• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

November/Listopad 2007- maminky po čtvrté, aneb máme doma batole :-)

20. března 2010 
my mame mozna vsechny zuby, ale taky uz nemam prehled...
jinak on nam prave leze do koupelny, i na zachod, jenze uz si proste vsima, co a jak :grinning:
20. říj 2009 ve 13:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak nam urcite este chybaju 4 stolicky, teraz sa nam prerezali vsetky 4 spicaky, ale rastu pomaly. Teda jeden, ten dole vlavo, rastie trochu rychlejsie ako ostatne. Seb je jedlik dobry, az na dni vynimky, ale vacsinou jedlo je najmensi problem. A totalne zavisly na bielych jogurtoch ...
A najnovsie si strka prsty do zadku (ked ho ma holy) a vravi EEE. A pindika rozozna bezpecne, minule si na neho ukazoval a vravel Daddy a ked som sa opytala, ci aj mamka ma, tak vravi nie, mami eeee :grinning: :grinning: :grinning:
20. říj 2009 ve 14:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja taky nevim kolik mame zubu,a le rekla bych ze ty posledni stolicky jeste nema...porad ma tu teplotku kolem 37, asi prinesu Dr. tu moč, ale jí tam tahat nebudu. Už minule tam nastydla, to mi stačilo. Navíc zítra prijde tata a po 100 letech jdu ke kadernici...
20. říj 2009 ve 14:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
a dětskou party jsem zrušila, prostě to musí doléčit, musí být fit na stěhování...
20. říj 2009 ve 14:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ladi my taky nejradeji cookie:slight_smile:)dycky vezme misku a uz stepuje uz špajzu:slight_smile:)
a taky si ted zacina vsimat pohlavních znaku.-)) a chodime nahati celkem hodne teda..

a nam ted taky vylezli spicaky..takze jeste ty posledni stolicky ..
20. říj 2009 ve 14:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoojky
taky čekáme na ty poslední stoličky :pensive:
8,1 jdeme k zubaři,ale teda nevím nevím asi nic neukáže

zítra jdeme na přeočkováni MMR tak se jí musím zeptat na ty oči jak ho bolí a na toho pindourajak máme stahovat bééé nechci nevím jestli silou nebo jak chjoo na to se netěším a on si hlavně na něho ennechá šáhnout

u nás to je že maječek má šuinka a maminka má bato jako blato nevím kde to pochytil a proč zrovna blato :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

u nás se jídlo mooc zlepšilo teda snídaně mlíko dopolko jabko,banán,piškot... oběd polívku i druhý a jěště to zapije mlíkem odpoledne lipínek a večeře mlíko ve velkým třeba přijde 3 krát pro nášup mlíka :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

už jsme mu taky objednala vánoce dostane vláčkodráhu tomáše
http://www.korunka.cz/masinka-tomas/thomas-vlackodraha-tomas

a pak tuto velkou stavebnici
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=27585229

jinak nám začalo nějaké protivné období knuči,breči vzteká se no děsná kombinace :angry:

jinak jsme mu sebrala taky plínky když utratím tolik za UM tak nemusím utrácet za plínky :grinning: teda až poslední 2 dny si říká,ale sem tam a už má krupnuto myslíte žeje to na dobré cestě a mám vytrvat?????
20. říj 2009 ve 14:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
hanuli urcite je to na dobre ceste.-)) Lilca se mi vcera pocurala..jak je nekdy zacumena do bedny tak si nevsimne..ale zase sem sekla venku travu a jak sem prisla cekalo v nocniku ee .-)
20. říj 2009 v 15:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
On jako i přiletí a volá mami honem čurat a už to má načuráno v teplákách jindy zase jen krupnuto a dočurá když má slipy atepláky nechápe že se musí sundat jednou jsme přišla do pokojíčku aon maminko čurám a seděl oblečený na nočníku

bobo u nás bude asi na dlouho páč to celej den drží a večer mu dám na spaní plínku a je to tam i když 2 krát byl zahleděnej do školky a vykakal se to jsem čuměla jak péro tak snad nám to brzo pujde někdy jsme z něho na palicu nechce si sednout a nechce jindy vysedává
20. říj 2009 v 15:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hanul, taky jsme to měli, mamí číííííí a zrovna čůrala, ted se nemýlí, nebo jen velmi málokdy, ale vopruz když tě přijde vzbudit se sundanou plínkou v noci ve 3 ráno, že chce na nočník, asi jí ho strčím k postýlce, ale asi by ve tmě netrefila...jako v tomhle je dobrá, i umí sama úplně celou básničku, ale musíte vědět co říká :grinning:

jinak už jsem se bála, že jsme jediní nemocní pořád...tak díky :sweat_smile: :sweat_smile: holky...no...snad si to vyberou ted a pak daj pokoj, aspon je videt, že kojení není všechno, Lenka nekojila, Klaudinka je zdravá, my do 8 měsíců ne teda plně a antibiotika myslim už 3x...ale rikam i si myslim, ze min. 1x je dala dr. zbytečně, už tak koukám po změně, stejnak se stěhujem, měla bych to daleko...
20. říj 2009 v 16:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
já asi holky bduu drsoň a jeslti mi zase nepůjde kojení, tak si najdu brigádu a budem na nutrilonu, co mě to stálo sil a nevim, jestli to k něčemu bylo...
20. říj 2009 v 16:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
bram ja to udelam taky tak s kojenim..pokud mliko bude a bude vse ok tak budu kojit..ale pokud ne tak se na hlavu nepostavim..

hanuli to prijde casem..Lilca taky jecela az po..a ted uz umi zadrzet,sundat vsechno co ma na zadku a je to.-) akorat plinu si teda sundat neumi..a v noci nevim ..to ji mam furt budit?? ona pulku noci prorve je to desny..
20. říj 2009 v 16:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
TAk u nás jídlo v pohodě,já teda místo těh lupínků dávám mysly a to jí jede (ono možná by jedla i ty čoko kuličky-jenže bych pak měla chutě i já :sweat_smile: ) nebo si semnou občasdá bebe dobré ráno,jinak normálně snídá rohlíček s něčím,o víkendech když peču tak kus něčeho sladkýho,obědy jí s náma(dneska zeleninový vývar a bramborové taštičky s povidly) na svačiny má ovoce a jogurtíky,večeře bu´d rohlíky s pomazánkou,sýrem,kaše,občas toust ,nebo těstoviny s omajdou,palačinky,polévka,brambory-prostě to co večeříme my :wink:
Xeni,o no to podle mě o tom kojení není :wink: hele podívej třeba zas kamarádka kojila do dvou let,sice od 4 měsíců dávala sem tam lipánka a vůbec se v jídelníčku asi moc neschodnem,ale neznám zdravější dítě! jednou jedinkrát měla rýmu toť vše
20. říj 2009 v 16:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kat: dotaz? ma ta MP3 uspech, jmaji ji primo tady u nas na chodově, tak bych jí možná i koupila, jo a lego jsem dnes koupila poslední kus - velký box s kotkami, protoze pred vanocema delaji novinky a stary nemaji...

furto premejsim nad tim rodinným domkem, byli jsme ted v detskym koutku a teda vyhrala si strasne...asi ho koupim a mam tim zfouklej domek pro panenky, tam narve i mensi panenky :grinning:
20. říj 2009 v 17:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
člověk nesmí váhat objednala jsem to duplo domeček a ted vaham nad MP3, ma jeste svatek a na narozky ji davame jen malej darek...tak ze bych jeste stihla tu MP3 a ten malej nechala k svatku?
20. říj 2009 v 17:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jé Xeni kde jí u vás maj a za kolik? MY by sme jí chtěli pro malou od anšich nebo od tchánů!
20. říj 2009 v 17:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
http://www.eshopbaby.cz/katalog/prehravac-mp3-lili-topcom-p2419/ primo na chodově metro, ne to centrum chodov, ale ze strany stareho nakupniho strediska, 1389 kč
20. říj 2009 v 17:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
asi vsuichni koupete, u nas to ma na starosti Jirka, vzdycky se tak rehneji, to se mnou takovy zachvaty smichu nema :stuck_out_tongue_closed_eyes:
20. říj 2009 v 19:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Xeni dík za odkaz.U nás má taky koupání nastarost Zdenda,já zas uspávám,prvávě se dočetla celou pohádku o kouzelné fazoli,nják sem se začetla a najednou koukám -malá chrní :grinning:
20. říj 2009 ve 20:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem dala konečně malou spát, přijeli jsme teprve před chvílí od našich...

Bram, mě příjde ta mp3 jako nadčasový dárek, páč si tam můžeš dát každou chvíli něco jinýho, samo bychom se bez ní i oběšli, ale to bez fůry věcí, že jo :wink:

Jinak tě obdivuju s tím, že člověk nemá váhat. Já jsem v tom hrozná, měsíc čumím každý den na nějakou věc, pak se rozhoupu, objednám a oni mi napíšou, že už není a nebude :grinning: :grinning: :grinning:

Teď třeba uvažuju už dva týdny, který těhu pás si mám koupit, jestli bílý nebo černý :sweat_smile: Oba asi nevynosím, když furt chodím jen tady kolem a to mi stačí košilky, které mám na doma :sweat_smile:
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=14644976&tab=1
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=14207698&tab=10
20. říj 2009 ve 21:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Xeni díky jj vytrvám a bude to
u nás má MP3 velkééj uspěch koupila jsme ju i neteřince a nic :grinning: tak mareček má doma Tobyho i Lilly miluje je oba :grinning:
jinak s tím kojením já kojila 3 měsice a Mareček měl 2 rýmy,ale vodové,dva dny afty,a asi 2 krát teplotu takže taky super segra kojila 8 měsicu a verča taky OK takže

já nekoupu páč jám praskal stupačka a neteče teplá to jsme přišla ze cičení a jsem spocená jak pra.e :cry: :cry:
20. říj 2009 ve 21:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kat,mě se osobně víc líbí ten černej, :wink:
Hani,fuj nezávidím bejt bez teplý vody :unamused:
20. říj 2009 ve 21:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
týý jo píšu jak trol :confounded: :grinning: :grinning:
20. říj 2009 ve 21:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo a jinak já taky kojila,jenže jen ani ne 14 dní a pak sem chvilku ještě odsávala :frowning2: ani nevíte holky jak sem to oplakala a jak ségře závidím ,že má mlíka na rozdávání :frowning2:
20. říj 2009 ve 21:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já myslím, že jestli je pro někoho kojení trauma, ať už je má málo mlíka, nebo že je mu to nepříjemné nebo nevím co všechno, tak ať se na to vyprdne. Zbytečně se nervovat, to nemá cenu. Mě to nevadilo, naopak mi to ve všem vyhovovalo, tak jsem kojila a nebýt těhu, tak snad kojím před spaním ještě teď :sweat_smile: Uvidím, jak to půjde u druhého, ale ráda bych zase kojilo, ať už kvůli pohodlí-vytáhnu kozu a je navařeno :grinning: , tak i kvůli penězům :pensive:
20. říj 2009 ve 21:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kat,tak já v tom zpětně vidím i pozitiva,jako že mi klidně Zdenda pak malou v noci nakrmil,nebo když sem ve 4 týddnech dostala zánět žaludku či co a nemohla se ani pohnout a měla sem vysoký horečky,že se o ni postaral,ale občas mám výčitky a říkám si co všechno bych asi udělala jinak,ale to i třeba s tím,že sme malou furt chovaly a ona si velice rychle zvykla a vyžadovala to furt-běda jak sme jí položily-ségry malej klidně spí v postýlce a oni můžou bejt v klidu v obýváku nebo na ahradě s chůvičkou...nebo to,že jí nevnucuju dost často bačkůrky tak my tady běhá po plovoučkách jen v ponožkách nebo punčocháčích a to jsem ráda když si je nesundá... no je toho víc :sweat_smile:
Jo dneska malá učinila objev-dokáže si sama stáhnout a natáhnout kalhoty,tak si je furt slíkala-sedla an nočník,oblíkla a zatleskala si :grinning: to samý objevila s tričkem,tak tu občas lítá nahá nebo na sebe navlíká mokrý nbo nevyžehlený prádlo :grinning:
20. říj 2009 ve 21:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
kup černej, je to pekny, mozna si to koupim...

s tim kojenim, presne, presne, uz jsme zkuseny maminy :grinning:
20. říj 2009 ve 21:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
ono opravdu kojení je asi pohodlnější já prožila první 3 měsice marečkova života jen v křiku každej do mě rval,že má hlad já,že ne chtěla jsme jen kojit když se to tak propagovalo nakoce se mě mlíko ztratilo ze dne na den a bylo vyřešeno
pak bylo spojená maminka i miminko já si zase Um nemužu vynachválit věděla sjme kolik sní ,že nemuže řvat hlady atd a líbilo se mě ho krmit víc jak kojení :stuck_out_tongue_closed_eyes:
20. říj 2009 ve 22:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
LeniZ, ale to není jen tím, že jste ji furt chovali. Každý dítě je jiný a myslím, že Klaudinka je jako Denča ten typ, že kdyby jste nechovali, tak řve a řve... A taky si říkám, že bych měla být v mnoha věcech důslednější, i s tím jídlem, ona mi totiž všechno sní jen u telky :pensive: , jenže já na to prostě nemám nervy, u stolu nesní skoro nic, zkouším to furt, ale nejde to :unamused:

A ještě k tomu kojení, u druhého to snad taky výjde, samo pro to udělám všechno, pokusím se to nevzdávat a vydržet i ty krize, ale když to nepůjde, tak se z toho určitě nebudu věšet a dám UM :slight_smile:

Bram, já nemám ani jedno těhu oblečení, takže si to koupím, páč nechci investovat do těhu triček. Bundu mi půjčí máma, možná se obejdu i bez ní, uvidíme, džíny budu zase nosit normální s gumičkou, ale přece jenom je oproti minulému těhu zima a je třeba, aby na to břicho netáhlo, že jo...
20. říj 2009 ve 22:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kolik vyšlo UM na měsíc, cca? Když je mimčo plně na mlíku.
20. říj 2009 ve 22:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
No upřímě mě ani kojení extra příjemný nebylo,ale byla jsem odhodlaná to vydržet,malá sát nechtěla v noci jsem jí musela celou slíkat .... zlatá lahvička,ikdyž člověk musel vstát z postele a to mlíko udělat a úplně nejhorší bylo to odsávání-velkej obdiv Zusmě,já u toho pokaždý bulela,že je toho málo :unamused:
20. říj 2009 ve 22:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek