• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

November/Listopad 2007- maminky po čtvrté, aneb máme doma batole :-)

20. března 2010 
ONo taky každá trouba peče jinak,mě ta moje peče strašně rychle,takže ikdyž mám na míň stupňů tak třeba vánočky a mazance katastrofa,nahoře černý ve středu nedopečený :angry:
Mici jj to je zajímaý jak se prcci to co chtěj rychle naučej říkat :grinning:
29. říj 2009 ve 12:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mici a co salková hmota? Je lepší než ta falešná marcipánová od Ariel? Pracuje se s tím lépe?
29. říj 2009 ve 12:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mici jakej děláš ten faleš marcipán: Já chci letos zkusit ten s tím pšeničným sirupem... loni sem dělala z pěových bonbonů a asi sem byla jediná komu to moc chutilo :grinning:
29. říj 2009 ve 12:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
mici, u nás pizza taky vede, furt dáme si pizzu :grinning: Ale Deniska z toho sní kukuřici a zbytek nechá.
29. říj 2009 ve 12:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kat salková mi nechutná..na modelování figurek ovšem super..neroztíká se mi jak potahovka od ariell..ta mi ale chutna stokrát více..na salková je jak sisinka..se lepi na zuby :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
29. říj 2009 ve 12:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
iris, to je asi ten krem, co delam i ja... ale ja tedy dorty moc nepecu, na Davidkovy 1. narozeniny to byla premiera :slight_smile:)
tak uvidime, co stvorim

brisni tance jsou super, ale pred necelymi 2 lety jsem zacala chodit tady, uplne nova parta holek a tak, po roce mi to zakazala doktorka, kdyz jsem cekala Betaka, a holky od te doby hrozne zprofesionalnely, jezdi po vystoupenich, kupuji kostymy, jsou uz i webovky... a to nevim, jestli bych do toho mela chut
29. říj 2009 ve 12:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo holky a jakou tu pizzu dáváte? Já dělám povětšinou domácí,ale minule přinesla tchýně teĎ nevím od jaké firmy ,ale byla to pizza polo a mňam :dizzy_face: jen škoda,že byla tak malá,navíc když mi jí malá půlku snědla :grinning: já sem v podstatě dík malý na pernamentní dietě,ze všeo si bere desátek :grinning:
29. říj 2009 ve 12:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
mici, aha, tak jestli se lepí, tak to by mi nežral nikdo už vůbec :stuck_out_tongue_closed_eyes:
29. říj 2009 ve 12:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
LeniZ, my objednávanou z pizzerky :sweat_smile:
29. říj 2009 ve 12:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leniz tuto http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=18616

my ten meli ristorance quatro formaggi..ale lepsí je CAsa de mama .-)) jinak taky z pizzerky..ale když není..tak je aspon v mrazaku.-)
29. říj 2009 ve 12:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ladi, ten s tim vajecnym kremem je hnus, ale čoko, je fajn, fakt dobrej.
Cekam jestli mala usne, je enjaka jeta a zdala se mi tepla, ale az v postylce, ja uz ji nemerila. No budu volat Dr. Uvidime. Kdyz tak jizitra zavolam znova. Je tam dnes od 13h, tak mam sevrenej zaludek, co rekne na ty vysledky.
pak si pujdu koupit toho dorta, bud na nervy nebo oslavu...
jsem nejaka vynervena, asi na me pusobi i to stehovani, nasi ez se hadaji, jirka tam porad jezdi jimpomahat, doma pak vsechno musim ja, a ja nejak nezvladam...ufff
29. říj 2009 ve 12:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Xeni,drž se a držím palce s výsledkama
Mici díky,nešlo by to udělat i s medem?
Holky vy ste mi udělaly takový chutě těma pizzama ,že se mi do těch špaget ani nechtělo
29. říj 2009 ve 13:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
takp rý ma vyssi i jaterni testy atk to teda nevim...co ji je, ale Dr, se priklani k tem mocovym cestam...
29. říj 2009 ve 13:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bram, tak ten coko nekdy zkusim, ja znam jen ten zluty a fakt nam nejede...
29. říj 2009 ve 13:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
bram, ty jo, to je des...
ja mela po porodu zvysene jaterky, ale bylo to pry asi prave z ATB, tak bacha, mrkni do pribalovych letaku, ja mela tenkrat Zinnat a ten je zvysuje

ale i tak my delali vysetreni na zloutenky, a na Acko mam protilatky - bud jsem ockovana (mama nevi), nebo jsem ji nekdy prodelala (mama opet nevi)... mama ani nevi, jestli jsem mela ty nestovice (je to mozne, toto? :pensive: )

ale spravilo se to asi za 2 tydny, co jsem zobala nejake enzymy, ci co
29. říj 2009 ve 13:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobra hrubka :slight_smile: MI delali
29. říj 2009 ve 13:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ladi a ty nemaš kartu od dětské dr?? tam by mělo být všechno ..očkování..neštovice..

Leniz jo někdo dáva i med
29. říj 2009 ve 13:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
svuj ockovak mam dokonce v penezence, tam to neni, a kartu si preposlali doktorky a taky to tam neni, jenze nestovice se u nas doma resili asi bez doktora :wink: kazdopadne protilatky uz mam na oboji zjistene, tak pohoda, ale je mi zahadou, ze mama proste nevi....
29. říj 2009 ve 13:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Xeni :unamused: možná že je to z tch antibiotik...
Mici díkiy,mě právě dovez Zdenda med od kamaráda včelaře tak že bych zužitkovala,myslela jsem že malý občas dám chleba s troškou medu a malá to nechce,tak ho máme na preníčky no :sweat_smile:
Ladi tak to je hustý
29. říj 2009 ve 13:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
neštovice bez doktora..zajimavé :grinning: :grinning: nebo seš záhádná že maš protilátky bez nemoci..a nebo u tebe byl hodně skrytej prubeh a mamka myslela že to je vyrážka tak to neřešila :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
29. říj 2009 ve 13:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
mici, asi tak, natreli me beztak tekutym pudrem a bylo :grinning:
tu zloutenku nam asi hromadne naockovali na zakladce a do ockovaku nezapsali, nebo nevim, proste zahady
29. říj 2009 ve 13:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
no zloutenku snad jezisi !!!
to by me slehlo, ale Dr. na to nerekla ani podezreni, jen na mocak...
jinak ten odber byl 5 dní po dobrani antibiotik, ze by to tam takhle dlouho bylo?
29. říj 2009 ve 14:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak se mi zda ze to mozna mozhlo byt po augmentinu :
Hepatální projevy: U pacientů, kteří dostávají beta-laktamová antibiotika, dochází k mírnému vzestupu hodnot AST a ALT, význam
tohoto nálezu je nejasný. Zřídka může dojít k hepatitidě a cholestatické žloutence, které byly popsány u ostatních penicilinů a cefalosporinů.

Jaterní postižení při léčbě Augmentinem může být velmi závažné a dochází k němu hlavně u mužů a u osob starších 65 let. U dětí se tyto nežádoucí účinky vyskytují jen vzácně. Riziko se zvyšuje, pokud délka léčby přesahuje 14 dní. Příznaky se obvykle objevují během léčby nebo krátce po ní, ale v některých případech se objeví až za několik týdnů po skončení léčby.

Jaterní postižení je obvykle reverzibilní. Zcela výjimečně byly popsány případy, kdy došlo k úmrtí. Většinou však souvisely se závažným onemocněním nebo s doprovodnou terapií s potenciálními hepatotoxickými účinky.

Tak nevim, jestli to není součástí reakce na antibiotika Augmentin, to by totiž do budoucna mohlo byt dulezite, ze...
29. říj 2009 ve 14:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,
tak jsem byla dneska koupit ten marcipán na dort, o víkendu chci zkusit upéct cvičnej a potáhnout, tak jsem zvědavá, jak mi to půjde.
Ráno jsem dala malýho do šátku, Emu za ruku a jela do Filay, máme to přes kopec a auto potřeboval mm. Jaksi mi ale nedošlo, že ten marcipán bude pekelně těžkej a já to potáhnu v batohu, no chápete to ? Asi vykojenej mozek :grinning: :grinning:
Takže jsme tam dojeli, pak zpátky pěšky 10min do kopce, pak bus a domů. No záda mi bolely neuvěřitelně

Jen mi nedošlo, že bych si měla koupit i bílou barvu na srst ovečky, ten marcoš je přírodní, ale vracet zpět už jsem se nechtěla :grinning: . No nic, na cvičnej dort bude holt ovečka špinavá

Mici - kolik ho tak spotřebuju na potahnutí jednoho dortu ? Tak půlku, tj kousek přes kilo ? A normálně hnětu hnětu do měkka, s barvou a pak rozválím a potáhnu ? A mám pod to dát marmeládu nebo nemusím my jí neradi...

Kat zkusím ten krém z Mileny, vypadá super, jinak dělám pudinkové nebo tvarohové, samotné máslové nemám ráda
29. říj 2009 v 15:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Barm - ono je to opravdu s těmi atb možné
minule měla Ema naprostu brutální průjem po Mucosolvanu, do té doby na něj žádná reakce, taky jsem nechápala

jinak poslední týden je Ema dost protivná a ukníkaná, doufám, že se jí ty spodní 5ky proříznou co nejdříve, jinak vyrostu :confounded:

a zřejmě jsme taky došli k nějakému tomu vzdoru, na zuby se nedá svádět všechno, že ?
29. říj 2009 v 15:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
a mici ještě jeden dotaz - jak přilepim k tělo nožičky ?
29. říj 2009 v 15:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
mem trošku navlhčíš..
jinak normalne obarvis a hnetes a hnetes..valis a pak to placnes na dort..kilo by melo na kulatej stacit,ja se pokusim z kila potahnout konika..snad to vyjde..
ted sem ten marcipan barvila kakaem a dobry.-)) ale musela sem se drzet at ho pulku nesež.. :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
29. říj 2009 v 15:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
mici díky
v soboutu se na to vrhnu a budu referovat
Emu vezu zítra odpo k našim, bude tam do neděle, tak na to budu mít klid, jen s malým to bude OK
29. říj 2009 v 15:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mem kde jsou prosímtě ty fialovi.respektivě jak se tam dostanu,kdyby náhodou falešná hmota nevyšla tak ať vím kam utíkat :grinning:
Xeni škoda,že tu není Eli ta by ti asi řekla víc :sweat_smile: ale tipuju ty antibiotika
29. říj 2009 v 15:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
leni - praha 5 košíře, je to i kousek od tram, která jede z anděla
http://fialapraha.cz
29. říj 2009 v 16:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek