• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Orlová. Všechny maminky i těhulky, přidejte se.

21. ledna 2015 
Dobré ranko! Tak po delší době hlásím, že jsme byli na KO v 5 měsících. Malý měl 72 cm a 8 630g. Macík :grinning: . Je zdravý, chlapeček můj milovaný.
Včera jsem byla na akci z práce, jako každoročně pořádá náš primář smažení vaječiny / letos v PZKO u hospody Ktul nebo jak se to tam jmenuje /, byla jsem tam ale jen chvíli, bo malý vyžaduje brzo koupat a brzo chodí spinkat, včera usnul v 18.10 a první kojení bylo ve 3.15...Už je to asi 14 dní, co se budí jen jednou, do té doby 2x. A vstávali jsme v 5.30, ale od toho kojení spal v posteli se mnou :slight_smile: , protože to vypadalo, že už budeme vstávat, začal si vykládat, broukat...já ho miluju, ale vstávat kvůli němu v půl čtvrté se mi fááákt nechtělo :grinning: :grinning: .
4. čer 2011 v 06:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak my jsme se ted v neděli vrátili z menší dovolené, byli jsme na vysočině s dvojčaty z MK.bylo to super, cca 15 rodin v jednom penzionu, tak ted pomalu peru a vybaluju. jinak u nás nic nového,
6. čer 2011 v 19:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Na Vysočině je krásně, vdala se mi tam ségra :slight_smile:
6. čer 2011 v 19:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, ahoj, ahoj.

@geliva tak to musela být pěkná akcička :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

Jinak u nás nic nového. Venku je pořád škaredě, takže trávíme většinu času doma. A co holky plánujete na prázdniny?
10. čer 2011 ve 20:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj! :slight_smile:

Vždycky nakouknu a než něco napíšu, to abyhc zase utíkala...

Tento víkend byl celkem fajn, včera dopoledne jsem byla s Páťou sama v ZOO, po obědě trochu akčnější. Kači, ještě jednou se omlouvám...

Dneska jsme strávili s APťulem, mamkou a Lucky Robčou den na hradě v Ostravě, policie tam měla celodenní akci. Bylo suprtrupr. Akorát chudák Robča měl oteklou nohu po bodnutí a dost se chodilo. Ale byl statečný.

Jak se máte vy? :slight_smile:
12. čer 2011 ve 21:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj. My se máme dobře. Zdeněček se nám už regulerně začal točit na bříško, už i ručku umí z pod sebe vytáhnout, ale máme všude nablinkáno :grinning: . Nevadí, hlavně, že konečně se točí. Hlavičku zvedá furt jakoby do sedu. Tento měsíc nám bude 6 měsíců, tak se pomalu připravuju na zavádění příkrmů. A jelikož jsem Mirek Dušín a chci vše dělat tak, jak se má, asi mě čeká trochu boj s nepochopením některého příbuzenstva, proč tohle a tamto...ale mně hodně záleží na tom, aby jedl zdravě a mám v plánu ho tak vést co nejdéle. Takže jako vždy budu za blázna, co všechno přehání a ani děcku " nedopřeje ". :grinning:
13. čer 2011 v 09:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zuzi, Zdeněček je veliký šikula... :slight_smile: A s tou stravou si nelam hlavu. já jsem taky krkavčí matka, která klukovi nedopřeje kus salámu, knedlík, rohlíky, sladké pití a rve do něj furt samé vitamíny, cereální snídani (vločky, bílý jogurt, čerstvé ovoce) a zdravé věci...A vůbec mě to netrápí. je to moje dítě a já chci, aby měl do života zdravý základ. jestli si chce kazit zažívání později, tak to bude jeho problém. zatím rozhoduju já, co dostane... TAkže to ber s rezervou... :wink:
13. čer 2011 ve 21:56  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@petkakrutik Peti, přesně tak. Na to, aby si kur.il zdraví sračkama, na to má celý život. Dokud je malý a blbý ještě, rozhoduju já. Akorát " krkavčí matka" - to mě fakt pobavilo. Tady jde vidět lidská zabedněnost. Jako by cukrátka a vuřt byly projevem lásky, že? No bohužel furt žijeme v zemi s velkou mírou obezity, která se nevyhýbá ani dětem, jsme na 1. místě v CA tlustého střeva...to taky o něčem vypovídá. Moje děcko prostě ode mě dostane zdravý základ. Samozřejmě se nevyhnu sladkostem, to ani ejde, ale budu to co nejdéle oddalovat. A běda tomu, kdo mě nebude respektovat! :angry: Dokážu udělat takový kravál!!!!
14. čer 2011 v 05:38  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@zuzimila Zuzi, tak přesně to yblo u nás...Furt argumentuju právě tímto karcinomem...NAštěstí většina měla pro moje požadavyk porozumění, hlavně ženy, s chlapama je to horší. Ale např. doteĎ svoje a Patrikovo úplně minimálně solím, některé vůbec. On sní všechno, tak není problém... Sladkosti holt dostává a bohužel akždý den má něco. Ale jen málo a pouze za odměnu. JAk vidím děti, co s eládjuí vším možným...Nejvíc mě točí párky v rohlíku, to je hnus největší... U nás je problémem buchta na stole - to Patrik nedá pokoj dokud je an talíři. Takže když přijde návštěva, je to u nás pomalu jak u Suchánků, jak furt Patrika odháním od stolu a ve finále dám talíř tak aby na něj nedošáhl. Tím pádem na něj nedošáhne nikdo a nikomu s enechce zvedat...Hostitelka jako prase... :grinning:
14. čer 2011 ve 21:57  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@petkakrutik Peťko, my doma jsme měli celkem dobrý základ. Naše máti sice vařila obyčejnou českou kuchyni, ale sladkosti se u nás nepěstovaly, byly jen občas, zato jsme furt měly se ségrou ovoce, zeleninu, mamka doma pekla buchty, ale ty byly např. na snídani, ale toho ovoce a zeleniny byly kvanta, já i ségra jsme na tom dodnes závislé, den bez něčeho " živého " neexistuje. Moje mamka je sice trochu limitovaná, ale v tomto je velmi pokroková, podporuje mě v kojení - snad nejvíce ze všech - respektuje mě i ségru jako matky, namá blbé kecy, a hlavně: nikdy by si nedovolila cokoliv za našimi zády, ségra už má 3 letou Karolínku a nikdy se nestalo, že by mamka něco dala " na přilepšenou ". Mamka jí svoji lásku dává najevo tak, že jí vezme na procházku, čte jí pohádky i 2 hodiny furt dokola a neskutečně se jí věnuje. Což oceňuju, jelikož jako matka nestála za moc.

Horší je to s tchýní...všichni v rodině - ona, tchán i jejich 3 děti jsou obezní / mají nadváhu. Stravovací návyky jak prase!!! Ona svým děckám ve 3 měsících vařila krupici, aby v noci spali ( dorota jedna, aby se i ona vyspala , uááááá :angry: :angry: ), můj muž jedl v 6 měsících kyselé zelí a maso :astonished: :astonished: . V jejich ledničce nenajdeš sýr, rajče, bílý jogurt. Jen salámy, párky, klobásy, dochucovadla...tchýně i tchán mají dnu - nemoc králů z přežírání, a tchán diabetes II. typu - ten je jen z přežírání a obezity...co dodat? To by mi ani tak nevadilo, ale vadí mi ty její "rady k nezaplacení" a perly, kterýma mě, zdravotní sestru, zasypává. To úplně odporuje zdravému rozumu laika,natož vcelku erudované sestře ...No, vždy si řeknu: svatá ty prostoto a děkuju mojí mamce za modernost a pokrok.

Ale abych byla upřímná: já taky nedodržuju nějak přehnaně zdravou stravu, jím všechno, ale maso moc nemusím - klidně jednou za týden - mám ráda zeleninu a ovoce, solím minimálně, mám ráda mléčné výrobky...moje krev je v pořádku, to jsem si kontrolovala ještě v práci. Chtěla bych být trochu štíhlejší - přibrala jsem ted 2 kila, jelikož mám ráda čokoládu :grinning: , ale asi to jen omezím, během kojení nebudu blbnout, chci, at´má malý to nejlepší .

Jo, se stravou jsou problémy furt, jelikož e vždycka najde nějaký hnidopich, který už vychoval 3 děti a má plno zkušeností....co k tomu dodat? Hádat se s dementem fakt nemá cenu, ale já jsem asi taky blbá, jelikož se hádám, jsem chytlavá jak benzín...zaráží mě, jak jí nedochází jedna věc: že pro jejého vnuka dosud dělám to nejlěpší - kojím, a i nadále chci jen to dobré pro něj. Bonbony a párek mu ke zdraví nepřidají a pokud ho eochutná, nebude chtít. Ta jejich teorie lásky mě fakt děsí!
15. čer 2011 v 05:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzimila Zuzi, u nás s ejedlo vždycky normáln, mamka školní kuchařka, takže jídlo vyvážené a poctivé :slight_smile: U babičky to bývala vyloženě výkrmna (taky jsme podle toho pak vypadala).

S tchýňkou to mám celkem v pohodě, co se výživy týká, do toho mi vůbec nekecá, naopak by se dalo říci, že spíš podporuje. Sama si pěstuje na zahradě hodně zeleniny a ovoce, tak potom i dostáváme, což je super. Ani do výchovy mi nemluví a zase spíše chválí. Jediné, co mi přijde líto, že za námi vůbec nepřijede, a pokud se my neozeme, ona taky ne... Přito je na důchodě a času má fůru. Patrik ještě u ní ani nebyl na celý den natož přes noc...Přitom jak byl miminko, tak mluvila o tom, jak si ho bude brát...

Já teda stravu dodržuju,a le ne vyloženě kvůli nutričním hodnotám jako kvůli dietě. Moje okolí to často enchápe a věčně poslouchám pitomé pindy. Ale zvykla jsem si... :unamused: Taky mám kamarádky, které jako půlroční tlačily krupici a spol...Pro mě za mě, ať si každý svému dítěti cpe, co chce, když ho to neštvě, že malému škodí. Ale nemám ráda, když někdo kafrá nekomu do zdravé starvy, to mě točí...to ovšem přichází od lidí, kteří sami nejsou schopni nějaký režim dodržovat...A pak mají problémy od nadváhy přes bolesti kloubů, únavu a td...

MM je dneska zase na pěst...Teda už šel dávno spát, zítra jde na ranní. Zase u našich popili...Však mu to dám vyžrat...Já mám v záloze vždycky něco...A jak vy trávíte víkend? Zítra bude asi hnsuně, tak to vidím dopo doma, něco ukuchtím a odpo se ještě uvidí, v jaké náladě milostpán dojde z práce... :unamused:

papa zatím :slight_smile:
18. čer 2011 ve 21:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petkakrutik Peti, tak u nás se tež jedlo normálně, ale tak nějak racionálně, s rozumem. Hlavně ovoce a zeleniny jsme měly se ségrou hodně, bonbony byly na příděl :grinning: . Doted´já i ségra jsme na " živém " žrádle závislé.
S dietkama já už moc nekoketuju, jelikož jsem vyléčená anorektička, takže se bojím. A ted, když kojím, nebudu blbnout vůbec.

Moje tchýně je kapitola sama o sobě :frowning2: :unamused: :angry: .

Víkend trávím sama s malým. Zdeněk dělá v hospodě - Morava - číšníka, má dlouhý a krátký týden, takže ted´je dlouhý, tzn. pá, so, ne v práci + mi v pátek oznámil, že vezme ještě pondělí a úterý, načož na to zase nevazuje jeho krátký týden, takže ještě středa a čtvrtek. Suma sumárum 7 dní v kuse od 10 - 22 hod.
Víken má volný, ale to přijede moje ségra asi , bydlí na Vysočině, takže budu chtít být s ní...no, otec a manžel k pohledání. Ale je fakt, že se snaží vydělat peníze a nefláká se, ted´, když jsem spadla z mateřské na rodičovskou, je rozdíl v mém příjmu značný, téměř 11 tisíc...
19. čer 2011 v 06:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzimila Zuzi, mně moc nechybělo, abych byla anorektička taky... Po rychlém zhubnutí jsme začala mít potíže s krevním obrazem, doktorka na mě udělala velké bububu, okolí taky mělo pořád ěnjaké kecy...Od určité váhy už mi ale nešlo dolů. Potom, co mi začaly těžce padat vlasy a kožní mi nasadil hormonální léčbu, jsem přibala nějaké to kilčo, což mě azse nahodilo na diety...Víceméně je to tak, že nedžím nic redukčního, pouze mám stanovený limit proce a složení stravy, nic smaženého, tučného a přeslazeného. Pokud možno zelenina a ráno ovoce, to tlačím každý den...Omáčky a zahuštěné věci se mi vyhýbají obloukem, stejně tak řízky, smetanové jogurty atd... Jídlo pravidelně 4x denně. Akorát musím mít po každém obědě a večeři něco sladkého, ne moc, ale musím. Kdybych s ezbavila tohoto návyku, určitě by mi šla váha jetě dolů, ale momentálně to není priorita. při kojení jsme naopak přibrala během prvního půlroku skoro 2 kila...Dolů to šlo až asi po roce kojení, ale zase cíleným záměrem. Od října, co cvičím pilates, mi narostlo asi kilo svalů, takže v tomto směru váhu neřeším. Do svých hader se vejdu, tak co... Akorát se třsu toho, abyhc moc nepřibrala při příštím tehotenství :slight_smile:

Jinak my jsme příští víkend v Brně, takže taky nic...
19. čer 2011 ve 13:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petkakrutik Peti, u mě to začlo tak, že jsem si řekla, že když nejsem hezká, budu aspoň štíhlá. To bylo v době, kdy jsem měla 177 cm a 66kg / ted´mám 73 a jsem v pohodě /. Pocit méněcennosti je ve mně zabudovaný od dětství: neutěšené dětství v dysharmonické rodině, systematické ponižování a shazování mého dětského ženského já..ale to je na dlouho, jako dítě jsem byla trochu oplácaná, no a jak známo, děti jsou zlé, takže jsem byla terčem posměchu a doma jsem neslyšela nic jiného, než že jsem debil a zmetek a facek nepočítaně..mmch. opravdu bezdůvodně, byla jsem dítě, co sedí doma, čte si nebo kreslí nebo plete, vyšívá, ZŠ jsem odchodila se samýma jedničkama a maturovala jsem taky za samé jedničky, ale tak nějak jsem furt byla ten zmrd / to cituji, bohužel ... :frowning2: /. prožít dětství ještě jednou, asi se zabiju. Ted je to trochu lepší, jsem pyšná hlavně na to, jaká jsem byla v práci, jak mi to šlo a co všechno jsem se sama naučila... ale celkově nějak mám problém s lidma, jsem furt ve střehu a nerada se pitvořím. Jsem chytlavá, nesnáším pokrytectví a typy " princezen", nerada se usmívám jen proto, že se to ode mě vyžaduje...proto nejsem moc oblíbená...ale jde o to mě poznat. Kdo si dá tu práci, sám pak vidí, jak se ve mně spletl...jenže málokdo je ochotný :grinning: :grinning:. Všeobecně jsem vnímána za protivnou a věčně nasranou. No, každý máme něco :grinning:. To jsem se rozepsala :grinning:.
Takže mi v 17 ruplo v bedně, můj tehdejší přítel mě v hubnutí podporoval a nakonec to dopadlo tak, že jsem měla odpor k jídlu. No naštěstí jsem se vzpamatovala a nabrala zpět / ale ze ztráty svalů se moje tělo nevzpamatovalo, dlouho jsem byla v katabolismu a to, co jsme nabrala zpět, byl samo jen tuk.../.
Druhé kolo přišlo ve 20 letech, to jsem stále byla s těhdejším přítelem, ale už to mezi náma haprovalo, byl to hrozný vztah, nevím, co jsem na něm skoro 6 let viděla, na kreténovi.. :angry:
No a nežrala jsem zase, ale pak jsem poznala Kizu :grinning: a byla jsem zachráněna :grinning: . On a moje kolegyně z interny mě z toho dostali nadobro. Sice to byl boj na půl roku, ale naštestí se to obešlo bez doktorů. V době největší krize už přecházela anorexie do bulimie, zhoršilo se moje žaludeční onemocnění - mám reflux - nemenstruovala jsem, byla jsem průhledná, měla pomalý puls / kolem 40 / min /, bušení srdce, kolabovala jsem, bála jsem se chodit do práce, protože tam všichni jedli a já přece nemohla, bo jsem byla TLUSTÁ...atd., atd.
V těhu jsem se bála, kolik přiberu a jak mi to moje tělo vrátí, ale přobrala jsem 14 kg a za dva týdny po porodu jsem měla svých 71 kg. ted´mám o dvě více, protože se cpu jak bezedná, no měla bych ubrat s tím sladkým, které taky miluju a neumím si odříct...
19. čer 2011 v 16:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zuzi, to bychom se měly sejít v klidu a pokecat si o tom... :slight_smile: Já jsem byla jako děcko děsný vyžranec...Hodně za to mohla právě "dieta" mojí babičky...vařila výborně, ale tučně a sldace. A co bylo na talíři, to s emuselo sníst...Pohyb vškerý žádný. Dětství jsem měla perfektní, tady nemůžu říct ani slovo... S chlapama v pubertě žádná sláva (měla jsem jiné zájmy), ale pak jsme si to stihla slušně vynahradit. Paradoxně nejvíce mužské pozornosti si "užívám" poslední dobou. (vdaná a matka). Ale žádní dvacetiletí...Jsou to všechno normální chlapi mého věku věku. Teda nebudu tajit, že hlavně v práci - lidi, co chodí na úřad něco vyřizovat, ti chlapi se prostě ohlížejí...zvlášť teď v teplých měsících. A co si budeme povídat, nosím krátké sukně a snažím s evypadat tak,a by koukali. Nic víc. Honza poslední dva měsíce začal nesnášet policajty - ne dopraváky, s těma do styku (naštěstí)nepřicházím, ale kluky z kriminálky mám na talíři věčně... Přitom je to fajn banda a nic víc, do postele s nima nelezu.

A co s eté váhy týče, při výšce 158 mám teĎ kolem 51 kilo, nejméně jsme měla 48, níž to prostě nešlo. Tenhle stav mi vyhovuje a spíš než hubnout, se ho snažím udržovat. Před těhotenstvím jsem vážila asi 53 a přibrala jsem celkem 6 kilo. Z porodnice jsem šla s 52,5 :slight_smile:

A ty si nic neodříkej, nemáš to zapotřebí. :slight_smile:
19. čer 2011 ve 20:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petkakrutik no vidíš, já mám při 156cm těch cca 48kg a naopak bych chtěla něco málo přibrat. (tak kolem těch 2-3kil) :slight_smile: já myslím, že máš váhu akorát
20. čer 2011 ve 14:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ivi, já bych brala těch 48, ale nejde to. Ale dost cvičím a ta svalovina taky něco váží :slight_smile: Ovšem největší zádrhel je rodinná dispozice tlustého břicha a vnitřní části stehen. To je jedině na liposukci a za tu enbudu vyhazovat prachy. Zase tak nutné to není :wink:
20. čer 2011 ve 21:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, chtěla jsem se zeptat nevíte která logopedka chod do školky tady u nás na Lesní? už máme Tomíkův závěr a to že nemluví má důvod takže potřebujeme logopedku, máme doporučení do logopedické školky a chci at má stejnou logopedku ke které s ním budu chodít já i ve školce ale nevím jaká to je
21. čer 2011 ve 12:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@smardik Jani, na Lesní chodí dr. Venglářová. RObin tam chodí do logopedické třídy. Ona má ordinaci v nemocnici, jak byl kdysi dětský zubař, u sanitek. Tak se s ní zkus domluvit.
22. čer 2011 ve 12:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucierob díky zrovna jsem s ní mluvila, jdeme k ní 14.7 dřív volno nemá ale zrovna příjemná nebyla když je Tom tak malý. jak často tam mívají logopedii nebo něco blíž o té třídě mi můžeš napsat? Tomík potřebuje logopedii každý den, u něj nejde jen o nápravu pár hlásek ale toho aby vůbec začal mluvit. a tam žádný zápis do školky není co
22. čer 2011 ve 12:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@smardik jsou tam 2 třídy,rozdělené podle vady řeči. V každé je přibližně 14 dětí. V každé třídě jsou 2 logopedky a jedna normální úča. Takže s nimi mluví každý den. Dochází tam i Venglářová. A každých 14 dní mají půl hodky v ordinaci. jak je to se zápisem nevím, nám to zařizovala logopedka(Venglářová).
22. čer 2011 ve 13:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucierob díky :slight_smile:, můžu se zeptat co je malému že tam chodí
22. čer 2011 ve 13:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
má problémy s výslovností. Není mu rozumnět. Dle poslední zprávy z SPC: Pro četné mogilálie a paralálie řeč obtížně srozumitelná. Proto má doporučení na logopedickou třídu. ale nevím co to mogilálie a paralálie znamená. Jsem se nekoukala na net.
22. čer 2011 v 15:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Helou :slight_smile:
Luci, tu jsme ti to našla:
mogilálie: vypouští některou hlásku (-ůň, ko-una)
paralálie: nahrazuje obtížnou hlásku jinou (káva-táva)

Ona Venglářová dr.? Měla jsem za to, že Mgr. :wink:

Jani, já teda nevím, jak Tomík mluví, ale není na logopedii ještě brzo? S PAtrikem se domluvím solidně, ale jasně vyslovovat taky ještě neumí...K logopedce se teda nechystám...
23. čer 2011 ve 20:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Peti, on na moc Tomík asi bude s mluvením podobně jako kdysi Robča. Patrik se s ním nedá vůbec srovnávat. On mluví krásně, když chce
24. čer 2011 ve 12:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petkakrutik na logopedii brzo není, Tom nemluví vůbec - neumí si říct ani že chce napít, najíst, neřekne ani ham,mnam, o tom že by mi řekl mama,tata nebo něco jiného si můžu tak nechat zdát. Honzík mluví, Tom ne. ale Tomula je celkově pomalý, on celkově vývojovem odpovídá ani ne 18měsíčnímu dítěti a není to můj názor ale i učitelek ve školce kde jsme byli na zápisu, psycholožky
24. čer 2011 ve 12:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani, aha, to jsem nevěděla... Sice moje kamardáky, co mají děti stejně staré atrik, tohle taky řešily a některé se rozmluvily ze dne na den a skoro ve větách. Pokud teda Tomík odpovídá cca 18 n+sícům, tak mu to v hlavě co se řeči týká, ještě asi nedozrálo, Tím pádem by to logicky ělo přijít později. I když mama tata a tyhle věci už říkají i menší děti. No určitě vám odborníci pomůžou :slight_smile:
24. čer 2011 ve 21:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
no jo Tomík je opožděný celkově, má sice víc jak 2,5 roku ale je na úrovni 18měsíčního dítěte, v řeči třeba ani ne na úrovni 12měsíčního dítěte. No logicky u něj není na co čekat, pokud je tam nějaké takové opoždění tak už z nějakého zdravotního důvodu, takže to řešíme. Byli jsme na foniatrii, neurologii-to byla hrůza, půjdeme ještě ale do fakultky do Poruby si na 2nebo 3dny lehnout a podrobně ho vyšetřit, u psycholožky a právě už máme i závěr a to vývojová dysfázie. Takže máme doporučení chodit na logopedii-jdeme příští čtvrtek poprvé, co 3měsíce budeme chodit k psycholože jak se vyvíjí a já si navíc domluvila ranou péči, příští středu přijedu, no a mám doporučení nechat ho zapsat do logopedické školky ale to nechám tak a až podle logopedie uvidím. Má zatím jen tu vývojovou dysfázii s tím že je možné že nám ještě potvrdí lehkou mentální retardaci, na to je ale brzo, potvrzuje se to později, aspon mu ale vyloučili autismus tak jsem ráda aspon za něco.

Honzík už říká ham, mnam, mama, ne, haf, baf a Tomík nic, fakt nenapodobí ani zvířátka, ani haf neřekne
25. čer 2011 v 07:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, baby, takže po dlouhé době: Zdenda měl v po 6 měsíců, od středy jsme ke kojo zavedli i příkrmy...no nervy moje :grinning: . Plive, prská, natahuje ho na blití...mrkev, co jsem do něj dneska pracně dostala v 11 hodin, ublinkával až do 16 odpoledne, a to jsem si libovala, jak už ublinkává méně... dneska byl poblitý furt, ani jsem ho nepřevlíkala, jelikož to nemělo cenu. Odpoledne jsme pak uvařila mrkev + bramborek, umixovala a zkusila mu dát pár lžiček, no tak to šlo lépe než ta samotná mrkev, ale zatím je to tak, že lžička fuj, ale když jsem vytáhla prso, to bylo radosti u Kizů :grinning:

Jinak jsme 30. byli u dr. Šabraty, máme 72 cm / tolik jsme měli i min. měsíc :astonished: :astonished: :confounded: /, 8,80 kg - byl nakojený, doma měl 8,7.
1. črc 2011 v 19:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zuzi, hodně štěstí s příkrmy :slight_smile: Já problémy s jídlem u patrika neznám, odjakživa jí staršně rád...Všechno, co dostane... A když změříš Zdeněčka sama, tak ti vyjde kolik? Ona je směrodatná hlavně váha, což?

Jinak ym sjem byli přes víkend do dneška na chatě, no fajně prochcalo...Ale furt lepší než sedět doma. Je tam fůra práce, ani v dešti s ečlověk nenudí :grinning:
4. črc 2011 ve 22:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek