• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

November/Listopad 2007- maminky po čtvrté, aneb máme doma batole :-)

20. března 2010 
no jo asi jo čéče...kouknu, my jsme OZP, asi tam kvuli xendě jel jirka nejak...myslim is papirama na porodny jel sám.
17. bře 2010 ve 13:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak u mě dělaly nástřih kvůli častým mykozám prej to pak není dole tak pružný :confounded: ale třeba ségru jak nastřihly tak se jim natrhla až k zadku :astonished: takže si zas říkám,lepší se nechat nastřihnout než se potrhat.
Xeni kyblík sme nepoužívaly,takže to bohužel a tašku teda mám-respektivě jí má ségra,ale je to k tomu medvídkovíu kočárku co jsem měla,do moderních se asi nehodí :confused: ségra jí má taky jen když malýho dává do toho starýho kočáru na balkon do novýho ho dává bez tašky..
17. bře 2010 ve 14:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky .. právě odjela Pekk s Karolínkou .. ta je tak zlatá .. a taková princezna ..
Jen ten náš Ondis je fakt střevo .. : ))) Zlobivý k tomu.
17. bře 2010 ve 14:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
V albu fotky z dnešního řádění .. :slight_smile:
17. bře 2010 ve 14:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Eli, super fotky. Su to zlaticka. Ondraskovi na tej jednej fotke, co sedia na pohovke, chyba v ruke uz len pohar piva :grinning: :grinning: :grinning:
17. bře 2010 ve 14:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Obli, jsou krasni !!! Karolinka ma uzasne vlasky :slight_smile: a Ondra fakt jeste pivo do ruky :grinning:

Xeni, kyblik nemam a tasku na veci ke kocaru jeste pouzivam - bohuzel...
17. bře 2010 ve 14:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
joooo tasku na mimino - pardon - tak tu jsme ani nemeli ... ja zas ctu jen jednim okem - je tu zase rodeo ... boooože, Davídku vítej zpět doma :grinning: :grinning:
17. bře 2010 ve 14:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Návštěva bezvadná .. samozřejmě, že se občas pošťuchovali, dohadovali kvůli jídlu, hračkám .. Ondis na své půdě zkoušel, co si může dovolit, ale vesměs to bylo strašně bezva.. vyhráli si .. Ondis teď v tom bordelu spí a Majla tu olizuje drobky z podlahy :sweat_smile:

Karolínka má úúžasný vlásky.. a dokonalý smích .. je to děsná herečka.. ale taková správná .. fakt zlatá :dizzy_face:
17. bře 2010 ve 14:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Souhlasím, návštěva bezva :slight_smile: Musíme brzy zopakovat :wink: Kája byla ve svým živlu.
A jsme si s Eli předběžně naplánovaly cestu do ZOO v Práglu až se oteplí,tak doufám,že se pak někdo přidá :grinning:
17. bře 2010 ve 14:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
No a Karolínka sice vlásky úžasný má,ale kdybyste slyšely ten řev při česání..... :angry: to mi pak tak úžasný nepřipadají :grinning:
17. bře 2010 ve 14:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
jestli budu schopna pridam se...

tasku na nošení jenom do 4. patra, protoze jinak bych musela mimi nosit na ruce jen kdyz ho budu chtít dát do kočárku, to je opruz, vzhledem k tomu, ze Xenda neumi sama po schodech a trva ji to dlouiho. Ale na MMB nákou obyč sezenu za par kaček.
17. bře 2010 v 15:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja ZOO neslibuju, uviidime, az to bude aktualni
17. bře 2010 v 15:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja sa do Zoo rada pridam, ak budeme v Prahe a zdravi ...
17. bře 2010 v 16:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
do zoo se taky ráda přidám,teda pokud už nebudu makat...
Tak malá už spí 2 hodiny,když jsem jí chtěla vzbudit tak na mě doslova zařvala-nech mě spát :sweat_smile: to bude zas večer :rolling_eyes:
17. bře 2010 v 16:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
leni to tak taky mame, ale ja musim, ona se pak budi v noci, pomaha, ze jakoby 5 minut dospí mi na rameni a ja ji pri tom povidam, tak se pak definitivne probudim. Jinak jak mela obdobi, ze nespala, tak jsem rada, ze jsem dal zkousela davat spat, páč ted zase spi temer kazdy den.
17. bře 2010 v 16:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Xeni ,mě se vzbudila až teď po xtým buzení,takže dnesak dřív jak v 10 v noci spát nepůjde :frowning2: ale jinak běžně spí tak do 3 a normálně jde v 8 spát :slight_smile:
17. bře 2010 v 17:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoooj,

děkuji všem za pochvaly. Jako modelka teda nevypadám ani omylem, jsem na těch fotkách taková "jetá" :sweat_smile: Ten sed dávám normálně, ono mě to totiž fakt nebolí :dizzy_face: Jako uvnitř jo, ale při sezení ne :slight_smile: To mám asi za ten první nástřih, s tím jsem si užila. Celé šestinedělí jsem nemohla ujít víc než pár metrů, páč mě to šíleně pálilo, v noci jsem kvůli tomu nemohla spát, sedět jsem nemohla pořádně snad dva měsíce a o tom, že nástřih mě sem tam bolel ještě někdy i před tímto porodem ani nemluvím :rolling_eyes:

Tak první noc byla relativně dobrá-když porovnám s novorozenou Denčou. Malá spala od jedenácti do tří v kuse, to se Denisce nestávalo ještě před dvěma měsíci :sweat_smile: :rolling_eyes: Pak konečně chtěla nakojit, pak se pokakala, ale jako mega dávka, tři veliké kupy :astonished: , pak se poblila, pak zas pokakala :grinning: No prostě usnula v pět, ale to už pak začala chodit sestřička s teploměrem, pak před sedmou vizita, snídaně... Spala jsem tři hodiny, ale dobrý.

Už trochu odpuchla, v noci se jí podařilo pootevřít očička-jedno ji hnisá :frowning2: , přes den už kouká takovýma polootevřenýma, ale furt se to zlepšuje. Nosík má taky lepší, ale furt to ještě není ok. Kojit chce, když je vzhůru, často, ale nevydrží dlouho tahat. Párkrát potáhne a konec, za pár minut zas, tak to se snad nějak vystříbří. Jinak teda dneska furt spí :confused: :dizzy_face: Dopoledne byla teda dvě hodiny v kuse vzhůru, ale neplakala, snažila se koukat a tak. Dneska jí sestřička přišla vykoupat, plakala, ale když ji začala polívat na hlavičce, tak se uvelebila a vypadala, že bude spát :sweat_smile:
17. bře 2010 v 17:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky jen v rychlosti

Kat super super super před chvili jsme jeli z tesca kolem porodnice tak jsme ti s marečkem mávali :grinning: :dizzy_face: :dizzy_face: a kačenaka je teda pěkná holčička to jsi asi nečekala takovou váhu ani nevím nposledy jsi říkala,že odhad je jako u denči :grinning: ,ale super a prodo určitě rychlovka

deni malej je krááásnej moc ty jo takový miminečko kráásny

tak jdu se věnovat rodince papapap
17. bře 2010 v 18:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak mala zase ze ji boli ucho, nakabpala jsem a jestli zitra bude pokracovat, jedeme k Dr. ach jo
17. bře 2010 v 18:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Se mi tady nechce přesně sepisovat ten porod, asi ho pořádně napíšu do Jaký byl porod až doma, ale tak stručněji to písnu...¨

V to pondělí, kdy mě přijímali na vyvolání se mnou nic nedělali. Jen zkusili oxytocinový zátěžák, který mi nevyvoval lautr nic. Začala jsem se ládovat těma homeopatikama, co jsem měla, páč jsem jich měla dost a říkala jsem si, že když mi to budou vyvolávat, tak si je stejně asi nemám na co šetřit. Jo a ještě jsem si mačkala akupunkturní body, co mi poradil homeopat-bohužel teda až v ten den nástupu do porodky :rolling_eyes: K večeru mi tvrdlo břicho pravidelně po deseti minutách a tak to šlo do jedenácti, kdy jsem šla spát. O půl druhé jsem se vzbudila s hnusnýma křížovýma kontrakcema po pěti minutách, šla jsem se osprchovat, nepomohlo, asistentka na mě koukla, řekla, že nález na prd, stejný jako při příjmu, takže pro prst a 1cm dlouhý, o ničem :unamused: Takhle to šlo do pěti do rána, nález zase stejný, asi to bylo spíš poslíkovského typu ty bolesti nebo nevím, spíš takový, jako když si skřípnete nerv v páteři, střílelo mi to do kyčlí a tak :rolling_eyes: , no nic.
PA, že mi teda zkusí zavést kousek té tabletky na vyvolání, jak den předtím rozhodla doktorka. Ptala jsem se, jestli to po té tabletě začne bolet a ona, že to teda jo. Tak me omylo, páč po té noci jsem toho měla akorát tak a ještě při představě, že bude hůř a přitom vidina porodu v nedohlednu. Ona sama se totiž netvářila moc optimisticky, prý je ten čípek hooodně vysoko a prostě, že je to dost blbý :pensive:
Tak jsem šla zpátky na pokoj, kecaly jsme s holkama a pomalu se připravovali na vizitu. Bolesti se mi z křížů po té tabletce přesunuly do břicha a tím se mi paradoxně moooc ulevilo, i když to furt bylo po pěti minutách.
V sedm byla vizita, doktorka-taková dost razantní, do mě brutálním způsobem hrábla :confounded: , až jsem začala krvácet, řekla, že je to sice zavřený, ale čípek se vstřebal a že už mi teda nedají snídani, že to dneska spolu nějak doklepeme do zdárného konce :sunglasses: Tak mi cca v 7.30 udělali klistýr. Po tom prohrábnutí mě bolel celý spodek a bolesti se zhoršily, možná i ten klistýr tomu pomohl, no a interval se zkrátil na tři minuty. Šla jsem sprchovat břicho, už přituhovalo.
V 8.00 mě PA vytáhla ze sprchy, že natočíme monitor. Řekla jsem jí, že už mě to bolí víc a že se interval zkrátil. Tak do mě koukla a že prý se to posunulo a jsem na 2-3 otevřená :slight_smile: V tom přišla doktorka, zjistila stav a že prý píchneme vodu :confused: Fakt se s tím nemazala :sunglasses: Tak to už mi došlo, že asi fakt dneska porodím :stuck_out_tongue_closed_eyes: PA řekla, ať už zavolám Michala, tak jsem mu napsala, že má odvézt malou k našim a přijet za mnou, že to dneska teda bude... To bylo asi 8.10...
Hned po tom píchnutí vody začal samozřejmě masakr, kontra jedna za druhou, musela jsem fest prodýchávat, ale už to nepomáhalo :confounded:
Asi 8.40 nebo tak nějak před třičtvrtě mě PA odpojila z monitoru-jen tak mimochodem kontra se tam ukazovaly jen malinkaté :rolling_eyes: , ale tentokrát mě to nestresovalo, páč o tom, že ty kontra mám tentokrát nikdo nepochyboval :sunglasses: , no a že se pomalu přesuneme do porodního sálu. Jenže než jsem slezla začal tlak na konečník, PA na mě koukala že prý to trochu nevadí, jenže mi pak hned přišla druhá kontra a to už byl mazec, zatlačilo to hodně, tak teda do mě koukla a ono to bylo na 8 prtů :astonished: Během půl hodiny :astonished: , takže prý na ten velký sál nedojdeme, že se přesuneme jen za roh, tam byl takový ten klasický komunistický sál :stuck_out_tongue_closed_eyes: Na mě šla další kontra, tak jsem na ten stůl doslova vyskočila :grinning: Oni ze mě měli prdel, že v takovém stavu tam skáču jakoby nic :grinning: Mezitím přišla doktorka, musela jsem profunět další kontra a ona do mě hrábla. Pak řekla, že jestli teda chci zkusit zatlačit, tak při příští můžu zkusit, ale jestli to nepůjde, tak budu muset ještě pár dalších prodýchat a počkat. Tak jsem při další zatlačila, oni že prý super, že mám pokračovat :stuck_out_tongue_closed_eyes: Tak jsem tlačila zas, začala se klubat hlavička. Pak jsme čekali na další, v tom přiletěl Michal, nestihl se ani převlíct, jen na něj hodili nějaký plášť nebo co :slight_smile: No a pak to šlo ráz na ráz, asi na 4-5 kontrakcí byla Kačenka venku :dizzy_face:
Konečný čas 8.55 :dizzy_face: :sunglasses: Všechny překvapilo jaký je to obřík 52cm a 3900g, to podle utz netipl nikdo :stuck_out_tongue_closed_eyes:
V tu chvíli mi ještě nedošlo, že mě vlastně nestřihli. Je fakt, že to tlačení se mi zdálo nepříjemnější, než při Denisce, měla jsem trochu pocit, že se mi ta pipka roztrhne :sweat_smile: O pár chvilek později jsem se už nedivila, když musel prolézt takový macek :grinning:
Pak se čekalo na placentu, pohoda, pak mi doktorka kontrolovala ty poranění, nejdřív nechtěla šít vůbec, ale pak nějaká ta vnitřní ranka furt krvácela, tak to sem tam přichytla jedním stehem. Šití teda milionkrát lepší než při prvním porodu, to tenkrát bylo snad horší než celý porod :rolling_eyes: Akorát jsem furt hodně krvácela a tím se nějak nechtěla zavinovat rychle děloha, tak tomu doktorka pomohla nějak zevnitř rukou, to teda po tom porodu moc příjemné nebylo :confounded: Ale pomohlo a už nás nechali být jen spolu :dizzy_face:
hmm, tak moc stručný to asi není :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
Kat uáááááááááááá přes slzy jsem to ani nemohla dočíst :grinning: ale super super
17. bře 2010 v 18:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
jéééééééééééééé :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: tak to měl Michal jen tak tak, já ci taky takovej porod :dizzy_face: Krása :dizzy_face:
17. bře 2010 v 18:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
a byla si fakt stručná :grinning:
17. bře 2010 v 18:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo jo, stihl to tak tak, ale aspoň nestihl být ani pořádně nevozní, páč ho sestřička fofrem šoupla rovnou do centra dění a než se vzpamatoval, tak bylo po všem :grinning: Ale na něj to dolehlo po porodu :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile:
Akorát nikdo nepočítal, že budu rodit, takže foťák zůstal v tašce na pokoji a telefon jsem nechala u toho monitoru, takže pak pro něj Michal skočil, ale moc fotek ze sálu se nestihlo, no... Nevadí, za ten fofr to klidně obětuju :sunglasses: Kdyby tomu nepředcházela ta debilní noc, tak bych šla rodit zítra zas :grinning: Doktorka byla taky nadšená, že prý mám přijít porodit brzy zas, že jim nějak vylepšuju pořadí v nějakých těch tabulkách či co :grinning:
17. bře 2010 v 18:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
zejtra nebude dostupnej kun...
jdu dočíst Kat
17. bře 2010 v 18:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
škoda debilní noci, jinak by to bylo super, alůe hlavně že to mate za sebou a hurá
17. bře 2010 v 18:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kat, brečel? :dizzy_face: A jsou si holky podobné? Já to z těch fotek nepoznám, není tam zabraná z blízka a zpředu :sweat_smile:
17. bře 2010 v 18:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo jsou si hodně podobný :slight_smile: Nevím jak na fotkách, ale v reálu Kačka vypadá jako trochu tlustější Denča, když byla těsně po porodu... I ksichtíky házejí stejný :slight_smile: Brácha mi toho víc neposlal a já jsem moc nefotila. V telefonu něco mám, ale zas tu nemám ten adaptér na micro SD...

Verunko, nebrečel, on byl fakt v šoku pak :grinning: Jako slzy v očích měl, ale u Denči brečel víc :stuck_out_tongue_closed_eyes: , jenže tam na to měl čas :grinning:
17. bře 2010 v 19:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek