• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

November/Listopad 2007- maminky po čtvrté, aneb máme doma batole :-)

20. března 2010 
bram, mozna, ale spis pry ne... jinak rikal, ze ty jeskyne atp. neublizi - ale vylozene nepomahaji :pensive: a nejlepsi je koupit si Rainbow, a my ho mame!!! jupi... v zivote bychom na nej nemeli, ale dostali jsme ho :wink:
22. led 2010 v 10:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ladi - tak snad ak nebude s alergenom v kontakte, tak mozno sa mu to aspon trosku upravi. Ze si vytvori aspon aku-taku imunitu voci nemu. Drzim palce. Alergie su svina!
22. led 2010 v 11:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky
holky, tak ten pondelok plati?
Ladi, aspon viete, na com ste. M mal vraj tiez ako dieta astmu, a stratila sa mu .... A co je to ten rainbow?
22. led 2010 v 11:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja si pamatam, ked tie rainbow boli ako najnovs hit predstavovane. To prisli aj k na do domacnosti a ukazovali, co vsetko ten vysavac dokaze. Boli sme z neho fakt mimo, ale ta cena fakt odradila vela ludi. A to bolo pred asi 15 rokmi, vtedy stal asi 50tis na vtedajsie peniaze. Neviem ako sa ceny pohybuju dnes.
22. led 2010 v 11:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
silene drahy vysavac a cistic a osvezovac vzduchu zaroven, vysava pres vodu, takze neviri ten prach udajne...
22. led 2010 v 11:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
jaj ...
22. led 2010 v 11:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja zase uvažuju o worverku .-) naši ho mají X let..tedka už teda novej a paráda..jenže oni mají koberce..a my jeden pod gaučem v obýváku :(((
22. led 2010 v 15:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Divam, ze teraz ten rainbow sa da zohnat aj za 20tis.
Ale tak my koberce nemame aj tak. LEn v obyvacke malinky a Vika ma v izbe tiez may. Inak nic.
22. led 2010 v 16:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Uf, ale su to dlhe dni, ked musime byt len doma a nikde nemozeme ist... Neznasam choroby!!!
22. led 2010 v 16:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
no my byly venku na zahrade chvilku a je tam takova zima že se ani jít ven nedá.. :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
22. led 2010 v 16:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja by som zasl aspon k nasim a tak, ale ani to sa neda, ked je mala chora.
Ale aspon ze jej tepota klesla, ale ona si neda povedat, lieta tu ako drak a potom by som sa necudovala, keby jej vecer nebolo zase dobre. Ale tak snad uz jej nevystupi ta teplota. :slight_smile:
22. led 2010 v 16:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdeni jj u mě pondělí platí :slight_smile:
Ladi taqk to je fajn :slight_smile:
22. led 2010 v 17:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
U mě taky pondělí platí! Těším se.

Ladi, my mame koberec taky jen 1 a to teda v pokojíčku. No koupili jsem si elektrolux a konečně luxuje, náš 3. lux :slight_smile:

Jinak Xenule nechodí po obede spt a pak v 9h je uplná mátoa, ale aspon mam volno.
22. led 2010 v 19:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
xeni,naše taky už po o nechodí a v 8 večer usne-teda když uspávám já :sweat_smile:
jinak my máme taky jedinej koberec v pokojíčku a to ještě ne po celý ploše
22. led 2010 ve 20:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, tak v pondelok sa tesim.
Seb velmi spat nechce, ale ked ho dam do izby, tak zaspi a spi 2 hodiny. asi rastie, lebo chce len pit mlieko a spi nezvycajne dlho (na svoje pomery).
22. led 2010 ve 21:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
my dlouho nespime po O, o tom se mi muze uz jen zdat ...

holky, ted je prave zase trend tem alergiim predchazet tim, ze koberce mate - roztoci se na nich usadi a vysaji se, neviri se do vzduchu jako z podlahy, tudiz je tolik nedychate - lepe se jich zbavuje... a jinak lihen pro roztoce je vlhkost, takze rady o zvlhcovani vzduchu taky neee, naopak... a zaklad je koupit barierove povlaky na matrace a periny - drahe jak prase, a periny tydne prat + v lete na slunce, v zime na mraz - a nejlepe vymlatit, jako to delali nase babicky :grinning:
22. led 2010 ve 21:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
pondelek Vam zavidim, ale ted fakt nemuzeme, litame po vsech moznych doktorech...
ale zacatek unora a Vysocany, jooo? :grinning:
22. led 2010 ve 21:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ladi,no u naše bude asi vůči alergiím odolná-sme zas objevily plíseň už v poselední místnosti :angry: asi je to tím,že máme krom jedný všechny zdi ven z paneláku a uateplení pěkně zmršily :unamused:
Já se taky na pondlí moc těším.
Holky vím,že sjem s tím hubnutím už otravná,ale můžete my vysvětlit jak je možný,že i když mám o kilo navíc tak mám o 2 cm na objemu míň? :confused: dneska jsem teda zhřešila,tak na váhu další 3 dny nepolezu,ale i tak se mi zdá jako by to už dolu nešlo ani kdybych se zbláznila,max 51 a konečná pak to zas letí nahoru
22. led 2010 ve 23:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni, mas pravdu, si s tym hubnutim desna. A inac je to tak, ze ked uz telo po urcitom case buduje svalovu hmotu na mieste tuku, tak vaha moze ist trochu hore, pretoze svaly vazia viac ako tuk. ale zase su pevnejsie, takze na v cm budes urcite "mensia" :slight_smile:
23. led 2010 v 08:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni ja zavidim, ja mam nahore 14 kg, neco jsem pribrala jak jsem prestala hubnout a od těhu uz 10, telo je nezrizena strela, ja se tak tesim az zacnu spining, squash, volejbal, a vsechno a pak to pujde dolu, teda na kila moc ne, ale na objem
23. led 2010 v 09:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
mala vstala ev 4 rano ze jako bude vstavat, nekolik hysteraku, nakonec usnula v pul 8 a vstala v 9 ja se picnu jsem piclá
23. led 2010 v 09:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lada - no s tymi kobercami som ja ja pocula. Ale ja ti neviem, kazdy to hovori inak - aj napr to zlhcovanie vzduchu. MNe zase Vikinina DR povedala tento tryzden, ze mame suchy vzduch doma, ze mame zvlhcovat, lebo ze detom hrozi laringitida zo sucheho vzduchu. A potom co sa tyka pliesni, tak u nas sa urobila taka cez pol steny a rovno u Vikinky v izbicke. TAk fakt nechapem. Buduci tyzden sa na to majitel pride podivat a urob s tym nieco.

Leni - s tymi svalmi vs tukmi je to pravda. Ale aj tak, neblbni, 51kg je uz fakt dost malo. Pod to nechod.
JA som chcela zacata aspon traz do tyzdna chodit cvicit ako som spominala, ale tento tyzden mi to nevyslo, kedze je Vikina chora. Inak teplota jej uz nestupla, takze hadam uz bude len lepsie. Ale kasle este dost a hlavne teraz zacala kychat eeeelmi casto. Ach jo, uz bay bolo po chorobe!
23. led 2010 v 09:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Cauky, za chvilku jedeme plavat! Ja se tesim!!!
S tou vlhkosti - ma byt 40-50 %. Vetsi vlhkost je lihni pro roztoce a plisne, mensi vysusuje sliznice a oslabuje dychaci cesty. Roztoci nepreziji pod 30%, ale to neni zdrave, takze takto radikalne to resit nejde. Ale snazit se na tech 40 to udrzet. A hodne vetrat, malo topit. Jinak je zabiji teplota nad 55 stupnu, takze prat na 60, i hracky - ale vetsina se prat neda, nebo jen na 30. Koupit periny, co se daji prat na 60. A nejlepe se odstehovat do velehor, nad 1500 m/nm uz roztoci neziji :grinning: Je to mazec, ale nejak to zvladneme. Eliminovat uplne to nejde ani v nejuzkostlivejsi domacnosti...

Jo, a objevila jsem skolku pro takoveto deti, kde maji i ty bariery na matracich atd.
23. led 2010 v 10:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
no my koberce ani mít nemůžeme..jednak žijeme se psama takže chlupy všude..a taky bahno atd když litaji pořad ven a dom.-)) ale ty povlaky na periny a matrace dobry..ceny teda nechutny :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
23. led 2010 v 11:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
no, z tech cen jsme hotovy... prave premyslime, ze uz koupime asi palandu a povleceme tu matraci uz tam, protoze ted ma atypicky rozmer postele, povlak by stal majlant a za dva roky by byl k nicemu... fakt nevim :(

plavani bomba!!!! Betka nadsena, kopala nadherne, polevali jsme ji - bez revu, bez problemu... statecnejsi nez byl braska kdysi prvne... ale dnes uz se Davidek take vyradil, super
23. led 2010 v 15:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ladi, a kde ste boli plavat?
23. led 2010 v 17:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdeni, ve Stepu (Sportcentrum Step) nad Palmovkou, ve Vysocanech.
S Davidkem jsme tam chodivali na plavco, ted tam budeme jezdit jen tak obcas, vsichni 4. Neni to nejlevnejsi, ale je tam velky bazen, detsky (relaxacni) bazen, virivka, para, prebalovaky, ohradka, plenky a sklenicky s papanim v prodeji, detsky kout, kavarna se zidlickami... Super - doporucuji.
23. led 2010 v 19:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
PLavanie aj ja doporucujem. Nasa Vikina sa ide uplne zblbnut od stasta, ked jej povieme, ze pojde do aquaparku. Skoda, chceli sme ist aj tento tyzden, ale ochorela, takze nic.
Holky, ja som dnes aspon na chvilu vypadla z domu - Dav bol s malou, tak mi to tak dobre padlo s kamoskou si posediet pri kolaciku. :slight_smile:)) Lebo uz to fakt udiera na mozog, ked som niekolko dni po sebe zavreta doma s malym chorym bejby.Ale uz je jej aspon dobre. Hned je iny svet, ked nema teploty. :wink:
23. led 2010 ve 20:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
My měli dneska katastrofální noc, Denča vstala kolem jedné, že už je jako ráno a vstává :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes: Usnula někdy po čtvrté :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes: Mě trefí. TO už tu dlouho nebylo :unamused: Ale je fakt, že včera spala po O a usnula až pozdě asi ve tři a spala do půl páté a to jsem ji musela budit. Zato dneska po obědě nespala a celý den řádila jak tajfun, ale byli jsme u švagrové na narozkách, tak se to dalo, doma by mě trefil šlak asi :zipper_mouth:

Ad koberce, my měli loni všude kromě chodby, kuchyně a podobně, páč je to teplejší, ale... Malé dítě, pes, kočka, topení, barák a zahrada prostě nejde s koberci dohromady. Obývákový byl po půl roce na odpis, tak už máme zase plovoučku, v ložnici a dětském je ještě koberec, ale vypadá děsně. Když už jakž takž uhlídám psa, dostává na doma i papuče :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: , tak zas přiletí zablácený kocour a to topení a tak, prostě to nejde, no... Takže časem všude plovoučky :confounded: Já je nerada, je to takové neosobní, neútulné nebo co, vadí mi jak pes furt cvaká drápama a vůbec, ale nedá se nic dělat :frowning2:

A vlhkost je fakt ideální těch 40%, nad 60% už se tvoří plísně a 30% je zas málo.
23. led 2010 ve 20:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak jsem si dneska konečně nabalila tašku do porodky, sice mi tam ještě něco chybí, ale aspoň základ už mám, kdyby nááááhodou něco, ale určo tu budu strašit ještě s 42tt v profilu :stuck_out_tongue_closed_eyes: Taky jsem vyprala a nachystala autosedačku a tašku na cestu domů, nějak mi to pomalu začíná docházet, že nás bude víc :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: Konečně :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:

Jo a nahoře mám taky 14 kg.
23. led 2010 ve 20:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek