• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Orlová. Všechny maminky i těhulky, přidejte se.

21. ledna 2015 
ahoj :slight_smile:

Jani, to je super, že děláte pokroky.
My byli na 5leté prohlídce a jelikož s nikým nepromluvila ani slovo, dostali jsme žádanku na logopedii...pochybuji, že s paní doktorkou hodí řeč :grinning: . A to jste měli vidět ten čurbes, co mi u dr. dělala, na nás dlouho nezapomenou :grinning: . Ta loňská hospitalizace se projevila :confounded:

Jinak já mám doma zase botky Pegres vel. 25, ve velmi dobrém stavu, kdyby někdo potřeboval
25. říj 2011 ve 14:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacabaja děláme,sice šněčí,chodíme na logopedii,k psycholožce,doma děláme každý den a pokroky jsou,půjde to ale je to běh na dlouhou trat.

má už 15slov,minulý týden přibyli 4 nové slovíčka :slight_smile:

hodně mu pomáhají jesle tak uvidíme jak dlouho to zvládneme platit,jsou totiž soukromé
25. říj 2011 ve 14:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacabaja a to jste dostali žádanku na základě toho, že nemluvila s doktorem? podle mě Barča mluví dobře, jenom se občas stydí (nebo se jí nechce)
25. říj 2011 v 15:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
no já myslím, že je blbost posílat dítě na logopedii jen na základě komunikace s dětskou doktorkou. To by tam bylo skoro každé dítě.
26. říj 2011 ve 22:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky,holky mám dotaz: chci zůstat s Tomem doma ale potřebuju finance,mám možnost sekáčového zboží z anglie tak bych do toho chtěla od ledna jít-prodej sekáče přes net + pro místní možnost přijít ke mě a podívat a vybrat si osobně. Myslíte že by o to byl zájem? Značky Next,george,gap, Ladybird. kdyby jste měli zájem napište zhruba o co + jaké velikosti :slight_smile:
27. říj 2011 ve 12:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@smardik jani, podle mě to jde takhle těžko říct. hodně asi záleží jakou máš představu ,kolik za to budeš mít, jaké by byly ceny, kolik tomu můžeš věnovat času (myslím, že net je celkem přesycený, takže to budeš muset hodně propagovat) jestli k tomu nepotřebuješ nějak velkou první investici (myslím peníze o které přijdeš pokud to nevyjde) tak to zkus :slight_smile:
27. říj 2011 ve 21:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@geliva no jo ale třeba u nás je kulové pokud nepočítám tamany
27. říj 2011 ve 21:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@smardik to jo, ale pokud to budeš nabízet doma, tak budeš být doma podle toho jak mají čas ostatní, (lidi si vymýšlí a nechcou se přizpůsobovat)
já tě nechci odrazovat, možná to fakt vyjde a bude super, ale já vidím dost problémů (které určitě nejsou nepřekonatelné :wink: :slight_smile: )
pokud by jsi to měla já bych se určo přišla podívat. :slight_smile:
27. říj 2011 ve 21:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@geliva upřímně lidi si budou muset zvyknout, doma ale ale třeba jednou týdne od do atd. po domluvě, ne že by tu na mě někdo zvonil atd., ještě 1měsíčně je avízo mimibazar v Havířově, jednou v Ostravě takže i tam se dá slušně prodat, byla jsem tam prodat věci po klucích a prodala jsem cca za 3500, podruhé už jen za 2, teda po odečtení toho co jsem tam i nechala

chci zůstat kvůli Tomáška doma, ale abych mohla potřebujem splatit dřív půjčku a peníze ze sekáče by šli právě na to. nepotřebuju at mi to vydělá 15 000 a živí mě to ale něco by mělo
27. říj 2011 ve 21:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@smardik ten mimibazar mě nënapadl, to je super myšlenka, to si myslím, že může vyjít. (já moc nevěřím tomu prodeji přes net, ale takhle jo) :slight_smile:
27. říj 2011 ve 21:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@geliva já přes net kupuju tak 90% věcí pro kluky včetně hraček takže z toho strach nemám, stejně tak skoro vše prodám přes net a jen ty horší kousky se kterými se mi nechce fotit dávám tady do Beaty. ale přece jen je pro mě jednodušší at si někdo přijde a vybere a mám peníze hned než to fotit, popisovat,balit a jít s tím na poštu. moje představa je kombinace netu, po dohodě doma a ten mimibazar :slight_smile:

nevím kde kupuješ ty, ale tady u nás v Orlové fakt nic nekoupím-leda tak ponožky
27. říj 2011 ve 21:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@smardik já jsem hodně věcí zdědila, něco kupuju u vietnamců a něco přes net, ale to spíš protože občas potřebuju dvě stejné nebo podobné věci, jinak zajdu do sekáče.
ale myslím ,že to máš promyšlené, že ti to vyjde. já ty negativa spíš myslela tak, jeslti s nima počítáš
držím palce :slight_smile:
27. říj 2011 ve 21:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@geliva já nedědím - není od koho a nemám ani zájem i kdyby bylo, viatnamci fakt ne pro mé děti, sekáč tady není a moc se nikam nedostanu s nimi, no negativ jsem ani moc nenašla, max. mi tu nějakou dobu bude zavazet oblečko ale to se časem prodá
27. říj 2011 ve 22:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Káťo, mám pro tebe od Mišky obálku :wink:
29. říj 2011 ve 20:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, tož kaj jste? :slight_smile:

Taky nevíte, co psát? Je tady mrtvo, že?

@petkakrutik Peťanko, už jsi zdravá? Co ucho? A jinak jak se máte? My v celku dobře. Tlačí se nám zoubky, už máme 4, ale z toho 3 dole a jeden nahoře, no roste mu to nějak divně :grinning: Dny jsou už lepší, už se mu prořezala ta horní jednička, ale noci jsou nic moc, pláče ze spaní, nebo spíše poplakává, a pravidelně se každou noc budí do úplně čila, a zabírá na něj jen to, že si ho vezmu k sobě do postele..no jo, u maminky :grinning: Už ani nepamtuju, kdy dospal do rána sám u sebe v postýlce. A přitom prso nevyžaduje, jen asi chce být u mě, brouček můj malinký.

Jinak už sedíme, plazíme a stojíme u nábytku, věčně utíkáme mamce za Bobinkou...pak řveme, když nás mamka odklidí pryč :grinning: :grinning: Veselo :slight_smile: Ale všeobecně je hodný, stihnu i plést, ted mě chytlka mánie a furt bych jen pletla :slight_smile:

Taky jsem se poznala s Kamčou na městě ...:slight_smile:
6. lis 2011 v 10:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zuzi, už je to se mnou lepší, aorát dutiny mám furt zalehlé, holt mi teĎtrvá vyléčení i blbé rýmy :frowning2: Ucho už je taky lepší, ještě nějaký týden a bude to úplně v cajku. Od minula obrovské zlepšení, doktroka byla překvapená :slight_smile: A že to skutečně muselo být neurologického původu. Přesnější příčinu už nezjistíme. Hlavně že zas ecosi slyším :slight_smile:

Zoubky si rostou, jak chtějí, že, myslím, že u Páti to bylo taky tak. Šavlozubec hadr. Vyrostly mu ale krásně, má je jak pelričky, snad bude mít i druhé takové. Spaní je u nás taky takové. TAky nevzpomínám, kdy spal celou noc v pokjíku. Mně nevadí, že je se u nás, akorát by se nemusel tak roztahovat :grinning: Až se narodí Cibu dvojka, budeme to muset asi řešit, zatím to nechávám koňovi, ajko vždycky všechno, ono se to samo upraví.

Co pleteš? Mě konečně trochu přestaly bolet oči, tak zase háčkuju, i pletu, záleží co. NA malé zatím nedělám nic, kdyýž nevím, jestli se narodí Cibuláček nebo Cibulinka. :grinning:

A jinak jsem děsně ráda za to počasí. Sice přírodě to asi moc neprospívá, zato mně maximálně. Ještě aby nebylo v zimě moc sněhu (na horách být může) a jsem spokojená :slight_smile:
6. lis 2011 ve 13:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Peti, tak to je dobře, že se ti ulevilo, hlavně, aby bylo mimi v pořádku :slight_smile: Zdeněček je ted nějaký divný, poplakává, dneska řval hodinu, než usnul, samozřejmě skákal v postýlce, takže se ublinknul. Je mu sice za pár týdnů rok, ale ublinkává furt.
Pletu hlavně Zdeněčkovi. V těhotenství jsem platla furt, jenomže jsem, kráva blbá, napletla skoro všechno velikosti na panenky :grinning: Takže nosil jen chvíli nebo vůbec, nějaké byly větší, tak ty vynosil, ale měl třeba jen jednou :grinning: :grinning: . Ted už pletu ve větší velikosti, at mu co nejdéle vydrží. Když jsem chodila do práce, naly jsme s holkama velikánské slevy na netu, na ofiko stránkách vlnap.cz ( dělají moji milovanou Ladu a Perletu ), tak jsem doma měla asi 20 kg vlny různých barev, měli slevy ze 40 Kč na 18,15,12....no a nemám už skoro nic, asi dvě klubíčka. Taky jsem hodně pletla neteři Karolínce. Háčkuje moje ségra, čepičky a bekovky, je moc šikovná :slight_smile: Ted mi psala, že udělala malému našemu i jejich medvídkovou čepičku :slight_smile: No a já svetříky, ponožky, čepičky, šály....Háčkovat ty čepičky umím taky, ale moc mě to neba, radši pletu :slight_smile:
6. lis 2011 ve 20:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky..
my zitra menime okna, tak me pak odvezou:((( udelal se mi na dlanich ekzem, takze taky dobry:((
maly se mi pomalu zveda, myslim,ze do cca mesice sedime...

mam dotaz-chci udelat domaci presnidavky,nemate tip??? nechci to mit preslazene. a nejaky navod na zeleninove a masozeleninove prikrmy??

Jj,jsem Zuzku prepadla:slight_smile:))
8. lis 2011 ve 21:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kami1984 Ahoj, Kami :slight_smile: S tím zvedáním buď v klidu, Zdeněček se mi tak zvedal od půl roku a samostatně si sedl ze šikmého sedu v 9,5 měsících :grinning:

Domácí přesnídávky z ovoce jsem dělala celé léto...Mám jich doma hafo. Všechny samozřejmě bez cukru, maximálně jsem jednou měla hooodně kyselá jablíčka, tak jsem tam sypla hroznový, ale jen trochu. Chci dát malému dobré stravovací základy ( aby je neměl jako můj muž, to je hotová popelnice, tchýně na to moc nedbala :angry: :confounded: ). Doted hlídám, co malý jí, odvažuju, vařím doma, vše bez cukru..sní, co mu dám. Kyselou přesnídávku, bílý jogurt..je to šikula. A přesto má 11 kg, takže mu evidentně nic nechybí.

Zeleninové a masozeleninové jsou jednoduché. Vařím všechno sama, Zdeněček už zkusil 20 druhů zeleniny, červenou čočku, z příloh pohanku, jáhly, bulgur ( špalda ), těstoviny, rýži, kuskus...chci, ať má všeho dost, barevnou stravu, ne jednotvárnou. Prý to moc žeru a moc se s tím ňahňám, ale jsem snad proto doma, ne? Na rodičovské :slight_smile: Docela hodně mi na tom záleží, a hlavně mě to pro něj hrozně baví chystat :slight_smile: Kdyby jsi chtěla, můžeme se někdy domluvit a jít na procházku, coty na to? Napiš do IP a domluvíme se :grinning: Beztak bydlíme kousek od sebe, ne?
9. lis 2011 v 11:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
tady je zas (nebo pořád???) mrtvo. co všichni děláte v tom smogu?
@lucierob Luci, nebyla jsi včera na návštěvě? jestli jsi to byla ty, tak jsme se potkaly na chodbě. :slight_smile:
19. lis 2011 ve 12:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@geliva my bohužel sedíme doma, Honzík má antibiotika a Tom začal taky pořádně kašlat,stejně hnusný kašel jak měl Honzík takže si myslím že to má taky na průduškách a v pondělí směr Šabrata na poslech. Takže se to snažíme nějak vydržet doma
19. lis 2011 ve 22:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@smardik jaj, tak to přeji brzké uzdravení
20. lis 2011 v 17:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
My taky sedíme doma. Měli jsme nemocného tátu, ale byl na izolaci :grinning: , takže to malý nechytil, ťuk ťuk ťuk. Z toho smogu už jsem celekm na nervy, malý je protivka, nechce spát, do toho bojkot kojení :frowning2: ..ach jo, kdeže jsou moje představy o tom, jak budu dlouho kojit..a zrovna ted na zimu..no co nadělám, že, nutit ho nemůžu.
Zoubky už snad vylezly skoro všechny, lezlo jich 6 najednou, už chybí jen dvojka dole vpravo a dvojka nahoře vlevo. A bude jich mít osm :slight_smile: . Opička moje.
20. lis 2011 ve 21:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky máte už někdo rodičák?
22. lis 2011 v 10:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@smardik ještě ne.
22. lis 2011 v 15:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,
prosim vas,od kolika mesicu jste zacaly chodit do bejbacku? a chodite vzdy treba 2maminky s detmi nebo i samy s prcky?
Zuzko,klidne muzeme...tedy, to je vyvarovani:slight_smile: ja polovinu jidel neokusila sama...
Pavel je taky takova popelnice, slupne skoro cokoliv...
23. lis 2011 v 16:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,
@geliva 18.tého jsem to určitě nebyla já. TO jsme slavili od Any narozeniny, takže jsem celý den strávila doma.

Rodičák jsem měla až dneska ráno.

kami, do bejbáčku jdu občas sama. Ale je lepší, když půjdeš z někým. Protože mi to tam připadá takové skupinkové. A pokud nejsi zase moc akční na seznamování, nikdo si tě tam nebude všímat. Ale to je možná jenom můj dojem. A věkově to tam je různé. Já jsem tam byla s malou poprvé nějak kolem 1. roku věku
23. lis 2011 v 17:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucierob jo, já jsem si pak až jsem to napsala, tak nějak uvědomila, že asi ne, že bysme se asi poznaly, ale já paní viděla jenom celkem zběžně a děti věkově odpovídaly tvojim :grinning: dorazíš v pátek do bejbáčku? ted mi tam přišel celkem chaos, normálně bývá klidněji.

@kami1984 s tím bejbáčkem asi záleží co od toho čekáš. ted z toho malý nic moc mít nebude, ale bude to třeba fajn pro tebe, pokud půjdeš s někým, tak si pokecáte v neutrálním prostředí. až bude větší a vyhraje si, tak můžeš chodit klidně sama, protože to budeš dělat pro malého, aby měl změnu. s tím seznamováním tam je to podle mě hodně individuální, dost záleží kdo tam zrovna je, já jsem se dala s někým aspon trochu do řeči v podstatě vždycky, (ale u mě je to možná něco jiného, protože dvojčata jsou celkem magnet na lidi, takže se dávali do řeči oni se mnou :wink: ) já začala chodit tak nějak častěji taky cca od roku, v podstatě v době, kdy už aspon lozily a byly schopné si více hrát.
23. lis 2011 ve 21:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kami1984 Kamčo, no já taky spoustu z toho neochutnala dříve, až ted, co to vařím malému..jo, vyvařuju mu. A baví mě to, a beru to jako povinnost, jsem přece právě pro tohle doma. Nějak mám odpor ke kupovaným skleničkám, i když zaplat pánbu za ně, někdy můžou udělat výbornou službu, to zase jo :grinning: .

V Bejbáčku jsem ještě nebyla, sama bych tam nešla, ale s někým jo. Taky si myslím, že je to tam skupinkové, že když bych byla sama, tak si mě nikdo nebude všímat. Já moc nejsem na nějaké organisované programy, proto jsem ani nechodila s malým např. plavat. Prostě to je problém ve mně a myslím, že je to ještě nějaký kořen ze ZŠ.. :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
24. lis 2011 v 07:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@geliva Ivy jj, chystáme se zítra ráno jít na to zpívání nebo co to tam je. Uvidím, jak to bude Any bavit.
24. lis 2011 ve 13:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek