• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

November/Listopad 2007- maminky po čtvrté, aneb máme doma batole :-)

20. března 2010 
jsem KO, ona se prostě v noci budí rýmou kazdou pul hodinu a chce jen mě, z těch hysteráků už mě třeští hlava.
8. led 2010 v 08:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Xeni, to je v haji :frowning2:

Kristy: gratulace k pulroku!!! jak se maji holcicky?
8. led 2010 v 08:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Brý ráno, hlásím se do klubu KO :pensive: Denča dneska od půl dvanácté do půl páté ráno nespala :rolling_eyes: Sice teda neřvala-to příjde asi dneska, musím ji omezit ten noční čaj :unamused: , ale furt sebou házela, nevěděla jak si lehnout, pak jí provlhlo pyžamo od plínky-no bodejď, když toho čaje zas vypila :angry: , tak jsem po tmě hledala oblečení, mezitím se probrala úplně, no bezva :rolling_eyes: Pak furt říkala, nevím maminko proč nemůžu spinkat, nevím :stuck_out_tongue_closed_eyes: Já mezitím sice zdřímla, ale noc o ničem teda :confounded:

Kristy, gratulka k půlroku, letí to hrozně. Jak se máte?
8. led 2010 v 10:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kristy ty jo pul roku..gratulka velké holce:slight_smile:))

No u nás byla v noci taky pul hodinova řvoucí prestavka://
8. led 2010 v 10:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky.... trošinku jsem začala špinit, nic hrozného, ale i tak mám strach :frowning2: Jinak Tom spal naštěstí v noci dobře, já jsem nějaká vyřízená, trápí mě zácpa :unamused:
8. led 2010 v 10:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
iris, tak hezky odpočívej.
8. led 2010 v 10:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kat, snažím se, ale s malým je to těžké :wink: Snad to bude ok.
8. led 2010 v 10:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Iris, skoč na gyndu at to zkontrolujou. Držím pěsti. nohy nahoru, at ti Tomík čte pohádky.
8. led 2010 v 11:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Iris, to mozna z te zacpy... Ale skoc tam! Drzim palecky!!
8. led 2010 ve 13:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak jsem si nemela cist diskuzi o dilataci ledvinove panvičky...protoze to taky mame, ach jo, teda Ondráš
8. led 2010 v 19:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
bram, co to je? :frowning2: Jinak kolikrát ty diskuze fakt víc uškodí než pomůžou, mě v tom minulém rizikovém těhu akorát vystresovaly :unamused:
8. led 2010 ve 20:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
no to nam zjistili na ty genetice, nějaké zvětšené cesty do ledvin, de facto to znamena, že má pravděpodobně nějakou překážku - asi v pindíku - a hromadí se moč - no a může se to postupem protrhnout samo, co se i po porodu dost často děje, dkyž začne intenzivněji močit, ale taky se to může zvětšovat - jak se hromadí ta moč, pak mohou operovat. Noa na ty diskuzi samo temer vsechny nakonec dopadly, že je operovali. Pry ty děti mají častěji záněty močáku a ledvin.
8. led 2010 ve 20:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Xeni, to by Ti preci na te genetice rekli, ze to muze takto dopadat. Ja bych to nevidela tak cerne, pokud Ti nic takoveho nerikali. Snad to nebude zavazne!
8. led 2010 ve 21:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
bram, :frowning2: :frowning2: :frowning2: a to se už nemůže nějak samo spravit? Nebo je to jisté, že to fakt má?
8. led 2010 ve 21:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
ach jo

zitra se jdeme divat na Honzu na hokej, neb po prvnim treninku v nezname parte ho hned vybrali zitra na zapas v jakesi Prazske lize... tak jdu s deckama koukat, to bude neco je tam uhlidat...
8. led 2010 ve 21:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kat jo, to se muze do porodu samo spravit a prej i velmi často se spraví nebo hned po porodu, snad u 95% dětí, co to mají se to růstem samo spraví, ale jsou prostě sledované. No těch 5% dětí jde na operaci, nesmí se kt omu přidružiot jiné problémy. Je fakt, ž e já na ty záněty močáku trpím a Xenule si ted taky stězovala na pálení, zkusím jí možná bna tohle testnout příště. Teda doufam, že žádné příště nebude. jdu spat., snad.

