November/Listopad 2007- maminky po čtvrté, aneb máme doma batole 🙂

Máme nový rok, z miminek už máme batolátka a to chce novou diskusy.Tož Vás tady všechny vítám 😉
lada82
13. led 2010
no, ja to mam na ty 4, ale v Betcinych 3 to zabalim a pujdu makat, pokud ji vezmou do skolky
katarina82
13. led 2010
Sis, tak Vojtisek mi psala, že si mám tak měsíc po tom, co to teď odevzdám zaměstnavateli, poslat nějakou žádost o potvrzení výše PPM do Prahy a oni mi napíšou kolik a od kdy do kdy beru, takže bůh ví, kdy budu mít nějaký lejstro v ruce 8-(
katarina82
13. led 2010
mici, ale tím pádem musíš taky vyřizovat všechno co já, když chceš tříletou variantu, ne? =-)
lenkazdenek
13. led 2010
Kris jj je to děs se školkama 😞 teda tady v Praze 8 a 9 nevím jak jinde =-)
Já kdybych teĎ otěhotněla tak ani nemám na 3 letou nárok :-| takže radši teĎ budu 2 roky makat a pak si hodíme ještě Štěpánka 😉 😃
katarina82
13. led 2010
No, takže je to takhle, ten papír z gyndy odvezu zaměstnavateli, ten to pošle do Prahy a budu čekat. Zaměstnavatel mi žádné potvrzení nepošle. O to musím zažádat přímo na té pražské sociálce, takže pro mě to znamená, poslat nějaký tiskopis někam do Prahy, ale kam???, doufám, že aspoň tohle bude ta naše účetní vědět, no a oni mi pak někdy pošlou potvrzené lejstro, kde budu kolik beru a jak dlouho. S tím pak půjdu vyřídit nový rodičák. Zrušit ten starý prý jde i bez potvrzení 🙂 Jen jsem ještě nenašla, kde vyřídím ten doplatek do rodičáku, ale vyplácí se to prý jen tři měsíce zpětně, a Vojtiskovi poslali to potvrzení o výši PPM až po čtyřech měsících, co si o to potvrzení napsala 8-( 8-( 8-(
bramburka
13. led 2010
kat já to zjistim a dam vedet
katarina82
13. led 2010
Tak jsem se dovolala na socku tady k nám a prý mi ten první rodičík bez toho potvrzení ani nezruší 8-( Že jestli neseženu nějaký ten papír, tak mám někdy v únoru zajít k nim a že bych zkusili napsat ručně nějakou žádost, že chci ten rodičák pozastavit nebo co... Doplatek do výše rodičáku-kdybych měla fakt tak nízkou tu mateřskou, vyplácejí oni, kam jsem se dovolala, ale potřebuju to potvrzení!!! 8-( 8-( 8-( Mno, tak mě posílala ještě na správu sociálního zabezpečení, že možná tam budou vědět a že možná to i oni budou vyplácet a jo a ještě, že to potvrzení mi dají právě na té správě soc.zabezp., ale když jsem se jí ptala, jestli to platí i když to bude vyřizovat Praha, tak samo nevěděla :-| Tak nevím jestli mají ty CSSZ nějak propojenou databázi, že mi to vyřídí Praha, ale pro to potvrzení si budu moct zajít sem... Jéééééé, to je papírování a nikdo nic neví.
lada82
13. led 2010
holky, jak je to s danema? vite nekdo? dostanou chlapi zase za nas tech cca 24000? pac jestli ne, tak Recko vidim cerne 😢 v te krabicce uspor jsou vicemene jen listecky s castkami, co kdo z nas poruznu z krabicky vytahnul - se picnu
micinka22
13. led 2010
Ladi daně na dítě- vrácení ještě o 1000 zvedly.-)) myslim že to bylo 10 800 a ted je na díte 11 800... .-)
no těším se na ně jak na Vánoce pač jedine ty nás tedka srovnají ... :-p

Kat já si vyřídím prd protože nemám zaměstnavatele ..takže 4 roky jasný a ten poslední už budu chodit někam makat- brigádně a zaroveň brát tu almužnu .-)uvidímě jak to bude..
micinka22
13. led 2010
Daňová sleva na dítě se zvyšuje na 11 604 korun. Každý měsíc tak rodiče ušetří 77 korun
lada82
13. led 2010
jenze ja mam tucha, ze ty slevy na dite se ted nejak delaly v kazde vyplate 😞
a loni mel Honza hodne penez za manzelku bez prijmu, ale to uz asi neni...
jdu zkoumat ten odkaz, diky
micinka22
13. led 2010
ladi aha no o tom nevim..vim že je možnost si to davat do vyplaty a nebo pak až..no jsem zvedava co nam vrátí..
kalkulačku sem zatím nikde neobjevila./
katarina82
13. led 2010
Michal má myslím slevu na dítě v každé výplatě =-)
lada82
13. led 2010
Honza taky... Letos dostaneme asi max neco za uroky, takze je to na h... |-|
iris
13. led 2010
Ahoj holky..tak jsem totálně vyřízená...ráno cca v 10 jsme vyjeli napřed k manžovi do práce pro výplatu, pak nakoupit (bez kočáru), měli jsme nějaká vyřizování i v patrových budovách bez výtahu a netroufla jsem si tahat kočár i s Tomem..no, jenže Tomášek měl stávkovací, takže odmítal chodit, klekal si do sněhu...děs a hrůza, pak ještě nákup v tescu, myslela jsem , že aspoň odpoledne na chvíli usne, abych si mohla dáchnout (přijeli jsme asi ve 14h) a ono nic...straší tu celou dobu a já se těším, až dostane večeři a půjde do postele...bolí mě celé tělo, je mi zima a omšík chce pořád chovat.
bramburka
13. led 2010
holky a kolik je limit manželka bez příjmů? RD se nepočítá a kolik je limit, vydělávala jsem asi okolo 3 tis mesicne, jsem tedy pocitana jako bez príjmů?
iris
13. led 2010
bram..mně snad loni říkali, že hranice je 68000...ale nevím to jistě
lenkazdenek
13. led 2010
Holky no to ani nestrašte,že by daně za nevydělávající manželku nevracely :-| to by bylo pěkně na pytel,za dítě odečítaj Zdendovi v každé výplatě,tak sem zvědavá,sice něco našetřeno máme,takže i ta Paříž by mohla bejt a ještě by zbylo,jenže nemám ráda,když sme úplně na suchu,ikdyž teda od konce srpna nastupuju do práce a končí nám splátky na auto(samozřejmě ,že doplatíme,prodáme a koupíme bezpečnější)
JInak sem právě zkusila jahelník s jahůdkama,no mě to moc chutnalo,manžel a Klaudie prej blé to nebudem ]-( tak sem zvědavá co budou zejtra jíst 😎
iris naše má poslední dobou furt stávkovací období tak jí tahám na nákupy a do mc na rukách nebo na koni a přeci jen ujít něco v tomhle počasí s 12 kilovým dítětem na krku je fakt zničující :-|
bramburka
13. led 2010
no ja taky dnes tahala xendu pres ten nejhlubší sníh a reknu vám, nejde to. Ja ji prostě neunesu.
lada82
13. led 2010
holky, loni to bylo tech 68 tusim, jenze nam vsichni rikali, at si to uzijeme, ze je to naposled, a letos to moje prohlaseni po Honzovi v praci nechteji, a nikde jsem o tom nic moc nenasla - tak se obavam, ze to asi zrusili...
H. se zepta a dam pak vedet
lenkazdenek
13. led 2010
Ladi ,ale po mě nic nechtěli ani loni a přeci jen to vracely,před loni byla poslední možnost společného zdanění,tak jestly si to nespletly s tím?
bramburka
13. led 2010
no holky, je to, protoze v odkazu co posilala Mici je napsano nezaopatrena manzelka...ale kolik je limit nevim, ale dala jsem obssahlý dotaz me kamosce ucetni, tak ona se ozve a napise mi to.
micinka22
13. led 2010
Ladi taky si myslím že myslely společné zdanení manželu..a to loni už nebylo..o tech odpočtech sem nic neslyšela že se ruší..
lenciatko
13. led 2010
tak nasa Vika kocik bojkotuje si rok a po. Takze vsade chodime peso, z toho obcas na ruky,obcas ze sama chce st, ale to tiez je o tom, ze beha vsade a ja za nou. Ked ideme do mesta - mame centrum mesta 300 metrov od domu a ideme tam hocikedy aj hodinu.
bramburka
13. led 2010
holky účetní mi napsala:
Ahoj. Nástup na Mateřskou (peněžitou pomoc v mateřství - PPM) odnes zaměstnavateli nebo mu jí pošli - podepsanou. On vyplní dodatečné papíry a pošle na sociálku v místě adresy podniku a budou Ti posílat mateřskou v hotovosti nebo na účet podle toho co si tam vyplníš. Zároveň musíš na správě soc zabezpečení v místě tvého trvalého pobytu tvého ohlásit nástup na PPM a tím pádem zrušení rodišovského příspěvku. Po porodu půjdeš s rodným listem na úřad práce - sociální odbor - a vyplníš nebo přineseš z domova vyplněnou žádost o porodné. Až bude malému cca 4 měsíce (nejpozději 22 týdnů) půjdeš znovu na správu soc. zab. v místě tvého bydliště a znovu požádáš o rodičovský příspěvek a vybereš si jeho variantu - na dva, tři nebo 4 roky - 11 400, 7500 nebo 3500 korun.
bramburka
13. led 2010
a píše: Jirka si může odečíst slevu na dani na manželku pokud si nevydělala více než 68 tisíc za rok
bramburka
13. led 2010
tak holky, vše je jinak. Jirka má nějaké příjmy a uplatnuje automaticke vydaje, dan by mel zaplatit 15 600, sleva na dani je 24.840, což pokryje tuto daň - tudíž slevu na mě neuplatní a 10 680 je sleva na dítě, která se jako jediná vrátí ve formě daňového bonusu. Takže mě sice odečíst může, ale protože měl nízké příjmy a velké výdaje, tak mě uplatnit nemuze. Tudiz nezaplati zadnou dan a stat nam vrati 10.680 kč na Xenušku jako jedinou! takže pozor. Zadnejch 24 tis...
bramburka
13. led 2010
jinymi slovy, manzelka neni bonus, slevu uplatnit muzete, ale je to platne jen jako sleva na dani kterou mate velkou, kdyz amet male dane a nic platit nemate, tak je to naprd.