• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

November/Listopad 2007- maminky po čtvrté, aneb máme doma batole :-)

20. března 2010 
Tak u nás není na sušičku ani místo ani penízky :sweat_smile: ty jsou taky na dovolenou,no a to vaření my až tak moc nevadí,jen občas už zchází inspirace,ale tu zas najdu na mmb v receptech,já bych spíš brala někoho kdo by za mě utíral prach a vysával :grinning: :sunglasses:
11. pro 2009 v 16:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky jenom jsme vás přelítla....

kat tak u nás taky dopoledne nic a po obědě se vzbudil a lítal jak čert pak se šel pomazlit za mnou a já se pusou dotkla čela a zhrozila se naměřila jsem 38,8 :frowning2: :frowning2: :frowning2: ale leutr nic mu neni já dávám čípek a do hodky bez teplotyx tak taky přemýšlímco se z toho vyklube nemá rýmu,kašel nic ted tady skáče a tancuje na Nodyho :wink:
slintá už od narození a to opravdu hodně a pořád denně měnín asi tak 3 trička jak je uslintanej a mokrej někde jsem četla,že asi bude mít problém s nosní mandlou,že to je duvod slintání,ale ted myslím ,že on slintá oprvadu šíleně,ale má to asi po mě mamka mě říkala,že jsme taky slintala a pak mě i dokonce nosní mandlu brali páč jsme huhnala strašně,ale to mareček mluví hezky a nehuhná

at už zamrzne a bacili jdou do háje u nás je blízko škola a obědy prodávají jěště jsem se tam nedostala,aby si je zaplatila,ale to vaření mě čím dál víc nebaví a hlavně nevím co u nás to je za 25 den což je za pusu

tak se mějte jdu vařit :grinning: :grinning: :grinning:
11. pro 2009 v 17:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
hanul, jejda, tak tak moc Denča neslintá, že by měla mokré tričko, ale po bradě jí to teče, to jo, normálně neslintá vůbec. Teď se vyspala po obědě a vypadá úplně normálně. Možná je trošku teplejší, ale 38 určitě mít nebude. To asi příjde zas večer :confounded: Zato mě začala trochu pálit ta dýchací trubice, chápete co myslím :sweat_smile:

Jo a už mi přišel ten tyrkysový šátek... Ty barvy teda trochu zkreslují, je víc do zelena :unamused: , tak trochu zvažuju, jestli ho nevyměnit, ale nevím, za jakou barvu, takže se na to asi vyprdu a nechám si ho :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
11. pro 2009 v 17:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kat nech si ho, na 3. kluka bdue OK :wink:

ja zadělala 3 testa na bananky ruzne, co se da do stroje a bdueme vykrajovat, ale nejak to bylo divny a je z toho sragora, zadělávala jsem to aby vše melo pokojovou teplotu...
11. pro 2009 v 17:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kat tak to znám mě když začne pálit vím že jsem v ........,ale onehdá jsem to rozehnala pila jsme litry čaje s citronem,ale když to nerozeženu tak se mě spustí rýma jako trám a kašel

právě u nás to slintání je opravdu hrozný slintá pernamentně od narození takže jsem už z toho celkem na budku vždycky někam jdeme a je mokrej převlíkám několikrát denně takže ani nemužu říct jestli to má ze zubu tu teplotku nebo ne,ale ted je bez teploty tak uvidíme

holky a vám děti normání sní ten nurofen nebo panadaol???pro mě to je scifi zavře pusu a konec jěště jsou i čípky jinak nevím co bych dělala,ale dala jsme mu čípek řval a po chvilce přišel a říká maminko tlačí pedel :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: teda dupina :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

a jěště mě tak napadlo říkají vaše děti písmenko L????? mareček ho říká a všichni jsou z toho na větvi mě to ani nepřijde a kdo k nám přijde hned každý řekni L už mě to celkem leze krkem :grinning:
nebo třeba ve slově kruh,zachránit i to eR jako zachrčí a to se každy taky divý :wink:

ted se tady řechtám přijde mareček 5 kalhotky na krku jedny na hlavě a nese podprsenku že ju chce taky :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
11. pro 2009 v 17:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
bram, já to neřešila podle pohlaví, jinak tam byl i světle růžovej :grinning: , chtěla jsem neutrální, ale myslela jsem, že bude víc do modra, no... Zelenou moc nemusím :stuck_out_tongue_closed_eyes:

hanul, vidím to na ten kašel :angry: Cpu do sebe céčko horem spodem, jak v tabletkách, tak ovoce, ale obávám se, že je pozdě. No jo, jsem se poslední dny soustředila na malou, že jí nebylo dobře a zapoměla jsem na sebe a už je to tu :unamused:

hanul, tlačí pedel :grinning: :grinning: :grinning: Čípky ani nedávám, vím, jak je to nepříjemné :rolling_eyes: :sweat_smile: Deniska si kolikrát o ten Nurofen řekla sama :confused: Zrovna nedávno mi říkala, maminko Nuofenek, říkám jí né Denisko, ale sáhla jsem jí na čelo a měla teplotu :confused: To dítě má víc rozumu než já asi :zipper_mouth: :sweat_smile: Ale jak kdy, někdy ho taky nechce, zkouším různé finty a když to nezabere, tak jí to musím s řevem nacpat do pusy :confounded:

Denča R neumí, zatím mě to ani nenapadlo, že by to umět měla, L umí, používá ho jak v kterém slově, v některých jo a v některých ne.

hanul, o kalhotkách a podprsenkách na hlavě mi ani nemluv :rolling_eyes: Asi měsíc pozpátku jsem ji dala po obědě spát, klid jak v hrobě, si říkám, super, už spí. Za půl hodiny řev, tak tam letím, ona nacpaných asi 20 kalhotek na krku a mezitím tak 5 podprsenek :confused: :grinning: Nemohla ani hlavu dát dolů, měla to jak obruč a samo jí to nešlo samotné sundat, tak se začala nervovat a volat mě. Já jsem si to vyfotila, ale nevím, kde tu fotku mám :rolling_eyes:
11. pro 2009 v 17:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
no tak onehda jsme rovnali pradlo ze suši a mala zase z oblibou nosi na hlavě jirkovi trenkoslipy...

no jinak s velkou slavou krasne hovinko, bohuzel spadlo do nohavice, koberec, parkety, backory,tepláky, vše od h...ale co jsem rada, ze kaká, že... :grinning:
11. pro 2009 v 18:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
bram, jasně, hlavně, že to hovínko máte :grinning:
11. pro 2009 v 18:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
kamaradka je trotl, bude delat pro nas jako kamarady vanocni party a vzdycky kazda prineseme neco dobreho a ted poslala do mailu, ze objednala jidlo:
sushi
uzený norský losos
lehce opečený tuňák s citrónovým sosem
roastbeef
kuřecí tortily
avokádové guacamole se zeleninovými hranolkami
rajčata s mozzarelou a bazalkovým pestem
rukolový salát s avokádem, cherry rajčaty a piniovými oříšky
míchaný salát s pomeranči, krevetami s jogurtovým dresikem
masové, rybí a zeleninové chlebíčky.
no tak je to neco jako byl Mikulas, ale rozhodla jsem se to brát tak, ze se těším na něco jinýho.
11. pro 2009 v 19:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, no ja som uplne vyrizena ...
rano sme vybehli na nakupy do Letnan, pretoze Mikovi ukradli minuly tyzden niekde v hospode bundu, takze bol bez zimnej bundy .... a on a vybrat si bundu - som myslela, ze ani nekupime ... som stastna ako blcha. A
ledva som prisla domov, volala pani, co som ju kontaktovala na MMB ohladom oteplovakov, ci by som mohla do hodiny dorazit na Cerny most, ze by mi ich tam mohla priniest ... tak som nakrmila maleho a bezala na Cernak ... Honicka, ale som stastna, lebo mame super oteplovacky za 200 ...a vcera sme si rezervovali tak narychlo pobyt v Krkonosiach od pondelka do piatku buduci tyzden a dufam, ze sa aspon Seb s tatinkom trochu posankuju ...
teraz tu sedim a tvrdne mi brucho, asi uz cely vecer budem sediet s nohami vylozenymi na stole a pocitacom na kolenach :grinning: :grinning: :grinning:

Kat, Hanul, dufam, ze teploty ustupia
Xeni, ta vanocni party vyzera ako pre VIP osoby ... teda, to co je za kamosku? :wink: :wink: :wink:

co sa tyka vyslovnosti, tak Seb nehovori ani R a L iba ako hovori lalala, v slovach sa mu nedari. Ale hovorit zacal len nedavno, vobec ma to teda netrapi ...
11. pro 2009 v 19:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, to vam musim napisat ... Seb lezi sam potme v pokojicku a hovori si "opica eating banana" ... uz to povedal asi 20x :grinning: :grinning: :grinning:
11. pro 2009 ve 20:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdeni, no to je ta kamaradka, co ma za kamaradku tu, co jsme byli na toho Mikuláše, no prostě za voudou, no, ale je fakt, ze my po ní dědíme pořád věcičky, rada nam je nechava, je hodná, to se musí nechat
11. pro 2009 ve 20:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky nemate Apetit 12/2006 nebo 2007 byl tam takovy recept na nepečenou roládu dvoubarevnou! ten nutně potřebuji...
11. pro 2009 ve 21:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sebik me pobavil :slight_smile:)
David cely den mele dokola ty blbiny z Bill a Ben - kyti miti, mititi - nebo co to tam rikaji. Ja to nesnasim.
Pred spanim silena scena, nechtel jit ani za nic, at zije detsky vzdor, poslednich par dnu je to sila tedy...

Apetit nemam (ale apetit na to party menu by se nasel :grinning: )
11. pro 2009 ve 22:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
hola hou,
tak jsem během odpo a večera upekla další 4 cukroví, teď jsem doklidila, domyla a usedla, že si něco přečtu
Ema večer opět scéna u usínání, nevíme co se děje, odpo řvala 1,5hod, pořád se chtěla tulit, úplně záchvat, když jsem odešla z pokoje, to nikdy nedělala. Nakonec spala hodinu a pak se vzbudila s pláčem
Štěpán se jednou probral a pak usnul a celý její řvaní prospal a spal až do čvtr na 5, je to zlatouch.
Večer stejný scénář, pořád pohoda, ale jak měla usnout opět scény, dělala to i mm, tak nevíme, co se jí přehnalo v kebuli, pak se mi povedlo jí domluvit, znovu namazat zuby, vyprděla se a najednou si v klidu lehla a pak během chvilky byla tuhá.... možná jí fakt bolelo bříško.... nevím, když jsme se jí ptali, tak chtěla postupně pofoukat celé tělo :grinning: :grinning: :grinning: , jsem to nemohl identifikovat
jen Štěpík se probral ve 21, pak se mrskal a nemohl usnout, ačkoli evidentně spát chtěl, nakonec si zašmrdlal obličej do plíny jako už poslední týden a usnul (předtím plínu nesnášel :grinning: )
asi nějaký erupcena slunci

Apetit nemám, zkus to najít na jejich webu, tam mají těch receptů hafooo
11. pro 2009 ve 23:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
jsem dostala recept na liker, dnes zkusím
VYNIKAJÍCÍ LIKÉR Z LEDOVÝCH KAŠTANŮ

POTŘEBY: 250 ml šlehačky
1 SALKO
3 ledové kaštany
4 kostičky hořké čokolády
1/2 litru rumu.
POSTUP:
Šlehačku vylijeme do hrnce a přidáme čokoládu a nalámané tyčinky ledových kaštanů. Za stálého míchání povaříme. Poté sejmeme z plotny, necháme vychladnout, vlijeme SALKO a nakonec RUM. Řádně promícháme, aby bylo hladké a lijeme do lahví. Z jedné dávky je litr likéru.
Je to výborné kvalitní pití, které je zase jiné, než-li známé domácí vaječné koňaky.
Navíc bez pudingů, vajec a podobných "kazících se" přísad.
12. pro 2009 v 08:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
nemaj to právě na webum ackoliv loni jsem to tam prokazatelně opisovala.!!!
12. pro 2009 v 08:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno,

bram, to je večírek jak pro celebrity, fakt :confused: :slight_smile:

mem, mě se právě tak v noci s mohutným řevem budila Deniska, nevím doteď proč, ale klepu na dřevo, už dva dny zase normálně spí.

Večer měla malá už "jen" 37,7 ale neměla předtím Nurofen ani nic, na noc ho dostala a v noci teplotu 100% neměla, teď ráno taky ne, jen je dneska nějaká protivnější :confounded:

Zato mě je nic moc :unamused: Když prudce vydechnu, tak se rozkašlu a bolí to, jak by mi tu "trubku" chtěl někdo rozervat :confounded:
12. pro 2009 v 08:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky...ten likér vypadá fajn, ale musím si nechat zajít chuť.

Tomík si hraje v bedně na hračky a je děsně hodnej :dizzy_face: Jinak konečně začal říkat nějaká nová slova, on je takovej nemluva...teda, když chce, tak kecá hodně, jenže mu není rozumět :wink: např. krásně volá na psa "Cija" (jmenuje se Cira), už řekne i krtek, teda to r, neumí, pak katoty (kalhoty)...a v plíně že má bobek :grinning:
12. pro 2009 v 09:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bram, ten liker vypada fakt mnami, ja som niekedy fakt zboznovala vajecny liker, robila ho babicka, niekedy aj cokoladovy .. ale teraz asi nedam ... na pripitok asi vinecko vinko :grinning: :grinning: :grinning:
12. pro 2009 v 10:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj,

tak čoko liker musim rict je bomba, dala jsem ale jen pul toho rumu, nemam rada, kdyz to moc stipe a je to akorát. dala jsem si štamprličku, myslim, že to neuškodí :slight_smile: vínko si dnes dám taky, tak bdue mimi trochu opilé, ale jednou za 100 let mu to neuškodí snad....
12. pro 2009 ve 12:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni, chtěla bych dělat to vaflové, ja ho někam zašantročila, pisni mi pls jeste recept, dikes.
12. pro 2009 ve 12:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Krásné poledne u nás noc dobrá akorát hořel jak kamínka,ale neměřila jen jsme dala čípek a vzbudil se aasi 2 hodiny si povídla on jak byl přitulenej a horkej pak usnul a ráno jsme ho změřia a 39,7 jako hruza,ale nic mu není říká maminko budeme honit :slight_smile:

ale kašel rýma nic tak uvidíme ted spí a horkej je,ale když mu měřím on řve jak tur tak mu to vyleze i z toho nechce jíst,nic ted v poledne vypil alespon flašku mlíka tak snad něco v sobě má

ráno slyším MM jak zvrací na záchodě týý jo tady lítají chřipky typu kašel,rýma a on snad chytnul vir jiného puvodu :grinning: ale už mu je dobře tak snad to nic není

bram mnam ten likér vypadá dobře,ale taky bych ho udělala jën z pulky rumu taky nemám ráda to štípáni i vaječnák jsme moc nepila je to na mě silný

kat super,že denča už je v pohodě
12. pro 2009 ve 13:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja dnes dobre pokoupila v Tescu, meli tam slevui na panske pyzamo, s velkym potiskem Homera Simpsona jak pije pivo, no naprosto geniální darek pro MM, pak v Tchibo za 120 kč sleva na bryle sportovní s roznymi krytky - na sníh, na kolo, a tak...no pak jsem tam nabrala krabice na cukroví, koupila puzzle Krteček za 100 kč a pro tchýni pokličku na panev, jeste zjistim, jakej prumer ma mama a taky ji koupim. Jo a pro sebe, ponozky, obyc cerne, 5 paru za 57 kč! tak si zabalim pod strom dvoje :grinning:
12. pro 2009 ve 14:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ty jo, Kat - ja jak mela tu chripku pred mesicem, tak totez - strasne me bolelo dychat a kaslat :((
Hanul, to je silena horecka - byli jste u doktora?

My vyrazime vecer do te Ikey, snad nic nechytime...

Mem, Davidek prave ted tak dva tydny dela sceny priserne, pry zacalo obdobi vzdoru - takze pres den lotr na entou, v noci leze k nam se mazlit... Nejlepsi je pry ignorovat a odejit. Ale tezko odejdu, kdyz lezi venku v blate na silnici, ze ? :grinning: :grinning: Ty rady od doktoru jsou vzdycky vyborne :stuck_out_tongue_closed_eyes:
12. pro 2009 v 15:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
no, obdobi vzdoru u nas zatial neprepuklo naplno, tak sa na to "tesim". Neverim, ze nas to minie, my sme len taki opozdilci :wink: a hore v krkonosiach snezi, juj, ja sa tak tesim na ten nas vylet ..
12. pro 2009 v 16:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
hanul, no úplně ok asi není, přes den zas měla teplotu :unamused:

A se mnou blbý teda... Mám chřipku jako prase-nebo prasečí? :stuck_out_tongue_closed_eyes: , no prostě takovou, která fakt přechodit nejde. Bolí mě všechno, nemůžu ani ležet, hlavně klouby, nejvíc kyčle a kříže, hnus, hlava, teď jsem se měřila a mám 38 :unamused: Od dvou do šesti jsem spala, Michal byl s malou po babičkách, abych si odpočinula.
12. pro 2009 v 18:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky u nás po čípku vždycky bez teploty vydrží těch 6 hodiny a pak zase začíná stoupat :frowning2:

holky kdy se má dávat ten diazepam?????

ladi nikde jsme nebyli nic mu není hraje si směje se chce dělat kraviny tak nevím uvidíme

kat tak at jsi brzo fit :dizzy_face:
12. pro 2009 ve 20:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, tak citam, ze je tu kopec chorych.....

No u nas je to, nastastie ok. Vika chodi do kolektivu denne, ale asi ma fakt dobru imunitu, lebo sme zdrave obidve. Aj David sa drzi. On ale tiez len obcas mava, tak raz za stvrt roka nejake bolenie hrdla, ale to ma za 2 dni prec. Takze vdaka Bohu za Vikininu imunitu voci tymto svinstvam. :wink:

S tym "r"- to Vika nepovie vobec. NEjake naznaky tam su, ale inak nie. Ale ostatne pismenka ok.

No a holky, fakt chvalim ZASE Viku, bez nehody v gatkach. Ani na noc uz nemava, ani von. Fakt sa furt krasne pyta kakat aj cikat. Ako slubila, holka, ked sa nastahuje do Martina. :slight_smile: Takze zase chvalim.

Vzdor - no, tak to je u nas na dennom poriadku. Ale skor je otravne to, ze chce vsetko sama. Ako aj take blbosti, ze prideme dom a ja jej vyzleciem bundu a ona hysak, ze ona sama, tak jej to musim zas obliect,zapnut, aby "slecinka mohla sama....". ale to je so vsetkym. A ten vzor - no ked sa zatne, tak nic s nou nehne. To fakt ju musim nejak ofajat, aby bolo " :grinning: po mojom".
12. pro 2009 ve 22:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak u nas vzdor pomalu a jistě končí, už ví, že pak odejdu a vůbec mě to nezajímá - ale moc dobře víte, co jsem tady v létě popisovala že? takže v tomhle jsme byli napřed...

Leni, uz jsem ho nasla ten recept :wink: budu si dělat těsto dnes a udělám si to v klidu zítra, dnes peču košíky
13. pro 2009 v 08:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek