• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

November/Listopad 2007- maminky po čtvrté, aneb máme doma batole :-)

20. března 2010 
Deni - to asi uz zuby nebudu.... Ci???? RAdsej zajdi s malym k Dr, to bude najlepsie. Mozno zistis, ze ma napr anginu alebo ja neviem co a da mu atb a bude.

Bram - no hnus a hruuuuuza!!!!To co malo byt s tou vahou?Menit dr, to je jasne, na nic necakaj.

Deni - zapisne?? :grinning: :grinning: :grinning: To co je za pojem , to som este ani nepocula, ze by sa clovek musel ZA POPLATOK zapisovat u noevho DR. :grinning: Ale ak stoji za to, urcite by som konala rovnako. :wink:
9. zář 2009 v 17:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Aoj holky,tka my sme nakonec vyrazily po obědě do bazénu a super,malá tam vydržela celý dvě hodiny a už se ani ve velkým na konci nebála :dizzy_face:
Jinak Betynka je malý andílek,fakt ozkošná a ty její úsměvy :dizzy_face: :dizzy_face: nádhera fakt :dizzy_face:
LAdi s to dečkou si mě pobavila,nás taky chválil jak dáváme ty třmínky :grinning:
Xeni ty jo,tak to je fakt maso :angry: já jezdím k dr za prahu,je to fajn chlap :dizzy_face: utz dělal pokaždý pro jistotu ,takže bejt tebou tak fakt mažu jinam
9. zář 2009 v 17:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
v gyncentru na chodově jsem byla cele minule tehu a protoze jsem jim odmitla zaplatit asi 5 tis pridelili mi Dr. Kostala, od ktereho jsem utekla, je neskutečne senilni a uz pri prichodu zapomel, co vlastne chci, musela jsem mu to kazdou kontrolu 3x opakovat, i sestricky z nej byli paf, nastesti UZ delali vzdy jini Dr. No mam fakt smulu. Snad me vezme ten Šmeral ach jo.
9. zář 2009 ve 21:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jsem tam chodila k Zárubový, pak jsem přešla na Prahu 9
9. zář 2009 ve 22:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo ale na Zárubovou jsem slysela pochvalne recenze...
10. zář 2009 v 07:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
huráááááááááááááááá! vzal me ten akmaradčin doktor, ted jen zrušit tu mou dr. resp. zrušit návštěvy. :grinning:
10. zář 2009 v 08:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Xeni, tak parada!
LeniZ: jsem rada, ze se Ti mala libila :wink: diky

Ja se hned rano vytocila na urade - zamluvila jsem si pres net vydej pasu na 8:00... prisla ourednice a prej, tak nez nam zacnou fungovat pipaky, bezte si dovnitr, kdo prisel prvni atd. Tak jsem na ni vystekla,ze to tedy ne, ze mam jit prvni já, to neregostrovala. No des. Pak se tam dohadovat s ostatnimi...
10. zář 2009 v 08:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Xeni, super, niet nad dobreho doktora.
Ladi, hlavne bez stresu, v Indii sme raz na jizdenky na vlak cakali 4.5 hodiny :grinning:
A boli sme znova u dr. - odniesli sme moc, robili nam CRP (alebo ako sa to vola, taky rychly rozbor krvi) - vsetko je ok, ziadne zanety, len tie horucky. Tak pokracujeme s nurofenom a aby bol na tej svadbe trochu v klidu :wink:. Tak to asi tazko, jej vravim, ze on ani doma nie je v klidu, jedine ak pozera televizor, to sedi ako priklincovany :grinning:
10. zář 2009 v 11:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bram, super :slight_smile:

Ladi, a musela jsi teda čekat?

Deni, snad bude Sebík co nejdřív ok, a řekli ti, co mu teda je?

V březnovkách psali, že chtějí od příštího roku snížit porodné o trojku, mateřskou, rodičák o litr skoro :angry:
10. zář 2009 v 11:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kat, kdyz zacly fungovat ty pipaky, tak jsem tam nekompromisne vlitla :slight_smile:)

Snizit rodicak? A z ceho jako budu zit, kdyz budu mit jen tech zkurv. 3800 a jeste mi to snizej???
Fakt nevim, jak to pak budu delat... Za rok...
Hlavne ze duchodcum furt neco zvysujou, a ti zivi jen sami sebe a maji polstare a vazy plny bankovek. Jsem znechucena.
10. zář 2009 ve 12:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bram - super, to je dobre, ze mas normalneho DR.

Deni - tak ako teda diagnostikovali, co malemu je?

Kat - znizit tieto davky?????No tak to uz je fakt vrchol.Des a hruza!!!!

Akurta som balila pradlo do pracky a VIka vyliezla na ten radiator ako rebrik co je v kupelke, tak vyliezla uplne hore a nevedla zliest a spadla. Ale ona je ako macka - spadla na vsetky 4 a nic jej neni. :grinning:
10. zář 2009 ve 12:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
No ono to prý neprošlo, ale příští týden se to bude projednávat zas nebo co :angry:

Lenci, ještěže se jí nic nestalo :pensive:
10. zář 2009 ve 12:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ladi a jak jsi říkala, že je to s tím rodičákem a MD při druhém dítěti? Mám teda nárok na MD a pak si vybrat na jak dlouho chci být doma nebo ne? V březnovkách někdo psal, že přejdu rovnou na druhý rodičák :confused:
10. zář 2009 ve 12:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja myslim, ze bys mela mit zase materskou a pak rodicak dle vyberu - ja ted o materskou prisla, kvuli skole
10. zář 2009 ve 12:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ladi, jj, už jsem si to zjistila, Misakri to popisovala v jedné diskuzi :slight_smile:
10. zář 2009 ve 12:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kat - nie, ona je uz vycvicena, nakolko ona nema ziaden pud sebazachovy, uz fakt vie padat. :slight_smile:)))
10. zář 2009 ve 13:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teda teDˇsem na to holky taky mrkala,jako hlavně docela dobrý je to,že třeba by i něktrý maminky šly dřív do práce aby si přividělaly,jenže kdo jako bude hlídat dítě,když do školky se stěží dostávaj (teda aspoň u nás) 4 letý děti a rodiče do důchodu daleko? A o cenách soukromých školke ani nemluvím :angry: sem se zas rozčílila :sweat_smile:
10. zář 2009 ve 13:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
to akoze myslis vazne, ze 3800 je rodicovska? a ja ze konecne budem mat prispevky z CR a vyssie ako na slovensku :angry: :angry: :angry: :angry: .
Sebovi diagnostikovali, ze to ma asi zo zubov, nic ine to nemoze byt. Angina - nie, usni zanet - nie, mocak - nie, skryty zanet - nie .... tak uvidime.
zatial pa
10. zář 2009 ve 13:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
deni, záleží na kolik si to vybereš, teda jestli máš nárok na výběr, nevím, jak to je, kdy je nárok a kdy není. Já mám rodičák na tři roky a beru 7600,-
10. zář 2009 ve 13:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já mám teDˇtaky 3 letej za 7600,ale od příštího roku už bude 6 800 nebo tak nják a mateřská taky snížená,nemocneská taky(takže to aby se člověk do práce radši i dolazil) porodný....
10. zář 2009 ve 13:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky a ja jako budu mit znovu pul roku materskou? tech 15 tis? nebo rovnou rodicak 7600...?
10. zář 2009 ve 13:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Xeni asi spíš tu mateřskou a pak zas rodičák :confused:
10. zář 2009 ve 13:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bram, budeš mít mateřskou a pak rodičák, zkopíruju, co odpovídala Misakri jedné kočce jinde....

jajik25 • 1d, 32tt • 19. srpen 2009 v 15:08
Ahoj hoky může mi někdo z vás vysvětlit jak to budu mít z mateřskou?Jsem zaměstnaná a momentálně jsem na rodičáku který by mi měl končit příští rok v březnu.V listopadu čekáme narození druhého dítěte a na sociálce mi řekly že až mi doktor vystaví papír na PPM tak ho mám odnést na sociálku.Můžete mi někdo říct proč když mám zaměstnavatele?Nebo jsem jí špatně pochopila?Při prvním dítěti jsem byla už od začátku na neschopence a mateřskou jsem měla necelých 15000Kč.Budu mít nárok na zhruba stejně vysokou mateřskou i při druhým dítěti?Taky jsem zjistila že od začátku tohoto roku mateřskou vyplácí sociálka ale nevím jestli se to týká i mě když mám zaměstnavatele.Prosím Vás pomozte mi někdo se v tom aspoň trochu zorientovat.Už v tom mám děsný guláš.Díky za odpověď

Misakri:
jajik.. já to měla přesně jako ty.. z rodičáku na dcerku jsem přecházela na mateřskou se synem.. a postup byl následující.. až tě tvůj gynekolog vypíše na mateřskou, tak ten papír pošleš zaměstnavateli a půjdeš to oznámit na sociálku.. tam ti dají papír na potvrzení příjmu, jako kolik ta mateřská bude činit.. ten pošleš znovu svému zaměstanavateli, až ti dorazí, tak s tím zajdeš na tu socku a šmitec

nevím, kolik budeš mít mateřskou teď.. nevím, z čeho se to počítá.. ale já ji mám vyšší než u prvního dítěte..

a opravdu mateřskou vyplácí sociálka, proto se všechno předává jim.. tvůj zaměstnavatel jim jen oznamí na kolik máš nárok..
10. zář 2009 ve 13:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, nemate zkusenost? objevila se mi na prsou takova cervena vyrazka, podobna jako kopřivka, strasne to svedi a pupinky mam i na brichu, ale ne mokvajici, jen taková osypka jakoby...?
10. zář 2009 v 16:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
BRam - ja take mavam tiez obcas. Ale nemam potuchy, preco sa mi to deje. Ale ako to pride, tak odide. Ak teda mas to, co mavam ja. Mozno je to uplne nieco ine, ze....
10. zář 2009 v 17:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
je to prý ekzem, moznosti z ceho je to je spoutsu, dala mi krém Ambiderman, coz je snad jen mastový základ, a musela jsem zrušit tu těhu masáž....
10. zář 2009 v 18:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Porodné by kleslo o 3000 korun

Porodné se má podle návrhu ministrů snížit o tři tisíce na deset tisíc korun, mateřská zhruba o dvacet procent a rodičovský příspěvek o 10 procent. Například rodič, který je doma s dítětem tři roky, by měl měsíčně dostávat jen 6840 korun namísto současných 7600 korun.
10. zář 2009 v 18:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
nevim, radsu bych snad zdrazila benzin a cigára a to aspon na 100 kč za krabku, to by bylo penez!
10. zář 2009 v 18:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Xeni,no oni taky plánujou zdražit cigára,chlast,benzin,zvýšit dph z 9 na 11 a z 19 na 20,ale to jsou v podstatě fakt jen koruny,ono to všechno půjde ruku v ruce
10. zář 2009 v 19:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek