• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

November/Listopad 2007- maminky po čtvrté, aneb máme doma batole :-)

20. března 2010 
Ahoj holky, gratuluji k poradnám a zdravým miminkům a batolatům:dizzy_face:

Holky máte šikuly s tím nočíkem :slight_smile:
I když nám se celkem taky daří, ale probém je v tom,že ona si sama neřekne a prostě čeká,až jí tam dám. Takže to je dost na mě. Jsem se do toho opřela, ale nebaví mě to vůůbec :zipper_mouth: Musím na to pořád myslet a sledovat hodiny,abych jí zase posadila na nočník :unamused: Doma chodí budto nahá nebo v kalhotkách nebo jí tam dám látkovou plínu aby věděla,že je mokrá. Včera měla jen 1 nehodu do kalhotek a je jí to celkem fuk :sweat_smile: aakorát se diví,co to teče. Ale když jí cca každou hodinu dám na nočník, tak se vyčůrá. A to pije ted fakt dost. A venku do papírové plínky nechce ted čůrat vůbec. Z venku chodíme se suchou plůínou.

Např. dnes jsem fakt nechápala. Čůrala cca v 7.15 a pak jsme v 9h šli pryč. Tak jsem jí před tím dávála pořád na nočník,aby se vyčůrala. A ona nic. tak jsem jí dala papír.plínu s tím,že to neva,když se do ní venku vyčůrá. Mezitím vypila od rána ještě 200mlíka a cca 200čaje,takže měla strašně tekutin. Před 11h jsme šli domů a ona začínala plakat a to se stupňovalo a doma ve dveřích už úplně řvala. Tak jsem jí hodila na nočník a ona se hned vyčůrala a plína byla suchá!!. Chudinka to v sobě držela skoro 3,5hodiny :confused: Určitě jí to muselo bolet a proto plakala.
Tak a už konec nočníkovému románu :stuck_out_tongue_closed_eyes:
29. dub 2009 ve 14:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Myslím,že hexa musí být do 18.měsíce věku a u spalniček to není omezeno-tam je to čím dýl, tím líp
29. dub 2009 ve 14:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
taky myslim, ze ta hexa mela do toho pul roku byt - no, ja jsem rada, Siss, ze ji mame - protoze pro me je to k pediatrovi hodka cesty, a ted mame jit az spolecne s novym mimcem, tak jsem raaaaaada, ze tam nemusim

Davidek si v pondeli hral v pokojiku a najednou desnej uprk do obyvaku a hledal nocnik na svem miste - jenze ten byl v pokojicku, kam ho hodil mezi hracky - takze to nestihl a pokakal se, a pak asi 10 minut litostive brecel, ze se mu to nepovedlo, kakani uz proste moc dobre chape - ale curani neee
29. dub 2009 ve 14:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
zusma: hexa nemá 18m hranici horní :wink: musí to být určitá doba..ale to máme zatim v poho :wink:

tak koukám, že jsme jediný, co musíme na chíru..jiný doktoři to neřešej ..ach jo :rolling_eyes:
29. dub 2009 ve 14:31  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
jinak my měli třetí někde v půl roku..takže ta 4. fakt do půl roku není :stuck_out_tongue_closed_eyes:
29. dub 2009 ve 14:32  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
já teda nevím s tou hexou, ale nám dr. říkala, že to musí být max.do 18m a ted jsem se dívala na dvoje na sobě nezávislý internet.stránky o očkování a tam je to taky tak psáno.
My už ji máme.
29. dub 2009 ve 14:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
- čtvrtá dávka: minimálně po 6 měsících po podání 3. dávky (nejpozději však do 18. měsíce věku
29. dub 2009 ve 14:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
zusma: takže minimálně..ne max. my máme odklad 14dní..a nic se neděje :wink:
29. dub 2009 ve 14:36  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já budu teda ráda ža budem mít všechno za sebou, na podzim nás čeká druhá dávka žloutenky a příští jaro dáme Klíšťovku :slight_smile: akorát furt přemejšlím nad tím pneumokokem :confused:
29. dub 2009 ve 14:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
já bych nejradši nedala to MMR..to je takovej neskutečnej shit..u nás v termínu to ještě nemaj všichni..jsem taky měla počkat do těch 2let aspon...ach jo :unamused:
29. dub 2009 ve 14:36  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak jsem koukala do ockovaku, my meli 3.hexu presne pred rokem, nevim no ...

siss, toho pindika zkus jeste ukecat, mne rikala dneska ze to pujde samo od sebe lip a lip, ze ta dirka, kterou ma, je normal k 18m... rozhodne nam to nejde pretahnout, aby mu neco vyjelo ven, to fakt ne :wink:
29. dub 2009 ve 14:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
lenka: ježiš pneumo..taková kravina, která absolutně není účinna :rolling_eyes:
29. dub 2009 ve 14:37  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
já ty očkování nesnáším-zas bude mrzutá, teplota, možná i problémy s jídlem,pitím apod :rolling_eyes: nejvíc se děsím těch spalniček
29. dub 2009 ve 14:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
lada: no jedině to můžu odmítnout, a podepsat, že jsem to odmítla..tudíž problémový rodič :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
29. dub 2009 ve 14:38  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
a bude ten 1 Prevenar od ledna zdarma? mel by byt, ne?
29. dub 2009 ve 14:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky..nejdřív si přečtěte všechny klady, ale hlavně i zápory těch očkování, to je jasný...že Dr. vám bude tvrdit, jak je to úžasný, když mu z toho kapou prachy..je mi z toho blivno :rolling_eyes:
29. dub 2009 ve 14:40  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
rodic, prudic... jasny, to si umim predstavit - ale riskla bych to, pockat jeste, nebo se zeptat jeste jinde... ach jo
29. dub 2009 ve 14:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
ta my měli 3 hexu až nkdy okolo 8 měsíce,protože sme měli odklad od začátku :unamused: já jsem se tý trojkombinace taky bála,ale pohodička ,teD´jsem ráda,že jí máme za sebou
29. dub 2009 ve 14:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
lada: tady je jen jedna chíra :confounded: ale co..už prudim s očkováním, tak budu prudit i s předkožkou :sweat_smile: :sweat_smile: ..ale hledám si už jinou Dr. :wink:
29. dub 2009 ve 14:41  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
mě dr nic nenutí a nic placenýho ani nenabízí.
tuhle jsem si četla, jaké můžou být reakce na jakékoliv očkování a bylo jich asi milion :rolling_eyes:
29. dub 2009 ve 14:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
my tedy Prevenar mame, a nelituju toho, problem s tim nebyl, a vsude jinde se to uz myslim ockuje plosne, tak snad to nejakej vyznam ma (ale netvrdim, jen se priznavam, ze ho mame :grinning: )... ale u Betky uvidim - mozna ho dam az pozdeji
29. dub 2009 ve 14:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
zusma: no on stačí si přečíst to složení těch vakcín :rolling_eyes: čímž netvrdim, že nedám všechna povinná...samozřejmě dám..ale jaksi bych to chtěla v jiným časovým rozptylu..než má moje Dr., která dá všechno co nejdřív :rolling_eyes:
29. dub 2009 ve 14:44  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
ted mi psali z mistniho platku, ze to v cervnu otisknou (me literarni veledilo :grinning: )... budu asi pak chodit kanalama :grinning:
29. dub 2009 ve 14:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nám doktor prevenar navrhl když jsem tam běžela a bála se ,že malá má pneumokoka :sweat_smile: prej jestly chci pro jistotu,ale furt jsem nerozhodná,ale třeba za tu žloutenku jsem fakt ráda,kor teď když chodíme na písek :slight_smile:
29. dub 2009 ve 14:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jé Ladi,to je super ne :wink:
29. dub 2009 ve 14:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
lenka: ale víš, že ta žloutenka není na všechny kmeny? Takže stejně ji můžete dostat..a průběh bude v mnohem horší formě :wink:
29. dub 2009 ve 14:50  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sis,ale furt aspoň njáká jistota
29. dub 2009 ve 14:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
leni: tý jo...já si právě říkám, že to je furt stejná, jako když není očkovanej.....prostě to chytit může a nemusí...at s vakcínou nebo s :confused: já bych dala možná tak encefalitidu..ale ne takhle brzo :wink:
29. dub 2009 ve 14:52  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak já počítám klíšťovku tak příští jaro,to bude mít téměř dva a půl roku,jezdíme na chalupu a tam je klíšťat fak dost :unamused:
29. dub 2009 ve 14:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
lenka: si vem žloutenka, encefalitida, pneumokok, hexy, TBC, MMR..a vše do tří let..mě z toho jímá hrůza docela :wink:
29. dub 2009 ve 14:55  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek