• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

November/Listopad 2007- maminky po čtvrté, aneb máme doma batole :-)

20. března 2010 
JJ taky mi příjde,že máme všechny skoro v podstatě stejné děti,spaní problém jednu dobu už spala v pohodě,teď každý den scény že má jít spát.
U nás docela jede rio mare pate tuňák s kečupem a pak ,,Mrazíková pomazánka,, jinak je taky moc nemusí,spíš tu lučinu. Celou mrkev by mi malá asi nerozkousala :sweat_smile:
22. únor 2010 ve 13:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
kat je pravda,že u nás to je obdobím pamatuju se,že nedávno jsme ti já psala že závidím denisky spaní.... :grinning: a marek u toho taky řval a kde co,ale je pravda že spí každé poledne nespal asi jen jednou jinak vždycky

jěště k těm zavinkám nemám ráda rychlozavinky já mám taky jěště 2 po nás a ty byli super na manipulaci s mimčem než ty rychlo já to nakonec použivala jen jako podložku
22. únor 2010 ve 13:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni, mozna ze to jde pres Czech Point... Ale nevim.. ja kdysi byla taky na Pankraci - asi 10 hodin
22. únor 2010 ve 13:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
ty rychlozavinky se tak dobre nenosej, presne :grinning:

Kat, mesic pred porodem a prvni 3 mesice po nem byl David nejhorsi... od 3m do pul roku byl vzdy cca tyden klid a pak nejaka totalni scena a silenej den, ted je Betce 8 mesicu (a musim zaklepat) je to celkem lepsi... jako dava ji hlavicky a placa ji porad - klasika - ale ma ji rad, hrajou si spolu, a on je klidnejsi - pres den ho spat nenutim, kdyz nechce, a vecer usina v pohode, docela i venku prestal utikat a posloucha... ale jak kdy, ze jo... ale je to lepsi
22. únor 2010 ve 13:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
LeniZ, Denča hlavně nechce třeba rohlík namazaný něčím, nejí už ani jogurty a teď už ani ty sračky typu Monte, tak už fakt nevím :unamused: Mrazíková pomazánka je co? :confused:

hanul, jenže já nevím, jak ji mám donutit po tom obědě spát :frowning2: Kolikrát tam byla zavřená i dvě hodiny a stejně nespala, ale aspoň já jsem si odpočinula, jenže teď už tam nevydrží déle než čtvrt hodiny a to už je pokrok, když je ochotná si tam jít lehnout :confounded:

Taky nemám ráda rychlozavinky. Strašně jsem nechtěla obyč peřinku, jsem kdysi na mámu čuměla jak na psychopata, když mi to přinesla :pensive: a přitom jsme je doma využili na 100%. Měla jsem dvě, jedna se totál rozpadla, tak jsme s mámou přes mmb sehnali další a fakt hezké, i když to zase využijeme jen na doma. Kor s tou péřovou vložkou je to takové pevné, člověk se nemusí bát, že by mimčo někde vypadlo, nemusí se ani moc držet hlavička, drží to tak nějak super samo :dizzy_face:
22. únor 2010 ve 13:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
jj kat jak píšeš já hlavně v noci rozespala když jsem ho vytahovala jen jsem chnapla a vytáhla ho z té rychlozavinky by mě vypadl

a u nás teda se spaní když nechce sám lehnu si snim on se přitulu a maximálnědo 15 minut je tuhoš
22. únor 2010 ve 13:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
hanul, přesně, jsem ji taky tahala jen třeba za ty zavázané šňůrky, jakoby jeřábem :grinning: Z rychlozavinek se i hned odkopala, jsou úplně na prd, teda podle mě. Jednu už jsem dala Denisce na panenku.

A kdyby byla Denča do 15min tuhá, když bych si s ní lehla, tak si ráda lehnu, dneska bych s ní poležela klidně i pár hodin, jsem nevyspaná :unamused: , jenže ona se mnou stejně neusne. Chce si povídat nebo blbne.
22. únor 2010 ve 13:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
a joo tak to je blbý na mareka stači houknout at je ticho a přitulí se a usne

jj přesně jako jeřáb :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

a jak píšeš marek u babičky sní všechno dneska tam měl polívku a hlavní jídlo

leni jak děláš mrkvovou pomazánku mnam dala bych si :dizzy_face:
22. únor 2010 ve 13:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
hanul, já už i zkouším řvát tak, že to musí slyšet sousedi na druhé straně ulice, fakt zařvat, ale funguje to jen chviličku :angry: A nebo pak začne brečet a neusne stejně...

Ladi, tak to doufám, že tu dobu, než ji to vztekání a tak přejde, přežiju :pensive:
22. únor 2010 ve 13:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
U nas sa teda poobede oddychuje, akoze nechce velmi, ale ked ho tam dam, tak do 10 minut obycajne zaspi ako dudek. Niekedy si tam sam cita, ale to ho najdem potom spat s knihou na hlave :grinning: :grinning: :grinning:
U nas snidane vacsinou 300ml mlieko a potom kukuricne lupienky alebo houska so syrom, niekedy s marmeladou - postup ma taky, ze najprv zje ten syr/alebo dzem a maslo, a potom do neho davam kusky housky ... obedy vacsinou v pohode, polievka s chlebom alebo druhe jedlo, sem tam sa stane, ze si da aj jedno aj druhe ...
vecera ako kedy, podla toho, kedy ma svacinu, pretoze on by sil z jogurtov a pribinacikov ...
22. únor 2010 ve 14:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Deni, mlíko Denča neměla od té doby, co jsem přestala kojit, UM ani normální mlíko, kakao a tak nechce a bohužel už nějak přestala jíst i jogurty a spol. No jo no, má být po kom :pensive: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
22. únor 2010 ve 14:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kat, nedelej to, nekric, nenut ji... To byla u nas zasadni chyba - pak jsem se vynervovala i ja, dite vystresovane, a stejne nespal... Takhle se s nim sice musim zabyvat, pokud si nehraji spolu, takze odpocinek nulovej, ale vecer krasne usne po zpravach, pri pohadce nebo CDcku... je to pro nas snesitelnejsi, jinak by pak strasil treba do 23h...
22. únor 2010 ve 14:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teď jsme přijeli od doktorky, od pátku hodně mrkal na levé očičko, tak vyfásl kapky a pokud se to nezlepší, máme přijít za týden a dostal by doporučení na oční.Jsem urvaná jak blázen, páč má zas hysteráky, u doktorky nechtěl jít dovnitř, pak zas nechtěl jít domů, válel se po zemi...teď vyhodil pití z postýlky a křičí, že ho chce podat, no děs.

Denisisa, bříško se mi asi nějak zarazilo, ale manža říká, že roste :dizzy_face:
Tom snídá jogurt+rohlík, nebo rohlík namazaný sýrem, chleba máslem a marmoškou, občas si zobne šunku, už měl i paštiku, ta mu chutnala, obědy celkem jí, ale včera bojkotoval ten těstovinový salát...on má rád omáčky a pak třeba miluje knedlo-vepřo-zelo, je masovej,odpoledne dostane ovoce nebo přesnídávku, třeba suchary, na kousky tvrdý sýr, šunku nebo tak něco a večer dle toho, co zpucne odpoledne, takže buď kaši, polévku s chlebem, nebo co je od oběda, přépadně namazanou housku...
22. únor 2010 ve 14:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ladi, no právě, už ji spát nedávám, protože jsme pak nas.ané obě dvě, výsledný efekt žádný, jen zkažená nálada :pensive: Dneska se ale sama chtěla převlíct do pyžamka, tak jsem doufala a nic :confounded: Nejhorší je, že večer to usínání taky není nic moc :frowning2:
Včera ji chtěl zkusit po obědě uspat Michal, nenechal si to vymluvit, protože byla protivná už před obědem, samo, že tam půl hodiny řvala jak tur a nic.
22. únor 2010 ve 14:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
kat, jako u nas no, jsme pak bulela i ja z toho hysteraku... ztrata casu...
22. únor 2010 ve 14:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
iris, malý spí ještě v postýlce? Denča mi za tama vylezla už snad před rokem :confused:

A šunku ona jí, ale samotnout, ona všechno jí tak odděleně... Těstovinový salát ji právě vyhovuje, jen tak bez zálivky, páč si z toho vybere sama, třeba nejdřív papriku, pak okurku, těstoviny a tak dále, maso má taky ráda, ale opět bez přílohy. Předevčírem jak jsme měli tu kachnu, tak snědla dost masa, ale jen tak, samotného.
22. únor 2010 ve 14:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
u nás se po obědě usíná zatím dobře, ale večer je to horší...to se mu nechce :unamused:
22. únor 2010 ve 14:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ladi, jo jo, já jsem pak vzteklá, že jsem se tam s ní rozčilovala zbytečně, jsem hnusná, pak je to začarovanej kruh :pensive:
22. únor 2010 ve 14:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ještě na to odpolední spaní zabíralo, když jsem ji dala třeba pět piškotů, ona si tam "hodovala" a při tom si prohlížela knížky a byl klid, jenže to jsem jí po tom, co jsem viděla u zubaře ty její zuby zatrhla a tím asi skončilo u nás to spaní úplně :pensive:
22. únor 2010 ve 14:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
zatím v postýlce, my totiž nejsme schopní koupit lampičku do pokojíku a Tom z velké postele utíkal a a nechtěl spát vůbec :unamused: takhle si večer v postýlce hraje a pak odpadne, už z ní taky vylezl, ale páč vždycky spadnul blbě, tak toho nechal...dokonce do ní sám i vlezl :confused: ale budeme ho zvykat, páč mimís postýlku podědí
22. únor 2010 ve 14:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
iris, to nám taky z normální postele zdrhá, ale jak říkám, i z malé postýlky vylezla už dááávno a to ani nechci vědět, jak to udělala, páč je to přece jenom vysoko, tak jsem ji tam přestala dávat, aby si při tom přelejzání něco neudělala.
22. únor 2010 ve 14:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo holky, máte někdo tip na gel na hojední hráze? Kdysi tu dávala Laduška odkaz, ale ten se nedá sehnat v lékárně a zas ho nechci objednávat, protože kdo ví, kdy by přišel a taky s poštovným by to bylo zbytečně drahé. Tak jestli někdo namáte nějaký jiný?
22. únor 2010 ve 14:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
To nemám, bohužel :unamused:
Tom je v postýlce celkem v pohodě...a lampičku dostane nejpozději k svátku :wink:
22. únor 2010 ve 14:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja som sa chcela opytat na matrace ... Ake mate/mali ste matrace v postylke? Seb mal obycajnu, molitanovu, ale chceme kupit nejaku inu, tato uz je stara ... on mal podedenu ...
Kat, nieco od Weledy by sa nenaslo?
22. únor 2010 v 15:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
deni, nevím, já u prvního porodu nemazala ničím, ale pak tu holky dávaly odkazy na nějakou tu přírodní mastičku, že působí i proti bolesti a antisepticky, tak jsem si říkala, že něco koupím, ale tu co holky doporučovaly mi v lékárně nemůžou objednat :unamused:
22. únor 2010 v 15:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
my máme matračku taky obyčejnou,molitanovou s tou nepropustnou vrstvou :wink:
22. únor 2010 v 15:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
My máme matračku nevím jakou, ale molitanová není, ta se mi zdála moc měkká.
22. únor 2010 v 15:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
hm, ta naše není tak měkká, neproleží se
22. únor 2010 v 15:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Iris - jeej, brusko rastie. :wink:

Spanie - tak u nas niekedy zaspi po obede, ale to tak, ze musi byt dost unavena a ja tam musim byt s nou a ona sa ukaji az k spanku. Ale obcas si myslis, ze uzs pi, tak proste vstanem a ona vyskoci a zacne skakat po posteli. No parada. :unamused: A zaspava v mojej posteli. Vecer ju uspava David, to nerobi sceny, to vacsinou do tej cca 10 vecer zaspi.

Inak neviem, co zase sa deje, ale v noci Vikina mala zvysenu teplotu a dnes okolo obeda zase 37,7; tak jej davam striedavo Panadol a Nurofen. A este sa stazuje, ze ju boli hrdlo. A aj fufne, ale sopel jej netecie. TAk asi bude daka nachladnuta,ci co. :rolling_eyes:
22. únor 2010 v 15:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ono je mimčo lehké, tak asi ani ta molitanová nevadí. Ale já to brala podle sebe, musím mít mega tvrdou matraci, jinak mě bolej záda.
22. únor 2010 v 15:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek