• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

November/Listopad 2007- maminky po čtvrté, aneb máme doma batole :-)

20. března 2010 
Ladi, prď na to, ségra měla asi nějakej blbej den, tak si připadala ukřivděná, to se někdy stává, určitě se to urovná :wink:

A s těma důchodcema, no comment. To jak naši bydlí v paneláku a měl se revitalizovat, samozřejmě s tím musí souhlasit všichni vlastníci. No a většina důchodců nesouhlasí :angry: Prý že na co jim plastová okna budou :astonished: , že jim nevadí, že jim tam fouká a podobně :angry: A že tu stejně dlouho už nebudou, tak jim říkali, že přece ty jejich byty zdědí děti, ale to je taky nebere.

LeniZ, to je škoda, že když jsi teda s touhle metodou už začla, že jsi to nedotáhla do konce :frowning2:
13. bře 2009 v 09:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kat, snad jio, snad mas pravdu... Ale cloveka to zrani a jeste ma vycitky, ze udajne ublizil tomu druhemu...

LeniZ: Davidek vcera dostala pred spanim normalne fest na zadek, pres plinu, ale desny... Kvuli jidlu. Pak lezel v postylce a ani nedutal. Tak jsme meli vycitky a sli se s nim mazlit... Ach jo
13. bře 2009 v 09:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
normalne sa hanbim, ze som tu uz tak dlho nebola. :sweat_smile:
Co noveho?Nik novy tehotny alebo tak????
U nas noveho nic podstatneho. VIka rastie ako z vody, keca jedna radost, musim zacat tie jej perly aj zapisovat, niekedy je to fakt dost sranda. :grinning:
13. bře 2009 ve 12:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo holky, ja jsem jednou takhle Xenušku plácla přes ruku, ani ne moc, ale ona se strasne rozplakala, uplne se celá třásla a já si uvědomila, že mela tu ruku zmrzlou a že jí to muselo strasne bolet.

JInak jsem byli na cvičeníčku a po cvičeníčku budu 45 minut hlidat jednoho chlapečka v herně a budu za to mít cvičení zdarma. Tak dobrý.
13. bře 2009 ve 12:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
LeniZ a ta metoda 5 10 15 nepomaha? ono vyrvat to neni OK, ale jit tam, roct maminka je tady a zase odejit a prodluzovat postupne intervaly. No jo, jak se deti neco nauci, tak se tezko odnaučují, to je jasný.
13. bře 2009 ve 12:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Leni :slight_smile:
KAt,no já se hlavně vyděsila ,že se jí něco stalo,chvilkama bušila do dveří hlavičkou :confounded: tak to jsem tam vždycky vlítla,pohladila,řekla,že jí mám moc ráda,ale že je čas spinkat,ale že se nemusí bát protože zachvilku budu u ní(spinká s náma bv ložnici)
Já to nechci nják hrotit,ale pokud neusne do půl hodiny potom co se jí snažim uspat,tak má holt smůlu,dneska sme nainstalovyly věž tak kdyžtak pustíme pohádku,nebo njákou uklidňující hudbu aby si tam nepřišla tak sama :confused:
Ladi,mě už teda u jídla nevytáčí,když nechce jíst tak má smůlu a je bez jídla,když to hází okolo tak jí jídlo seberu,dřív sem ho jak idiot zbírala a maá my to zezhora házela na hlavu,mohla jsem vysvětlovat,zvyšovat hlas,plácat přes ručku-nic nepomohlo :frowning2:
13. bře 2009 ve 12:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
no jo, Leni, jenze on ma obcas den, ky nesni fakt skoro nic, tak nevim :(
13. bře 2009 ve 13:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Xei,maminka je tady fakt nepomáhá,chce okamžitě na ruku,hladit a když pak odejdu tak řve naprosto hystericky :unamused: no dneska to zkusíme nejprv podobrém a pak pustíme pohádku a třeba jí tam nechám manžu,mě jde o to,že se prostě musí naučit být i s někým jiným než jen se mnou,já potřebuju večer pracovat
13. bře 2009 ve 13:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
hm, tak Leni počkej, až bude mít větší rozum a pak jí to vysvětlíš, atk jí netrap, zkoušej to, ale já vím, že to cenu nemá, protože mě malá takhle hystericky řve v herně když ví, že odejdu a nechce se nechat hlídat.
13. bře 2009 ve 14:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
leni,ty mas malou uz v normalni posteli?
13. bře 2009 ve 14:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
to se chci taky zeptat... nebo vylejza z postylky, ze busi do dveri?
Davidek pujde do velke postele od cervna, bude tam mit barieru proti padu :wink:

kristy, jak jste to vymysleli s kocarem?
mne vcera nabidla kamoska, ze do zari mi muze pujcit dvojkocar. Tak uvidime, na ten zacatek alespon... Kupovat nebudu. Koupim skate za kocar.
13. bře 2009 ve 14:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
ten skae je dobrej si myslim, blby je, kdyz bys chtela nekam jit a nechat malyho spat po obede v kocarku, hmmm...
13. bře 2009 ve 14:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
ladi,my koupime kocar,co je jako dvoukocar apak se to sedadtko oddela a abi sedi jen na takovym malym sedatkuy a nebo stoji... zkusim ti najit foto...

hele,me v ordinaci jizvu vubec neresi,jak se vzdycky ptas, co jizva,oni o ni vubec nemluvi....

jinak davidka bys mela dat do postylky pred tim,nez se narodi miminko..prej si ty decka pak mysli,ze to miminko je vyhodilo...takze se to ma delat jeste pred miminkem....
13. bře 2009 ve 14:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
bram ... spat po obede v kocarku? :grinning: to uz u nas bohuzel neexistuje spustu mesicu... jakmile jsme nekde, nespi... ikdyz nedavno mi vytuhnul i v golfkach, tak na 10 minut ...
13. bře 2009 ve 14:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja premyslela nad tim skate taky,ale kdyz pujdem treba do zoo nebo na delsi vylet,tak si myslim,ze abi bude rada,ze si muze sednout...
13. bře 2009 v 15:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
ladi,od kdy citis pohyby?ja od 13tt... pridej foto briska,ja budu dnes taky pridavat :slight_smile:
13. bře 2009 v 15:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
kocar vypada dooobre! snad neco podobneho pujcime :slight_smile:
jizva... tady se resi, vzdycky se ptaji, vzdycky na ni cuci zvenku, a ted by meli stenu zacit "merit" ultrazvukem, jsem zvedava

ja ho chci do te postele dat tak 6 tydnu pred narozenim, snad to bude stacit

jo a holky, psali mi z MPSV, a narok na materskou a rodicak na 3 roky dle nich mam - ochranna lhuta a basta
:grinning: :grinning:
13. bře 2009 v 15:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
kdyz pujdeme na vylet celorodinne, vezmeme i golfky nebo odrazedlo nebo tak neco... snad to zvladneme...
pohyby jasne od 17.tt, driv jsem nic nepostrehla
bricho Honza vyfoti, je to jak meloun s vylezlym pupikem :grinning:
13. bře 2009 v 15:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
no tak ja nevim,ja budu mit UZV kazdou kontrolu,kvuli mereni miminka, kvuli te me krevni porsue,ale o mereni steny atd vubec nemluvi...

ja jsem zvedava,ja ted beru rodicak,tak to se jen prevede na novy mimi ne?

meloun s vylezlym pupkem :grinning: :grinning: :grinning:
13. bře 2009 v 15:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kristy kočár je moc pěknej a praktickej :slight_smile:

Ladi, tak jsem to pocitala a teda presahla jsem 68 tis za az, protze tu materskou jsem mela asi 14 tis za mesic az do kvetna nebo do kdy ....tak nevim hmmm asi nic nedostaneme

ja nevim dky dam malou do normos postylky, ale mame vyndavaci sprucle, tak asi az tak od 2,5-3 let? u vas je to jasny, musite driv :grinning:
13. bře 2009 v 15:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
u me jde asi o to, jak me nechat rodit, si myslim...

kdo mel materskou od zamestnavatele nebo skoly (jako ja, ale to je minimum), tak by mel ted zase prejit na 28 tydnu na materskou, pokud mu ten narok nejak nepropadl... ja jsem rada, protoze mi tim vznikne pravo zvolit si delku rodicaku, jinak by byl automaticky ten 4lety s malo CZK
13. bře 2009 v 15:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
ty chces zkusit normalni porod?
13. bře 2009 v 15:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Xeni :angry: Skoda. Ale tak zas jsi mela pred tim alespon chvili vic. Ono je to koneckoncu jedno.
Ikdyz takhle naraz je to lepsi.
My tenkrat koupili postylku nadhernou, s polohovaci bocnici - a ted je nam bocnice k nicemu, a radsi bych ty vyndavaci sprusle.
13. bře 2009 v 15:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kristy, kočár je fakt dobrej :slight_smile: Jsem ani nevěděla, že něco takovýho existuje :slight_smile:

LeniZ, u nás taky nepomáhá plácat přes ručičku, ani zvyšovat hlas :rolling_eyes: Ona se třeba zarazí, ale za dvě minuty to dělá zase, takže už ani neplácám, když je to k ničemu.

Do normální postýlky půjdeme kdo ví kdy... Zatím to teda neřeším, když nás nic netlačí, ale asi tak kolem těch 2.5 let :confused: Uvidíme.

A k tomu jídlu. To je u nás kapitola sama o sobě :rolling_eyes: Jsem to řešila i s dr a ona říkala, že prospívá dobře, není nijak podvyživená, ani bledá, ani nic, tak ať ji nenutím. Kdyby měla hlad, tak si prý vezme a nedělá cavyky. Že děti mívají období, kdy jedí strašně málo. Já furt řešila snídaně, protože Denča jedla třeba až oběd, ale prý se na to mám vyprdnout a nenutit ji, aby nechytla nějaký odpor k jezení...
13. bře 2009 v 15:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Abinka nam minulej tyden vubec nejedla,ale fakt vubec,jen blbosti,susenky a tak a normalni jidlo jen trbea dve lzicky z obeda...a to bylo vse..lezly ji stolicky..ted uz zase papa az moc :grinning: pridala jsem par foto te nasi kocicky
13. bře 2009 v 15:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
kristy... na jednu stranu bych to chtela zazit, ale na druhou mam o sebe velikej strach, nerada bych nekde skoncila s rupturou, nebo znova s akutnim cisarem atd., takze: budu se snazit o planovanou sekci - ale bohuzel si to tady tozhodnout sama nemuzes, on se se mnou nikdo dohadovat nebude :confounded:
13. bře 2009 v 15:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ladi, jsme myslela, ze je to automaticky, ze kdyz jdes poprve cisarem, tak pak zase znova, ale holt to český zdravotnictví by to stálo více peněz, já už k tomuto no comment, mamka pod tou bronchoskopii (kterou museli delat znova, protoze to udelali blbe) jim prestala dychat, nakonec ji museli uspat, ale aspon z toho nema trauma, protoze si nic nepamatuje, za to tu prvni proziva dost hrozne. No jo, je to tezky. Ale i kamaradka mi rikala, prvni porod cisar, druhej normos a bylo vse OK, ale myslim, ež to bylo za dýl. Oni to si myslim budou hlidat a nezanedbají.

Ja mela uplnej horor sen, jak bylo nedavno ta kauza, jak nechali tu maminku rodit dlouho tak, ze to dítě pak na následky toho zemrelo, protoze Dr. nechtel delat cisare, hruza hruz.
13. bře 2009 v 16:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak tady jen v nekterych nemocnicich nedelaji normalni po cisari,jinak si to muzes v podstate rozhodnout sama. jestli chces znovu cisare nebo ee. oni ti k tomu reknou svoje,ale zakazat nebo prikazat ti to nemuzou.

ja budu mit cisare-kvuli te deloze by to byl velky risk a taky to musi byt vse naplanovany kvuli tem injekcim,takze to zatim vypada na cisare v 36-37tt-kvuli historii predcasneho porodu

ale neboj,oni si te pohlidaji...
13. bře 2009 v 16:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky ,malá spinká v postelys náma ,teď má teda v pokojíčku vlastní velkou nízkou postel ,ale je mi jasné že tam zatím spát sama nebude, a jelikož spinká s náma ve velké postely tak v noci fakt sama není,navíc je to hned vedle obýváku takže nás i slyší jen je to prostě mámo závislák no :unamused: chtěla bych aby snesla večer aspoň manžu(taky ho to dost mrzí,že malá má hysterák jen jí vezme večer do náruče a míří k ložnic,i když jí jde jen převléknout,to samý když sme byly u našich-já sem ji po vykoupání dala na chvilku mamce,že si odskočim a řev šílenej :frowning2:
Jinak já dík těm proplacenej dovčám nakonec taky přesýhla limit :unamused:
Xeni asi máš pravdu,teď chcem zkusit,že jí tam pustíme ty pohádky,ale manža tam bude s ní,jinak po usnutí jí necháváme normálně otevřené dveře aby kdykoli když se vzbudí mohla dojít za náma to pak po probuzení ani nepláče jako to dělala dřív,ale normálně si pro mě dojde :sweat_smile:
13. bře 2009 v 17:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek