• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Nový Jičín a okolí. Jste odtud některá?

(Zamčená)
17. července 2012 
@em_ka a vidím, že máš stejně pojmenované děvče jako já, akorát my jsme klasici a máme EMU :sweat_smile: Jméno se (bohužel) těší velké oblibě, a to jsme si tekrát mysleli, jak budeme originální :sweat_smile:
27. led 2011 v 11:18  • Odpověz
@katiz Ahoj,vidím že tady debatujete o plavání. No kenny klub je opravdu moc drahý. Ale my jezdili se synem do Bílovce,protože jak se malý narodil,ještě tady nic nebylo a myslím,že finančně to bylo příznivjěší i když jsme dojížděli než tady v NJ.
27. led 2011 v 11:30  • Odpověz
@janapavlik Myslím,že co se týče sourozenců a jejich žárlivosti,že to nejvíce bude záležet na rodičích samých. Vím,že miminko potřebuje určitě více pozornosti,ale spousta maminek na ty starší útočí tím,že právě že jsou starší musí mít i rozum a vždy když to menší něco provede,může za to právě to starší. Ty starší se potom cítí odstrčené. Doufám,že já taková nebudu. Ani bych to nedopustila.
27. led 2011 v 11:34  • Odpověz
@janapavlik Ja som origos madarka a tam sa to pise s 2x m, tak preto som chcela Emmu :slight_smile: a to uz od detstva a nie kvoli tomu ze je v mode. :slight_smile:
27. led 2011 v 11:39  • Odpověz
@zakarin ano, taky můj názor, co se týká věkového odstupu mezi dětmi a žárlivosti mezi nimi je: Jaký si to uděláš, takový to máš :wink:
@em_ka jé, tak ty jsi origoš maďarka, co tě přivedlo do NJ, jestli se můžu zeptat? :wink: Ale nic nemám proti tomu, když lidé dají Emu s dvěma M. Chtěla jsem tím říct jen to, že v době, kdy jsme vybírali jméno, tak dost lidí se podivovalo, že se Ema moc nedává. A dneska naopak znám hodně lidí, co o tom jménu uvažuje nebo už ho dala. Každý, ať si dá za jméno, co chce. Akorát musí zvážit, že to dítě bude s tím jménem žít, ne oni.
27. led 2011 v 11:52  • Odpověz
@janapavlik Praca a hlavne to, ze moj priatel (terz uz manzel) uz tu pracoval :wink:
27. led 2011 ve 12:16  • Odpověz
@janapavlik omlouvám se,.. nechtěla jsem tě strašit :frowning2: ale musím říct že se mu pozákroku ulevilo...
27. led 2011 ve 12:20  • Odpověz
@katiz v pohodě, na strašení jsem zvyklá :grinning: :sweat_smile:
27. led 2011 ve 14:06  • Odpověz
@mufinka2: můj táta je z 5 potomků a on je ten poslední :grinning: Jinak v mém okolí se pohybují děti 2 a max. ty tři,ale to málokdy :slight_smile: ... Musíte mít doma docela živo :grinning:
28. led 2011 v 10:21  • Odpověz
@ba0terka No,někdy máme :grinning: Ale holky většinou utečou ven,nebo mají kroužky,takže jsem skoro pořád jen s těma dvěma mladšíma :slight_smile: a chlap,ten chodívá taky kolikrát až večer...Já mám kamarádky většinou se 3 dětmi,ale i se 4 :dizzy_face: A to jsem je vždy obdivovala,tolik dětí...a dnes mám taky 4 :grinning:
28. led 2011 v 11:19  • Odpověz
@mufinka2: jejky :grinning: a jak u vás tak vypadá obyčejný den? :grinning:
28. led 2011 ve 12:00  • Odpověz
@ba0terka Dopoledne jsou holky ve škole a já s kluky doma,většinou si udělám,co potřebuji,navařím,uklidím,vyperu atd.,odpoledne chodíváme na procházky,holky většinou sedí u pc nebo jsou venku.a pak už v klídečku doma :grinning: Celkem v klidu,naštěstí jsou Ti starší v pohodě,nemusím kolem nich lítat,tak se věnuji prďolkovi a ta nejstarší se taky snaží pomáhat :slight_smile:
28. led 2011 v 18:06  • Odpověz
zdravím děvčata, jak jste strávily víkend? Ať můžu závidět... my jsem zavření doma.. Adu je už týden marodná, ted jsem to chytla já i chlap, tak jsem zvědavá dky se z toho vykopem... Jen jsem se zmínila že by jsme mohli jít ven kdyby nám bylo tošku líp, a malá začala snášet oblečení, na hlavě čepici... tož jsme ven museli, tak se tam těšila... po 5ti minutách byla totálě vyčerpaná a to máme jen rýmu a kašel a lehce zvýšenou teplotu... tak doufám že se ji z toho nepřitížilo :frowning2:
30. led 2011 ve 21:22  • Odpověz
@katiz ahoj, tak můžu tě utěšit, že u nás víkend v podobném stylu. Už se v tom plácáme týden, u nás je to takový kolotoč. Vždycky někdo začne, pak se to po týdnu vystřídá na všech a pak od prvního zase znova. No už se těším na jaro! Včera bylo krásně, sice mrazík, ale myslím, že malé to nijak ublížit nemohlo, beztak ještě jezdíte kočárkem, ne? Taky jsme byli venku dopoledne i odpoledne na hodinku. Já jsem se prošla, holky se vezli no a malý musel vytáhnout koloběžku, už ho boby přestaly bavit. I pro ty děti je ta zima už dlouhá...
31. led 2011 v 09:28  • Odpověz
@katiz
@mapurka u nás ve školce je snad polovina nemocných dětí, museli i zrušit dnešní maškarní ples :unamused:
1. únor 2011 v 17:06  • Odpověz
tak dnes na kontrole jsme vyfasovali další dávku léku... a za týden kontrola, v uterý, ve středu jde malá na kontrolu na oční... a ještě možná půjdem na kožní bo už 2 týdny má na líčku vyrážku a ne a ne zmizet... fakt se těším na příští týden :zipper_mouth:
1. únor 2011 ve 20:40  • Odpověz
@katiz jé, tak to máte furt samé doktory :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ale aspoň to vše pořešíte a máte snad nadlouho klid :wink: Zítra jdu s tím zubem, tak na mě myslete :pensive:
2. únor 2011 v 16:42  • Odpověz
@janapavlik takco,jak to proběhlo, už je dobře?
4. únor 2011 v 09:59  • Odpověz
@mufinka2: to je prostě úlet :grinning:
4. únor 2011 v 10:37  • Odpověz
@mapurka neproběhlo, až za 14 dní, kvůli atb, co jsem nedávno dobrala, protože mi ten zubař chce nasadit atb na ten zub, aby to zabralo... Hlavně, že jsem do telefonu, jak jsem se objednávala říkala té sestře, že jsem dobrala atb, jestli to není problém a ona, že prý, jestli se cítím dobře, tak mám přijít, nevěděla, že mi dr. bude chtít napsat další atb...No prostě mašinérie, jsem z toho pěkně na.raná :angry:
4. únor 2011 ve 14:23  • Odpověz
@janapavlik ajaj,už si to mohůa mít za sebou, to naštve,že? Ćlověk se nervuje :confounded: a nic z toho...Venku je škaredě,ani dnes nikam nejdem,fouká až běda a děti posmrkávají, kdy my se z toho vylížem...! :pensive:
4. únor 2011 v 15:00  • Odpověz
@mapurka jo, jo, snad každý, na koho se podíváš, tak je nemocný, stojí to za starou bačkoru :angry: Tak ať je dětem lépe :wink: Normálně uvažuju nad tím, si ten zub nechat vytrhnout v Ostravě, protože mě ten dr. z Kopřivnice celkem vyděsil, říkal, že to nebude banalita :stuck_out_tongue_closed_eyes: A říkali, že ten druhý časem taky bude chtít vytrhnout, tak uvažuju nad tím, že si nechám vytrhnout oba dva, ale v celkové narkóze, zjistím, když tak, kolik to stojí nebo, zda by to udělali přes pojišťovnu ve fakultce, jsem z toho nějaká přešlá... :frowning2:
4. únor 2011 v 15:10  • Odpověz
@janapavlik tak mi pak dej vědět co jsi pozjišťovala... dneska mě brutálně bolí horní osmička... "za živa" bych si ji vytrhnout nenechala :fearful: Manžel taky dostal po vytržení osmičky atb + od bolesti.. je to pro prevenci aby se s tím tělo líp srovnalo.. Jinač sestra by mohla vědět že se po tom vytržení zubu dávají antibiotika, třeba ne u všech ale u některých, mohla tě aspon upozornit.... taky by mě to naštvalo...
4. únor 2011 ve 20:14  • Odpověz
@katiz ty atb mi budou prý dávat proto, že zub mám neprořezaný, bude muset rozříznout dáseň, zub vypáčit a ránu sešít, ten dr. říkal, že prý žádná banalita.... :unamused: Tak jsem mu na to řekla, že teď se bojím ještě víc :angry: Fakt silně uvažuju nad tím si to vyřídit v Ostravě v celkové narkóze, protože chci, aby mi vytrhli i ten druhý neprořezaný zub, včera ten dr. říkal, že mi oba dva najednou nevytrhne, že prý mi ten jeden bude bohatě stačit :angry: Teď si nemůžu ani dovolit otěhotnět, protože jestli půjdu do té narkózy, tak musím počkat a i z toho důvodu to chci mít odbyté najednou. Dám ti pak vědět, co jsem zjistila v té fakultce :wink:
4. únor 2011 ve 20:57  • Odpověz
Halóóó, je tu někdo? :sweat_smile: Je tu nějak mrtvo :grinning:
10. únor 2011 v 18:03  • Odpověz
@janapavlik Ano, je. Len nejako vela prace okolo dcerky. Zda sa mi, ze jej rastie prvy zub. Ale nie dolny rezak, ale lavy horny spicak!!!! Vidim tam malu bielu spicku. Je to normalne???? Mala upirka jedna! :grinning:
11. únor 2011 v 08:04  • Odpověz
@em_ka je to normální... Adélka byla taky malý upírek :slight_smile: je to rozkošné :slight_smile: a jedničky se proklubaly pár dní na to...

Malá je konečně zdravá, týden, tak jsem zvědavá jak dlouho to vydrží, dneska jsme byli už i na bazéně, tak snad nepřechladla...

14. únor 2011 ve 22:01  • Odpověz
Jéé,koukám že to tady ožilo a je tu zase někdo nový :slight_smile:
To je fakt super :slight_smile:))
Jak se všichni máte?
@andrew: ahojky :slight_smile: držím palce se snažením :slight_smile:)) já nechci nějak radit nebo tak,ale jak jsi se ptala na "recept na mimi",tak se mi vybavila kamarádka s manželem,kteří měli dlooouho problém s otěhotněním a když už se chystali na umělé oplodnění,tak se někde dočetla o tzv. prstíčkové metodě a zkusili to a vyšlo jim to :slight_smile:)) a mají přirozeným otěhotnením klučíka :dizzy_face:

A dotaz na ostatní maminky :slight_smile:)) Prosím pěkně,náš Eriček má 7 a půl měsíce a pořád ho kojím... Jenže si říkám,co bude až dokojím... Upřímně-on neusne bez prsa... Večer si dá kaši,cucne čaje a pak se dostatečně napije mlíčka,usne a já ho odpojím a jde spát. A pak se třeba vzbudí na kojo ve 4 ráno... Ale pokud nedostane prso,tak neusne,řve a řve a nespí... A navíc spí s námi v posteli,to jsme si ho naučili my... Do 2 měsíce spal v postýlce,ale často se budil a tak nám jednou povolily nervy a šel k nám a už zůstal.. TeĎ když ho dám do postýlky,tak tam vydrží spát ani ne hodinu,vzbudí se a plače,krokodýlí slzičky :grinning:
Tak si tak říkám,jak ho třeba naučit spát bez prsa a třeba samotného v postýlce? Na dudlíky není a asi ani nebude,plive ho... Jen venku v kočíku dokáže dudlat...

:slight_smile:
1. bře 2011 v 19:46  • Odpověz
@andrew: jejky,hopla :grinning: já jsem koukala na úplně jinou stránku tady :grinning: omlouvám se :slight_smile:))
1. bře 2011 v 19:47  • Odpověz
Ahojky @ba0terka tak usínání u prsu známe.. ulevilo se když jsme to odnaučili, bylo to těžké a pro mne náročné, ale manžel pomohl, když prostě plakala v postýlce že chtěla být ještě u prsu tak jsme ji nechali, odbrečela si a usla, kojila jsem ji do 13měsíců, s tím že od 11 měsíce ji mlíčko nestačilo na noc tak dostala Nutrilon, ten ji nasytil a spala až do rána, tedy do 7-9h. No jen usíná s dudlíkem :frowning2: snažíme se ho odnaučit ale nejde to, ted měla afty, uplně moc, plnou pusinu, myslela jsem že dudlík nebude chtít a odnaučí se, protože nechtěla ani pít, jíst, jak ji to bolelo chudinku moji malinkou ale dudel nevadil... tak že si na něj navykla ještě víc jak byla a to jsme už byli ve fázi že s ním usla já ji ho z pusy vytáhla a splala do rána...
Zpět k tomu usínání... Ono jsme to měli spojené že chtěla být u prsy a usnout na rukách, tak že když nebylo rpso tak aspon pěstovat.. dělali jsme to tak že dostala cumel, šla do postýlky a ja trpěla v obýváku a manžel za ní sem tam zašel, stršit dudel, moc na ni nemluvit, dvě noci to trvalo asi tak hodinku než usla, usla vyčerpáním z pláče, ale mělo to efekt, naučila se, jen když je nějaká nemoc, tak se to opakuje ale to se na ten týden dá vydržet uspat na rukách event. v posteli... Ale chce to pevné nervy a neustoupit od toho co sis předsevzala.. Kamarádka odnaučovala kojení v noci, taky si prošla dvěma nocema kdy byl křik, ale odnaučila, nakojí před spaní a pak ráno... malá si zvykla a už noční kojení nevyžaduje
1. bře 2011 v 19:58  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.