• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

November/Listopad 2007- maminky po čtvrté, aneb máme doma batole :-)

20. března 2010 
No a pak zprávy z rodinného života, příchod domů a první týden

MM s Emou za mnou chodili každý den, Ema naprosto v pohodě, ahoj mámo, pak zase ahoj mámo, že jako jedou domů, ždnej pláč, nic, na mimi se pořád chodila koukat, hladila ho po ruce, ale po hodině v nemocnici ž se nudila.
Najednou mi připadá taková veliká, rozumná a samostatná
Malej je hodnej, pěkně se cpe, hodně spí, takže já v poro taky spala a skoro jsem se tam až nudila. Prsa nalitá jsem zvládla super, při prvním pocitu tlaku už jsem začala s obkladama, od pátka do neděle jsem tedy byla jako Pamela Anderson, kozy jao vozy, no hrůza. Ale odsávačku jsem použila jen ednou na každé prso. teď jsem v pohodě, jako nalitá trochu jo před kojením, ani moc netečou, malej to nějak vytáhne. To minule mi to trvalo déle.

Malej je pěknej žrout , druhej den po porodu odpo vytáhl při jednoom kojení 90 !!, nejdřív jsem si myslela, že jsem se na těch jejich váhách spetla, ale ob kojo znova, no nechápala jsem. Sestry taky ne, na váhu už jsem pak nemusela a o víkendu už si ho tam vážily jen tak pro zábavu a hlásily teď vytáhl 130ml, no on je tak hodnej, e má plný břicho

Jako hodnej je a to hodně, doufám, že to není přechodný stav. Možná já jsem taky víc v klidu a spoustu věcí, co jsem řešila u Emy a byla vypleská, teď neřešim.
Ale on bude asi klidnej sám o sobě, i mudra poprvé na ko říkala, že je to taky pohodář, jak Ema, mohla si sním dělat do chtěla a ani nekník
Nějak jsem se od začátku snažila vypozorovat pauzy mezi kojením a jako zázrakem se mi povedlo obě děti sladit zatím...., takže můj cíl, aby mi obě najednou po o spaly zatím splněn. Přes den malej jí po 3hoďkách, v noci i po 4. Takže to mám na jedno nebo dvě vstávání podle toho, jak jdu spát.
brečí jen když už má hodně velkej hlad , prdy zatím ok, minulou noc tedy nespal 1,5 hod, něco ho tam trápilo, takže ve finále zase skončil u prsa, ale pak usnul dobře a ráno se šíleně pokadil a prokadil
S nožičkama mu cvičím od druhího dne, při přebalování, když si vzpomenu, před kojením nosím na tygříka a hodně si dávám ppozor na to, co jím, už od porodnice

Dudlík má už taky, od 1 týdne, hodně šermoval rukama, hlavně v noci s tím byl problém, tak jsme ho šli koupit. Vezme si ho jak kdy, po usnutí ho sám vyplivne a spí bez něj. Neřešim, v roce ho odnaučim. Ono s tím druhým dítětem nemůžu zase být úplně vyfluslá z nějakýho dlouhýho uspávání, musím přes den fungovat pro Emu a taky nějak spát, abych měla mlíko

No a Ema. Je celkem dobrá, malého přjala úplně perfektně, pořád ho chodí hladit po rukou,nohou a hlavičce, říká mu Ahoj Epo a pak říká mimi papá míko máma prsa. No je to vtipný. Na chování a starost o něj zatím nežárlí. Čekáme co bude, přeci jen, ted´byl doma týden jirka a mohl se jí věnovat, hodně chodila i dolů za babi. O zítřka jsme doma sami 3. Ona má totiž teď nějaké období ne a vynucování takovým kníkáním až brekem. podle nás to je jejím věkem a s malým to nesouvisí. prostě jak není po jejím, tak je zle. Ale nějak se to zatím dá zvládnout. jdeme na to opatrně, nechceme nic pokazit, ale už jsem jí taky vynadala a plácla, když hodně zlobila. prostě domluva několikrát nepomohla tak co už.
Ale snažím se být trpělivá a vysvětlovat, když Štěpán spí a já mám hotovo, tak se jí snažím maximálně věnovat. Domlouvali jsme se s babi, že někdy nechám doma Štěpánka v kočárku a půjdu s ní na hřiště úplně sama, teď jsme chodily samy dvě nakoupit, aby mě měla chvíli jen pro sebe.
Ale dneska mně rozbrečela..... chodí k nám dělat tuli tuli a dává nám pusy. Tak dneska se tulila i k malýmu, když jsem ho po koju chovala, sama od sebe a hrozně se smála tomu, že jí šahal na vlasy, jak máchá těma malejma packama. no doják . Snad jí to holce vydrží
6. zář 2009 ve 21:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mem,tak to je super ,že to doma takhle zvládáte :slight_smile: malá je šikulka a Štěpánek zlatíčko :dizzy_face:
Domi,my sme když měla plenky vždycky buď utřely ubrouskem neo umyly vodou(byla jeden čas dost náchylná na opruzeniny a nakonec sme teda zjistily,že za to mohly asi plenky :angry: ) teĎ utíráme buď ubrouskem nebo toaleťákem,teda pokud nejsme někde v přírodě. Mazaly sme rybylkou asi do roka,teDˇuž ničím,ale na opruzeniny nám nejvíc pomáhal imazol :wink:
Jinak malá se včera v noci vzbudila,párkrát vyhekla,tak sem tam letěla a ona v klidu si táhla peřinku k nám do ložnice :grinning: zítra jdem k zubaři,já na kámen a malá na preventivku tak sem zvědavá jak to zvládnem,poslední dobou chce furt kousat tak snad zubaři neurafne prsty :sweat_smile:
6. zář 2009 ve 22:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mem, tak super, normalne si ma dojala k slzam, teda hlavne Ema a tuleni :slight_smile:. Na porod sa teda az tak netesim, ale snad to bude v pohode.
U nas teplota zmizla, ako prisla, dnes ho este budem sledovat, ale myslim, ze je to dobre.
Domi, ja som maleho, kym este cural do plenky, po pocuranej plenke velmi neumyvala, ale potom som zistila, ze mu strasne smrdi pipik, tak som zacala :slight_smile:. ted uz je to vacsinou nocnik, takze pohoda. a na opruzeniny sme nikdy netrpeli, ani sme asi od 8 mesiacov takmer vobec nemazali .... Musim zaklopat :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
7. zář 2009 v 07:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, mem taky jsem si poplakala...

btw mrcha porad nikde :zipper_mouth: :dizzy_face: no jeste uvidime, zatim je to jen jeden den !
7. zář 2009 v 08:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bram, drzime palce :grinning: :grinning: :grinning:
7. zář 2009 v 08:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
:grinning: no uvidíme :wink:
7. zář 2009 v 08:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mem, krasa - at Vam to vydrzi!

Bram take drzim :slight_smile:

Davidka utiram nebo myju pokazde, mazu, na opruz mel jednou nakroceno, ale uplne se mi neoprudil nikdy.

Ve stredu jdu s obema na ockovani a s Betkou jeste na kycle. Bude to trapas, David ma: strup na dlani, stenici na palci, spaleninu od vonne tycinky na ukazovacku, obe kolena rozbita, napuchly fialovy horni ret a na čele modrinu a bouli cca 3x3 cm... :sunglasses:

Vcera jsme byli na krasnem vyletu... A strihali jsme Davidka strojkem, je krasavec !! Az na tu bouli :stuck_out_tongue_closed_eyes:
7. zář 2009 v 08:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Bram, to dnes na to plavčo nestihnu.Docela mě to mrzí.Dej mi prosím pak info, kdy bude další....
7. zář 2009 v 08:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
dnes nakonec nemuze nikdo, takze jdeme ve ctvrtek :wink:
7. zář 2009 v 08:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mem krasny popis :slight_smile:) taky mi slza ukápla!!! tak at je to i nadále tak v pohodě!!!!!!!!!!!!!!

Bram držim palce..a testit jako míníš kdy??? :rolling_eyes: :rolling_eyes: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
7. zář 2009 v 08:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
test si koupim dnes, zkusim vydrzet do zitra rano :grinning: ale i tak si myslim, ez to tam jeste nemusi byt, ja ani nevim, kdy se ma testovat? ja jsem to vsechno nejak zapomela...
7. zář 2009 v 09:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
bram, este vydrz :slight_smile:. Ja som teda testovala az ked mi mrcha meskala tyden
7. zář 2009 v 10:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Xeni ,že by? Držím palečky :slight_smile:
Zdeni,tak to s váma vypdá na tu středu dobře? MAlá už se moc na Sebíka těší :slight_smile:
My teď přišly od zubaře,malá fakt bude muset na to řezání v tch 3 letech jít :frowning2: ale prej je to lepší než když pjde pozdě,bude mít mezeru mezi zubama a bude se jí hůř mluvit,prej dostena injekci a nic neucítí :frowning2:
7. zář 2009 v 11:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
bram testuje se po vynechání..takže už mužeš...tak byt nemusi ,ale ja bych testila i tak :slight_smile:)))))tyden bych teda nevydržela :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: :grinning: :grinning:
7. zář 2009 v 11:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak jste první kdo to ví :wink: :dizzy_face: hurá jsou tam //
7. zář 2009 ve 12:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jee bram super,moc gratuluji! Náhodou jsem sem zrovna koukla a taková novina
7. zář 2009 ve 12:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Xeni,obrovská gratulace :dizzy_face: :dizzy_face: koukám,že za chvilku tu budu jediná netěhotná ,nesnažilka :grinning:
7. zář 2009 ve 12:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky dejte mi odkaz na nějaké info stránky, já jsem nějak vážně mimo... :grinning:

Eli, balík poslán... :wink:
7. zář 2009 ve 12:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo holky, takovýhle 2 silný čárky jsem u Xendy nemela, snad to nebudou dvojcatka... :astonished:
7. zář 2009 ve 12:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo a teda ten podbřišek fakt docela bolí a ráno se mi strašně motala hlava, už ani envim, zda je to normoš, ve středu jdu k Dr. tak pak si teprve upravím profil :wink:
7. zář 2009 ve 12:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bram gratuluju moc!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! bomba!!!!!
no ja mam tento cyklus 9 vajíček :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: bez stimulace...takže mě asi nenechá dr otěhotnět...uvidí se ve středu :pensive:
7. zář 2009 ve 12:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
mici a to je málo nebo moc? jak to u tebe chodí?
7. zář 2009 ve 12:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Xeni MOOOOOOC GRATULUJI !!!!!!!!!!!!! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
Ať se // ve ST potvrdí :dizzy_face:

A moooc děkuji :wink:
7. zář 2009 ve 12:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,
všechny vás moc zdravím a blahopřeju bram :dizzy_face: to je teda něco, holky, jak to děláte? :grinning: :wink:
7. zář 2009 ve 13:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bram no ma být jedno -dvě...
7. zář 2009 ve 13:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
aha...Mici :frowning2:
Díky holky, no už řeším, že mám pukázku na thajskou masáž, tak to je OK, ta má platnost rok, ale taky poukázku na lávové kameny, ta jen 3 měsíce...

pak co s plaváním? chtěla jsem chodit na akváč...hm...nevim ejstli muzu, pak plavání s Xendu, to ale chodit budu.
7. zář 2009 ve 13:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
jééééééééééééé :grinning: :grinning:
gratuluju moc a drzim palce!!!

plavat jsem chodila s Davidkem i v tehotenstvi, thajskou masaz odloz nebo nekomu dej, kameny nevim, akvac existuje i pro tehotne - ve Stepu je 100 %
7. zář 2009 ve 13:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
a nebo si dej tu thajskou taky tu tehotenskou - protoze kratce po porodu to taky asi neklapne :stuck_out_tongue_closed_eyes:
7. zář 2009 ve 14:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mici, to je skoda :( Drzim palecky, at to jde co nejdrive!
7. zář 2009 ve 14:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak s kameny spatne:

Kontraindikace masáže lávovými kameny
otevřené rány a modřiny
hypersenzitivita na teplo
vysoký krevní tlak
onemocnění srdce
křečové žíly
diabetes
epilepsie
infekční onemocnění
kožní infekce