November/Listopad 2007- maminky po čtvrté, aneb máme doma batole 🙂

Máme nový rok, z miminek už máme batolátka a to chce novou diskusy.Tož Vás tady všechny vítám 😉
lenkazdenek
18. srp 2009
Ahoj holky
Tak dneska sem jí přenášela k nám až v půl 3 a už se ani moc nebudila,myslím,že si časem zvykne 🙂
Akorát sem koukala ,že má všude bodance od komára 😞
Kat,já půjdu za chvíly uvařit(malá zatím kouká na Amálku-nechápu jak jí to může furt dokola bavit) pak půjdem na poštu,do banky a nakoupit a pak se uvidí 🙂
mem
18. srp 2009
ahoj holky,
kat nic si z tho nedělej, my zase vstáváme v noci kvůli zubům :-S

já jdu na KO do Podolí, jestli se projeví umytá okna, vypleté záhony a červené víno 😃 , Ema bude s babičkou na zahradu a odpo se uvidí
chci něco upéct, vařeno mám a budeme trénovat nočník
včera mám první úspěch, dostala gumového delfína a pak pořád chodila : mámo etě bobon. Je zajímavé, že tohle slovo uměla hned
lada82
18. srp 2009
Cau.
Mem, drzim palce!

Kat, ja taky nevim, co dneska. Je hnusne... Odpo pojedeme na nakup (to je zabava teda :-o ), ale do te doby nevim... Asi si zacvicime, zazpivame, zakreslime, uvarime...
Lanza ani nezeslizovatela, je takova mastna jakoby... Takze nikdy vic. Ikdyz zase pere dobre...
katarina82
18. srp 2009
Leni, tak to máte velký plán, já mám navařeno ze včera, ale asi zajdeme aspoň do obchodu a mám rozmražený maso, tak ho aspoň naložím na zítra.

mem, taky držím palce na kontrole a v trénování na nočník 😉

A hláška, mámo etě bonbon, je u nás taky častá :-S A poslední dobou ještě mámo, nauk 8-( a furt leze do mražáku, umí otevřít tu dětskou pojistku 8-(

Ladi, a nerozmíchala jsi to málo? Nebo v málo horké vodě? Holky si ji fakt chválí =-)
lada82
18. srp 2009
zrovna sem jdu psat, ze David ted doslova sezral Tvarohacka a ta scena potom, ze uz neni... to bylo zrale na ledovou sprchu 🙂)

Kat, ja vzdycky davam horkou jen tak z bojleru... to Omino se rozpustilo, toto ne, mozna to chtelo varici
lenciatko
18. srp 2009
Teda, vsetkym, co maju deti bez plienok...uprimne zavidim. 🙂))) MY furt nic. ONa bojkotuje nocnik. A ak si sadne, tak s pamperskou na zadku, co sa teda mina efektu,ze.... NO nevysvetlite jej nic, ona vedome bojkotuje nocnik. Tak neviem, snad sa do 18-tky plienok zbavi. 🙂)))
katarina82
18. srp 2009
Holky malá nechce jíst, mě trefí, už včera jsem toho měla dost a dneska to pokračuje ]-( Ukazuje na oplatky a podobně kraviny, ale když jí ohřeju něco normálního, tak nic... Teď jsem do ní nacpala aspoň puding |-|
micinka22
18. srp 2009
Lenci...u nas to same...ji je nocnik naprosto fuk..sedne ..nic..stoupne..vycura...na trave je bez plen...ale nemini si ani čapnout k tomu://

Kat jj ted mi tu Lilca mrčí že chce pendreka:// posledni dobou taky furt jen kravinky:/((
lenciatko
18. srp 2009
Mici - tak to presne mame.

No a kravin poje vela. Hlavne Kinder cokoladky by jedla furt. A nieco normalne...... Nuz, babicka naucila na cokoladky a teraz je problem. Ale tak co uz......
katarina82
18. srp 2009
mici, hrůza s tím jídlem, jsem na mašli už ]-( Teď jsem dala maso psovi, protože to bylo už milionkrát zhřívané a tak je to furt, ohřeju, ona ohrne nos, ječí na mě bonbon, bonbon a je to ]-(

Aspoň, že to čůrání je v pohodě, ona má nočník v obýváku, přiběhne, sundá kalhotky-občas blbě a počůrá si je :-N , vyčůrá se, oblíkne a hotovo. Ale dneska se počůrala, když jsme šli ven, se těšila, já furt, nechceš čůrat, neci, mami, pojd hen (ven), no a než jsem jí obula boty tak se počůrala :-S Ale pak vydržela celou cestu, čůrala jednou na trávu a pak vydržela až domů. Tak aspoň, že tak.
micinka22
18. srp 2009
Jo tak obed mel u nas uspech..br kaše s platkem kureciho se syrem...snedla skoro vsechno ..
katarina82
18. srp 2009
mici, závidím |-| Já jí na večeři udělám žampionovou polívku, tu miluje, tak snad sní aspoň to...
lenkazdenek
18. srp 2009
Kat,třeba má jen blbý období,naše před týdnem taky chtěla jen samý blbosti a teď pěkně dlabe,k snídani měla velkej jogurt,k sváče celý jabko k obědu špagetky se sýrovkou a ke sváče jí teď asi půjdu udělat rohlík s žervé a rajčetem ,na večeři asi ovocný knedlíky x-)
U nás nočník nefunguje vůbec,chce jen na záchod ,jenže volá kolikrát že chce čůrat na záchod a pak tam nic neudělá a chce odměnu 😃 :-|
Mici koukala jsem,že máš na bazárku v 92 takový ty super maskáčový lacle,prosímtě kdes je sehnala? J8 je měla v 86 a jsou nám už malý,tak sem je dala sestřence a teď byli na aukci i podšitý a ty sem prošvihla 😞
katarina82
18. srp 2009
LeniZ, no já doufám, že se to zase zlepší. Ona nikdy nebyla žádný extra jedlík, ale to co předvádí poslední dva dny je masakr ]-(
mem
18. srp 2009
Ahoj holky,
jsem zpět z Podolí - monitor ok, tlak apod taky, nález lepší než minulý týden, jsem na 2 prsty, hrdlo zkrácené, takže nějaký posun tam je. Opět proběhl Hamilton, prý šel už daleko lépe, že tam víc mohla, no uvidíme
V pátek odpo jdu na kontrolní monitor a za týden na KO, pokud neporosím a to už se budeme domlouvat co s tím, budu 3dny po termínu

jídlo u nás celkem jde, když toho sní málo , tak to neřešim, čoko jí nedávám kvůli ekzému, včera měla poprvé toho medvídka a to jí tedy chutnalo
nočník uvidím, teď odpo budu zkoušet znova, snad se to povede, já to zase nechci nějak násilím, neřešim, do školy s plenama nepujde 😃
micinka22
18. srp 2009
Leniz a proč nechceš ty moje :-p :-p :-p 😃 😃 😃 ja je kupovala na MMB samo..kde jinde..
dominaautor
18. srp 2009
Kat, nedočítala jsem, ale když čtu o jedlíkách, tak Veru je strašně ekonomické dítě, přes den se napase na zahradě, večer si dá mléko a je vymalováno.Važená jídla nejí vůbec, jakmile mě vidí s miskou a jídlem, zečne řvát nene a odstrkuje mě misku z ruky.

Jinak se pěkně rozpovídala.Hodně se snaží opakovat.Nechápu to, ale umí samé dlouhé slova 😃 Jako komolí je, ale hodně z nich je dobře rozumět
lenkazdenek
18. srp 2009
Mici,sem chtěla ty podšitý,jenže jelikož sem na ně nikde nenarazilaa na celém mmb máš 92 jedině ty,tak si je od tebe asi budu muset koupit 😉
Domi tak to se máš,my sme se nják poslední dobou rozjedly,už má občas porce jako manža =-) :-N
lada82
18. srp 2009
tak Davidek dneska se cpal jak mlejn...
rano 250 ml mlika, rohlik se sunkou, 10 piskot a veliky kus melounu k svace, celej nanuk, kureci s ryzi a zeleninou k obedu, Pribinak, jablko a dalsi meloun k svace, cerealie jen tak na chut, celej rohlik v Globusu, 250 ml kase na spani... je to zrout 😎
iris
18. srp 2009
Ahoj holky, nestíhám, malujeme 😃 Akorát chudák Tom tráví dost času v postýlce, páč není hlídání :-|
lada82
18. srp 2009
v postylce? a jak tam vydrzi? David by se zvencnul

mimochodem, 2 tydny po porodu jsme vymalovali obyvak a ted v pondeli nam prijdou vlozkovat komin a vybouraji nam zed 😃 😃 😃
iris
18. srp 2009
no, těžko, jasně, pustíme ho i ven, ale není to ono, je zvyklej lítat pořád venku, když je hezky, ale zítra přijedou tchánovci, tak to bude ok 😉 včera jsme malovali jen záchod, koupelnu a špajz, takže jsme to stíhali, když spal po obědě
lada82
18. srp 2009
nam D. asistoval a skodil 😃
lenciatko
18. srp 2009
Iris - to Vikina v postielke - to by revela ako tur a ona hlavne vie vyiest z postielky, takze nechat ju tam co i len 3 sekundy ze neni v stave spanku, tak to je ohrozena na zivote. 😃

NO nocnik proste nechce a ked sa jej pytam, ci jej netreba cikat, tak vzdy mi povie, ze nie. Tak potom ja uz fakt neviem.... A ja vam na to ani nemam trpezlivost uz...
katarina82
19. srp 2009
Ahoj holky 🙂

Iris, tak ta postýlka by u nás taky neklapla, Denča už taky dlouho umí vylézt, takže by si z toho nic nedělala a kdyby vylézt neuměla, tak to by bylo řevu :-|

Včera jsme s Denčou byli všichni tři na tříhodinové procházce. Holky, mě bolí nohy... Denča většinu cesty šla sama, ale že by byla nějak extra unavená, to ne =-)
katarina82
19. srp 2009
Jinak dneska pokračuje to "nejezení" ]-( Ráno jsem jí namazala rohlík se sýrem, ožužlala dva pidi kousky a vyplivla 8-( , tak jsem jí nabízela jogurt, pribináčka, puding, vybrala si samotný tvrdý sýr, ovšem snědla asi 1cm2 a hodila to psovi 8-( , teď žužlala suchou housku, ale nějak jí to neubývá :-S Mezitím mi ale přinesla ukázat z mražáku nanuk ]-(
lenkazdenek
19. srp 2009
Ahoj holky
Tak u nás terntokrán v noci přenonost do naší v půl ráno :-N hezky se nám to prodlužuje.
U nás postýlka už dlouho není,malá spí ve velký a i ta je jí malá jak se tam furt vrtí 😃
Kat,u nás snídaně taky nic .... dvakrát si kousla do rohlíku,pak si přinesla bebe dobré ráno snědla kousek a zas nic,no o to dřív bude mít oběd no
lenciatko
19. srp 2009
Kat - ja som jej dala dnes lupacku na jej vyslovene prianie. Pecivo zasadne pojeda len suche, nic na to nechce namazat. A to jedenie - v obyvacke je cely koberec od omrviniek a kusov lupacky, nakolko to len potrhala a rozhadzala. Takze zjedla mozno 2 hryzy. Ale zato pojeda aspon chrumky cele doobedie.
Dnes ma k nam dojst kamoska, ale ja sa snazim upratat zbytocne. JA upracem 1 vec, ona zliákviduje medzitym dalsich 6.
svoma
19. srp 2009
Ahojky,

tak my dnes byly u dětské dr. na očkování Prevenar.Rovnou jsem se dětské dr. zmínila s problémama,co mám s malou.Říkala,že na nočník má ještě čas,to,že nemluví,taky nevadí,prej stačí,že rozumí.Ale vidí problém v jejím vztekání a nespaní v noci,poslala nás k psycholožce.A ještě mi dala spoustu rad,co zkusit změnit,aby v noci třeba spala líp. :-|
A taky jsme mluvily o těch jizvách po pokousání psem,laser teď nedoporučuje,prej je to hodně bolestivé,předepsala nám nějaký gel,kterým jí to mám měsíc masírovat,pak se prej uvidí.
katarina82
19. srp 2009
lenci, co je to lupacka? :-N

svom, jsem zvědavá, co vám ta psycholožka řekne, teda jako poradí =-) A doufám, že ten gel pomůže |-|