ladi, oni mě stresovat nebudou, to je jasný. Neměla jsem o tom hledat info, jsem si to zakazala a blbec! jsem to porušila.
8. led 2010 ve 21:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak holky, my sme dnes oli v aquaparku, Vika sa vyblbla nadherne. Stiahnem fotky do PC a snad nezabudnem priadt aj do albumu. :wink:

Idem vas docitat, ale najprv sa pojdem okupat. David uspava Viku, tak snad uz budem mat pokojny vecer... :sweat_smile:
8. led 2010 ve 21:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bramburko ja mam 2 kamaradky, kterym tato diagnoza byla pri UTZ u prcku zjistena - a oba smoulinci operaci nepotrebovali - dalo se to dohromady samo. My meli neco podobneho a taky se to Petinovi spravilo. Bude to v pohode neboj - vetsinou tyhle diskuze vyhledavaji a prispivaji do nichz mamci, kterym se problem nevyresil sam, aby to mohli probrat s ostatnima - tem, kterym to preslo ani neprijde hledat takovou diskuzi. Uvidis bude to OK. Moc drzim palce.
8. led 2010 ve 22:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj Gabbi, co jsi to psala, že se ti stalo po tom epidurálu? Jak se začínám pomalu bát porodu, tak jsem o něm někde v koutku duše uvažovala :pensive: Ale asi bych si ho stejně nenechala píchnout, jen mě zajímá, co ti teda teď je, abych se zas zklidnila a šla rodit do porodky jako minule, kde jsem byla spokojená, jen tam epidurálu moc nefandí...

Bram, určo to bude ok, moc držím palce.
8. led 2010 ve 22:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kat ja koho muzu toho od epiduralu zrazuju, vim , ze problem ma jen nejakych 7% ale a v nich bohuzel skoncila. Spatne mi ho napichli 3x a jak pichali tak mi tam uskrinul kousek a ted mi to dela strasnou neplechu - nekdy se ani zvednout nemuzu jak to strasne boli. Chodim cvicit, ale vypada to, ze se stejne vyndani toho kousku v budoucnosti nevyhnu.....
8. led 2010 ve 22:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
gabbi, tak to je jasný, to uskřinutí je svinstvo jak blázen :frowning2: Měla to máma i táta, oba po operaci :frowning2:
8. led 2010 ve 22:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj tak jsem si dneska dala koupání, ukládání obou dětí sama a jsem hotová
začala jsem si vše chystat v 18:30 a skončila jsem ve 20:25, oba v ložnici, nespali, ale byl tam klid, odešla jsem rozhodnutá jít tam jen při pláči a vyšlo to, oba za chvíli usnuli, ale mám toho plný brejle

jako malej mi posledních 14 dní usíná u kojení, pak v polospánku odříhne, pokládám, zabalim do pytle a spí dál, ale to si ho ošéfuju pěkně sama, mm má na starosti Emču
ale aby mi dneska usnul při kojení, to by musel bejt jako hluchej nebo co , Ema tu pusu nezavře, ještě pak přes ložnici do koupelny (ano tak blbě řešený byt to je)
pak si poslechl asi 5 pohádek od Hrubína, nějaký Eminý připomínky, ale docela v klidu
Ema mlátila panenkou o šprušle, no pohoda

ať žije malý věkový rozdíl ! :grinning:

bram - neboj, bude to dobrý

Kat - já právě o epidurálu ani neuvažovala, už od prvního těhu jsem se bála, že by mi ho třeba píchli blbě, prostě bez
8. led 2010 ve 22:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
mem, z toho uspávání a usínání mám hrůzu už teď. Si to vůbec neumím představit, jak to budeme dělat :pensive:

A epidurál jsem moc nechtěla ani při prvním těhu, nakonec tedy nebyl. Ale teď jak mě tři dny tomu chytla nějaká ta depka, tak jsem se i vystresovala ohledně porodu a říkala si, jestli nebude lepší mít ho v záloze, ale asi bych si ho fatk ani tak nenechala píchnout. Teď jsem mluvila s kámoškou, které jí ho píchli, aby si při dlouhém porodu odpočinula a říkala, že jí to sice na tři hodiny pomohlo, ale ty kontrakce po tom, co odezněl byla nesnesitelný, asi tím, že si to tělo na tu bolest nezvykalo postupně, ale pak to přišlo v plné síle najednou :confused: Každopádně si pak s těma nejhoršíma kontrakcema stejně babrala ještě čtyři hodiny :frowning2: Takže tohle je podle mě i k ničemu. Půjdu rodit zase do té stejné porodky a hotovo :slight_smile:
8. led 2010 ve 23:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
kat - no ono to nějak bude, já se toho taky bála.... prostě jsem malé přizpůsobovala většímu.... ale my máme klidné a spavé děti, takže to šlo celkem hladce... teď jak už je Štěpán větší, zase víc vnímá, je to jiné, ale nějak si na sebe zvyknout musí
hlavně to druhé tolik neřešíš, resp spoustu věcí už víš a neděsí tě každá maličkost jako u prvního, kdy je vše úplně nové
my máme velký problém v tom, že jsme ještě v tom malém bytě a nemůžeme je dávat spát odděleně, aby se nebudili, jako třeba že by Ema byla ve svém a Štěpík s náma. Jsme všichni v ložnici, Ema taky ještě v postýlce (výhoda je, že neuteče). Ale na něco to zas bude dobrý, už na sebe budou zvyklý, na jaře půjdou do nového pokoje oba spolu

mně i připravovali kanylu kdyby něco, že by mi ho dali, pořád ta moje mudra řešila přirostlou placentu, co jsem měla u Emy a velkou ztrátu krve, jistila se. Ale já ho nechtěla, jen opravdu v krajním případě, to raději více oxytocinu do kapačky :grinning: :grinning:
a depky z porodu mně chytaly taky, od 30tt průběžně :grinning:
8. led 2010 ve 23:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
mem, ale já se prvního porodu nebála, ještě na sále jsem řekla, že druhé bude, že to není tak hrozný, po porodu jsem říkala, že to radši rodit než jít k zubaři a teď to na mě nějak padlo nebo co :confused: :sweat_smile:
8. led 2010 ve 23:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
kat já se i bála, prostě jsem nevěděla, ale taky jsem hned na sále říkala, že další bude
u druhého jsem se bála jinak, aby bylo všechno v pořádku, hlavně malej, já že to zvládnu :grinning:
myslím, že je to úplně normoš

i pro mně je horší zubař :stuck_out_tongue_closed_eyes:
8. led 2010 ve 23:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
nic, jdu spát, mm už je na cestě domů, jdu na něj čekat do peřiny ke knížce

dobrou
8. led 2010 ve 23:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kat ono jde treba tady si muzes dat na zmirneni bolesti i neco pichnout do zily. Priste kdyznejake bude tak radeji tohle. Ja jsem si to nemela nechat ukecat. Porad to do me nekdo hustil takze kdyz jsem zacala mit echt bolesti tak jsem srajdacky rekla, ze ho chci. Klid byl tak asi na 2 hodky.
Ja si rikam, ze druhy porod uz je lepsi. Jednou mi nekdo rekl uzasnou vetu:" pro mimi je ten prichod na svet daleko tezsi nez ta bolest, kterou zenska proziva. A co bychom pro dite nudelali". Kdyz mas strach tak porod bude OK - uvidis:slight_smile:
9. led 2010 v 05:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Příspěvek byl pozměněn adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Porušoval pravidlo "Nepiš do fóra to, co patří do interní pošty".
9. led 2010 v 06:07 • gabbi
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek