• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

November/Listopad 2007- maminky po čtvrté, aneb máme doma batole :-)

20. března 2010 
no, ja to mam na ty 4, ale v Betcinych 3 to zabalim a pujdu makat, pokud ji vezmou do skolky
13. led 2010 v 11:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sis, tak Vojtisek mi psala, že si mám tak měsíc po tom, co to teď odevzdám zaměstnavateli, poslat nějakou žádost o potvrzení výše PPM do Prahy a oni mi napíšou kolik a od kdy do kdy beru, takže bůh ví, kdy budu mít nějaký lejstro v ruce :rolling_eyes:
13. led 2010 v 11:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
mici, ale tím pádem musíš taky vyřizovat všechno co já, když chceš tříletou variantu, ne? :confused:
13. led 2010 v 11:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kris jj je to děs se školkama :frowning2: teda tady v Praze 8 a 9 nevím jak jinde :confused:
Já kdybych teĎ otěhotněla tak ani nemám na 3 letou nárok :unamused: takže radši teĎ budu 2 roky makat a pak si hodíme ještě Štěpánka :wink: :grinning:
13. led 2010 ve 12:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
No, takže je to takhle, ten papír z gyndy odvezu zaměstnavateli, ten to pošle do Prahy a budu čekat. Zaměstnavatel mi žádné potvrzení nepošle. O to musím zažádat přímo na té pražské sociálce, takže pro mě to znamená, poslat nějaký tiskopis někam do Prahy, ale kam???, doufám, že aspoň tohle bude ta naše účetní vědět, no a oni mi pak někdy pošlou potvrzené lejstro, kde budu kolik beru a jak dlouho. S tím pak půjdu vyřídit nový rodičák. Zrušit ten starý prý jde i bez potvrzení :slight_smile: Jen jsem ještě nenašla, kde vyřídím ten doplatek do rodičáku, ale vyplácí se to prý jen tři měsíce zpětně, a Vojtiskovi poslali to potvrzení o výši PPM až po čtyřech měsících, co si o to potvrzení napsala :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes:
13. led 2010 ve 12:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
kat já to zjistim a dam vedet
13. led 2010 ve 14:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem se dovolala na socku tady k nám a prý mi ten první rodičík bez toho potvrzení ani nezruší :rolling_eyes: Že jestli neseženu nějaký ten papír, tak mám někdy v únoru zajít k nim a že bych zkusili napsat ručně nějakou žádost, že chci ten rodičák pozastavit nebo co... Doplatek do výše rodičáku-kdybych měla fakt tak nízkou tu mateřskou, vyplácejí oni, kam jsem se dovolala, ale potřebuju to potvrzení!!! :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes: Mno, tak mě posílala ještě na správu sociálního zabezpečení, že možná tam budou vědět a že možná to i oni budou vyplácet a jo a ještě, že to potvrzení mi dají právě na té správě soc.zabezp., ale když jsem se jí ptala, jestli to platí i když to bude vyřizovat Praha, tak samo nevěděla :unamused: Tak nevím jestli mají ty CSSZ nějak propojenou databázi, že mi to vyřídí Praha, ale pro to potvrzení si budu moct zajít sem... Jéééééé, to je papírování a nikdo nic neví.
13. led 2010 ve 14:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, jak je to s danema? vite nekdo? dostanou chlapi zase za nas tech cca 24000? pac jestli ne, tak Recko vidim cerne :cry: v te krabicce uspor jsou vicemene jen listecky s castkami, co kdo z nas poruznu z krabicky vytahnul - se picnu
13. led 2010 v 15:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ladi daně na dítě- vrácení ještě o 1000 zvedly.-)) myslim že to bylo 10 800 a ted je na díte 11 800... .-)
no těším se na ně jak na Vánoce pač jedine ty nás tedka srovnají ... :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Kat já si vyřídím prd protože nemám zaměstnavatele ..takže 4 roky jasný a ten poslední už budu chodit někam makat- brigádně a zaroveň brát tu almužnu .-)uvidímě jak to bude..
13. led 2010 v 15:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Daňová sleva na dítě se zvyšuje na 11 604 korun. Každý měsíc tak rodiče ušetří 77 korun
13. led 2010 v 16:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
jenze ja mam tucha, ze ty slevy na dite se ted nejak delaly v kazde vyplate :(
a loni mel Honza hodne penez za manzelku bez prijmu, ale to uz asi neni...
jdu zkoumat ten odkaz, diky
13. led 2010 v 16:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
ladi aha no o tom nevim..vim že je možnost si to davat do vyplaty a nebo pak až..no jsem zvedava co nam vrátí..
kalkulačku sem zatím nikde neobjevila./
13. led 2010 v 16:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
13. led 2010 v 16:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Michal má myslím slevu na dítě v každé výplatě :confused:
13. led 2010 v 17:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Honza taky... Letos dostaneme asi max neco za uroky, takze je to na h... :pensive:
13. led 2010 v 17:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky..tak jsem totálně vyřízená...ráno cca v 10 jsme vyjeli napřed k manžovi do práce pro výplatu, pak nakoupit (bez kočáru), měli jsme nějaká vyřizování i v patrových budovách bez výtahu a netroufla jsem si tahat kočár i s Tomem..no, jenže Tomášek měl stávkovací, takže odmítal chodit, klekal si do sněhu...děs a hrůza, pak ještě nákup v tescu, myslela jsem , že aspoň odpoledne na chvíli usne, abych si mohla dáchnout (přijeli jsme asi ve 14h) a ono nic...straší tu celou dobu a já se těším, až dostane večeři a půjde do postele...bolí mě celé tělo, je mi zima a omšík chce pořád chovat.
13. led 2010 v 17:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky a kolik je limit manželka bez příjmů? RD se nepočítá a kolik je limit, vydělávala jsem asi okolo 3 tis mesicne, jsem tedy pocitana jako bez príjmů?
13. led 2010 v 17:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
bram..mně snad loni říkali, že hranice je 68000...ale nevím to jistě
13. led 2010 v 17:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky no to ani nestrašte,že by daně za nevydělávající manželku nevracely :unamused: to by bylo pěkně na pytel,za dítě odečítaj Zdendovi v každé výplatě,tak sem zvědavá,sice něco našetřeno máme,takže i ta Paříž by mohla bejt a ještě by zbylo,jenže nemám ráda,když sme úplně na suchu,ikdyž teda od konce srpna nastupuju do práce a končí nám splátky na auto(samozřejmě ,že doplatíme,prodáme a koupíme bezpečnější)
JInak sem právě zkusila jahelník s jahůdkama,no mě to moc chutnalo,manžel a Klaudie prej blé to nebudem :angry: tak sem zvědavá co budou zejtra jíst :sunglasses:
iris naše má poslední dobou furt stávkovací období tak jí tahám na nákupy a do mc na rukách nebo na koni a přeci jen ujít něco v tomhle počasí s 12 kilovým dítětem na krku je fakt zničující :unamused:
13. led 2010 v 17:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
no ja taky dnes tahala xendu pres ten nejhlubší sníh a reknu vám, nejde to. Ja ji prostě neunesu.
13. led 2010 v 18:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, loni to bylo tech 68 tusim, jenze nam vsichni rikali, at si to uzijeme, ze je to naposled, a letos to moje prohlaseni po Honzovi v praci nechteji, a nikde jsem o tom nic moc nenasla - tak se obavam, ze to asi zrusili...
H. se zepta a dam pak vedet
13. led 2010 v 18:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ladi ,ale po mě nic nechtěli ani loni a přeci jen to vracely,před loni byla poslední možnost společného zdanění,tak jestly si to nespletly s tím?
13. led 2010 v 18:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
no holky, je to, protoze v odkazu co posilala Mici je napsano nezaopatrena manzelka...ale kolik je limit nevim, ale dala jsem obssahlý dotaz me kamosce ucetni, tak ona se ozve a napise mi to.
13. led 2010 v 18:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ladi taky si myslím že myslely společné zdanení manželu..a to loni už nebylo..o tech odpočtech sem nic neslyšela že se ruší..
13. led 2010 v 19:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak nasa Vika kocik bojkotuje si rok a po. Takze vsade chodime peso, z toho obcas na ruky,obcas ze sama chce st, ale to tiez je o tom, ze beha vsade a ja za nou. Ked ideme do mesta - mame centrum mesta 300 metrov od domu a ideme tam hocikedy aj hodinu.
13. led 2010 v 19:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky účetní mi napsala:
Ahoj. Nástup na Mateřskou (peněžitou pomoc v mateřství - PPM) odnes zaměstnavateli nebo mu jí pošli - podepsanou. On vyplní dodatečné papíry a pošle na sociálku v místě adresy podniku a budou Ti posílat mateřskou v hotovosti nebo na účet podle toho co si tam vyplníš. Zároveň musíš na správě soc zabezpečení v místě tvého trvalého pobytu tvého ohlásit nástup na PPM a tím pádem zrušení rodišovského příspěvku. Po porodu půjdeš s rodným listem na úřad práce - sociální odbor - a vyplníš nebo přineseš z domova vyplněnou žádost o porodné. Až bude malému cca 4 měsíce (nejpozději 22 týdnů) půjdeš znovu na správu soc. zab. v místě tvého bydliště a znovu požádáš o rodičovský příspěvek a vybereš si jeho variantu - na dva, tři nebo 4 roky - 11 400, 7500 nebo 3500 korun.
13. led 2010 ve 20:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
a píše: Jirka si může odečíst slevu na dani na manželku pokud si nevydělala více než 68 tisíc za rok
13. led 2010 ve 20:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak holky, vše je jinak. Jirka má nějaké příjmy a uplatnuje automaticke vydaje, dan by mel zaplatit 15 600, sleva na dani je 24.840, což pokryje tuto daň - tudíž slevu na mě neuplatní a 10 680 je sleva na dítě, která se jako jediná vrátí ve formě daňového bonusu. Takže mě sice odečíst může, ale protože měl nízké příjmy a velké výdaje, tak mě uplatnit nemuze. Tudiz nezaplati zadnou dan a stat nam vrati 10.680 kč na Xenušku jako jedinou! takže pozor. Zadnejch 24 tis...
13. led 2010 ve 21:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
jinymi slovy, manzelka neni bonus, slevu uplatnit muzete, ale je to platne jen jako sleva na dani kterou mate velkou, kdyz amet male dane a nic platit nemate, tak je to naprd.
13. led 2010 ve 21:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek