• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

November/Listopad 2007- maminky po čtvrté, aneb máme doma batole :-)

20. března 2010 
GAbbi ahoj:slight_smile:) teda dobrej borec se stava z miminka :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
Kat ajajajaj...:((( chudisek tak aspon ze neni fakt zlomenej:// zahoji se to nez se vdá .-))) posilame pofoukání :slight_smile:

jinak Lilca se konečně taky rozkecava..sice to neni uplne presne srozumitelny..ale treba balon je baon a tak ale fakt zacina..a od vcera rika dekuji :slight_smile:) konecne bude taky brebentilka:slight_smile:)
25. srp 2009 ve 21:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mám teď strach, aby někde nezakopla a zase na to nespadla :pensive: My se hlavně báli, aby neměla zlomené ty lícní kosti a tu pod nosíkem, tu měla napuchlou nejvíc.
25. srp 2009 ve 21:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
kristy, a spinká Bellinka? A co Abinka? Už si zvykla?
25. srp 2009 ve 21:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Kat, no já nevím, teplo asi máme.Máme termostat jak na kotly /asi-to má snad každej kotel/ a pak ještě máme termostat v bytě a v každém pokoji termoregulační hlavice.Přes den to máme nastavené na miň - zůstalo to od doby, kdy jsme chodili do práce, odpoledne to topí na víc a v noci zase míň a ráno to zas spíná na víc.Takže ono se to furt nějak mění celej den, když mi je chladno, tak si to ručně zvýším.

Ve výchově je myslím důležité, aby rodiče stáli při sobě.Když manžel vynadá Verčíkovi za něco, tak stojím při něm a když s tím nesouhlasím, tak mu to řeknu potom.Ináč ja se snažím jí dávat na zadnici co nejméně, fakt minimálně, většinou když vztekle hází jídlem - třeba jogurtem plným otevřeným :grinning: To mě už vytočila.Ale jinak se snažím, aby nedostávala, nejsem toho zastáncem a snažím toho co nejvíce vyvarovat.Kolikrát vidím, jak ty děti dostávají na prdel i plácnutí pouhé za každou blbost, že ty rodiče to řeší tak primitivně, tím nejjednodušším způsobem.Já hlavně dbám na důslednost, když řeknu Ne, tak si za tím stojím nekompromisně.Taky jsem kolikrát dělala, že jsem jí plácla přes ruku, když něco provedla, jakože rukama, toho se taky snažím už ted vyvarovat a ovládat se.Taky jí nehrozím žádným bubákem, páč žádní přeci neexistují :wink:

Peníze za uklízení od rodičů, nevím.Neumím řešit věci, které se mě netýkají.Na jednu stranu by mě to bylo blbý, na druhou stranu, zas aby si tam vzali někoho jiného, to raději, at to dají mě :grinning:
25. srp 2009 ve 21:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Jo a taky jsem na Veru řvala a to hustě, když mě něčím naštvala, to se taky snažím omezit, ona se potom lítostivě rozbrečela.A to mě pak mrzelo, že se mně bojí, ale dobré to bylo v tom, že ted když někdy na ní zakřičím, tak už se nebojí :grinning:
25. srp 2009 ve 21:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
domi, díky za info o topení :wink:

K výchově, snažím se stát za Michalem, jen mě někdy něčím vytočí, tak na něj aspoň házím hnusné pohledy :stuck_out_tongue_closed_eyes: , ale to dítě to vycítí, tak se snažím si to s ním vyříkat až potom. Ale jak říkám, občas mi ty jeho metody taky příjdou nemístné :angry: Ale jako oba se jí snažíme nebít, ale jak píše Domina, když háže jídlem, nahání psa vyřečkou a podobně, tak zasahuju samozřejmě.

Uklízení u rodičů taky nevím, asi by mi to bylo blbý, ale je fakt, že jestli to není kvůli nemoci nebo tak něco, ale jen kvůli vysokému pracovnímu nasazení a měli by to dávat cizímu... Nevím, no...
25. srp 2009 ve 21:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
No ono je to asi tím, že chlapi si neshánějí moc informací o výchově dětí, nebo o tom moc nepřemýšlí a řeší to zřejmě bud, tak jak to řešili naši rodiče, nebo se snaží to dítě "vychovávat" tak jak si myslí, že to je správně.Pokud je chlap rozumný a hodlá tohle řešit, tak si myslím, že ikdyž udělá nějaký takovýhle tah, tak po jakékoliv připomínce protějšku se nad tím zamyslí.Chybama se člověk učí, že :wink:

Jirka taky plácnul Verčíka po zadku, kvůli nějaký ptákovině, jsem mu to po tom řikala a v pohodě to vzal.Když se nad tím zamyslím, tak to dítě hromadu věcí neví, nebo ví, ale zkouší co si může dovolit a kvůli tomu ho přece nebudu imrvére plácat po zadku.By mu to stejně už asi bylo jedno, že dostane.Ale já mám si myslím, že bud hodný dítě, nebo to s ní umím, nebo svatou trpělivost, že ani na zadek moc nepotřebuje, nebo ty důvody, proč jí dát na zadek, mám hozený na jiný level. :wink:

Kat ono jde spíš o tom, že si myslím, že ani tohle nejsou důvody proč jí dát na zadek, vlastně jí nechci dávat vůbec - proč taky.Ale spíš jde o to, že mě s tím házením jídlem, tak dopálí, že se neovládnu :grinning: Ale člověk by se měl naučit držet své emoce na úzdě, raději bych jí naučila tohle, než abych jí hned ztloukla :grinning:
25. srp 2009 ve 21:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jojo ovladat se...ja nejdriv zvysuju hlas ..ale po 50 to už prostě nejde :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: nekdy je videt ze ji to mrzi a ma na krajicku..tak si necha v klidu vysvetlit a dobry...ale nekdy zkousí seč ji síly stací..
25. srp 2009 ve 22:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Mici, nojo musí nám dát nějak najevo, že je máme :grinning: Ale je fakt vidět, že to na nás zkouší co to dá.Protože Verunka, když jí hlídá někdo jiný, tak je jak milius :grinning: Po 5O?Ty máš výdrž, my končíme napotřetí,pokaždé :grinning: Jakmile je něco po třetí, tak má stopku.
25. srp 2009 ve 22:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
domi..50 asi ne..ja to nejak nepocitam..proste az je to k nevydrzeni tak koncim..jooo a u nas to same..s cizima nejhodnejsi dite na svete ...ale ono je to tak asi dycky..sousedovic decka jsou u nas taky dycky hodný a doma dáblíci :slight_smile:))takže si ty decka bude na ulici asi vymenovat jak si budem potrebovat oddechnout :grinning: :grinning: :grinning:
25. srp 2009 ve 22:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Mici asi jo, jinak to nevidím :grinning:Takže kdo si veme Verušáka? :grinning:
LeniZ, ještě mě napadlo, tak tu nabídku vem s tím, že koupíte něco malé, nebo jí z těch peněz něco zaplatíte nějaký kroužek.Takhle bych to asi pojala nějak.
25. srp 2009 ve 22:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jé Gábi teba sem tady dlouho neviděla :slight_smile:
Kris,krásný fotečky,kolikrát i koukám na face krása :dizzy_face:
Kat chudinka malá :frowning2:
Domi ,no oni už přemýšlely vzít si někoho třeba jen na žehlení,já bych to vzala že bych večer žehlila(samozřejmě ne za peníze ,ale prostě jim jen pomoc,jenže kde bych to doma uskladnila před malou fakt nevím :grinning: ) takže takhle jim pomůžu ona sice s nima v baráku bydlí ségra,ale přeci jen má na krku 8 měsíc těhu,takže než by to dělala ona tak radši já,no a malá bude aspoň zatím blbnout na zahradě.
K té výchově,mě se občas nelíbí když Zdenda malou plácne za blbost,třeba minule jí plácnul za to ,že se počůrala,to jsem se teda malý zastala,ale jinak když je třeba vzteklá,dostane buď vynadáno nebo přes zadeček,tak hned taky začne mami mami,tak taky stojím při manžovy. JInak já se snažím vysvětlovat a nebo dávat na vybranou - půjdeš za ruku,neb opojedeš v kočárku,nechceš jíst? tak nejez. Jakmile začne házet jídlem po zemi tak jí jídlo vezmu ,sundám jí ze židle a má smůlu dokud se neuklidní. Nebo na ní zabírá nezájem - teda můj to pak jako by slibovala hory doly,jen abych se s ní pomazlila,jo a ještě zabírá bubák,jenže potvůrka to začla používat na mě- když něco nechci udělat,tak mámo pijde bubák :grinning: :grinning:
Domi náhodou Verunka snad zlobit ani nemůže,taková pěkná princeznička :slight_smile:
25. srp 2009 ve 23:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Domi,bys koukala jak u nás bubák fungoval :wink: :grinning: ale všho s mírou :wink:
kat,nene kvůli nemoci to není,to bych o tom ani na moment neuvažovala,prostě jen nemaj čas a popravdě máma na ten úklid ani nemá chuť .
25. srp 2009 ve 23:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
LeniZ, né to ona neumí zlobit, cizí ne, ale na mě se pak vyřádí
25. srp 2009 ve 23:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
jj to znám,když je u tchýně tak zlaté dítě,příjdu já ,sice se očička rozzáří,ale v tu chvíly začne zlobit....
25. srp 2009 ve 23:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
S bubákem na ní nemůžu, pak by mi v noci strachy nespala, bych byla sama proti sobě :grinning: Taky jsem se rozhodla, že jí nikdy nechci v žádným případě "lhát", chci, aby věděla, že co řeknu je pravda, aby tedy i manžel, aby v nás měla zázemí a jistotu.A nechci jí slibovat něco co není pravda a nebude, takže ani bubáka doma nechci, páč žádní nejsou.A ještě aby pak bubákem strašila ona mě, já takovej posera :grinning: Stačí, že v pohádkách jsou takový bludy, jakože vlk sežere babičku a kalkulku a já nevím koho všeho, pak ještě, že vlkovi někdo rozpáře břicho, naháže tam kamení a hodí ho do vody, nebo jak to je, to nemám ani odvahu jí takové nesmyslnosti číst.Pak mi bude chodit po bytě, párat plyšáky a vycpávat je kamením a ještě si libovat jak udělala správnou věc :grinning:
25. srp 2009 ve 23:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Jo a jak k nám příjde čert na Mikuláše, tak ho vykopám ze dveří :grinning: Ale zas k nám nemůže chodit jen Mikuláš, aby si nemyslela, že svět je růžový, vykopu je ze dveří všechny, stejně tak Ježíška a Santu a podobnou havěť.veruně řeknu, že dárky jí kupujeme my a bude, a ve školce bude za exota :grinning: :grinning: Jdu spát.Brou
25. srp 2009 ve 23:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Domi,nám teď malá chodií po bytě a zpívá budulínku dej mi hlášku povozímtě na ocásku :grinning: jediný pohádky co jí fakt nečtu sou takový ty hororový ,ale ona je spíš na to zpívání,takže večer pravidenlně půl hodinky zpívám :slight_smile:
No jdu si vychutnat pár hodin spáku bez malý než si přeleze k nám.
Poslední dobou se dokonce budí když se ve spánku počůrá a strašne jí to vadí.
JInak už se těšíme příští týden na plavčo :slight_smile:
25. srp 2009 ve 23:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
LeniZ, má to určitě z té pohádky???? :wink: :grinning:
My čteme večer Žolíka, taky pěkný, jak mělo kuře hlad a všichni do něj cpali všechno možný.Ale je to docela dobrý, že tam je hodně obrázků.
Už jdu taky, dnes se nějak nemůžu vyhrabat od PC
25. srp 2009 ve 23:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kat druhe ted neplanujem. Ne ze bychom nepremysleli, hlavne teda manzel, ale momentalne nemam pojistku na tehotenstvi a porod takze $ 20 000 se mi nejak nechce sporit:(. Za dalsi Petino je hrozne ero tak bych asi nekde visela na lustru hned. Asi si pockame az do Cech:slight_smile:.

S vychovnymi metodami. Petr ani ja jemu se snazime nepodryvat si autoritu. U nas se teda nebije - za prvne bych za to sla asi do vezeni a za druhe neni to podle me az tak vychovne, kdyz TI prcci jeste nevi co a jak. Ne ze by teda doma jeste nedostal po pline, ale ja trestim oci a rikam tytyty:slight_smile:. maly uz ty ociska umi vytrestit stejne jak ja, da si jednu ruku v bok a druhou mi ukazuje tytyty - takze mame veselo:slight_smile:.
26. srp 2009 ve 04:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ještě k tomu plácání po zadku, se fakt snažíme minimálně, když už je toho fakt hodně a už to nedávám, ale i tak je to jedno plácnutí na zadek. Je v takové ty dny, kdy vymýšlí jednu blbost za druhou a to naštěstí není už moc často. Za vztekání ji neplácám, páč to nemá žádný efekt a za házení jídlem, abych to uvedla na pravou míru, nedostane vždycky, ale když je toho už nasbíráno hodně a několikrát ji řeknu, že se s jídlem neháže.
Ještě k tomu vztekání, naštěstí už se poslední dobou moc nevzteká, nebo to aspoň trvá jen chvíli, ale u nás funguje poslat do pokoje. Jednou se mi vztekala u vaření a ležela mi pod nohama, tak jí říkám, ať se jde vztekat do pokoje, zavře se tam, že kdo to má poslouchat. Ona přestala ječet, nas.aně se postavila, odešla do pokojíku-hned naproti kuchyně, dala si extra záležet na třísknutí dveřma, ale pak ticho, přišla jsem tam za chvilku kouknout a ona si spokojeně hrála :dizzy_face:

Bubáka taky nemáme :slight_smile: Čerta a Mikuláše se bude letos určitě ještě bát, i samotného Mikuláše, takže zatím nic, časem uvidíme. Ježucha asi mít bude :slight_smile:

Gabbi, vy se chcete vracet do ČR? :confused: Kdy?
26. srp 2009 v 07:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,sem se včera ještě zapoměla pochlubit,že malá se včera nechala uspat od tatínka a přišla k nám až v půl 6 :slight_smile:
Gabi kdy se budete vracet?
Domi,no kdyby si to zpívala o takovejch 13 let později dalo by se o tom polemizovat,ale takhle to bude mít určo z pohádky :grinning:
Jinak my letos už necháme přijít anděla nebo mikuláše,čerta ještě ne,ikdyž loni viděla švagrovou s přítelem jak šly za čerty a spíš se u toho řehtala a ahala je za rohy :grinning:
26. srp 2009 v 08:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Denča měla loni z Mikuláše amok a to jsme ho jen z dálky viděli venku.
26. srp 2009 v 08:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky...ještě pořád nestíhám, manža má dovču, tak užíváme krásné počasí, snažíme se být hodně venku.
Tomík je vztekálista, dneska si zalezl do auta k volantu a nechtěl vylézt.
A přišly rodokmeny ke štěňatům, tak zas platíme 2500 Kč mimo rozpočet, děs a hrůza :confounded:
Tom usíná tak kolem 21.h a spí cca do 7 a přes den tak 1,5-2h.
26. srp 2009 v 09:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
vERČÍK SE taky bála i Mikuláše, to chce zvážit kus od kusu.

kat, to je asi normální, každýmu to někdy ulítne, nebo skoro každýmu to plácnutí, ale když kolikrát vidím venku ty mamči, jak drží vztekající se dítě za jednu ruku a plácají ho po zadku ještě se slovy, tady máš, abys měl proč řvát, tak to se mě osobně nelíbí.Kolikrát si říkám, že jako asi to plácnutí bere jako výchovnou metodu a čím víc dostane, tím ho víc vychovávám, já plácnutí na zadnci beru spíš jako své osobní selhání.Vůbec nechápu co to jako obnáší, nebo k čemu to je dobrý, dítě plácnout, nebo kohokoliv uhodit.Podle mě je to akorát ventilování svých vlastních emocí na druhých.Jsem Veru nedávno plácla za to, že házela plným otevřeným jogurtem po jídelně vztekle, ale tak dlouho mě pak pálila ruka, že jsem si řikala, že na tom něco musí být :grinning:
26. srp 2009 v 10:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
domi ja si naopak myslim ze nekdy je placnuti lepsi nez 1000 slov..ale placnuti neni mlaceni :wink: :wink: :wink:
26. srp 2009 ve 12:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
čau holky, vy jste toho nakecaly...

Leni, nevim, ja jezdim mace pomahat, ale protoze je nemocna, kdyz jsem pro ni delala neco do prace, tak mi zato dala penize. My jich taky moc nemame a nasi posilaji 500 kč na ucet tzv. plenkovne, ze pry jet o na Xenusku na plenky, posilam ji to na stavebko, tak to nam trochu trha trn z paty, protoze platime 4700 mesicne za stavebko. No a tchyne nam stejne dava 1000 mesicne.

Pak taky obcas mama a tata mi porad kupuji - maso v akci, syr v akci, tamto a tamto a pak se hadame, ze to nechteji zaplatit. Tak jim zkus navrhnout, az neco uvidi v krámě v akci (jídlo), tak at ti to koupi, oni tak sami usoudí, jestli ti zato dají čokoládu, nebo hovězí za 500 že jo a nebude to blbý, co?

JInak jsem dnes nad sve pomery varila, hovezi polivku, no a rajskou, k tomu tvarohovy nepečený dort.

Leni, jinak ty zalohy, to je strasne moc na panelak, jak jsem psala, platime asi 1500,a le mame napr. susicku, coz je desnej zrout.

Co se týče výchovy, snažím se, ale obcas mi to ujede, pak me to mrzí, ale snad to není tak, že by z toho mela celozivotní trauma, potom si s ní třeba o to víc hraju. Zkoušíme to tak, že ted si hraj sama, mama musi varit, ted si jdeme hrat. Docela to jde, dnes pochopila, ze ma dat pokoj, ale pak ji to bylo dlouhy, tak prisla a rekla mami, pojd hrat s hrackama. :grinning:
26. srp 2009 v 15:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
jinak sjem zorganizovala damskou jizdu a MM ze prej neprijde, tak se sejdou beze me...jsem nastvana, uz jsem chtela vypadnout.... :unamused:
26. srp 2009 v 15:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
joo a dneska mame novy slova..tik tak, motýl a zajíc :grinning: :grinning: :grinning: vazne se rozkecava..to je k neuvěření :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: mam z toho Vánoce..když tady už včichni kecaji jak o život :grinning: :grinning:
26. srp 2009 v 16:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Xeni,mě to taky příjde maga na byt,jenže hodiny nják tak odpovídaj,jako jediná možost je že je na nás někdo napíchlej ,jenže to asi nezjistím :confused:
Jinak já sem fakt řekla jen peníze na bus nebo za benzín a s tím,že pokud prostě nebudu mít čas tak nepřijedu,protože těžko budu moct pomáhat v jiné domáctnosti,s babičinou oslavou a ještě stíhat mít vše b pohodě doma že :wink:
Když pak budou něco chtít dát malý třeba na kroužk tak můžou,ale jinak pomůžu ráda.
26. srp 2009 v 16:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek