• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

November/Listopad 2007- maminky po čtvrté, aneb máme doma batole :-)

20. března 2010 
Fuj, to co je von za zima????
Sme potrebovali nakupit a kedze sme bez auta, museli sme ist vlakom.... A sme tu zimu von kus podcenili. :sweat_smile:
5. zář 2009 ve 13:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mem,malej je rozkošnej :dizzy_face:
U ná je odpolední-dopolední spaní jak kdy,beztak povětšinou chodí spát v 8 teda pokud neusne někdy k večeru :confounded: to máme pak tu 22 hodinu jistou a bez ohledu na to v kolik jde spát se budí v 7 ráno.
Tady je taky celkem kosa,sem jí zkoušela loňský zimní věci a kdyby neměla kratší rukávy tak dobrý :sweat_smile:
Ladi to mě mrzí,mě ani nejde tak o to zpívání jako o ten kolektiv,malá asi už potřebuje společost dětí to že je k tomu zpívání což jí moc baví(když vydrží moje půl hodinové večerní ,,zpívání,,) tak je to spíš jako bonus :wink:
My teda nemáme ani myčku :sweat_smile: ani nevím kam bych si jí asi tak dala,leda na strop a pokaždý bych jí pak musela ztahovat dolů :grinning:
5. zář 2009 ve 13:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky
přeju hezkou sobotu
děkuju za pochvalu fotek

Ladi - já taky neplánuju žádný velký akce, s dvěma dětmi už je to horší skloubit a hlavně.... četla jsem že většina dětí kolektiv ocení až kolem 3 let, že teď si hrajou stejnak jen tak vedle sebe.
U nás jde spíš o to mít nějaký program a někam vyrazit, i když máme tu zahradu. já jsem naplánovala na jedno odpo v týdnu pro Emu hudebku 1h, máme to tu doslova za rohem, hlídat Štěpu bude mamka mm, bydlí dole v bytě a já budu mít s Emčou samostatnou akci, to jsem i chtěla. No a pak na nějaký cvičení pro děti jsem myslela tady u nás do obyč Sokola, máme to o dvě ulice dál a zas by hlídala máma nebo by jí tam vzala. Jinak nic, myslím že to stačí. Hlavně tu bude ta stavba půdy a využije se zahrada. malej bude v kočárku a Emča mi docela ráda aasistuje u prací na zahradě, zatím :grinning: :grinning:

U nás spaní po o cca 2hod, někdy víc a někdy méně, v noci cca 20:30 - 6:30 , od 20ti je ale už 100% v posteli
5. zář 2009 ve 14:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Seb spi uz len 1x - okolo 12, jednu az dve hodiny .... Vecer ide spat okolo 20.00 a rano je o 6.30 hore, ako budik :grinning: :grinning: :grinning:
Dnes teda vobec nejeme, rano vypil mlieko, potom banan a pribinacik a odvtedy nic ... chcela som ho prinutit jest bramborovu kasu a rybie file, ale teda bez sance ... uz som to dojedla za neho ... :confounded:
5. zář 2009 ve 14:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, ani jsem nedočetla.
Jen jdu napsat,že malá má zlomený paleček u ruky. Podrobnosti vynechám,nemůžu na tu hrůzu ani pomyslet,klepu se a brečím ještě ted. Vteřina nepozornosti a bylo to.

Má na tom malou dlahu,obvazy,antibiotika. Ta tak strašně několik hodin v kuse naříkala,že bych Vám to nepřála slyšet :frowning2: :cry: Bojím se,až se vzbudí,jak na tom bude. Hlavně aby se jí to dalo dokupy
5. zář 2009 v 16:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jezis, zus, to je mi strasne luto. Snad to bude dobre. Drzime palecky.
Seb ma teplotu - 39 :frowning2:. A ja blba som ho este vlacila po vonku ....
5. zář 2009 v 18:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
no holky, co to ctu? to je mi deticek moc lito!
chudacek Nicolka :frowning2:
drzim ji i Sebikovi palce!

ja se taky tesila na ten kolektiv a na to, ze to bude zajimave... ale musela bych vlacet Betaka s sebou a to fakt nejde, ta nevydrzi vic jak pul hodky v kocaru v klidu... tak proste za rok - stejne zatim Davidek skoro ani nemluvi :grinning:
5. zář 2009 v 18:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
zus, chudáček :frowning2: , u nás to taky byla sekunda a lavička na Denči :pensive:

deni, bobek, je nachlazený? Nebo z čeho?

Jinak dneska i přes nic moc počasí fajn den. Dopoledne jsme byli v nedaleké motokrosové dráze soutěž traktorů, sprinty, tahání závaží a tak, mohl se přihlásit kdokoliv, takže traktory i domácí výroby a tak, Denča traktory žere, tak jsme jeli, bylo to fajn, tím, že dva dny před tím pršelo, tak to bahno bylo solidní, pěkně se do něj bořily, byl tam i tank, chlapi se přetahovali s traktorem a tak. Denisce se moc líbilo. Byli jsme tam do dvou, odpo byly zas nějaké dny města, či co, ale tam bylo lidí jak blázen, rychle jsme vypadli.
5. zář 2009 v 19:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zusmy :frowning2:( at to malou boli co nejmene:((
5. zář 2009 v 19:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zus :frowning2: chudinka malá, u těhlech prcků je to vždycky otázka pár vteřin,i já bohužel znám :frowning2: snad bude beruška brzo v pořádku.
Zdeni ,tak přejeme brzké uzdravení aby ste mohlys náma v tu středu vyrazit :wink: ne hlavně aby byl Sebík v pohodě,zoo počká :slight_smile: možná proto ani nejedl že :frowning2:
5. zář 2009 v 19:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, díky. Vzbudila se v pohodě,ale jak se na tu ruku podívala, tak strašně zase brečela a křičela Bá bá - jako že bolí:frowning2: Ale už dobrý, brečí jen tehdy, když zjistí, že s tím nemůže hýbat. Bude to mít na ruce min. 3 týdny. A to jsem dnes ráno najela na samostatný režim, aby se začala učit víc samostatnosti. Hmm,tak to zase padá, když jednu ruku moc nepoužívá :confounded:No uvidíme.

Deni, co je malému že má tak vysoké teploty? :confused:
5. zář 2009 ve 20:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak jsem rychle koukla na fotky Mem a máš moc krásný miminko :dizzy_face: :slight_smile: A Emička je taky krásná a velká slečna
5. zář 2009 ve 20:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky holky :slight_smile:
5. zář 2009 ve 22:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Cauky, tak sme od jednej spali spolu, Sebik proste furt len mami haji a ukazoval prstom na svoju postel, ale boli sme hore od tej jednej do druhej v noci, dali sme panadol a cajik ...
Vcera bol dost divny, teda od svojho poludnajsieho spanku, nic nechcel jest, ukazoval bibi na brusko a na hlavu, som najprv myslela, ze sa niekde tresol do hlavy, alebo co, ale ma potom trklo, ze ho asi boli brusko a preto nechce jest ... teplotu sme odmerali az vecer, lebo ked som mu ju chcela odmerat poobede, tak to bolo bez sance :frowning2: . Neviem, dufam, ze to len zuby, rezu sa mu horne a dolne prave spicaky ... zo zubov sme ale nikdy take teploty nemali ... Akurat to brusko mi do toho nezapada. Uvidime, ci bude nieco jest dnes.
Inac to vyzera na pekny den :wink:
6. zář 2009 v 07:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
cau holky

Zus, no to je mi moc lito...

ja jsem na vikendu u nasich, jirka maká na Malešově, byla tam zase botva jak jezdíme se šermířema, bylo to moc hezký...dnes tu vyklízím ten 40 letý bordel...nasi jsou strasny kramáři...tak jsem vorvaná...

Dnes to mám dostat tak jsem zvedava, ale od vcera me boli podbrisek, tak :unamused: ale uvidime... :wink:

Synovec je taky nemocnej, je to blbý to počasí ted...
6. zář 2009 v 11:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Co to tu citam?
Zus - to je hrozne, bobatko malicke... To je fakt na nervy. TAk teraz len vela trpezlivosti. :frowning2:

Deni - no to brucho mi nezpada do zubov, ale tiez je len mozne, ze to s tym nic nema spolocne a proste ho AJ bolelo brucho.

NO my sa drzime, akurat je dost nuda furt doma. Uz sa tesim do Martina. Asi 30metrov od domu budeme mat anglictinu, hned kusok mozeme chodit na yamahu, ci na ine kruzky. Tak sa uztesim velmi. :wink: A hlavne je to centrum mesta....
6. zář 2009 ve 13:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Zdarec,mazec,blázinec.

Zus, to mě mrzí :angry:

Holky, mám trapnej dotaz.Veruna je opruzelá ted imrvére.Jsem četla tady někde, že někdo nic nemaže, jen až když se oprudí.To mi je divné, páč když Veru je nenamazaná - zadek i pipku/nahoře/né uvnitř samozřejmě, tak je opruzená.A chtěla jsem se zeptat jestli, když děti jakékoliv holky i kluky přebalujete, tak mejete je?Bud ubrouskama, nebo vodou?Když maj jen mokrou plínu, né pokaděnou.Já totiž jako jen jí sléknu plenu a hned dám novou :angry:
6. zář 2009 v 19:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
domi, my nemažeme, jen když se něco děje, poslední dny byla trochu opruzená, ale to proto, že chodila čůrat sama, ani mi to nehlásila a já ani neměla úplně přesně přehled, protože natáhla zpátky tepláky a hotovo, takže jí tam vždycky pár kapek zůstalo a z toho jí to trochu zčervenalo, takže teď navečer namažu, ale jinak nemažeme.
6. zář 2009 v 19:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Kat a když měla pleny, tak jsi jí myla nějak pipku, nebo zadek, když byla počůraná?
6. zář 2009 v 19:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Domi já taky nemaže jen když se začíná prudit a počuranou plínu tak taky neutírám utírám ubrousky jen po kakoši :grinning:

a už máme sušičku jupííí byla to taková rychlo akce a už nemám co prát ani sušit :cry: :grinning: :grinning: :grinning:
6. zář 2009 v 19:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Hanul, ti přivezu svoje prádlo.

No, já jen, abych nedělala něco špatně vzhledem k tomu jak se Veru furt prudí a ted to má tak děsivý, že nevím, esi to nemá alerickou reakci, nebo tu dermatidu, nebo jak se to menuje
6. zář 2009 ve 20:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Domi ja teda utiram pokazde ubrouskem a nemažeme..jen když se oprudi...nastesti uz dlouho nebyla..a poradne jen asi 2 krat..
venku sem ji dycky vzala prdku hadicí :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

hanuli super a muzes susit jak diva :slight_smile:)
6. zář 2009 ve 20:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,
já mažu tedy zatím pořád, utírám někdy, po kadění myju vodou

Domi - kup si lékárně Jarischuv roztok a tím jí to potírej, určitě se to zlepší. Mně to poradila sestra od mudry před rokem, když měla Emča trable a zabralo to hned. teď jak měla minulý týden průjem, tak zadek úplně děsivej, hodně jí to až bolelo, nechtěla sedět chudinka, taky jsme s tím potírali při každém přebalení, úleva hned a do 3 dnů to bylo super
6. zář 2009 ve 20:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
jarisch je super..ja ho v puberte pouzivala jako pletovou vodu..me hrozne voní :sweat_smile: :sweat_smile: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
6. zář 2009 ve 20:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
mici - já tedy nic necítím :grinning: :grinning:
6. zář 2009 ve 20:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Domi Mareček taky nikdy na to netrpěl na opruzenou dupku,ale ted asi za poslední pulrok celkem hodně,ale má to jak má prujem ze zubu tak se i u toho oprudí

holký prádlo semmmmmmmmmmmmmmm :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

fakt teda to prádlo je heboučky měkkoučký no nádhera,ale v našem bytě už opravdu není žádný místo :grinning: :grinning: :grinning:
6. zář 2009 ve 20:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Díky všem
6. zář 2009 ve 21:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
hanuli ja jsem ze sušičky taky nadšena...hlavnme se to nikde nevali a neceka az to ja vyzehlim(nemusim mit furt roztahlej susak a lavor na pradlo...pradlo je jemny a BEZ chlupů!! což u nas je super..pac sem se u zehleni dycky natrapila s odchlupovaním :slight_smile:))

mem no me to tak nejak vonelo lekama nebo ja to napsat :grinning:
6. zář 2009 ve 21:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
přeju hezký nedělní večer

obě děti spí, dočetla jsem vás, mm si dělá pořádek v papírech, tak vám sem jdu něco sesmolit

ad porod: V uterý jsem šla na kontrolu, sedím a čekám na monitor a šla kolem mudra, tak jsme se začaly hned obě smát, jakože pořád nic. Cca za hodku jsem šla na kontrolu, tak po zjištění, že i monitor je stále stejný, tj. kontra minimální, mi řekla, že už mi nahoře domluvila vyvolání, že mám v 9 ráno nástup. Pohoda. Vyšla jsem z ordinace, rozklepala se a rozbrečela, nervy , volala jsem mm a jela domů. navařila, upekla, vyžehlila, večer dosložila puzzle, no prostě zaměstnat hlavu. Stejně jsem moc nespala, celý den a noc mně bolel spodek, že jsem si říkala, abychom nakonec nejeli dřív, ale nic. Ráno jsme vstali, předali Emču babi a vyrazili do Podolí. Přijali mi v 9, 9:30 zavedla mudra první tabletu, btw váhový odhad opět 4kg a šla jsem si sednout na monitor, už po chvíli jsem cítila malé bolesti a na monitoru se začly rozbíhat kontra. pak jsem byla chvíli na pokoji, sama, tak tam mm mohl být se mnou, četli jsme si nějaký časáky . Pak jsem mu i říkala, že bychom se mohli třeba o něco pohádat, jako aby nám to čekání uteklo V 11 vyšetření, otevřená min na 4cm v průměru, jdeme na sál, za chvíli píchneme vodu a jede to. Tak nás už přešoupli na box, kontra se postupně zvyšovaly, zkracovaly a bolest sílila. Dala jsem klystýr, sprchu, tam jsem byla docela dlouho, opět mi to dělalo dobře. Jen tedy blbé bylo, že začaly křížové bolesti, to jsem u Emy neměla.
PA mi napíchla ruku pro případné léky, epi, kapačku a uspání kvůli té minulé placentě. Dost času jsem pak strávila na míči, bylo mi tam fajn, nohy pěkně od sebe. Výborná a milá PA, masírovala mi kříž nějakým olejíčkem, pak to převzal mm, ale v kontrakci na mně nesněl nikdo sahat
Ve 14 mi píchli vodu, mimču už se nelíbilo vevnítř, kolísal tep, tak jsem musela na chvíli nahoru lehnout, zavedli mi sondu na mimča hlavu, ale jak pustila mudra vodu, tak se malej zklidnil. Zase na míč, napojená na monitor, pak už jsem šla nahoru na lehátko, kontrola a mudra prohásila, super na 9cm a je tam lem. no já byla šťastná, šlo to hrozně rychle.... Měla jsem začít pomalu přtlačovat, tak jsem prohlásila, že nemám žádnou sílu, od mudry i PA se mi dostalo uklidnění, že tam ještě nějaká je. MM byl skvělej, pořád u mně, drtila jsem mu ruku, dával mi napít.
No a šlo se do finále, měla jsem se na lehátku přetočit do kleku, aby ještě pomohla gravitace, no to jsem myslela, že nedokážu, v konta po minutě, zamotaná do monitoru . pak zase zpátky a tlačit už jako fest.
No nebudu hrát hrdinku, bolelo to jako prase, i jsem párkrát potichu zavzlykla, nahlas si odhekla. Pamatuju si, že mi PA říkala, že je hlavička vidt a že je vlasatej, že když si šáhnu mezi nohy, tak to ucítim. No to ani náhodou, já byla ráda, že jsem ráda No a pak na 2 zatlačení byla hlavička venku, tak ještě tlačení a byl venku celej.
No a my brečeli, oba hned a jako želvy, tedy já o dost víc . U prvního porodu jsem byla taková vyjukaná, teď to šlo ze mně hned ven, to štěstí, úleva
Čekalo se pak na placentu, mudra nechtěla celou hodinu, abych zbytečně nekrvácela, ale holka se umoudřila a šla sama, hurá , PA mi tedy mazala břicho nějakým olejem a nahřála teplou rýží, třeba to zabralo.
pak šití, necítila jsem nic, normálně jsme všichni povídali a vtipkovali.
Malej spal vedle v postýlce, dostával barvu, já se najedla, obvolali jsme VIP, rozeslali sms, já bulela. Po dvou hodinách od porodu jsem vstala a po svých došla na pokoj.
První noc jsem spala na G2 (hrůza 3 na pokoji, jedna paní nezavřela pusu, byla jednoduchá a hloupá , druhá byla ok), malej už byl na P2. Byla jsem za ním 2x na kojení, druhý den se tam uvolnil nadstandard a já mazala za ním dolů.
Tak abych to shrnula, porod ok, super zážitek, celkem rychlej. hodně to bolelo od píchnutí vody do narození, tj. 1,5hod. Zato tedy zavinování dělohy, to je bolest, u prvního pohoda, ale u dalších dětí je to horší a horší a je to pravda. 3 dny to bolelo fest, hlavně u kojení. Šití mně nebolelo a nebolí vůbec.
6. zář 2009 ve 21:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mem přečetla jsme to jedním dechem i stebou cítila kontra a bolesti nakonec si stebou zatlačila ai poplakala super kráása moc se těším na svuj druhý porod

a dívala jsem se na štěpánka a je nádherný a emík jaký má dlouhý vláska super
jěště jednou hodně zdravíčka :dizzy_face: :dizzy_face:
6. zář 2009 ve 21:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek