• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

November/Listopad 2007- maminky po čtvrté, aneb máme doma batole :-)

20. března 2010 
Kat .. koukám :slight_smile: A Co dnes..? :grinning:
1.3. je také krásné datum :dizzy_face:
1. bře 2010 v 07:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Eli, klidně dneska, ale pochybuju :angry: Nebo třeba ve středu 3.3. :slight_smile:
1. bře 2010 v 07:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Svítí tu sluníčko :dizzy_face: Odpoledne se zatáhlo, večer začalo pršet, pršelo celou noc-jak už jsem psala, furt jsem byla vzhůru, takže to vím jistě :stuck_out_tongue_closed_eyes: a nad ránem se to protrhalo a je krásně :dizzy_face: Jen teda fučí ještě víc než včera.
1. bře 2010 v 07:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
I u nás je pěkně .. ale chladno .. uvidíme, jak bude kolem 9té, 10té .. ráda bych šla ven :slight_smile:
1. bře 2010 v 08:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobre rano
a nás vzbudilo zase sluníčko!!!! :slight_smile:)
Eli krasna ovečka!!!! ja se nemužu dokopat ušít to povlečení..jsem lemra fakt...

LADI..JÁ MÁ ASI MĚSÍC TENTO..http://www.sicistroje.net/produkt.asp?produktid=632&apl=sicistroje
celkem dlouho jsem vybírala , protože předtím sem měla drahej Brother a radši sem ho prodala :// Ty Veroniky mi přišly kvalitne a cenove nejvyrovnanejší.. :slight_smile:)

nevím za kolik bys ho chtěla..stačil by určitě tento..něco vydrží a má automatickou dírku
http://kupsikola.cz/veronica-sici-stroje/sici-stroj/veronica-303-komfort/
nebo pokud stačí poloautomaticka tak tento:slight_smile:
http://kupsikola.cz/veronica-sici-stroje/sici-stroj/veronica-200-optima/
1. bře 2010 v 08:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,u nás zataženo,hnus,tak asi zajdem do mc jen co dodělám oběd.
Kat nene,hezky na moje narozeniny toho 7 ať máme s malou společný datum :grinning:
Eli šikulka,závidím,já si nejsem ani schopná přišít knoflík,jsem na tyhle práce fakt nešika :frowning2:
Holky ve čtvrtek budu dělat dorty,teda s jedním budu jen pomáhat(Zdenda mi slíbil,že dort k narozeninám mi upeče sám a já si zrovna vymyslela ovocný košík,tak mu s tím píchnu)a tátovi k svátku ovocnej se zapíchnutou flaškou ,ale chtěla bych njáký lehký krém,normálně dělám salkovej,pikaovej a nebo pudinkovej,ale nevím co třeba tvarohovej,myslíte,že je lehčí? s tvarohovým sem ještě nedělala,teda pokud nepočítám míša řezy :sweat_smile:
Jo a ještě dotaz pro mamči co hlásí děti do školky,kolik stálo to potvrzení do školky od dr?
1. bře 2010 v 08:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leniz nevim kazda dr to ma asi jinak ale u nas se za potvrzení plativalo 50 kč..ted možna 100kč ..ale vic ne
1. bře 2010 v 08:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mici díky,mě někdo říkal 300 stovky tak jen abych byla připravená
Fůj tam,ale fičí výtr doufám,že nás to neodnese :unamused:
Jinak jsem si zase zautrácela na mmb,koupila jsem malý njáký oblečeníčko a padly na to veškerý peníze co jsem dostala k narozeninám a svátku :stuck_out_tongue_closed_eyes: no aspoň,že malá bude mít radost.... pošťačka teda asi taky,už minulý týden co mi nosila njáký balíčky se tvářila dost divně :sweat_smile:
1. bře 2010 v 09:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak višjak ..Praha je trošku jinde cenově ...tak třeba jo? si tam brnkni.-)
poštačky už jsou na mě zvyklé...teda teď přes zimu sem nic nekupovala..ale ted na jaro už mám objednaný rifle a bundu pro malou...a ještě potřebuje botasky :slight_smile:
1. bře 2010 v 09:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni, u dospelackyho Dr. jsem platila 300 Kc za potvrzeni do prace. Pediatr snad bude chtit mene.
Musime vyrazit na nakup, je hnusne, a Betka furt kadi... Tak ja uz nevim.
Jelikoz jsme vzhuru od kuropeni, tak uz mam uvareno a vyprano :slight_smile:)

Eli, Mici, dekuju!!! Ja zvazovala ten stejny jako ma Eli, ale jeste to prozkoumam a promyslim, jestli mam rovnou koupit neco drazsiho. Moc diky, proberu to s maminou - mozna nejdriv podedim jeji stroj a pak se uvidi. Chci nam zacit sit, protoze Honza desne prudi furt kvuli penezum - jsem si ted objednala dve tricka a mam blbej pocit...

Mimochodem, dala jsem si par cilu, a jednim z nich je, zacit do pul roku opravdu samostatne jezdit autem, protoze nechci byt na H. zavisla. Ted si vymyslel, ze koncime s velikymi nakupy autem, neb jeho to stresuje, takze budu chodit nakupovat obden a tahat to z mesta sem kocarem s detma na krku.... Faaaajn ...
1. bře 2010 v 09:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ladi já už asi nikdy řídit nebudu,fakt mě to nebaví a akorát stresuje :unamused: u nás je velkej nákup jednou za měsíc a taky se na něj Zdenda šklebí jak nechci říct co :unamused:
1. bře 2010 v 09:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já od ránatak nějak poklízím .. umyla jsem dvě okna .. povlékla, peru .. vařeno naštěstí mám .. budu vysávat, vytírat .. Jako vždy .. na ven kašleme.. zatáhlo se tam a fičí .. navíc Ondík teď staví ovečce domeček .. takže je hodnej a nač jej vyrušovat :D Ven půjdeme odpo .. a vezmeme asi i Adámka.
1. bře 2010 v 10:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojík, my byli venku dopoledne, pes se holt vyvenčit musí, ale odpoledne se na to asi vykašlu, páč je tam tak hnusně...Tom si dopoledne pohrál i se sousedem, očičko má ok, takže k doktorce nejdeme. Dneska utírám prach a budu luxovat - ale to až se malej vzbudí.
šít teda neumím...mamina jo, ta nám toho našila a dneska pořád říká, že nás měla k tomu stroji přivázat, abychom ji neotravovali se zkracovánním kalhot :grinning:
Na nákupy jezdím už jen s Tomem...naštěstí vydrží neřvat, manža to nesnáší.
1. bře 2010 ve 13:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
ty jo, tam je vichr, nehoraznej...

a stala se mi neprijemna vec, uplne me to rozbrecelo...
jedu s kocarem, davam celou cestu pozor na hovinka, na stromy - aby na nas nekde v tom vichru nespadla vetev, na plechy, trubky atd., aby na nas neuletely... premyslim po nekolika nocich strachu, co jako s tim Betcinym prujmem atd., strezim Davida jak oko v hlave, protoze tu nejsou chodniky a auta tu jezdi jak blazni...
a pak prijdu do lekarny, kupuju mliko a neco na tu srajdu, a Davidek jako vzdy zkouma ty sklenene vitriny, hlavne zamek - ale nic zleho s tim nedelal... tak jsem ho na vterinu spustila z oci...
za mnou stala nejaka mlada zenska...
Davidka jsem asi 3x okrikla, ale nezajem, a jelikoz jsem nakupovala a druhym okem koukala jeste pred lekarnu na kocar s Betkou - jestli nerve, tak jsem proste nesla a toho Davidka jsem neodvlekla od te skrinky - ani jsem nevidela duvod...
a najednou, ta zenska za mnou, k nemu skocila, odtahla ho pryc a zarvala na me: "To jako nemate strach, ze to na nej spadne??? A ze je to spinavy?" ... Tak jsem byla zarazena a jen rikam: "no, musim doufat, ze ne".
A az kdyz jsme odchazeli, tak jsem se na ni podivala a povidam: "Vite, pani, ja mam o ne tolik strachů, ze se Vam o tom ani nesni" a ona uplne arogantne: " no ja jen, ze delam ve skolce, bezpecaka, tak vim, co se muze stat". a tvarila se, jako ze jsem ta nejdebilnejsi matka na svete...

Tak mi to vrtalo hlavou, az jsem z toho bulela. Furt se o ne strachuju a mistni uca ze skolky me sprdne, ze jsem jako neco delala spatne... Vsadim se, ze vlastni deti nema. Preci neni normalni nekoho takhle peskovat ????
Takze suma sumarum, uz me vubec netrapi, ze do skolky zatim nepujde, protoze predstava, jak mi nekdo keca do vychovy a ma o ni jinou predstavu, je tedy strasna!!!
Uznavam, ze David je nekdy na presprdku, ale co je zrovna ji do toho...
1. bře 2010 ve 14:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ladi koza :grinning: :grinning: :grinning: kašli na ni .-))) asi dělá bezpečáka jen na papíru .-))) a doma má určitě vše přišroubované ke zdi :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
1. bře 2010 ve 14:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Laduš, tohle by Tě mělo nechat klidnou .. na mě tedy ještě nikdo nikde nikdy nehemzal.. ale asi by ani nepochodil a to mám pěknou vyřídilku. Do výchovy svého dítěte si kecat nenechám a už bůhví ne od kdejaké slepice z ulice.

Také se mi nelíbí leckdy přístup jiných matek .. ale koneckonců je to jejich věc. Ani způsob výchovy mé sestry se mi nelíbí .. ale to je též její věc. A i když jsem její sestra .. rozhodně ji nemíním přesvědčovat o tom, že kdyby místo toho tajtrdlíkování a omlouvání, nebo přemlouvání a nabízení satisfakcí hysterickému asociálnímu dítěti raději rázně řekla ne a vykázala ho pryč .. zkrátka to je každého věc a otázka svědomí.

A nějakou pipi z lékárny si nekaž den .. chtěla bych vidět jí .. nakupující, přemýšlející .. jedním okem u Davídka, jedním u Bětky, jedním v peněžence, jedním v regálu .. :grinning:
1. bře 2010 ve 14:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
no jo, ale bylo to trapne, lekarna plna lidi a takova kaca tam :slight_smile:)
a co to vubec je ten bezpecak ve skolce ????

mama mi basnila o tom stroji, co ma :slight_smile: tak si koupim nejaky levnejsi a kdyz bude treba, dodelam si to u ni... a ma normalne uplny archiv strihu - parada!!! my vlastne v detstvi nosili jen to, co nam upletla a usila... i zimni bundy nam sila, s koziskem, a hracky samozrejme - jako Eliska :sunglasses:
1. bře 2010 ve 14:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teda vichr jak blázen,malou jsem musela nýst a itak o s náma cloumalo,teď už heuky po obídku hajá...
Ladi kašly na to prosímtě,já malou taky hlídmám jak blbec a pak třeba v mc příjde maminka a urovná jí židličku jinak aby neslítla,nebo babička když se mě pokaždý ptá jestly jsem malý dala botičky na topení aby je měla teplounký .... už to tak fakt neberu,hlídala jsem jak debil a beztak neuhlídala a malá má šlic nad oočím,teĎ už tolik doma nehlídám a vše je ok,ví že na žehličku nesmí,že je hajsa,to samý by jí nikdy nenapadlo šahat na troubu nebo sporák,protože ví že to pálí,nikdy jí nenapdlo pít aviváž nebo tak něco protože ví,že v tom se pere prádlo...... prostě už to tak neberu,nejsem super žena abych jí neustále hlídala,navíc už si kolikrát hraje v pokojíku sama tak občas nakouknu ,ale frt tam s ní nejsem :wink:
1. bře 2010 ve 14:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Že jo, to je přesně ono. kdo ma děti to zná a nekritizoval by. Stopro dite nema - byla sice odhadem starsi nez ja, ale dala bych boty za to, ze je bezdetna...
Kolikrat na pisku zasnu, co nektere deti delaji, ale neokrikuju je, nesaham na ne atd. At si to deti vyridi mezi sebou, a kdyz je to prilis, vezmu Davida a jdu pryc, at si to vyridi ta mama s temi svymi... Ach jo.
1. bře 2010 ve 14:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ladi, kašli na ni...nějaká koza. Ty mám nejradši...co do toho kecaj :stuck_out_tongue_closed_eyes:
1. bře 2010 ve 14:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já na písku nesnesu takové ty děti "teroristy" .. všechno je jejich, ale nic nepůjčí .. a matky, které tomu jen přihlíží. Na nakopání do zadku.

Já celkově společenství vícero matek nevyhledávám .. jelikož za a) nejsem na "bio vlně, b) nepředčítám dítěti z politické encyklopedie, c) přijde mi uhozený tahat na písek replay džíny, d) nechodím pravidelně na kosmetiku, masáže, zábaly, terapie .. :grinning: :grinning: :grinning:

Takže už z toho důvodu jsme spíše samotáři.. co si vystačí s vlastním pestrým a kulturním programem .. a pokud vyhledáváme společnost, občasně si za ní dojdeme.. :slight_smile:
1. bře 2010 ve 14:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Eli,by mě zajímalo kde tyhle maminy bereš :grinning: u nás v mc se spíš řešej chlapy a dovolený :grinning:
1. bře 2010 ve 14:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
no, Eli, presne tak ja... ja se vidam jenom s Vami a s kamoskou od vedel...
proste nechodim ve znackach, mam svuj styl zivota - nikomu ho nevnucuju a nechci, aby mi byl jiny vnucovan, nejsem drbna, nehonim dvoulete dite po vsemoznych kurzech, nedelam z nej genia atd.
vlastne jsem si uvedomila, ze i kdyz je to casto vic nez na palici, mam ten nas zpusob ziti vlastne mooooc rada... a jsem rada, ze do skolky nejde, fakt :grinning:
1. bře 2010 ve 14:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni, jak kde, to je jasny, ale tady - asi proto ze je to "malomesto", jsou nekteri lide, a maminy obzvlast, fakt divni
1. bře 2010 ve 14:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Eli :grinning: tak nějak..
nejvíc se kamarádím se sousedkou, kluci si vyhrajou a my dáem kafe, nebo je vezmeme ven a pokecáme, občas vyrazíme doMC, ale páč máme nejbližší 25 km, fakt jen občas...další maminy občas navštívím u nich doma (oni totiž nevlastní auto, nebo řidičák a když řidičák mají, tak stejně neřídí :grinning: )
1. bře 2010 ve 14:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni .. zdejší MC je taková trochu sekta .. Protože tam chodí buď maminky, co neřeší nic jiného než co kde a jak koupiliy komu, za kolik a proč.. div si v Evianu nemyjí ruce..

Pak jsou tam tzv. "bio indiánky" .. co děti neobléknou do ničeho jiného než do biobavlny, dávají jim bio mrkev, biočaj, mazají je biokrémem, raději chodí pěšky i s nákupem.. jelikož je to bio, mají děti v látkovkách, nebo na bezplenkové metodě .. děti mají neustále na zádech, břiše, div ne za krkem.. ale bohužel nechápají.. že Ty tomuhle nerozumíš, nezajímáš se o to a nemodlíš se každý večer Budhovi..

Pak jsou tam takové ty, které pijí kávu .. drbou .. o tom, že si Nováková koupila nové auto .. a kde na to asi vzala.. zatímco jejich děti se tam perou a ničí veškeré vybavení.

A nakonec matky malých prezidentů, které chodí s dítětem od půli roka na angličtinu, na němčinu, na francoužštinu, rétoriku, balet, šachy .. a místo obrázkové knihy dávají číst dětem MF Dnes.

Takže asi tak .. :grinning:
1. bře 2010 v 15:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Eli takovy matky taky neznám :grinning: :grinning: :grinning: ale to bude tím ,že tady žadny společný pískoviště nemáme a děcka jsou děti ulice :grinning: :grinning: :grinning: jako teplaky na ven tady nidko neřeší..no už se těším až ta naše ulice zase ožije...přes zimu je tu mrtvo..děcka se nudí doma a na navštěvách dělaj super bordel :grinning: :grinning: :grinning:

jo a 16.4 máme zápis do školky :sweat_smile: :sweat_smile: tak jsem zvědavá co z toho bude :grinning: :grinning: :grinning:
1. bře 2010 v 15:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Obluš :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: mazec :grinning: :grinning: :grinning: ja jsem asi "divná" :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
1. bře 2010 v 15:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mišul .. uznej .. že se tam pak cítím jako vetřelec :grinning:
1. bře 2010 v 15:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
vetřelče :grinning:
tak já chodím do MC jen pokud se domluvím s někým známím..jako navazovat nove kontakty nemusim a občas jsou tam taky divny maminy :sweat_smile:
1. bře 2010 v 15:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek