• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Opava a okolí

31. října 2011 
Ahol ga09, malá usla, tak mám chvilku a dočítám co tu včera přibylo.

Vally je mi líto, že máš na Lichnov takové škaredé vzpomínky. Ale doufám, že teď jsi šťastná a spokojená. Gratuluju k těhotenství :wink:
8. led 2010 ve 13:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj vím jak je to s našima ratolestma. Já chvíli sedím u PC a malý se vzbudí a musím jít za ním. Má teď takové špatné spaní, usne a za chviličku je vzbuzený, tak nic moc neudělám.
8. led 2010 ve 13:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
U nás se to teď naštěstí ustálilo, ale pro jistotu to musím zaklepat. Večer chodí spát většinou kolem osmé a spí do půl osmé, nas ránem se budí na mlíčko, ale jinak je to prozatím super. Přes den chodí spát už jenom jednou po oběděe, je tak víc utahaná a pospí si tak dvě hodinky. Takže rychle něco udělat nebo zasednout k počítači a chvilku si odpočinout.

To je dneska počasíčko,co?
8. led 2010 ve 13:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
To je krásně, i když asi zase hrozí kalamita, má padat i o víkendu. Kolik má malá? Já ještě kojím v noci, ale taky spí od osmi do sedmi ráno. V noci se budí tak 4 krát.
8. led 2010 ve 13:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teď jsem přiběhla, malá brečela, cestuje po celé postýlce, tak se asi zase bouchla do šprušlí, tak ji to vzbudilo, ale už je zase dobře a spinká.

Malá má 14 měsíců. Kojila jsem ji do 10-tého měsíce, pak už jsem neměla mlíko, tak jsme přešly na nutrilon. Měla jsem představu, že budu kojit do roku, ale prostě to přišlo takhle samo, tak si s tím hlavu nelámu. Hlavně, že jsem mohla kojit.

Zítra máme jet do Krnova ke kámošce, ale v tomhle počasí to vidím na zrušení. Neodvážím se jet v tomhle počasí s malou, leda můžeme jet ještě autobusem, ale o víkendu to nejezdí moc často.
8. led 2010 ve 14:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky jsem teď přiběhla, jestli se můžu zeptat, kdy jsi začala a příkrmy chtěla to malá? Ondrášek nechce moc polévky jen kojit!!! Přibírá pěkně, ale už se musí učit na tuhou stravu.
8. led 2010 ve 14:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Malé jsem začla dávat příkrmy v 6 měsících. A moc ji chutnaly, neměla jsem s příkrmy problémy, jedla všechno a moc pěkně. Zkoušej pomalu, každý den aspoň trošku ať si zvyká. Co už jsi mu dávala? My jsme začly s mrkvičkou, bramborem, ... atd. Vaříš si sama nebo kupuješ?
8. led 2010 ve 14:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky jsem začala mrkvičkou, bramborem. Zkusila jsem mu uvařit polévečku s míchnou zeleninou, moc to nechce. Koupila jsem i přesnídávku zelenina, kuře od 4 měsíce a taky nic ani neotevře pusinku jak vidí lžičku a na tom něco je. Jak dlouho jsi dávala jednodruhou zeleninu? A kdy jsi začala s ovocem?
8. led 2010 ve 14:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
elvie- asi nemáš teď čas, mě malý zase usnul tak sedím u PC a čekám že někdo napíše, asi moc z Opavy tady nechodí :frowning2:
8. led 2010 v 15:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj maminky to je dnes počasí co?? Nevím jak tam u vás, ale krnov je asi z nebe videt jako nejaké bílé město je to tady šílen.Ted přijel za manžou známý že cesta na Opavu je odřízlá..3ílené a ještě to nekončí podle zpráv..Jinak malý se mi narodil v 36 týdnu těhu ale měl hypotrofii což znamená že nebyl na ten týden těhu vyvynutý a byl na 33tt a měl špatné ozvy tak musel rychle ven.Šla jsem jen na běžné srdíčko kontrolu a už si nas tam nechali a do pul hodiny byl venku císařem..Potom zase nechtěl sám dýchat tak ho vrtulníkem převezli do fakultky v ově kvuli lepšímu vybavení takže já malého viděla až za tyden od porodu.Kdy mě jsem k němu mohla jit ležet ale mléko už nebylo:frowning2: A co jsem slišela tak čím déle se kojí tíím lepe já bych asi počkala dokud Ondráškovi nebude stačit mléko..Ted bych asi skusila něco co mu bude chutnat jablka s mrkví atd jen zeleninku..A taky mužu doporučit ty lahvičky s hotovýma příkrmama jen se ohřejou v mikrovlnce-ty mi Tadeášek chtěl víc než ty moje:frowning2::grinning::grinning: No nic jdu popohnnat manžílka at odhrne (dnes už asi po 5) sníh se dvora..Mějte se JJoo a děkuji za gratulace a elvie máš pravdu ted už jsem opravdu štastná a z minulosti jsem si odnesla jen krásne dítě o které ex naštěstí nemá zájem a pravdivé rčení že všechno zlé je pro něco dobré...:slight_smile:
8. led 2010 v 15:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj vally, malý si nějak dlouho dává- ještě spinká. Mlíčko mu asi stačí, i když kojím už jen z jednoho. Zkusím mu koupit něco jiného. Dnes když jsem mu dávala tu přesnídávku, tak jsem ji zkusila ochutnat, je to bez chuti,pořádný blivajs-nedivím se, že mu to nechutná!!!!!!!!!!
8. led 2010 v 16:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Myslíš domáci nebo kupovanou??Při nejhorším trošku dochut sama..Raději at to není předpisově než aby umíral hlady ne?(myslím to obrazně) :slight_smile: No ten muj to taky dneska nějak zabořil už ve 12 a ještě spí...Ach jo to mi zas neusne opul 7 na noc:frowning2: jdu ho vzbudit
8. led 2010 v 16:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Koupila jsem mu od 4 měsíce-zelenina s kuřetem a s jablky. Nezdá se mi že by měl hlad, chce jen kojit.Můj je už vzhůru, tak pa, příjdu tady později. G :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
8. led 2010 v 16:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak co holky, máte už čas?
8. led 2010 v 17:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, viděla jsem, že se tahle diskuze trošku rozjela, tak nakukuju, já pocházím z Opavy, ale už 3 roky bydlím u Vítkova, koupili jsme si tady domek. Mám skoro 4letého kluka Matyáška.
8. led 2010 v 17:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Čau berusko, vítám Tě tady, aspoň nás je tady víc, trošku tu rozjedeme, né?? :slight_smile: :slight_smile:
Řešíme takové maminkovské problémy. Vítkov je blízko, taky jste tam pořádně zafujaní :sweat_smile:
8. led 2010 v 18:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Díky za přivítání, na koníka už chodím dlouho, ale tady nikdy nikdo moc nepsal. My jsme zafujaní hodně, pořád odhrňjeme a za chvíli je to zase zasněžené, ale zimu máme rádi, tak nám to až tak nevadí. Akorát zítra jedeme na oslavu do Opavy, tak snad dojedeme v pořádku. :slight_smile:
8. led 2010 v 19:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdravím všechny. Berusko vítám tě mezi námi a připojuju se ke ga, aspoň je nás tady víc a snad se to i taky konečně rozjede.

Sněhu tady máte taky požehnaně, ale já jsem ráda. Pořád odhrazujeme a odklízíme, ale to neva. Malé se sníh taky moc líbí, do každé hromádky sněhu dělá bác a musíme jí dělat sněhové koule, je nadšená. My jsme měli dneska jet na návštěvu ke kámošce do Krnova, ale odvolali jsme to, raději v tom počasí nebudeme riskovat. Berusko doufám, že jste dojeli v pořádku. Všechno OK?
9. led 2010 v 10:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, zdravím vás všechny!!!!!
To se máte, že někam dnes jedete, taky bych jela. Jsme dnes doma, vtom počasí se špatně jede s kočárkem a sáně zatím nemáme. Malý ještě neumí dobře sedět.
9. led 2010 v 10:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj všichni...Beruško vítám tě..Konečně se to tady rozjiždí..co dnes máte v planu holky?
9. led 2010 v 10:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdravím všechny :grinning: Tak co, jak jste se včera vyblbli na sněhu. My jsme byli venku dopoledne na saních, malou to po chvilce přestalo bavit, tak zaujala na saních pro ni vyhovující pozici a pak už se ji to líbilo - klekla si v opěrátku a koukala na druhou stranu a už se jelo, ale nakonec se stejně rozhodla vystoupit a ťapala po svých. No ťapala, jí spíš baví padat do sněhu, takže jsme pořád stáli a malá dělala báááác. Sníh se jí moc líbí. Odpoledne jsme vyrazili na procházku, ale tentokrát jsme brali kočár, protože začlo pršet :unamused: , ale jízda katastrofa, manžel byl pěkně sedřený. Pokud kočár jel, tak jenom tam kam jsme nechtěli a jinak byl zaražený ve sněhu :angry: .

A co podnikáte dneska?
10. led 2010 v 10:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Čauky holky, co je s Váma, nepíšete nikdo už tři dny!!!! Já jsem neměla moc čas, ale vždycky jsem se tady podívala a Opava je někde vzadu.Jak se máte a jak se daří Vašim ratolestem?

Někdo sliboval, že to tady pěkně rozjedeme- tak co s tím uděláme??? :sweat_smile:
13. led 2010 v 09:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj děvčata no ja ted neměla moc naladu byla jsem v pondělí u doktora a tak mám opět rizikovku:frowning2:a opět s největší pravděpodobností budu rodit císařem...Změnila jsem lekaře a ten starý mi měl udělat nějaký test který by zjistil jestli mi po prvním cisaři nepřirostla děloha k břichu a pokud ano tak by děloha nepracovala a tak bych neměla kontrakce tudíž by tělo to dítě nenutilo ven a pokud ano tak bych ho nakonec mohla porodit někde do sebe či co a odtamtud by ho nestihli včas vytáhnout:frowning2:Takže mě postrašil docela dobře...Uplně zíral že mi ten test už neudělali když jsem tam vlastně v září byla na běžnou kontrolu stím že chci miminko tak jestli jsem ok...No a ještě ke všemu je mi tak zle že mě chce poslat na kapaky na 3 dny do nemocnice...Jooo když se daří tak se daří... :frowning2: :frowning2: A to jsem si říkala že si tohle těhu užiju budu chodit naruzne kurzy a prochazky a ted jsem ráda že se vyhrabu z postele bez stavu na omdlení:frowning2: Tak mám zakazáne nosit malého a on jak kdyby to věděl se ted jak na schval chce pořád nosit:-/ jééj jsem se nějak rozjela jak se máte vy??
13. led 2010 v 10:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj vally :slight_smile: :slight_smile:

to mi je fakt líto, že máš takové prodlémy!!!!!!!!!!Ale jak znám doktory, někdy to trošku přehánějí- sice taky nemůžou dopředu nic na 100% říct. Může to být i úplně jinak. Já jsem zase měla v děloze miom, po dobu těhotenství mi neustále rostl a hrozili mi vším možným. Nakonec to vše dobře dopadlo.Zbytečně se nestresuj dopředu, buď hlavně vpohodě, hodně odpočívej- pokud možno :slight_smile: :slight_smile:
Já mám zese jiný problém, čekám na rodičák už druhý měsíc- nechcou mi to přiznat kvůli jednomu formuláři, který trčí na Pražské sociálce. Tak žijeme z jednoho platu :frowning2: Zítra tam musím zavolat co je s tím tak doufám, že něco vyřídím!!!!!!
13. led 2010 v 11:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, vall to je fakt na pytel, ale třeba se to všechno spraví a bude líp :slight_smile: Hlavně se nestresuj, :wink:
Ga já jsem měla podobný problém před 2 měsíci, manžel musel doložit nějaký papír z pojišťovny a oni mu ho nebyly schopni pořád vystavit tak jsem taky čekala 2 měsíce na rodičák, ale oni mají na všechno dost času :angry:
My jdeme dneska odpoledne na sáňkovačku :slight_smile:
13. led 2010 ve 12:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vally je mi moc líto, že máš takové problémy, ale uvidíš, že bude líp. Píšeš, že tě postrašili - kdyby, kdyby, ale řekli ti něco konkrétního? Udělali ti dodatečně ten test, jestli nemáš přirostlou dělohu k tělu? Pokud se to ještě teď dá udělat, když jsi těhotná. Já jsem taky rodila císařem a vůbec nic jsem neslyšela o tom, že by se měli takové testky dělat. Koukám, jak z jara. Ke komu chodíš?
13. led 2010 ve 14:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
No jo postrašili ale hlavně manžílka tak ten kolem mě skáče a já musím jen ležet :wink: tak jednu vyhodu to má aspon si uvědomí že se věci sami neuklidí,prádlo nepověsí a ani nevyžehlí ale musím uznat že je hodně šikovný:slight_smile:
Elvie:test dodatečně neudělali museli by mi dělohu npustit nějakou tekutinou a kouknout přes sono což ted když je děloha obsazena:slight_smile: nejde..Chodila jsem k jednomu do Litultovic u Opavy a ted jsem přešla k zastupci primáře v Krnově .
13. led 2010 v 16:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak až budeme chtít druhé, tak se na to budu muset zeptat. Měla jsem po porodu docela problémy, dost jsem krvácela a hrozila mi i revize, tak doufám, že bude všechno OK. Já jsem chodila taky do nemocnice k MUDr. Havlíkovi, ale ten odjel na stáž do Francie, tak teď chodím do Bruntálu k MUDr. Poštulkové, ale Havlík byl fajn, tak se k němu asi vrátím až přijede. Kdo je tam teď vůbec zástupce primáře a primář? Vančo prý skončil.

Manžel je šikovný :grinning: , tak toho využij a pořádně si odpočiň a hlavně buď v klidu, všechno bude v pořádku.
13. led 2010 v 16:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
vally, a nechodila jsi k dr. Šustkovi? Je totiz v Litultovicich. Ja k nemu chodim a prisel mi fajn...
13. led 2010 v 17:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
vall tak to máš dobré, že kolem tebe manžílek skáče, i když já si taky nemůžu stěžovat, ten můj šel uspávat toho našeho tygra :slight_smile:
zítra nás čeká judo, tak už se nemůže dočkat :wink:
13. led 2010 v 19:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek