• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

November/Listopad 2007- maminky po čtvrté, aneb máme doma batole :-)

20. března 2010 
mici, no já to s tím kočárkem tak myslela, že buď za miminko a nebo až na třetí narozky. Jen jsem teď váhala, jestli místo kočárku za miminko nedat jen chou chou a postýlku...

My máme koženou sedačku naštěstí černou, ale židle v kuchyni jsou děsné, smetanová koženka "vylepšená" prupiskou :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes: A nejde to z toho ani omylem. Už nevím, co na to zkusit...
11. lis 2009 ve 21:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,tak já díky bohu dneska bez teploty,ale zs mě bolí v krku :unamused: takže asi njáká chřipka.Byly jsme na přeočkování-o 100 se zdražilo,jinak malá statečná,trošku si poplakala,ale když jí dr dovolil aby se chvilku houpala na houpacím koníkovi co má v ordinaci a pak sem jí poprvé koupila kinder mléčný řez tak byla spokojená-teD´sem jí ošálila,rosvítila jsem jí lampičku,řekla,že si jen odskočím na zácod a odešla jsem-zatím řev žádne-že by usnula :confused:
LAdi neboj to zvládne :wink: u nás ji asi nejvíc vadilo,že se nesměla chviličku hýbat,jinak fakt to zvládaj dobře :wink:
Holky my máme díky bohu gauč hroznej-už sme měli nutkání koupit novej,ale díky bohu sme to zavrhly-a už sme dvakrát pemálovávaly stěnu v kuchyni-malá si jí spletla s ledničkou(na tu smí malovat jelikož máme tu grafiti)
Tak asi půjdu opatrně mrknout co tam provádí
11. lis 2009 ve 21:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
hm tak nespí-potichu si četla knížku,nje živější než ve dne :rolling_eyes:
11. lis 2009 ve 21:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
NO ja uz neviem, cim by mhli ist tie skvrny dole.....
No nas gauc ma asi 3 roky - to na nasi kupili akoze do noveho bytu. Ako zrovna dnes som uz DAvidovi vynadala, ze nech si uvedomi, ze je s malou fakt par minut denne (inak sedi za PC, akoby ho v praci nemal dost, nakolko je informatik,ze...) a za tu dobu s nim furt len reve mala, pretoze on na nu furt len krici, zdrava fakt za vsetko, ze si nemoze ani pipnut, furt ju mlati po zadku, furt jej niecim len vyhrozuje,.... On si proste neuvedomuje, ze je to male dieta, ktore sa sprava ako male dieta a robi veci ako male dieta. ZE proste su omrvinky z lupacky na koberci v obyvacke - tak su,no. ZE ma sa jest len za stolom v kuchyni-hm,vysvetlite malemu rozlietanemu decku, aby sa nehybalo a jedlo len tam. Ako ano, ona tam ranajkuje, obeduje, veceria ale proste obcas ma take tie male jdla - jablcko dostane, kusok syra,keksik,...TAk proiste s tym beha. No alebo ze ma popisany aj stolik svoj malicky - no jasne, ze ma, pretoze na nom si kresli a nevysvetlite jej, ze proste ciara nemoze zajst dalej ako na papier. No a jeho toto vsetko tak vytaca.....
TAk na nu nakrici, ona potom reve a on ju drzi nasilim, ze nikam nepojde, kym sa neutisi. A to ju nastve este viac a zacne kricat na mamu...(ja samozrejem jej nemozem pomahat, lebo "to by som nedrzala s nim"), on jej povie, ze kym sa neukludni, tak k mame nepojde. A nieze by ju zabavil niecim inym, iba ju ticho drzi a ona reve. Az sa vysili Vikina po hysaku a je ticho alebo ju este furt opakovane vyzyva, nech je ticjho, ze on to nemieni pocuvat.... No fakt ako des a hruza. KEd je so mnou, tak si pekne spolu rozumieme cez den, vsetko si vysvetlujeme, neplace mi, so vsetkym sa mi zveri,...... A ked ju ma on, tak len reve.
A este je na mna nastvany, ked mu daco poviem, ze ju len rozmaznavam, nema ziadnu moralku, sprava sa ako nema - pritom take dobre dieta ako ona a rozumne tiez, by nam mohol fakt iny par zavidiet. Proste on nechape, ze ona je individum so svojpu vlastnou volou a nebude ako pes pocuvajuci povely. NApr ho vytaca, ze ked ju zavola a ona nepride a hra sa napriklad dalej. ON jej vzdy povie, ze pocita do 3 a ak nepride, dostane na zadok. A ona ho hocikedy ani neregistruje. A potom napocita do 3 a ona dostane na zadok a chuda ani nevie, preco. JA uz fakt neviem, ci som vadna ja, ale mna vychovavali rodicia inak atoto sa mi zda divne, co tu moj muz obcas predvadza. :angry:
11. lis 2009 ve 22:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sorac za ten roman, co som sem napisala, ale akosi som sa uz musela vyrozpravat. :sweat_smile:
11. lis 2009 ve 22:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni, neviem teda, ci ju ty rozmaznavas, ale David s nou podla toho vsetkeho vela trpezlivosti nema. Moj bol podobny, myslim, ze je to skor kvoli tomu, ze nikdy okolo ziadneho decka nebol, on sam je najmladsi, takze tie skusenosti boli nula bodov. ale nastastie teda pochopil, ze tadial cesta nevedie, a zlepsuje sa to. hra sa s nim, vysvetluje mu a este mu na zadok nikdy nedal, to je zas asi ta zapadna kultura, decko neudries ... ale hlas zvysuje hned, len co ho nieco vytoci. A to ja mu na zadok dam, asi tiez nie som prototyp dokonalej trpezlivej matky ...
12. lis 2009 v 08:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lenci, Honza se jeden cas choval stejne... Pak jsme se pohadali, sli k te psycholozce a odjeli na dovcu - tam se to srovnalo a je to OK. Placani na zadek jsme si zakazali.
12. lis 2009 v 09:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
JA si skor mysli, ze on zrejem toto videl u svojich rodicov alebo ja neviem, mozno bol odstrkovany v rodine a teraz sa snazi svoju "velkost" dokazovat na bezbrannom decku, ktore sa ho "ma asi bat" a nemoze sa branit. No ja neviem, keby som ho ja pozvala na pokec s psychologovi, ze by sme tam sli, tak si myslim, ze sa mi skor vys,meje. Ale skusim mu povedat, ze "jednej holke z kona to pomohlo", tak uvidim, co mi povie. Dnes mu to navrhnem. :slight_smile:
Ako on sa s nou obcas hra, ale to fakt par minut, no len co zase neni nieco podla neho, uz je zle. Ked sa Vika nevtesna do jeho predstav o jej spravani, ma proste smolu. Zrovna dnes som bola s Vikou na nocniku a vedla lezala pouzita Pamperska a Vikina mi povedala, ze vcera bola cikat a uz mala v Pamperske(asi tej odlozenej na zemi) trochu nacikane. A mi vravela, ze sa chcela podivat na tu hanbu v Pamperske a ze tata jej to nedovolil a ona plakala za maminkou. A ja som sa jej opytala, ze to bol ten plac, ktory som vcera pocula vecre?A ona ze ano, ze ona sa chcela podivat do tej PAmpersky. A ja ze - a tata ti to nedovoil. A ona ze nie a ona preto plakala a chcela ist za maminkou. A ja ze - a tata ta nechcel pustit?A ona ze - nie, a ja som volala na maminku a plakala.

TAk holky, vysvetlite mi, preco jej nerozbalil proste tu PAmpers a neukazal jej, ze je tam nacikane, ze to je ta hanba, nech je spokojna a bola by vesela, vcikala by sa a mohla sa so smiechom ist hrat. Ale on nie, on ju tam drzal a ja som pocula len hrozny plac asi 10min vkuse.

tAk som Vikinke poradila, ze nech sa s nim nehada, ze tata je v tomto trosku divny, ale nech prestane plakat a on ju pusti a moze ist za maminkou. Tak sa zasmiala a MOZNO pochopila. TAk uvidime dnes....
12. lis 2009 v 10:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lebo aj to placanie na zadok - to je zacarovany kruh - David hce, aby prestala plakat, tak jej da na zadok (nechapem ten paradox) a cim viac ona place, tak tym viac jej dava na zadok, nech je ticho. A krici na nu. TAk ako potom uz fakt neviem, kto je tu divny....
12. lis 2009 v 10:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak som s Davidom volala. Vraj k ziadnemu psychologovi nepojde a on musi byt taky, aky je, pretoze podla neho som ja vo vychove nedosledna. Takze taky je vysledok..... No ovalit mechom ho je malo.....
12. lis 2009 v 11:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lenci jasně je to chlap...ma velky ego ne?...
12. lis 2009 v 11:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mici - asi. :slight_smile:
12. lis 2009 v 11:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,tak já se těšila jak koupím Zdendovi balík cocacol s autíčkem a oni ty autíčka z těch balíků lidi vybrakovali :angry:
Leni,my měli podobnej problém,Zdenda si s malou málo hrál,když něco nebylo podle něj tak za sebvětší blbost dostala na zadek,.což se mě nelíbilo,jako neřeknu,že ěkdy jí taky neplácnu,ale spíš se to snažím napřed řešit vysvětlováním ,domluvou a tohle jako poslední řešení,pak se strašně divil,že s ním malá nechce bejt a nedewj bože aby s nm šla spinkat(to bohužel nechce dotĎ) takže sme si spolu promluvily a teď se jí věnuje víc-dokonce dělám jednou týdně,že dojdu třeba nakoupit,nebo dojedu k našim a oni maj třeba celý dopoledne jen pro sebe a hodně to pomáhá :slight_smile: Zkus ho nechta aŤ se půl dne o malou postará sám,naše se ke Zdendovi chová úplně jinak když nejsem doma :wink:
Jinak podle mýho chlapa samozřejmě taky rozmazluju :wink:
12. lis 2009 ve 12:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni - mozem nechat, ale az ked budeme byvat v Martine.
Inak ja neveim, ale ked je mala so mnou, vzdy sa dohodneme, place fakt malokedy, hysakom predchadzam a ked nieco chce a nemoze, tak namiesto,aby som na nu vrieskala a bila ju, tak sa snazim upriamit jej pozornost na nieco ine a je pokoj. Ale on je akoby bez napadu...A potom niekedy, ze ide sa s nou porozpravat. No skuste sa s malym dietatom, ktore udrzi pozornost par sekund rozpravat o jeho "nevhodnom chovani". A ked neodpoveda alebo odpoveda inak, ako si on predstavuje, tak ma mala zase zdrba od neho.
Mozno k tomu psychologovi zajdem sama, len neviem, ci by to malo vyznam. :unamused: Ako nech mi niketo fundovany povie, ako sa ma vychovavat dieta.
JA som teda nedosledna, ja neviem dieta vychovat, tak nech nas teda niekto rozsudi,ze.... Ako to, ze mam statnice zo psychologie a ze sme studovali v skole aj detsku psychologiu a snazim sa uplatnovat svoje poznatky v praktickej oblasti, to mojmu muzovi asi nestaci. Proste ja vychovavam zle, on dobre. A ja si myslim pravy opak,no. :grinning:
12. lis 2009 ve 12:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
taky zaujimavy nazor som nasla....

Když dítě dostane na zadek, obvykle přestane zlobit. Jelikož se začne chovat správně, rodiče jsou spokojení a usoudí, že to zabralo. Plácnutí přes zadek způsobí vhodné chování podobně, jako čokoláda zajistí klid v supermarketu. Ovšem pokud rozvztekané dítě utišíte čokoládou, nevydrží to nadlouho. Budete-li ho chtít udržet v klidu i v budoucnu, budete ho muset nadopovat ještě obrovskou spoustou čokolády. Podobné je to s tělesnými tresty -jde jen o dočasné řešení. Dítě, které dostane přes zadek, se obvykle uklidní a chvíli se chová slušně. Zanedlouho se však začne předvádět znovu. Rodič mu opět naplácá, protože poprvé se zdálo, že to funguje. Dítě se zase na chvíli chová dobře, ale pak se vrátí k zlobení. Rodič uštědří další plácnutí, a tak to jde stále dokola. Mnozí rodiče se nechají do tohoto koloběhu zatáhnout.
12. lis 2009 ve 12:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky..

Jak to tak čtu.. jde mi z toho trochu mráz po zádech. U nás doma tohle neznám Myslím hlavně přístup Ondry, on je dokonalej táta.. a to opravdu. Malému se věnuje skutečně moc .. někdy mě mrzí, že možná i více než j .. protože já u toho musím stíhat i povinnosti, zatímco oni mají čas jen pro sebe.. Jezdí spolu nakupovat, venčit psa, na hřiště, na kolo.. k babičkám, k přátelům.. hrají si v pokoji, večer si čtou knížky..
Naopak.. nemít Ondru, už se asi houpu někde na větvi.. a to je Ondrášek zlaté dítě.

Samozřejmě má taky občas den blbec a je víc nervní .. zvláště, když se třeba spěchá .. a znáte to sami.. s malým dítětem se spěchá dost naprd. Ale teď jsme dělali tu ložnici a chodbu.. sami ve dvou .. bez hlídání.. a i s Ondráškem jsme to zvládli. Bylo to sice na palici.. ale šlo to.. Chudák.. byl zlatej, hrál si na matracích v obýváku.. maloval štětkou po zdi, pomáhal mi šudlat skvrny od barvy.. přidžoval mi lišty při lepení, .. byl opravdu zlatý .. Dítě se musí zkrtka co nejvíce začlenit a zaměstnat.. pak většinou ani nemá "čas" zlobit.

Doma Ondrášek "vysává" .. a musím říct, že na 2leté dítě precizně.. už ví, že musí odsunout stůl, zavřít dveře.. odhrnout závěs.. To samé při žehlení.. bere si hromádky a uklízí je do skříně. Ono je to hodně o jednání .. pokud člověk s dítětem zachází jako se soběrovným a má snahu .. i to dítě se hodně přiučí a stmelí to ten vztah.

Lenci, Vám bych doporučila rychlý přesun.. a Davovi jiný zájem, než PC.. třeba sport.. kam můžete chodit všichni.. vy dva sportovat a malá vyblbnout v dětském koutku.. společně pak prochzkou do cukrárny a doma číst pohádku v manželské posteli .. Je to o tom, že s Vámi tráví asi málo času a tak nem odhad a neadekvtně reaguje.
12. lis 2009 ve 12:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni no on v podstatě žádnej zaručenej návod na výchovu dítěte není,je spoust dpoporučení který si i mnohdy odporujou,jako já neříkám,že se má dítě za každou blbost plácat,ale někdy to fakt jinak nejde,třeba jak jinak malinkýmu dítěti zakázat že něco nesmí než mírně plásnou přes ručku? Jako teĎ už to chápu že něco nesměj,ale myslím děti těsně okolo roku.Ono to chce najít njákou střední cestu,protože zas je blobý mít doma dítě který ví,že si smí dovolit co chce že. Jenže žádnej učenej z nebe nespad-já bych kolikrát něco udělala ve výchově,ale i v některých věcech co se týká Klaudinky jinak,ale zpátky to už dát nelze že :slight_smile: takže jde o to aby ste si s manželem našli njákou svojí cestu a hlavně se na ní domluvily .
12. lis 2009 ve 12:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Obluš..závidím dokonalého tátu...
u nás je to v podstate to jako u Lenciatka...M informatik..i doma u PC..když není u PC dělá věci kolem baráku nebo vevnitř u kterých se málá prostě motat nemůže..ale když je nechám sami tak v pohodě .-) na zadek ji dá ale jen když už to fakt nejde vydržet(stejne tak já)..ale je to jen vybití naší zlosti..:/((

ale taky by spolu měli trávit více času..tedka je porad pryc ..
12. lis 2009 ve 13:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak i my dáme na zadek.. ale většinou je to, když už selžou nervy a všechny postupy .. a v případech, kdy už opravdu dělá naschvál a uvědomuje si, že to dělat nemá ..
12. lis 2009 ve 13:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kat ty jo pecu dort a cucim .že Arriel smazali všechny recepty..a dašaV smazala korpus..nastesti dala odkaz na jinde..ale teda sem nevedela ze jsou tam takovy zbroje..ty zensky se jednou vyzabíjí i kvuli dortům či co..://
12. lis 2009 ve 14:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jako já si teď už nemám na co těžovat,fakt se to ddost změnilo potom co jsme si o tom promluvily,je to ok,večer malu nakrmí,vykoupe,přes den se jí snažíme věnovat oba ,o víkendech taky :slight_smile:
Eli máš úžasnýho manžela :slight_smile:
12. lis 2009 ve 14:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo KAt Elmo úžasnej :dizzy_face:
Jinak malu teĎ chtlo prasátko Pepa tak doufám,že Amálka bude mít aspoň trošku úspěch.
Mici prosémtě a proč si to mažou,kdyť Arriel měla nej receptíky i na dort mánii :confused:
12. lis 2009 ve 14:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Díky holky, vím co v něm mám.. :dizzy_face:

Oba jsou zlatý .. a to doslova.. Je fakt, že nadruhou stranu přimět cukrouše, aby doma něco opravil, upravil, napravil.. je trochu dřina.. nadruhou stranu.. kdyby i to bylo ukázkové.. cítila bych se už fakt mizerně :slight_smile:)) Pan dokonalý by byl stihomam :grinning: Takže oni si čtou pohádky, zatímco já jím měním žárovku v lampičce :grinning: :grinning: :grinning:
12. lis 2009 ve 14:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
A já píšu jako tatar.. takže se zase loučím.. Pa

Všem oslavencům VŠE NEJLEPŠÍ .. omlouvám se.. jednotlivě si fakt už nerozvzpomínám.. Těhulkm pohodové těhu.. Snažilkám brzy // na testu.. A zlobivým manželům kratší řetěz a k večeři vodu a chleba :wink:
12. lis 2009 ve 14:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
cau holky, nez ja vas dočtu tak mě malá vydědí :slight_smile:

Leni, to je děx teda, Jirka je taky fakt dobrej táta, taky někdy myslim, že má víc trpělivosti než já, i s i s nim hraje radši než se mnou, no jasně, když přijde tata z práce, svlíkne bundu a hodinu staví lego a máma vybaluje nákup a tak...

Mě se taky dost osvědčilo, že malou zapojuju do úklidu, sice to trva dyl, ale je sikovna, od te doby co jsem vam psala naposledy tak nemela hysterák, je fakt ted zase zlatíčko. Mame teda taky dost program a jak byla nemocna chuděrka tak byla prostě hodná, protože nebyla ve svý kůži.

Jinak já včera odevzdala práci a už jen občas jsem přítelem na telefonua připadám si úplně svobodná, ale musím se modlit aby jirkovi přidali to co jsem vydělávala já - na platu. No doufejme, jinak to bude mazec. Ale co vezmeme si pujcku, šidit se nehodlám a splatim až pujdu do práce.

Vypada to, že prestehuji archiv kde jsem pracovala do Modřan, tak bych měla asi 15 minut do práce, prý tak za 2 roky, no to by mohlo vyjít.
12. lis 2009 ve 14:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja taky Davidka zapojuju, jinak by to ani neslo... To bych nic neudelala.

Honza je super tata i manzel, prebaluje, koupe, hraje si, chodi ven, doma maka jak sroub vsude, ale neni dokonalej - kdyz je hektickej den, tak mu nervy rupnou, a driv treba placal na zadek nebo kricel, i zatahal za ucho jednou... A pak mu to bylo lito. Takze ten psycholog byl nas spolecny napad a ikdyz to bylo dle meho o nicem, jemu ta navsteva pomohla. Protoze z mych ust ty veci neprijal, a od doktorky to vzal jak "desatero" :grinning:
12. lis 2009 ve 14:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
a mame nausnice :grinning: perfektni vynalez - to nastrelovani
12. lis 2009 ve 14:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
ladi a kde amme fotku naušničkove princezny?.-)))
12. lis 2009 ve 14:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
zkusim pak vyfotit, ale nevim jestli ty pidinausnicky budou videt :slight_smile:
ty krasne, co jsme koupili, muzeme dat az za 6 tydnu
12. lis 2009 v 15:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,
podla mna to chlapi (az na vynimky,ako je Eliskin :grinning:) maju trochu inak nastavene a musia sa naucit s dietatom byt. Ze vsetko chce 2x tolko casu a trpezlivosti. Urcite sa to zlepsuje, cim je Seb starsi, a to i M priznava, ze ked bol uplne maly, tak vobec nevedel, co s nim. Teraz si citaju, blaznia na posteli, stavaju kocky ... a urcite bude toho cim dalej tym viac. Hlavne ked pride mimi c. 2 :wink: Ale tych posadnutych informatikov poznam, presne ako M, v praci 12 hodin pred PC a doma prve co zapne je pocitac ...
Pozerame Tip a Tap a Seb sa hrozne boji havrana. Normalne zacne plakat :wink:
a do albicka pridavam svoje 21 tyzdnove brucho a mimi
12. lis 2009 v 15:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek