toho, ako spal vcera v postielke, by v nom vydrzal tak par minuta potom by na ceste na druhy koniec z neho vyskocil .... uvidime teda, ako to bude, pochybujem, ze bude chciet spat na rukach, on nechce spat ani s nami v posteli ... to bude teda krasnych 14 hodin .... ako vobec odletime. Kristy - najprv London - Singapore a potom Singapore - Perth (Aus)
a to vasi vedia fakt povedat tolko slov? teda .... Nas Sebo rozumie mozno 20, ale povedat, to nie ...
lada82
3. únor 2009
no, Deni, ja do toho pocitam treba i BIBAB misto RYBA 🙂 takze tech 11 a buci jako kravicka a dela opici ...
Deni, a to je s British, ty lety?
budu Vam drzet palecky!
denisia
3. únor 2009
Ladi 😃. to je british + qantas. Naspat by sme mali letiet tym novym airbusom. M sa nevie dockat 😃
lada82
3. únor 2009
zavidim 🙂
lenkazdenek
3. únor 2009
Ahoj holky
Zdeni moc závidím,taky bych hned někam jela 🙂
Ladi díky 🙂
Tak u nás jsou nová slovíčka tyto-auto,hapalo,hají,hačí,pes,co se děje? A zvuky zvířat umíme jen dva-ovečku a kozu 😃 a pak má vlastní slovník-koko -oblečení buko buko -zhasni nebo rosviť takže když spočítám kolik slov umí tak je to asi 15 slov + 2 zvuky zvířat :-N
denisia
3. únor 2009
juj holky, ja sa fakt tesim jak hrom. teda ak nam pocasie dovoli odletiet ...
katarina82
3. únor 2009
Ahoj holky, tak mám za sebou gruntovací dopoledne :-S , ale už to mám 😎 Vyjímečně tu je pořádek :-N , ale jen do té doby, než se Denča vzbudí 8-(

Koukala jsem, že jste počítaly slova, my máme něco přes 30 i se zvuky zvířátek x-) možná bych si vzpoměla i na víc. Denča mele furt a rozumí snad všem běžným věcem, umí kývat ano ne, takže se s ní dá docela dobře domluvit. Hodně slov se naučila za posledních pár dní a samo ty slova nejsou přesné, hezky umí jen máma, táta, bába, děda, teta, a asi tři dny místo bá-což byl balon říká baln, takže to už by taky šlo a naučila se krásně říkat Baka x-) , předtím říkala Bace Baba, ale s krátkým á, tak to šlo rozeznat od babičky, jinak má svoje slova, ale vím, co to znamená, takže dobrý, třeba že dede jsou boty :-N , mime-miminko nebo panenka, dadl-dudel, pepe je pupíček 😃 , ona nesnáší pupíky 😃 , jak někde nějaký vidí, tak hned bak bak 😃 a furt zkoumá ten svůj a nadává mu 😃 😃 😃 Ale co poslouchám celý den je "co to je?" 8-( 8-( 8-( Někdy mi z toho už hrabe :-N A od včera-Michal chodí zas do práce, poslouchám "táta, de je?" a furt dokola... A má "úchylku" na ptáčky, takže furt ječí gaga gaga a musím jí nějakou vránu ukázat.

LeniZ, tak zrovna ovečku a kozu neumíme vůbec, asi jí ty zvířata nejsou sympatický 😃

Deni, taky závidím x-) Snad odletíte 😉
lada82
3. únor 2009
fuj, se cela klepu... Davidek si pro zmenu zase prokousnul ret... svetr uz je namocenj ve Vanishi :-p
jsem brecela vic nez on...
at je to druhe dite holka! treba nebude tak divoka 😎
to je super, ze tolik mluvite!
Kat: Davidek ma pupicky rad, na kazdym je ukazuje, a taky ukazuje pindika 🙂 a jinak miluje ryby, taky je furt ukazuju, kreslim atd.
katarina82
3. únor 2009
Ladi, Denča se dopoledne začala vztekat, seděla na zemi a začala házet hlavou a úplně silou se bouchla do rohu zdi, asi bude mít na čele modřinu 😞 Naštěstí brečela jen chvíli |-| A prokousnutý ret jsme měli taky, krve jak u řezníka :-S Denča je strašně úrazovej typ, není dne, co by si něco neprovedla |-| Takže nevím, jestli by narození holčičky v tomhle pomohlo :-N

K těm pupíkům... Ona je taky na každém ukazuje i na sobě, ale provází to znechucené bak bak 😃 😃 😃

JInak nejvíc miluje teda ty ptáky-s křídlama :-N :-N :-N a kočky 🙂
lada82
3. únor 2009
u nas pro radost vsech (muj tata je rybar a porybnej) vedou ryby a jinak samozrejme Krtecek

nestras... ja si rikam, ze vic urazove dite byt ani nemuze - ted aktualne mame modrou pusu, rozbite koleno a modrinu na cele... pres Vanoce to byl krvavej prst skripnutej do trouby... predtim ten zarazenej zub...

desne, a to zrovna jdeme ve ctvrtek na navstevu k nejake pani na hlidani (proverit to), a pak k pediatrovi na ocko
lenkazdenek
3. únor 2009
LAdi nechci tě strašit,ale naše je takový šídlo,že bejt to klučina tak už fakt nevím :-N Prokousnutý ret už u nás byl taky,pak držkopády z postele(a to umí slézat!) a u našich dokonce spadla ze schodů,teda díky bohu hned z prvního,takže ani odřená,ani boule nic,jen se lekla,a to ani nemluvím o tom když se vzteká,hrůza,dupe,řve ,lehá si na zem,mlátí hlavičkou dozadu o cokoliv :-S
kristynaw
3. únor 2009
ahoj holky,tak to Abinka nemluvi skoro vubec 😞 haf haf,mama, dadda a to jen obcas... a no.. a na psa down...

ted nevim,jestli se ji to stalo u kamosky,hlidala ji-mela jsme kontrolu,nebo doma jak se bouchla,ale ma bouli na hlavicce,v zadu, s modrakem a krvi 😞 chudinka

jinak dnes jen poslouchali srdicko a zkontrolovali mi cipek kvuli kontrakcim,diky Bohu je zavrenej,ale ted spinim,je to normalni????

dalsi kontrola 3.3. a velkej UTZ tak se mooc tesim,chtela jsem UZV dnes,ale co nadelam 😞
svoma
3. únor 2009
Ahojky,ani nemám čas dočítat,ale závidím vám zdravé děti,malá je ode dneška opět na atb. a to je před týdnem a kousek dobrala,už nevím,co s ní. 😞 Dnes dostala nějakou injekci,prý jsou to obrané látky,neměla by být tolik nemocnátak snad zabere,vždyť byla nemocná celý leden .Příští týden měla mít očkování,ale po téhle iinjekci,prý nesmí být očkovaná minimálně 2 měsíce.
lada82
3. únor 2009
teeeda, svomi, chudak mala... tolik antibiotik uz takhle malicka 😞

Kristy, super, ze je vse OK. Ja kdyz odchazim od Dr., tak mi vzdycky rika, ze mozna budu ten den spinit, tak neboj.
Abinka ma take zraneni? ]-( Ted je snad nejhorsi vek - to by chtelo chranice od hlavy az k pate.
lada82
3. únor 2009
dnes jsme meli s malym k obedu hrachovou kasi - tak jsem zvedava, co to s nami udela 😃 ale strasne mu chutnala
kristynaw
3. únor 2009
lada,tak to vybouchnete 😃 no,ma zraneni,chudak 😞
lada82
3. únor 2009
jojo, hele, zrovna se po... 😎 boleni asi nema
lenkazdenek
3. únor 2009
Luci ,chuděra malá ta si těch nemocí užije,ale snad jí ty léky zaberou 😞
Jé holky já ještě luštěniny malý vůbec nezkoušela,ona je tak vybíravá,že mám furt strach,že mi to hodí na hlavu :-N 😃 ,ale dneska ráno zázrak,normálně snědla chleba(musel být ten velký tousťák) s žervé a k tomu pak hrozno a jak jí jelo až sem čuměla,protože ještě před 14 dny kdy sem jí ho kupovala ho házela pryč s talířku :-N
denisia
3. únor 2009
no tak to my mame hrasek takmer vo vsetkom. uz sme davali i cockovu a fazulovu polievku. Ale stejne vedou kase, tie moze na snidani i na veceru 🙂
katarina82
3. únor 2009
svom, to je mi moc líto, snad už bude Anetka konečně zdravá |-|

Kristy, já taky špinila okolo 17tt :-S , ale ty jsi po vyšetření, to je přece normální, čípek je citlivý 😉
A chudák Abinka, Denča má z tí dnešní rány do zdi na čele modřinu |-| A to za mnou odpoledne přišla s červeným palcem, držela si ho a ukazovala, byl takový placatý =-) , nevím, co dělala a pak si ještě přiskřípla nohu :-S To je furt něco... Ty chrániče by se fakt hodily, dneska několikrát spadla a vždy hlavou těsně minula nějaký roh nebo konferák, a pak jsem jí ještě teď večer chytala, aby nespadla z postele, moje nervy, se furt lekám |-|

Jo a Kristy, to že Abinka nemluví je normální, ne? Počkej až bude za chvíli mluvit dvěma jazyky a naše děti prd 😉

Luštěniny neměla Denča ještě nikdy, budu muset zkusit.
katarina82
3. únor 2009
Svomi, a co jí vůbec je? Jak se to projevuje?
lenkazdenek
3. únor 2009
Kat o tom mi povídej,jen si po sobě jdu uklidit hrníček,ona si vyleze na gauč a za chvíly rána :-S zajímavý je ,že padá jakoby na stranu a ne díkybohu na hlavičku,vždycky si pak začne hladit hlavičku ,pláče a říká hapala au au
jinak umíme i pár spojení jako- co je to? kdeje to? co se děje? co je tam? co je? 😃
bramburka
3. únor 2009
LeniZ, to jste dobrý, to my neumime! My umíme jen větu tady je... a to si myslim, že stejnak bere jako jedno slovo