• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

November/Listopad 2007- maminky po čtvrté, aneb máme doma batole :-)

20. března 2010 
kat: no docela pochybuju teda :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: vánoční trhy ho nezajímaly ani omylem :sweat_smile: celý to prořval, tak jsme šli rychle domů :sweat_smile:
21. pro 2009 v 18:34  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
sis, tak trhy, to ani Denča nijak nežere, ale z dárků měla radost už loni. Letos zbožňuje stromek a ptá se, kdy Ježíšek přinese dárečky :wink: Určitě budete mít větší radost, než loni :wink:
21. pro 2009 v 18:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
kat: dárky ho neberou vůbec, stromek nevím..to uvidíme, jak na to bude koukat..loni si ho ani nevšim :confused: no a Ježíšek atd., to u nás nehrozí..takže tak :wink: já to nějak neprožívám :wink:
21. pro 2009 v 18:46  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, Siss, i Tobe krasne Vanoce s Petou!
A vsem vlastne uz taky :slight_smile:
PFka krasna!!!

Davida tedy bavi snad vsechno, jakakoli akce. Bavi ho to mozna az moc, je jak utrzeny ze retezu porad...
Ach jojo
21. pro 2009 v 18:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
not o xenule je ukazkoa, raduje se ze vsech svetylek v oknech, darku, a vseho, těším se hodně kvůli ní, nic ale nehrotím. Vše je tam nejak hotovy a uklidime ve stredu vecer nejak mnormalne
21. pro 2009 v 19:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sebosa bavi vsetko, ale furt len "chodim chodim" a potom ho musim nahanat, pretoze on nechodi za ruku alebo vedla, ale beha hore dole a najradsej by si na vsetko sahal ... takze ho davam do kociara a to potom velmi nahlas nesuhlasi ....
21. pro 2009 v 19:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Davidek to same - porad jen beha a ukazuje, kde kdo ma v okne hvezdu, kdo stromek, slape do cerstveho snehu, zdrha prede mnou, ja za nim mastim s kocarem... Stromek ho zajima, hleda andilky, masinky, konicky...
Tesim se moc :slight_smile:

Byla jsem ted v Tescu... Nebyly voziky, ale dalo se... Nicmene Gothaj vyprodanej, rajcata vyprodane... Krize
21. pro 2009 v 19:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
já to mám čekat tak za dva roky, což asi bude vypadat trošku vtipně :sweat_smile: ne-li retardovaně :sweat_smile:
21. pro 2009 v 19:54  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky...krásná přání :slight_smile:
na sex chuť je, ale bývám teď strašně unavená...u Toma jsme sexovat nesměli, ale občas jsme porušovali :grinning:
Mici, na to srdíčko bude asi ještě brzy, to spíš tak za 14 dnů
21. pro 2009 ve 20:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sis a co rikala ta psycholozka kde jste byli?
21. pro 2009 ve 20:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
bram: nic, to bylo k ničemu..ale předpokládám, že na 99% máme vývojovou dysfázii. Motoricky a neverbálně je na 36m a více :wink: sociálně tak na 18m, a porozumění tak na 15m :wink: takže od toho se to odvíjí, těžko může hledat hvězdičky a koníčky na stromečku, když neví, co hvězdičky a koníčci jsou :stuck_out_tongue_closed_eyes: takže to jeho vnímání světa je jen přes vizuélno...ty slova tam chybí :stuck_out_tongue_closed_eyes: jinak motoricky jede jak drak, neverbální komunikace super...prostě nerovnoměrný vývoj :wink:
21. pro 2009 ve 20:50  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sis, uvidis, vis co, ono se to muze samo srovnat, ja to vidim na našem Toníkovi (synovec), on je predcasne narozen asi v 33. tydnu, vse OK, jen prostě mluva spatna, souvisi to i se spatnější koordinaci, je mu ted 7, sel do 1. tridy, má samé 1, je šikula, ale prostě mu málokdo rozumí a i takové věci jako třeba písnička hlava ramena kolena palce není schopen zvladnout tak rychle, ale fakt se to dost lepší a řekla bych, že z něj bude dobrej vědátor.
21. pro 2009 ve 22:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
naše malá je zase strašně úzkostná, všichni děti jančí a všude se ženou po hlav ě a o naší říkají, že je taková hodná a klidná. Ona třeba nesejde schody dolů, jen se mě křečovitě drží za obě ruce a když jí pustím ona opravdu spadne, no...ale spíš že se bojí než že by to nezvládla, po určitém tréningu zvládne cokoliv.
21. pro 2009 ve 22:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
To me mrzi, Siss... A za dva roky by se to melo srovnat ?

Davidkovi jde neco lip, neco hur... Ale za posledni mesic celkem udelal pokroky, i dost novych slov mame, tak snad ostatni dohanime. Ale nez dohoni s mluvenim treba Klaudinku, tak pujde do skoly asi :sunglasses:
21. pro 2009 ve 22:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
přitom my oba s MM jsme dost sportovní typy, no ale taky šla o 3 neděle dříve, kdo ví jak se co kde vyvíjí a kdy, byla i dost ubrečené dítě a např. ddo ted v noci moc nespi a je neklidná a bojí se.
21. pro 2009 ve 22:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
bram, a to Ti nahodou zavidim, protoze David si donese zidli k vesaku, sunda klic, odemkne si, odejte na chodbu, sejde schody, a frnk do sklepa nebo ven... leze mi tady po oknech, po lince, vsude kam se s tou zidli dostane... pud sebezachovy zadnej :cry:
zrovna na takove bejkarny je sikovnej
21. pro 2009 ve 22:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lada, no srovná se to tak ve školním věku..možná déle..to se uvidí :wink: ale prostě on je v tom slovním projevu a pochopením slov prostě o rok pozadu, takže samozřejmě ten jeho vývoj je jinej..a to, co dělají vaše děti ted, on bude dělat za rok, za dva :wink:

s tím porozuměním se odvíjí jako celý vnímání světa, proto je dysfázie dost závažná porucha :wink: on neví, jak se věci jmenují..ví, co na se co používá atd., ale nemá je pojmenovaný... :wink: takže samozřejmě musí mít silnější neverbální projev, aby se zorientoval..

jako bude to hodně práce, ale půjde to..ale bude se muset všechno drtit, ta řeč se nevyvíjí spontánně jako u jiných dětí :wink:
21. pro 2009 ve 22:16  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
siss: ten muj ale fakt taky mluvi blbe a malo! ale rozumi teda vsechno...
drzim palce, at to vsechno zvladnete
21. pro 2009 ve 22:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
lada: no on právě nerozumí, spoustu věcí jenom odhaduje.. :wink: takže pro okolí třeba působí, že rozumí...ale nerozumí :wink: ted se uvidí, jestli má tu dysfázii jenom takovou..takže až by přišlo porozumění, tak by přišla mluva..a nebo i smíšenou..že by byl problém i s tou expresí :wink:

pro mě je ted prvotní, aby začal rozumět..protože je to fakt bída ta komunikace, on je hroznej chudák..to je, jako kdybyste ted najednou přijely do Cíny..a rozuměly prd :wink: ta dysfázie není jenom o tomhle, on třeba nechápe obrázky..páč kreslené vypadá jinak, než reálné a jak si to nemůže spojit přes to slovo, tak mu to nic neříká..proto ani nekreslí :wink:

rozhodně mluvit nebude ještě dlouho, už znakujeme...zatím se moc nechytá..ale je to chvíli :wink:
21. pro 2009 ve 22:21  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky
Pfka krásný :slight_smile: :dizzy_face:
Sis vám taky pěkný vánoce-ono se to srovná,až dětem bude o pár víc tak na nich nikdo nepozná,kdy mluvily ,kdy chodily....
NAše má docela bujnou fantaziji,poslední dobou si i celkem ráda hraje sama a povídá si z hračkama nebo jim zpívá,ale taky jako by se spíš dětí bála,když jsme na odině a maj si třeba dojít pro nástroje tak dti utíkaj a strkaj se a ona radši počká(ač je jinak docela divoká) je spíš takovej stdlínek,takže se většinou i v mc drží blíž u mě a trvá jí než si hraje s njákým dítětem. Já myslím,že každý dítě je šikovné jinak :wink:
21. pro 2009 ve 22:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
leni: no u té dysfázie je možné, že nebude mluvit normálně nikdy..někteří silní dysfatici mluví asi jako cizinec, který se naučil česky :wink: ale to snad náš případ nebude, on má tu dysfázii slabší..ale rozhodně škola je horor, pojí se k tomu různé dys :wink:
21. pro 2009 ve 22:28  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, s tim kreslenim, xenus rada kresli, ale jsou to jen carky, nc vic.

Ladi no tak to je nepredstavitelné, my mame hysteráky vyjit na chodbu, ze je tam budbák (naucila ji to babicka) a schody ani nahodou.
22. pro 2009 v 08:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bram, vzdyt jo, carky a cmaranice jsou akorat. David ted presel na kresleni kol a "hvezdicek". Ale porad jsou to cmaranice, ale krasny :slight_smile: Uvidis, ze z te tabule bude nadsena! Ale pozor na ty fixy, strasne vysychaji, poradne je zavirejte. Kridy rozlamal, ale tak to neva... Na tu cernou kresli asi nejvic. Pres bilou mame papir, ale to ho tak nebavi, papir to je klasika...
22. pro 2009 v 08:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
vidis jezis, kridy, ja je mam jeste u nasich.
22. pro 2009 v 08:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo kolečka mame taky, kolečko je mama a carka je tata, mrška :angry:
22. pro 2009 v 08:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jako Betuna od rana od 7 nezamhourila oka, jen jeci, kdyz ji dam do postylky... Vetsinou spavala cca od 10 do 11, a pak odpoledne. Evidentne smeruje uz jen k jednomu, poobedovemu, spani. Ja se z nich zblaznim. Brzy tu budou oba strasit cely den az do 22h, jako David. Ach jo
22. pro 2009 ve 12:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
ench ji chvilku ječet...
22. pro 2009 ve 12:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
ty jo, jsem ji natrela dasne Mundisalem... ta rvala, jsem myslela, ze jsem ji ublizila :pensive:
ale usnula, huraaaaaa!!!
jdu neco delat :grinning:
22. pro 2009 ve 12:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
no vida, jsou to hysterky, ja to moc dobre znam, děs běs
22. pro 2009 ve 13:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ladi ja ti poviem - nasa Vika je presne rovnaky drak. JE nebezpecna sama pre seeba. Vsade je, na ulicii je to des, to fakt dvaj az traja maju okolo mnej co robit, aby ju udrzali nazive. Lebo onanema ziadny pud sebazachovy.

ONa je zase do vsetkeho az moc hrrrrrr. NApr zacali sme chodit na tu HElen Doron, ale nastupili sme k skupine, kde uz maju 20hodin za sebou, teda sme v polovici. Ale Vike to zjavne nevadi. ONA strasne vsetko nasava a napr ked "pani ucitelka" im nieco nakaze, ju rozculuje, ked ine deti nieco nepochopia alebo robia nieco pomalsie, co mi je obcas az trapne, ze je az moc suverenna. NApr im rozdala tvary - hviezdu, kruh, trojuholnik a stvorec. A terAZ TA ICH UCITELKA PYTALA, ZE NECH JEJ KAZDY PODA STVOREC. taK viaK DO POL SEKUNDY UZ PODAVALA A KYM SA INE DETI STACILI ROZKUKAT, OBEHLA KAZDEHO AOD KAZDEHO VZALA PRISLUSNY OBRAZOK A PODALA UCITELKE. a TOTO ROBI VO VSETKOM. oNA KED IM POVIE (sory za Caps Lock - nejdem uz prepisovat), ze si maju nieco spravit, tak ja chvilu VIku zadrzioavam, aby sa ostatne deti dostali "k slovu a cinu".ONa aj ked sa ucitelka spyta ineho dietata ako sa vola, ona hned vybafne:Vika Petrakova,no. A takato hrrr je do vsetkeho. A nabvyse to obdobiue vzdoru je des. Obcas ju fakt nezvladam a je to na moje nervy az moc. Ja si dovolim jej zacas vyzliekat bundu, no rev, hodenie sa o zem, lebo"ona sama", tak jej musim zas obliect bundu, zapnut ju, vsetko a ona si ju sama da dole. A takto je to zop vsetkym.

A teraz posledne dni ja neviem co to am za maniu,ale nemozem sa od nej pohnut ani na 3metre. Furt zavesena mne na nohe, ja ani na zachod nemozem. No des,bes obcas.
22. pro 2009 ve 13:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek