• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

November/Listopad 2007- maminky po čtvrté, aneb máme doma batole :-)

20. března 2010 
my byli tanyny presvedcili me a zaplatila jsem leden - brezen, sice bduu jezdit pres celou prahu, ale apson se dostanu mezi lidi, ze...
10. pro 2009 v 16:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
po 100 letech se hlásím, že žijeme a jsme v pořádku..... jen jsem nějak nestíhala a taky to připojení nestálo za nic
U nás vše dobré, děti zdravé, já ještě žiju, mm zlobí v mezích normy :grinning: :grinning:
Štěpánek byl dneska na 3m kontrole, váha 7,77kg, 66cm :grinning: :grinning: věřte, že náš chlapák se také pěkně pronese. Je stále mega hodnej, drží si pěkně ten nastavenej režim, dopo spí v kočárku, chodíme venku po nákupech pečiva a tak nebo jen na prochajdu, po o spí doma v postýlce, usne sám a vydrží klidně 2-3 hod, někdy ho na jídlo i budím. V kočárku se mu taky líbí, když pěkně zabere, taky musím budit. Večer usíná sám, pohoda, pak ho přenesu, budí se jen jednou meyi 2-3, jak kdy a pak až ráno, po nakojení v noci pokládám a odcházím do postele. Max vstanu, že nahodím dudel, ale neuspávám. - Nechci nikoho naštvat, ale já jsem šťastná, že je takovej
Ema dobrý, rostou jí spodní 5ky, takže je chvílema mega protivná, na noc jí dávám Nurofen, protože se mi budí a pláče ze spaní, takže když náhodou Š vydrží spát déle, vstávám k ní
Ale jinak je vcelku hodná, te%d pořád se mnou vaří a peče. Chodíme na výtvarku a do sokola na cvičení, jinak se nějak zabavíme sami
i když to u nás vypadá idylicky, tak si nemyslete, že nejsou chvíle, kdybych nejraději práskla dveřma a šla na chvíli ven, at to tu třeba spadne , ale je to málokrát, to zase jo....

Minulý týden jsem pekla dětem perníkovou chaloupku a pak Emče k narozkám dort, celkem si myslím, že se povedl (mici díky za radu se solamylem). Tak i pomáhala, když to šlo. Nechám jí šmrdlat metlou v misce, nebo dostane kousek opravdového těsta, třeba kynutého a je na vrcholu blaha. Nejvíc jí baví nabírat mouku z pytlíku a sypat si jí na prkýnko , no bomba. Pustila jsem se i do pečení cukroví, tak mi pořád pomáhá. Šmrdlá si tam svůj kousek, dostala k narozkám sadu na pečení, má malý váleček a jede. Mám už upečené 4 druhy, dneska jsem si večer udělala zbylá těsta a chtěla bych to přes víkend zmáknout, pak už jen budu po večerech mazat a zdobit

Jinak jsem moc nedočítala....tak se asi nevyjádřím............ co je nového ???

taky jsem přidala nové fotky dětí včetně dortu a chalupky, tak mrkněte
Štěpán http://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImageID=3612895&vReferer=%2Falbum%2Findex_basic.php%3FvOffset%3D0%26vOrderBy%3D1
Ema
http://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImageID=3612868&vReferer=%2Falbum%2Fmyalbums.php%3F

no a jinak máme hotovou střechu, už nám neteče do baráku, střešní okna a začalo se zateplovat a obezdívat obvod půdy, hotové vikýře, okna ve výrobě, no bomba
až bude chvilka, udělám album na modrou střechu a hodím vám sem odkaz

tož končím se samokonverzací, asi už jste všechny v posteli, půjdu taky
snad už teď zvládnu psát po večerech víc

mějte se krásně a dobrou noc
10. pro 2009 ve 23:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,

mem, Štěpánek je kus chlapa teda, to měla Deniska málem v roce :grinning: Je super, že je tak hodňoučký :dizzy_face: S tak hodným dítkem teda rozhodně nepočítám :stuck_out_tongue_closed_eyes: Máte krásné fotečky, úplně z toho sálá ten klid :slight_smile: Jo a taky krásná chaloupka a dort :dizzy_face: Fotky baráku pak určitě hoď :wink:

Jinak my jsme marod :frowning2: Máma má asi chrochtací chřipku, páč je od úterka hotová, říká, že takovou chřipku nikdy neměla a mělo to takový rychlý nástup jako prasečí, tak možná... Ono to je stejně fuk, jakou má, že jo. Blbý je, že jsme tam v pondělí byli. Denča má od včera 38 teploty :frowning2: Večer po Nurofenu 38,4 :unamused: Teď ráno 38,3 ale jinak jí nic není. Nekašle ani nic, teda aspoň zatím. Cpu do ní teda bylinkové sirupy horem spodem, tak možná proto ještě nekašle, uvidíme, co bude dál. K doktorovi s ní zatím nejdu, fakt na ní nic není, přes den normálně lítá, hraje si, "jen" má tu teplotu. Jo a nad ránem mi říkala, že má babinko v pusince, slintá a sahá si dozadu, jako by ji rostly stoličky. Ale myslím, že mi kdysi mudra říkala, že tak vysoké teploty od zubů nejsou :confused: Tak nevím.
11. pro 2009 v 07:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, co se ještě dělá při teplotě? Zábaly nebo co?
11. pro 2009 v 07:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ladi, taky hezoučké fotečky :dizzy_face: Betynka je fakt velká :confused: To jsou ty druhé děti takové velké? :confused: A vypadají takoví klidní a hodní :sweat_smile:
11. pro 2009 v 07:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mem, no super roman, deticky mas krasne, vyzeraju velmi kludne a spokojne :grinning: :grinning: :grinning: a tesim sa na fotky baraku.
Kat, mozno ju boli v krku a nie zuby, co myslis? a skus zabaly telicka, nebo vlaznu sprchu, nam to pomahalo ...
11. pro 2009 v 08:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
deni, myslím, že ne, ona si už týden sahá dolu na dásně, slintá a kouše kde co. Ale dneska to poprvé řekla, že má bebinko. V krku nic nemá, ani zarudlé, ani nic, ani nekašle, ani rýma, prostě nic. Teď tu běhá, vysmátá, baští pomeranč, poručila si koupit od taťky kiwi :slight_smile: a teplota po ranním Nurofenu asi slezla, protože je jen trochu teplejší, ráno byla jak žehlička :zipper_mouth: :confounded: Měřít ji nebudu, protože jí to děsně vytáčí a hlavně to trvá :angry: Kdyby se tak dala koupit normální klasická rychloběžka... Prý je nějaký elektrický, co měří do deseti sekund, tak se po něm kouknu, ale ty elektrické blbě měří zase :unamused:
11. pro 2009 v 08:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, Tomovi se klubou horní 5.A dneska vstával v 6:30, tak jsem hotová.Zjistila jsem , že mi sex teď nedělá dobře, pak se mi chce vždycky zvracet, asi se mimísovi nelíbí houpání.

Kat, na teplotu i zábaly, když je horečka vysoká, jinak nad 39,5 se dává diazepam proti křečím.Dají se střídat ty sirupy nurofen, za 4 h panadol, pak zas nurofen...
11. pro 2009 v 09:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
iris, jj, nurofen s panadolem střídám, teda vystřídala jsem večer, dřív nebylo potřeba a teď asi už zase taky ne. Jen v tu noc nebo nad ránem jsem měla strach, to byla fakt horká, ale zase jsem ji nechtěla nervovat jen kvůli měření teploty, protože byla v pohodě, neplakala, sem tam se napila čaje se sirupem, něco řekla a zase usnula.
11. pro 2009 v 09:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tomíkovi občas vyjede teplota - nebo spíš horečka bez jiných příznaků, prostě najednou je jak kamna, nekašle, nerýmuje...i vlažnou spršku jsme už museli aplikovat.Momentálně odoláváme, tak ťuk ťuk, ať to vydrží.
11. pro 2009 v 09:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
iris, no já právě taky nevím, co to je. Nejdřív jsem myslela, že chytla od mámy v pondělí tu chřipku, ale to už by asi i kašlala a zatím fakt nic :confused: A ať je ta teplota z čehokoli, tak zuby jí zlobí taky, zas se snažila kousat na těch zadních dásních tužku.
11. pro 2009 v 09:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak možná ty zuby...uvidíte třeba zítra
11. pro 2009 v 09:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj...
Kat, drzim palce!!!

Mem, ze nechces nikoho nastvat? Jako me? No me s...es poradne :grinning: :grinning:
Ale nebudu se vyjadrovat vic :grinning:

Betka ma 7,5 kg v pulroce. Na to, jak byla nedonosena, to dohnala. 67 cm. Chvalili ji, ze je poradna.

Tak se mejte a zase nekdy ahoj
11. pro 2009 v 09:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Inac Kat, nam ked rastli spicaky (vsetky naraz) tak mal tyzden teplotu od 38-39, a niekedy ani nurofen a panadol nezabrali ... Doktorka tiez vravela, ze od zubov by to nemala byt taka vysoka teplota a tak dlho, ale nic ine mu nebolo a po tych 6 dnoch mu zrazu sama z nicoho nic odisla ...
11. pro 2009 v 10:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
deni, tak to bude asi náš případ... Ona měla takové teploty už kdysi, jak ji rostly zuby, ale to mi právě doktorka tvrdila, že to určitě není od zubů-ale taky Denisce tenkrát nic jiného než teplota nebylo, trvalo to myslím nějak týden. Ale teda neměla ty teploty až tak vysoké jak teď...
No ale měřila jsem ji před půl hodinou a měla jen 37,2 :confused: :slight_smile: Po Nurofenu samozřejmě. Pusy nacpané v puse má furt, slintá jak buldoček :sweat_smile: Uvidíme, jestli se ještě něco nerozjede :pensive:
11. pro 2009 v 11:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,
díky
Ladi neblázni :grinning: :grinning: :grinning: , ideál u nás rozhodně nepanuje :sunglasses:, Bětka má krásnou váhu !!!

Kat - Ema prožívá celkem každé zuby, nejdřív to byl průjem, u jednech jen teploty... ted jí rostou ty 5ky a je protivná a pláče v noci, teploty nemá, ale místo bolesti specifikuje jasně, v puse. Začne zničeho nic křičet au au bolí pusa, zub
11. pro 2009 ve 13:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kat oni ted takovehle virozy taky behaji, jakoze teplota 3 dny a pak nic, uz mi to potvrdili 2 maminy, my to meli minuly tyden, steziovala si na bebi v krku, ale mela jen velmi natekle uzliny a to ji asi bolelo, krk cisty, samo to preslo. Tak treba to bude taky tak, ani rymu ani kasel nic, od homeopatik se držíme, doufam, ze to bude pokračovat. Okolo nás to lítá.

Holky, hodte jeste nejake opravdu osvedcene recepty, ale neco nekomplikovaneho, diky.
11. pro 2009 ve 13:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
jsem to zakřikla :grinning: :grinning: :grinning:
Ema hysterický pláč ??? co to jako je ? to už nedělala jak dlouho, vzbudila až Štěpána v obýváku
uvidíme co z toho bude, jdu mýt nádobí
11. pro 2009 ve 13:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
bram, jsem si na tebe vzpoměla, jak jsi nejdřív nechtěla dávat malé to Gelsemium. Dneska nám ho totiž máma naordinovala, protože se dává i při teplotách, kdy se dotyčný nepotí a nemá chuť pít... Ono každé to homeopatikum je na milion věcí :slight_smile:
11. pro 2009 ve 14:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kat no vidis, ja bych asi potrebovala nejaka homeopatika - kpaky - pro mamku, nejak nam tohod ali malo, rikali 2x denne 10 kapek, aby ji endosli, asi se to da objednat v lekarne, co?
11. pro 2009 ve 14:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
bram, ty kapky nevím, někteří homeopati si dělají "svoje" mixy, abys to musela koupit u nich. Náš píše takové ty kuličky, které se dají objednat v lékárně a tím pádem my milion věcí konzultujeme už jen po telefonu a koupíme sami.
11. pro 2009 ve 14:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
no vezmu to a uvidime, zda to v lekarne objednaji nebo ne
11. pro 2009 ve 14:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,my sme dnes u našich,já j¨si jdu večer sednout s kamarádama a mamka bude hlídat.
Holky tak jsem si zkusila jaký je hlídat miminko,2letého čertíka a dotoho žehlit a vařit a fakt hrůza-holky máte můj obdiv,jednu nohou jsem houpala malýho,žehlila jsem ,mluvila na malou a sledovala jestly se už vyřej špagety :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: děs -takže už naprosto chápu rozdíl mezi jedním a dvěma dětmi :slight_smile:
Kat,my to měli přesně na malý narozky,z ničeho nic horečka okolo 38 + taky si furt šahala do pusinky,přitom uzliny nateklý neměla,jeidný co chtěla papat bylo chladnější jídlo bez kousků ,ale zuby nikde i když dásně nateklý :confused: po 2 dnech teploty zmizely :confused: :confused: jediný co jsme dávaly byl panadol a hodně sme do ní cpali pití toť vše.Ale jinak jsme pro jistotu koupily ještě nurofen a čípky,zdálo se mi jakoby ten panadol už ani pak moc nezabíral.
11. pro 2009 ve 14:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni, no to víš, já nežehlím, mam totiz sušičkua vařím 1x za 3 dny, no prostě to pak člověk musí něčemu ustoupit aby se z toho nepo...že?
11. pro 2009 ve 14:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
bram, jasně zkus to, možná to fakt jde normálně objednat. Jen s tím nemám zkušenosti.

leni, taky nežehlím, nebo žehlím, ale tak jednou za 14 dní Michalovy košile a to ještě jen když je nesuším v sušičce. A vařím pokud možno taky na více dní, někdy vaří Michal.
11. pro 2009 ve 14:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
a my mame reba dnes 3. den bramboračku a taky tak 2x tydne jdeme na nejake menu, obcas do skolni jidelny, noo ...
11. pro 2009 ve 14:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
bram, kdybychom tu za rohem někde měli školní jídelnu, tak neváhám ani minutu. Když jsem bydlela doma, tak jsme jeden čas chvíli brali obědy z naší základky a super. Za pár šupek, mega porce, výboré jídla-a to já jsem vybíravá teda :sweat_smile: a najedla se z toho celá rodina. Tady bohužel nic blízko není :unamused:
Jinak my máme druhý den zelňačku :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
11. pro 2009 v 15:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
ale byla tak dobrá, že na třetí den nezbylo :grinning:
11. pro 2009 v 15:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, mam spoustu prace na PC dneska, takze tohle pravidlo z dvacatera, co jsme si dali pred tydnem, muselo ustoupit... Mam napsat knizku, jako opravdu, mam nabidku :slight_smile:) Ale nevim kdy, fakt ne. Maji to byt pohadky, ale ja se momentalne vidim na nejake psychodrama :slight_smile:)
Ale ne, uz je to lepsi. Az na Davidovy zachvaty vzteku...
Ted sedi na WC a uz potreti dnes tlaci :grinning:

Zitra nas ceka IKEA, v nedeli zase trhy... Musim ty Vanoce nejak nasat do krve.

Mem - Vsechno je pomijive, treba Te taky zacnou zlobit a moji andilci prozrou a budou si v poklidu spolecne skladat domino a vysivat :grinning: Koukala jsem na fotky a malej je tedy macek !!! Ty jo. Jinak nezavidim klidek, abys nemyslela - to byl for. Jedine, co Ti zavidim, jsou lidi v baraku a zahradka - to ulehci vsechno moc a moc.

Bram, Leni, jojo, nekdy je to na sisku, ale jsou i dobre chvilky... Ja tedy zehlim, a to je vopruz (nejsou prachy na susku, a ty co jsou, mam v kasicce na dovcu - bude to asi Lefkada letos). Ale bramboracka je osvedcena, uvarim kotel a mame to taky dnes uz druhej den, obed i vecere...

Jdu pect rohlicky...
11. pro 2009 v 15:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ladi, Ikeu doporučuju az tak v 9 večer jinak je to teda sekec mazec...
11. pro 2009 v 15:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek