• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Nový Jičín a okolí. Jste odtud některá?

(Zamčená)
17. července 2012 
@katiz: ty brďo :grinning: já z toho mám šilený strach :grinning: Když já to spaní s malým tak miluju,ale je mi jasné,že holt jednou budu muset naučit spát v postýlce a bez nočního kojení... Jééé,já se bojim :grinning: A až bych dokojila,tak co je nejlepší dát v noci na pití,když by měl malý žížu?
Jejky a z čeho Adélka měla ty afty? Chudinka :frowning2: A kdy budete odnaučovat z cumlíška?
1. bře 2011 ve 20:37  • Odpověz
odnaučujem každý den ale nejde to :slight_smile:
Mudra mi vždy říkala že když se vzbudí v noci nedat napít ať si na to nezvyká, teď jak byla nemocná s Aftama tak jsem ji pít dávala bo přes den vypila tak max 150ml, bylo to tak týden a je to tři dny co je bez aft a pořád se budí na pít, tak zas znovu odnaučujem.. furt dokola...
Z čeho je měla? Prý je to viroza....
1. bře 2011 ve 21:20  • Odpověz
@katiz: jejky... no to bude fakt něco... A kdy si myslíš že je tak nejlepší učit jak kdyby té samostatnosti? :slight_smile:
3. bře 2011 ve 21:32  • Odpověz
@ba0terka ono je to hrozně moc individuální.. někde jsem četal že od tří měsíců,ale každé dítě vyžaduje něco jiného, z prvu jsem se strašně řídila všemi příručkami a knihami, internetem, ale nejlepší je řídit se srdcem, člověk pozná co dítě potřebuje, kdy je co pro něj vhodné... Jsme v odbobí kdy cítím že potřebuje jít spávat z ložnice do pokojíčku, že ji ruší to když jdeme spát, když manžel vstává do práce, třebas i chrápání... Tak že hned z jara šup opravit a vymalovat místnost kde bude pokojík a doufat že ji tam bude dobře :slight_smile: i když je mi z toho smutno že pujde do jiné mistnosti :cry:
4. bře 2011 ve 20:35  • Odpověz
@katiz: Erča má taky svůj pokojík a náš prvotní plán byl,že v půl roce půjde i s postýlkou hají do pokojíčku :grinning:
Máme 8 měsíců a postýlka stojí prázdná v ložnici a miminko spí s rodiči v posteli :grinning: A když ho dáme do postýlky,tak je zázrak,když tam vydrží 50 minut :grinning:
Budu jednat srdcem,tak jako u všeho az atím to nechám tak jak je... V pokojíčku skladiště,postýlku v ložnici a miminko u nás... Jsme fakt rádi,že ještě spí s námi a užíváme si to... A pak až přijde čas,tak ho zkusíme dát samotného do pokojíčku a uvidíme :slight_smile:))
Taky nám pak bude smutno :confounded:
10. bře 2011 v 10:54  • Odpověz
Ahoj, malý spával v noci s náma v posteli skoro do 1 roku, bylo to pro mě pohodlnější, protože jsem i v noci kojila, tak dostal vždycky prso, a kolikrát jsme u toho i oba usli :slight_smile: . Pak jsem ho kolem toho roku začla dávat do postýlky, tak to bylo o nervy, protože hodně plakával a chtěl k nám, a až si v postýlce v noci nakonec zvykl, tak jsem ho začala odnaučovat v noci kojení, dávala jsem mu čistou vodu (kvůli zoubkům). Všechno chce čas a dělat postupně, ale jak jednou se rozhodne maminka dávat dítě do postýlky nebo přestat kojit, chce to vytrvat a nepovolit, i když pláče, když se jednou povolí, dítě bude vědět, že si to vyřve. Našemu Damiánkovi trval přechod do své postýlky cca 3 týdny (každým dnem plakával míň a míň až pak vůbec) a pak to kojení v noci asi týden (to už nebylo tak dramatické, v noci si pobrečel cca 5 minut). Chce to pevné nervy.
12. bře 2011 v 00:10  • Odpověz
Ahoj. Viete mi poradit v NJ (no to asi nie) alebo v okoli nejaky obchod s peknym detskym oblecenim? Za dva tyzdne mame krstiny a neviem do coho malu obliekat :confounded:
15. bře 2011 v 10:12  • Odpověz
Ahojki děvčata.Sice nejsem už těhulka,ale mám 6.měsíční mimi a pocházím přímo z NJ.Nebude vám vadit když si s vím sem tam budu psát??? :confused: :confused: :grinning:
16. bře 2011 v 15:23  • Odpověz
@sarka11: ahojky :slight_smile: moc děkuju :slight_smile:)) jo,asi si to do toho roku ještě užiju a pak budeme muset naučit na postýlku. Rádi by jsme v budoucnu ještě jedno mimi a postel pro 4 asi nevyrábějí (škoda) :grinning:
A Erča se právě v noci stále kojí,někdy 1x někdy 3x,takže je to i pohodlnější,přesně jak říkáš :slight_smile:
Já tak miluju,když se ke mě oba kluci tulí,ale holt no..... :grinning:
Ale právě se bojim toho brekotu a tak no... Bude to těžké být neústupná :confounded:
18. bře 2011 v 17:55  • Odpověz
@alexandr: ahojky :slight_smile: fakt jsi přímo z NJ? to je super :slight_smile: my taky :slight_smile: taky už nejsem těhulka :slight_smile: Máme doma 8 měsíčního Erička :slight_smile:))
18. bře 2011 v 19:53  • Odpověz
@ba0terka jojo sice pocházím z NJ,ale už 7let bydlím ve Vsetíně,ale do NJ jezdím vcelku často za spolužačkama atd... :grinning: :grinning: Já mám 4.letého klučinu Alexandra Nicolase a dcerunku Justýnku má 6.měsícu.
18. bře 2011 ve 20:41  • Odpověz
@alexandr: já jsem se narodila na Slovensku,pak žila v Brně a teď 2 roky žiju v NJ. Přistěhovala jsem se sem za partnerem :slight_smile:))
18. bře 2011 ve 21:13  • Odpověz
@ba0terka Já bydlela v NJ od narození 18let a taky jsem se odstěhovala na Vsetín teď už za manželem.Jinak jsem kukala na foto tvého Erička.A je to moc krásný boreček :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: Být tebou tak si dávám pozor na ctitelky :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
18. bře 2011 ve 21:33  • Odpověz
@alexandr: já jsme fakt ráda,že jsem z Brna vypadla... Tady se mi líbí mnohem víc. Mám radší malé město,klid a tak :slight_smile: Jsem spokojená jak želva :dizzy_face: ... Děkuju :grinning: jejky nestraš,na je baby ještě čas :grinning:
20. bře 2011 v 16:44  • Odpověz
@ba0terka já bych ve velkém městě nemohla bydlet.NJ je sice menší město,ale není nad vesnici a přírodu :grinning: :grinning: :grinning: S těmi babamy no nevím nevím :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
20. bře 2011 ve 20:02  • Odpověz
@alexandr: tak tak... Já jsme z Brna chtěla zdrhnout vždycky a pak jsem začala jezdit do NJ a zamilovala jsem si to tu... Ale kdybych si mohla vymýšlet,tak někde u NJ domeček,to je náš sen :dizzy_face:
A na baby je fakt čas,pššt :grinning:
26. bře 2011 v 16:49  • Odpověz
@em_ka v Nj moc výběr není, ale něco málo mají v Chiccu, jsou teď myslím na Hoblíkové.
Jezdívala jsem do práce do Frenštátu, tak tam je taky pár obchůdků, v Kyčeře v 1.patře je galanterie a tam jsem kupovala známým oblečky když se jim narodilo mimi, měli tak jak kusové trika, body, tak i sady, a pak ještě směrem od té Kyčery na náměstí tak před náměstím po pravé straně je taky dětský obchudek, se vším pro dětičky a oblečky tam myslím taky byly a pak na náměstí, když budeš pokračovat stále rovno tak na konci podloubí je taky dětský obchod. Ale ve Frenštátě jsem na nákupy byla víc jak před rokem, tak nevím co tam je a co zrušili, v dnešní době nikdy nevíš :frowning2:
Snad dobře pořídíš:slight_smile: Jinač nám na křtiny nechala tchýně upléct u nějaké pletařky šatičky, bílé vlňěné,k tomu svetřík, kamaše, čepice, botičky, rukavičky, POhledám foto a dám do alba
26. bře 2011 ve 20:24  • Odpověz
@ba0terka tak to je i náš sen.Mít domeček a zahrádku a svůj klídeček :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: To s těma babama neovlivníš :grinning: :grinning: :grinning: Jedině,že by jsi mu nasadila na venek papírový sáček na hlavu :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
28. bře 2011 v 17:39  • Odpověz
@alexandr: jojojo,ale s těma financema,kdyby se to povedlo,tak možná za 20 let :unamused:
No a s tím pytlíkem na hlavu-asi budu muset :grinning:
28. bře 2011 v 18:49  • Odpověz
@ba0terka Ty hloupé finance.To je věčný problé obzvlášť u mladých rodin.Snad se toho snu někdy dočkáme :grinning: :wink: :wink:
28. bře 2011 v 18:53  • Odpověz
@alexandr: doufejme :slight_smile:)) Nerada bych byla celý život v pronájmu... Cpou se prachy do něčeho,co ani není naše :rolling_eyes:
28. bře 2011 v 19:59  • Odpověz
@ba0terka taky tak :angry: :angry: A ti co mají vlastní tak si toho kolikrát ani neváží :angry: :angry:
29. bře 2011 v 09:20  • Odpověz
@alexandr: přesně a ještě se nám diví,že nemáme na svůj byt... grrr :rolling_eyes:
29. bře 2011 v 09:51  • Odpověz
@ba0terka a kde na to máme vzít když nám berou peníze a práce moc není.A hypotéka v této době je podle mě velký risk :confused: :confused: Těžce pochybuju,že si na ty své vily atd.... vydělaly poctivě rukama :angry: :angry:
29. bře 2011 v 10:19  • Odpověz
@alexandr: přesně tak... :unamused:
29. bře 2011 v 11:57  • Odpověz
29. bře 2011 ve 12:07  • Odpověz
Děvčata, bydlíme v domečku, který dostal manžel, rodičovstvo bydlí v přízení, my v patře, šíleně jsme se zadlužili aby jsme z toho udělali "dům snů" a vyplatili švagrovou (na přání rodičů) + teď na mateřské... modlím se aby manžel nepřišel o práci bo vážně nevím jak by jsme to utáhli, kolikrát si říkám jak by jsme se měli krásně v bytě... to co jde do splátek by bylo na dovolenou někde u moře atd. ale stačí mi jedna návštěva u někoho v bytě a jsem ráda že bydlíme v domečku :slight_smile: držím palce aby se vám váše sny splnily a jednou měli svůj vysněný domeček .-)
29. bře 2011 ve 20:32  • Odpověz
Mamicky z NJ, viete mi poradit dobru zubarku (alebo zubara ) fakt milu aby dcerka nemala strach tam chodit? Sice to este neni akutne ale uz som zacala patrat. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
6. dub 2011 v 16:32  • Odpověz
Taky bych někoho chtěla poradit.. Moje zubařka mi řekla že dřív jak ve dvou letech se ji na zuby nemá smysl dívat, že ji tak maximálně může povozit v křesle.. ha ha ha :rolling_eyes:
6. dub 2011 ve 22:05  • Odpověz
@katiz Tiez si neviem predstavit ako prebieha taka kontrola u dentisty s tak malou babatkou ale nechcem to zanedbat. Aj manzel aj ja mame v genoch tie spatne zuby :unamused: Moja zubarka by ju asi vzala, ale tam nerada chodim ani ja a nechcem aby z nej mala dcerka celozivotne trauma :slight_smile:
7. dub 2011 v 09:04  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.