• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

November/Listopad 2007- maminky po čtvrté, aneb máme doma batole :-)

20. března 2010 
Xeni,máme po půl roce noc jen pro sebe,malá spí u babičky :slight_smile: tak toho musíme využít,je teda fakt,že se mi stejská ,ale na druhou stranu dneska sme taky běhaly po obchodech-daichman,tesco,dmko,baumax... :stuck_out_tongue_closed_eyes: a to sme chtěli jít ještě do kina,tak půjdem zítra dopoledne :slight_smile: ,pak si jedem pro malou a hurá někam na kopec bobovat :slight_smile:
Xeni hlavně se taky šetři na slevy kašly mě příjde,že nják extra slevy teda nebyly,já hledala botky na teď a všude buď hnusný kotníčkový nebo semišový,nebo kozajdy na jehlách :confounded: no nakonec sem našla takový jako pohorky a spokojenost :slight_smile:
9. led 2010 v 19:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
no fakt slevy nejsou, že jo? Leni závist, tak my bychom taky asi nekdy chtěli ten večer pro sebe, ale šetřím si hlídání až se narodí prcek, snad tchýně bude ready, protože jinak by bylo škoda, aby si vzal Jirka dovču na dobu, co budu v porodnici, a tak.
9. led 2010 ve 20:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky a dam si tu blbinu na primě a k tomu colču. To bude bájo. :wink: a nic nedělám. nohy nahoru.
9. led 2010 ve 20:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jaaaaj, to by bolo, keby sme tak mali 1 vecer a noc len pre seba. Bohuzial, nas pricucnik, ktory sa furt koji, by asi nezaspal bezo mna a hlavne v noci , keby sa zobudila a volala:Maminka, hamku!!!!!, tak by tam maminka nebola a ona by edostala hamku. (dodnes jej to ostalo, ze mliecko od maminky vola hamka).
NO idem na tie fotky, za chvilu sem aspon nieco hodim...
9. led 2010 ve 20:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak, pridala som..
9. led 2010 ve 21:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky
KAT - druhý porod byl rychlejší, bolestivější taky asi, nějak víc jsem ho prožívala, co se týká emocí, u Emy jsem byla spíš nejdřív ze všeho vykulená. Zavinování dělohy mně tedy bolelo, ale dalo se to, nicméně až tak jsem to nečekala. Já to dopředu nevěděla, že to při dalších dětech víc a víc bolí, tak mi to překvapilo. Nejvíc to bolelo při kojení, jednou jsem si vzala i čípek proti bolesti. Nicméně po druhém porodu jsem byla fizicky daloko dřív fit než po prvním, to jsem byla jak přejetá válcem celý měsíc, teď jsem fungovala od příchodu domů naprosto normálně
Placenta - ano měla jsem problém, neodloučila se mi sama, byla přirostlá, čekalo se půl hodiny, mudra byla rozumná, netahala jí ven násilím, uspala mně na chvíli, vyndala, vyčistila, rovnou zašila. Jenom jsem ztratila dost krve, tak mi pak dávali druhý den transfúzi. U druhého porodu šlo všechno dobře, odloučila se sama. Čekala ale jen chvíli, pak by mne byla zase uspala, abych zase neztratila tolik krve
9. led 2010 ve 21:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni, bych se picla ještě kojit. To bych byla uplně vyfluslá. Možná z toho plyne, jak říkáš, že je víc závislá...
9. led 2010 ve 21:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mem, to prožívání budu mít určitě taky úplně někde jinde. Při porodu Denisky jsem vůbec neměla v sobě žádný pocit štěstí, že mám miminko, byla jsem taková vykulená, nevěděla co dělat, hlavně ten první den, byla jsem ráda, že mám porod za sebou, ale že by mě zaplavila nějaká mateřská láska to teda ne. Bylo mi to líto, myslela jsem, že budu šťastná a tak, ale to přišlo až pak. Nicméně od porodu se ze mě stala cíťa, obrečím každý porod v telce, filmy, kde jsou čerstvě narozené děti a tak, takže počítám, že tentokrát to ořvu už na sále :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Mě ta placentak při kojení bolela trochu už minule to si vzpomínám, no nic, musím se na to psychicky připravit, že bude hůř. Jsem zvědavá jaké bude tentokrát šití, páč minule jsem nemohla moc chodit celé šestinedělí a to jsem měla přitom malinký nástřih a hojilo se to taky hezky, tak nevím proč, ale sem tam i teď mě to bolí :confounded: No uvidíme...

Mě by kojení nevadilo, třeba před spaním, ale to noční jo, to jsme zrušili "už" někdy v koncem března nebo tak nějak a úplně jsem to utla kvůli těhu v polovině července.
9. led 2010 ve 21:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
kat jj úplně stejné pocity u prvního :grinning:
a prožívám teď taky všechno
a na sále jsem bulela jako želva :grinning: :grinning: někde bych možná našla popis druhého porodu

kojit jsem přestala v roce - nechtěla jsem právě takovouhle závislost :wink:
a taky jsem chtěla být těhu :grinning:
9. led 2010 ve 21:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
BRam, KAt, MEm - ano, to je pravda, prave kvoli tumu je Vikina furt taky zavislak.... Mne kojenie cez den nevadi, akurta to nocne je take ...ja neviem,proste sa ,moc nevyspim, co je dost narocne. Ale uz 2 noci prave ked si pyta hamku, tak jej hovorim, ze mam "bo" a ze az rano jej dam hamku. Tak zatial vzdy tak akoze pomrncala par minit, ale zaspala. A rano som jej dala uz normalne, ked som chcela este, nech ju to kus uspi a pospi si este par minut. :slight_smile: TAk uvidime, aka uspesnost bude tuto noc.
9. led 2010 ve 23:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
lenci, všř tomu, že si zvyknou za pár nocí, my se vždycky bojíme nějakej stereotyp změnit a pak to trvá noc dv ě a je to v poho.
Na Mikuláše jsem dali dudlíka - vzala to automaticky, netrvalo to ani jednu noc, prostě sama řekla, dala Mikulášovi a konec. Dodnes se tím každé tetě chlubí
Mlíko, jsem odborurali v noci pred vanocema, to teda trvalo 2 noci, tu první na mě řvala: Mamí, ja nechci čajík, chci mlíko!!! no ale řekla jsem že musíme kouipt a vzala to, ale mrcasila se, druhou noc uz lepsi třetí už se ptala na čajík

No a čajík opravdu dnes v noci došel, tak prostě jsem řekla že nic není, je pravda, že vstávala brzy, že by jí ten čajík asi udolal ještě, ale myslím, že je na dobré cestě v noci už nepít.

Takže je to fakt o tom, investovat víkend. Tedy aspon u nás. Nejhorší bylo to noční mlíko, taky jí štve ta rýma akšel, ale to už se taky lepší.
10. led 2010 v 07:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Krásné ránko

jé bram noční mlíko taky se na něho chystám,ale štve mě jak řve né kvuli sobě,ale kvuli souedum chjoo asi napíšu na nástěnku odnaučujueme noční mlíko :grinning:
jinak včera já už spala a on řval šel mu udělat MM mlíko a to jste neviděli řval tady hodinu a pul že ho chce od maminky,ale nepovolila jsme jen jsem mu ho podala a taky si ho nevzal tak měl smulu po té hodině a pul hrozného řevu usnul a taky bez mlíka
bram a spí malá v pokojíčku??nebo když jste ji odnaučovali tak byla u vás???

někdo to tady psal myslím lenčiatko že je mamánek malá a že chce všechno od ní tak u nás to je taky tak,ale u nás to je i hodně vyčuranost,ale v tomto já nepolevím pokud nemám čas a má mu to udělat MM prostě mu to udělaá at si řve jak chce to už bych byla fakt otrok nejhorší je vytahování z auta,dělání mlíka ale když je sním MM sám tak v pohodě

to je to matematika s těma děckama :grinning:

jěště k porodum já mělka rychlej a bolestivej za 4 hodiny hodiny od prvních bolestí,ale teda byl to mazec z ničeho nic stahy po 5 minutách a bolestivý a zavinování dělohy vuubec nevím že by mě bolelo já se spíš soustředila na šití to jsem fkat celý šestinedělí rostla jak to bolelo tak když říkáte,že druhý bude rychlejší a bolestivější tak to nevím kam až to pujde :grinning: ,ale je pravda já měla vyvolávaný a o nich se říká že jsou takové
10. led 2010 v 08:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jěště jedna otázka nevíte od kolik let hraje dítě tenis nebo spíš se učí???
10. led 2010 v 08:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hanu, ne má sama svůj pokojíček a spí sama ve velké posteli.
10. led 2010 v 08:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky!
Hanul, ja myslim, ze muze i od 3 trosicku zacit pinkat, ale nevim.
My to ted resime s tim hokejem, co a jak.

Holky, vcera ten hokej... Nejdriv jsme byli dole, normos u ledu. Davidek nadseny, koukal na tatu, behal po tribunach... Ale mala rvala jak protrzena, protoze tam byl kraval, a rany toho puku do mantaku pekne obrecela. Pak usnula, tak jsme s Davidkem koukali, on polohlasem fandil. Jenze pak desna kosa... Tak jsme sli nahoru do kavarny s okenky (da se koukat na led), a tam byl detsky koutek!!! Jupi - takze svaro, David hracky, Betka presnidavku. A i ten hokej jsme videli. Docela super. Tak nekdy muzete jit s nami treba !!! :grinning:
10. led 2010 v 09:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo, a Mici, ta velikost je nejaka "kratka velikost"...
ja jsem ale svadlena :slight_smile:)
10. led 2010 v 09:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ladi, tak nakonec asi dobrej výlet. Super. My takhle chodíme po plavání ve špindlu do restaurace, kde se jeste koukame na ostatní na bazen a vzdycky je to taková pohoda. Hele a kde to je ten hokej?
10. led 2010 v 10:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ladi aha zkrácená délka..tak v tom případě 22 je jako 44 konfekční :slight_smile:

nic jedem pro Lilču:slight_smile: a koupím si štolu v interšpáru :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
10. led 2010 v 10:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hanul, ano, Vika to bola. Ona fakt chce vsetko odo mna. Aby ju dal DAid do autosedacky, to nehrozi. Len maminka. :-/ Ja totiz nemam nervy na ten krik. A hlavne ked sa uz nikede ponahlame a nakazem Davidovi, aby jej obliekol bundu, ciapku, sal,... No a ona zacne protestovat, ze nie, nech ju oblecie maminka. No a uz ked nepovolim, tak nielenze uz vsetci cakame, ze je nam teplo, no a kym sa ona vyreve, tak sa spoti aj ona, zasopli sa, to by som ju musela zase umyvat a nanovo natierat,..... no tak to fakt radsej obleciem dieta ja a je pokoj a nereve. A hlavne neprideme niekde neskoro. Ale uvedomujem si, ze je to chyba,lebo ma zneuziva teda nenormalne. DAvid ma leharo(nieze by mu to vadilo) a ja neviem kde skor skocit.
Ale verim, ze ak uz bude strasia, tak sa to zlepsi.. :sweat_smile:
10. led 2010 v 16:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,tak my byly v kině na Avataru a fakt super filmek hned bych šla zas :dizzy_face: pak sme jeli vyzvednout malou a představze si,čekla,jsem že mi apoň přilítne do náruče a prd,ona naprosto spokojená ,za celej den si na mě nebo na Zdendu ani nevzpoměla :sweat_smile: ,na noc jí tcýně zapoměla dát plenku a představte si,že ona se v pohodě v půl 2vzbudila,vyčůrala se a spala do půl 9 naprosto spokojená bez počůrání! Na jednu stranu jsem ráda,že není nják extra závislák na druhou mě to trochu mrzí :sweat_smile: .
Holky asi fakt přestávám z dietama,sice mám od vánoc furt kilčo ,dvě nahoře,ale nják mi to rozhodilo ms :stuck_out_tongue_closed_eyes:
10. led 2010 v 16:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni - ja mam od Vianoc asi 4 kilac hore, ale je mi to akosi fuk. Akurat si idem dat puding a mame ich vela a ako sa poznam, tak ich dnes zjem aspon 8. :slight_smile:))
10. led 2010 v 16:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni, tak to prestan, prostoze rozhodi-li to ms, uz je to prilis...
Davidek taky neni zavislak...

Ja mam 3 kg nahore...
10. led 2010 v 17:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni já si dám tak maximálně teĎ cvičení a pak salátek,nják mi začly k večeři chutnat :dizzy_face: navíc sem deska fakt porušila své zásady,k snídani si jako bonus dala kousek tiramisu a u babičky zas šáteček,ale zas sem teda neobědvala no :sweat_smile: ale už na to kašlu,za tohle to fakt nestojí,navíc i malá už začla ráno snídat mysly s jogurtem,nic jinýho nechce :sweat_smile:
10. led 2010 v 17:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni, kamoska si takhle zadelala na velke problemy... Dodnes se ji nepodarilo otehotnet, kvuli tomu...
10. led 2010 v 17:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lenciatko spíš to bude horší a horší..asi bych malou nechala s Davidem týden sami doma..když nebude vidět tebe bude ho víc brát..a ne se schovávat za tebe ... .-))

no a ja jsem tlusta jak chro chro..a nevím jestli se vubec v těhu unesu :// jsem koza :stuck_out_tongue_closed_eyes:
10. led 2010 v 18:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
mici, to ted vubec neres!

Betule ma dnes za sebou pad z postele, jednou se to muselo stat... a stalo se to, stejne jako s Davidkem, Honzovi :pensive: ale zadna traga, do hlavy se nebouchla, protoze tam byl zaparkovany vysavac... Dala si do boku, chudinka, ale nic se ji vubec nestalo, jen se lekla...
A navic spadla v loznici, kde mame supernizkou postel.
(David tenkrat spadl pozadu, na lino, primo po hlave, a z vysoke postele... to jsme jeli hned k Dr.)

a dozvedela jsem se super vec! pojedeme s tchanovci opet do Alp!!! v cervnu :slight_smile: a v zari snad to móře...
sice nemame prasule, ale klidne si snad pujcime, ci co... ale ty Alpy stoji jen naftu - ubytko zdarma, jidlo s sebou
10. led 2010 v 18:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ladino právě já už mám 2 dny zpoždění :unamused: jako je možný že jsem třeba nastydlá tak třeba je to tím.Navíc můj žaludek už ledacos nesnese.
Jinak závidím Alpy i moře :slight_smile: ale přeju vám je,já se docela těším na tu chaloupku :slight_smile: tentokrát už budem moct dělat větší tůry,budem moct na hrady a zámky...... jako jasně dá se jet na chatu kdykoliv,jenže mi jinak na chatu nejezdíme,jednou v zimě jednou v létě jednou na jaře :frowning2:
Mici,ale jdi ty nepřeháněj,seš těhulka tak si to užívej,já se taky těším až si to za pár let znova prubnu :slight_smile: ,ikdyž bych tak v 8 to těhu stopla a pak bych brala tak 3 měsíční mimčo :grinning:
10. led 2010 v 19:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jé koukám,že se my ty první slova spojily :sweat_smile:
10. led 2010 ve 20:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky ja pribrala asi 6 kg, takže se považuju za prase č. 1 :fearful:
10. led 2010 ve 20:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
bram to je v pohodě ..já asi na váhu lízt ani nebudu :pensive: :pensive: :pensive: :pensive:

Ladi to je bomba..moc Vám to přeju a krásně si to užijete!!!
no my letos nikam :slight_smile: letos plánuju oddlužení :grinning: :grinning: :grinning: doufám, že se podaří...a pak bude líp a další rok jedem k moři :slight_smile:))teda letíme :slight_smile:
10. led 2010 ve 20:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek