• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

November/Listopad 2007- maminky po čtvrté, aneb máme doma batole :-)

20. března 2010 
Leniz to je naprd, nechapu proc udelali vyber tech roku na rd když není místo ve školkách ..hlavně asi v Praze ..ale my určitě k zápisu pujdeme..místa je dost tak proč by měla trčet doma i když budu já s mimčem.....
17. únor 2010 v 19:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Eli tady není problém s kontrolama-prej pokud bude místo tak my jí klidně vezmou už od září,tohle by problém nebyl,jenže loni přijímaly jen děti narozené do konce srpna,takže jich 22 musely odmítnout... navíc prostě jinde maj pracující přednost tady ne prej si to maminky vymýšlely tak to zrušily :angry: teď maj teda otvírat nový třídy takže budou celkově přijímat asi 60 dětí,jenže jednak ty třídy budou otvírat až třeba v říjnu-to nevadí protože na ten měsíc -2 hlídání splaším,ale problém je,že je tam těch dětí daleko víc než 60! Už fakt nevím,prej se dávaj ředitelce a starostce njáký finanči dary,jenže co jsem tam viděla ty pány podnikatele tak beztak by sme asi nedaly ani odpovídající finanční dar
17. únor 2010 v 19:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja si myslim, ze pracujuce matky by mali mat prednost, to je jasne, blbe je, ze nie je dost miesta pre vsetkych ... a co sa tyka financnych darov, tak to je podla mna pekna somarina, na to by som sa mohla vykaslat.
Ale tu u nas je jedna skolka, kde mali minuly rok 0 zamietnutych ziadosti, tak to pojdeme skusit tam, aj ked ho potencialny nastup by mohol byt az od toho listopadu ...
17. únor 2010 v 19:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
to jsou k...y s tou skolkou, to je neuveritelne :((
17. únor 2010 ve 22:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,

teda to jsou problémy s těma školkama :rolling_eyes: Já myslím, že Denču vezmou, páč pro městské je to trochu z ruky a těch přímo místních dětí tu snad tolik není. Ale zápis je až v dubnu, takže uvidíme pak.

Dneska v noci mi hodně bolestivě tvrdlo břicho, jsem doufala, že to aspoň nějak pošoupne čípek, ale prd, ráno jsem ho zkoumala a je stejnej jako včera :rolling_eyes:
18. únor 2010 v 09:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
V úterý jsem byla u holiče, včera jsem si dodělala nehty, můžu jít rodit :grinning:
18. únor 2010 v 09:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dneska mám v plánu převlíct a vyprat povlečení, vyprat záclony, uvažovala jsem i o oknech, ale v takové kose... Asi né, no. Už včera mě chytla nějaká uklízecí mánie :confused:
18. únor 2010 v 09:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kat, ty uz zase zkoumas ??? :slight_smile:) Ty jsi drson.
18. únor 2010 v 09:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem zavolala ještě do jeslí,tak se s paní ředitelkou domluvím na termín kdyby jsme se tam zašli podívat,prej hlavní je,že jsme z Prahy 8 a že si povíme jaký máme možnosti,tak snad to kdyžtak vyjde aspoň do těch jeslí :pensive:
Kat,ty jo já ani nevěděla,že se to dá takhle zkoumat doma :sweat_smile:
18. únor 2010 v 09:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ladi, jo :grinning: :grinning: :grinning: Tak musím mít přehled :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Leniz, já jsem byla zvyklá z toho, jak jsem před těhu s Denčou musela zkoumat čípek a tak kvůli ovulace :wink: Takže vím, jak vypadal před těhu, jak má vypadat při ovulaci a tím to můžu porovnat s tím, jak vypadá teď :slight_smile:
18. únor 2010 v 09:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
kat, jeste to odrodit sama, co? :grinning:
18. únor 2010 v 09:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jj ani bych se nedivila,kdyby se Kat odrodila sama :grinning: :grinning:
18. únor 2010 v 09:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
ladi, no to zas ne :grinning: S tím takové zkušenosti nemám :grinning: Ale taky by to nebylo špatné, páč jak mi v noci tak bolestivě tvrdl ten břuch, tak jsem se až lekla, že by třeba čistě teoreticky to mohl být i porod a že bych musela budit Michala, volat o hlídání, vydat se do porodky... :pensive:
18. únor 2010 v 09:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
aaaach jo, brzy to bude za Tebou, vydrz...

LeniZ, ty jesle snad vyjdou!
18. únor 2010 v 09:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
čau holky, sebrakli mi internet, tak ale jinak vše je OK. Kat jeste 2v1, já rodila 37+2...
18. únor 2010 ve 12:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak jsem vas dočetla, fakt Kat ty se i odrodíš. :grinning:
18. únor 2010 ve 12:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
LeniZ, ty jesle vyjdou 100pro, oni nemaj moc naval a vyhoda je, ze tam muzes i treba na den s ní
18. únor 2010 ve 12:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky

tak hlásím jednoho kulíška s kráásným srdíčkem a ted jd odpočívat jsem utahana

:dizzy_face: :dizzy_face:
18. únor 2010 ve 13:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
bram, jo jo 2v1, dneska jsem 37+3. No mám ještě čas, no... Ale člověk nikdy neví, že jo.

Umyla jsem ty okna, pověsila záclony, kdyby tu mezitím malá neudělala takový bordel, tak jsme tu chvíli jak u lidí :stuck_out_tongue_closed_eyes:
18. únor 2010 ve 13:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hanul, gratulka k jednomu prckovi-to ti spadl kámen ze srdce, co? :grinning: a k srdíčku :dizzy_face:
18. únor 2010 ve 13:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kat ja uz se tesim na 38 tt, zacnu taky gruntovat, ted se bojim,,. tvrdne mi strasne bricho, nevim co se deje, ale ted se malinko bojim, no
18. únor 2010 ve 13:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky kéž by jste měli pravdu,bohužel mám pocit,že nával je už snad všude,kor když tohle jsou jediný nesoukromý jesle na celou prahu 8! Jinak já bych tam s ná ani celej den být nemohla,jedině když jí tam budu dáat už d půlky srpna-to je tn průšvih i ve školce,že tam ty děti jsou prvně třeba jen na 3 hodiny jenže já si prostě nemůžu vzít z práce volno a Zdenda taky ne... no bude to těžký
18. únor 2010 ve 13:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, nemate nekde seznam co koupit v lékárně a za kosemtiku, uz tak pomalinku premyslim nad vybavou...

http://www.docsimon.cz/zbozi/chicco-mamadonna-elasticke-sitovane-kalhotky-4ks např. vim ze musim objednat, pak ty homeopatika, to taky vim, no...diky
18. únor 2010 ve 13:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni samo se predpoklada, ze tam zacnes chodit s ní driv nez pujdes do prace, ze....doporucuje se treba jen na par hodin první dny a pak postupne osamostatnit
18. únor 2010 ve 13:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni: Jakým způsobem si dítě zvyká na pobyt v jeslích?
Dítě zůstává první den v jeslích 2 hodiny (přitom je možná přítomnost rodiče), další dny se pobyt postupně prodlužuje a přítomnost rodiče se omezuje.Je nutné počítat s adaptační dobou před nástupem rodiče do zaměstnání, minimální doba zvykání si je 5 dnů, optimální je 10 – 15 po sobě jdoucích dnů.
18. únor 2010 ve 13:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
bram, a bereš magnézko? A ty kalhoky jsi měli i po prvním porodu? Já měla ty obyčejné za cca 80kč, tak jsem si je tentokrát sehnala zas, páč jsem s nima byla spokojená.
18. únor 2010 ve 13:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já měla ty kalhotky klasik z lékárny.
Xeni no jenže třeba školka toto neumožňuje,jako dát tam dítě před nástupem do práce,tam se končí v červenci a do září naschle :unamused: nevím jedině by si musel vzít zdenda dovču nebo tchýně či tchán ,že by se vystřídaly,já prostě už od začátku září neutrhnu ani minutu-jako budu pro malou chodit před 3 a do školky jí bude Zdenda vozit ráno na půl 7,snad to zmákne,včera se jí teda ze školky vůbec nechtělo-to by záchvat jakj jsem u ní ještě neviděla :confused: že domů ne ,že chce zůstat ve školce s hračkaama a dětma :confused: :grinning:
Se tady vykecávám a musím jít makat,ráno jsem stihla uvařit na dnešek a zítřek(pěně sem si to zkombinovala,takže dneska byla slepičí polívka s těstovinama a ovesné lívančky a zítra bude slepice na paprice s rýží) umýt koupelnu a dojít nakoupit,tak musím ještě vyluxovat ,vytřít,utřít prach,zaělat na housky..... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
18. únor 2010 ve 13:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
KAt ja jak mam tu velkou pr...l, tak jsem mela ty z DMka a škrtily mě i ty největší, tyhle jsem mela dvoje co zbyly po svagrove a byly tak pohodlny, ze jsem si je prala :wink: no tak pro hubenoury stací obyč :wink:

JInak tak jdeme sumírovat co v lékárně a v drogérce...: Omlouvám se nětěhu, alke když my mame tak blbou tu dikuzi těch májovek...

vložky
líh na pupík
buničinka na pupík
sterilní čtverečky
bepanthen
rybilka
sebamed kosmetika asi
olej slunečnicový
dubová kůra
vložky do podprdy
ty kalhotky po porodu
dudlíky
vlhčené ubrousky
plenky novorozenecké (jakou značku?) zkusím nějaké pampers premium care?
přebalovací jednorázové podložky
18. únor 2010 ve 13:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
bram ja už taky nevim..asi bepanthen, pak teda ja budu používat jen weledu..tu vuni a kuzicku po koupani miluju :slight_smile:) to je asi tak vsechno :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: prece jen vetsinu mame doma..
my jdeme v pondělí na NT...chjo chjo snad to bude OK...taky už bych se chtěla blížit ke 30 a vybavovat se:slight_smile:
18. únor 2010 ve 13:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni to je blby s tim srpnem, nevim, zda maji otevreno v jeslích i oprázdninách nebo ne. Leda zkusit to ukecat, ze bys nastoupila 15.9. ?
18. únor 2010 ve 13:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek