• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Orlová. Všechny maminky i těhulky, přidejte se.

21. ledna 2015 
Ahoj
tak to budou mít kluci fajné masky. Robin za šerifa v únoru na karnevale ze školky. Co Ondra? už jste byli na zápisu?
11. bře 2011 v 10:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, zápis je až 21.3, no a už teď mám z toho hrůzu :stuck_out_tongue_closed_eyes:
11. bře 2011 ve 12:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petule83 Ahoj, Peti, tak se přidávám k Orlové :slight_smile: .

Ahoj, holky!
11. bře 2011 ve 12:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj
@zuzimila , tak tě mezi námi vítám. Krásně se tu pomaloučku polehoučku začínáme sbírat
11. bře 2011 ve 13:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucierob Děkuji moc! Zakladatelka tohohle tématu mě česala na svatbu :slight_smile: , známe se už dlouho, ale koukám, že tady Peťa moc nechodí :stuck_out_tongue_closed_eyes: .
Jinak se jmenuju Zuzka, jsem vdaná, profesí jsem sestra, pracovala jsem téměř 11 let v orlovské Nemocnici na interní JIP. Letos mi bude 30 let, mám chlapečka Zdendu a manžela Zdeňka :wink: . Je to moje první a asi poslední mimčo.
Za svobodna jsem bydlela v Porubě, ted´bydlím na Masarykově třídě. :slight_smile: To jen tak, at´nejsem anonymní :wink: .
11. bře 2011 v 17:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzimila tak já se jmenuji Lucie, mám 2děti a bydlím v Dolní Lutyni, Ale pocházím z Orlové. Kde na Masaryčce bydlíš?
12. bře 2011 v 07:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucierob U Doubravanu v té bývalé zelené hokejce, 1007
12. bře 2011 v 08:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
hurá, dneska konečně jaro, dopoledne jsme byli plavat a odpoledne asi vyrazím na procházku, nebo minimálně na zahradu
12. bře 2011 ve 12:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, já jen v rychlosti. Karneval byl super, ale následně mi náladu zkazilo to , že děcka zase rýmujou :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Zuzi ahoj, já taky rodila v Ov a VEXem a jsem spokojená, kdyžtak písnu později, teď musím pádit, zatím se mějte, papa
14. bře 2011 v 08:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@danamatus Ahoj, no já spokojená nebyla, bo jsme měli komplikace, ale s porodnicí to bylo o.k., šestinedělí katastrofa.
14. bře 2011 v 11:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzimila jj, my taky měli komplikace, ale tak nějak jsem si to zafixovala, že mi tím zachránili dítě, tak to ostatní šlo kolem.
14. bře 2011 v 19:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@danamatus No já to tak beru, ale zase kdyby ten porod indukovali dříve, jak jsem chtěla a žádala, možná by to nebylo tak akutní potom...ale rodila jsem přes vánoční svátky, takže...takový byl i režim v nemocnici... :unamused: .
Tahle diskuze je dost mrtvá, nezdá se ti? Je to škoda ale, že tu holky moc nechodí... :frowning2:
14. bře 2011 ve 20:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzimila já bydlela od miminka v 1008, teď tam bydlí můj otec. A ségra bydlí v 1011 :slight_smile:
A teď vás jdu dočíst
14. bře 2011 ve 20:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, já se tu snažím chodit aspoň jednou za den. Ale teď začíná jaro, trávíme hodně času venku. Děcka jsou doma už po té dlouhé zimě protivné. A hlavně po skoro celodenním pobytu venku nemusím doma moc uklízet :grinning:
14. bře 2011 ve 20:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@danamatus tak to je dobře, že se na karnevalu líbilo. A bylo tam hodně lidí?A jsem asi nějak mimo,ale co je to ten VEX?
14. bře 2011 ve 20:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
no my jsme ted taky více venku, když už je konečně tak fajn, v sobotu jsme letos poprvé grilovali a v neděli jsme byli čepované pivo na zahrádce. sice jsme kvůli tomu prošli půl orlové, abysme pak skončili kousek od baráku, ale uspěli jsme
@danamatus ta rýma snad brzo přejde, ted je to počasí zase takové zrádné

@zuzimila kde v porubě jsi bydlela? já bydlím dole na sadové, hned zkraje od stadionu, celý život. tak jestli se náhodou nemůže znát (i když podle fotky mi nikoho nepřipomínáš)
14. bře 2011 ve 20:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@geliva ahoj Ivy, ty bydlíš někde jak Katka Škodáková?
14. bře 2011 ve 20:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucierob VEX je vakuumextrakce, operační porod vaginání cestou. Na hlavičku dítěte se přisaje umělohmotný zvon a pomocí uměle vytvořeného vakuua se dítě tahá ven. Indikace u mě byla nepostupující porod a počínající hypoxie plodu...A ten náš plod je dneska od 4.30 vzhůru a já samo s ním :grinning: :grinning: .
@geliva Bydlela jsem na Gagarinově 664. Hned vedle se staví ta policejní stanice. V roce 2003 jsem se odtěhovala na sesterák k nemocnici a pak na 1007 v roce 2005.
15. bře 2011 v 05:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzimila zuzi, já zase tvrdím, že kdyby tam "náhodou"neprošel přednost Šimetka, tak bůhví jak by to dopadlo. No ale já narozdíl od tebe měla epi, takže se mi na to dobře zapomínalo. No a druhý porod bývá brnkačka, já to zmákla za necelé tři hodiny, takže super.
A píšeš, že malý je asi poslední mimčo, proč? kvůli věku? To snad ne, jsou i starší maminy :wink:

Taky jsme teď odst často venku, je tam parádně

@lucierob tak bylo tam myslím, dost lidí, ale měli to docela fajn, děcka se vyblbla, bylo supr i Tomík tam lítal jak neřízená střela. Jak bude chvilka, tak hodim fotky

@geliva Ivi,, no doufám, že tohle poslední rýma tuto zimu. Oni to chytli asi ode mě, já jsem se z toho dostávala docela dlouho, je to hnus ty viry letos
15. bře 2011 ve 12:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@danamatus Tak mě rodila dr. Szabová, pak si volala primáře šestinedělí dr. Segeťu a nakonec volali primáře porodnice dr. Michalce. Ten mi řekl při šití, že je hrozně rád, že už jsem porodila a že nesnáší, jak ho k tak komplik. porodům volají na poslední chvíli...co k tomu dodat.
Já neměla epidurál, takže jsem cítila zavádění zvonu, a všechny kontrakce se můžou jít schovat, bolelo to hrozně!!! Nevím, jak jsem to ustála, asi snáším bolest dobře, anijsem nekňukla..nechápu :slight_smile:.

Porod mě poznamenal natolik, že kdyby druhé, tak jedině s mým doktorem Kudělkou! A ne v Porubě. Měla jsem ukrutný strach o malého, jako zdravotník jsem věděla, co se děje až moc dobře, bohužel, někdy si říkám: zlatá nevědomost!!! Těch mnoho let na JIP mě profesně slušně zdeformovalo a upřímně: jsem docela hysterka, takže strach o dítě je ten důvod. Ale kdyby bylo druhé / holčička? :slight_smile: /, tak tak za 6,7 let. Dříve ne. Chci se Zdendovi věnovat zcela a naplno a nešulit ho péčí o miminko.

Jsem hrozná, že?

15. bře 2011 v 15:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@danamatus pěkné fotečky.

tak Robča dneska zase lehl,půl dne byl protivný a odpoledne teplota přes 38. mě snad picne. to byl 14 dnů zdravý :angry:

@zuzimila však se říká, že nejhorší pacienti jsou zdravotníci. Obyč pacient všechno bere jak to příjde, ale zdravotníci vědí, co která věc obnáší. Moje babča je zdravotnictvím tak zdeformovaná, že málem při svém pobytu v nemocnici doktorům radila, co mají dělat :sweat_smile:

No porod nezávidím, ale není řečeno, že takový bude i druhý. Já naštěstí problémy při porodu neměla. Jsem prcky za pár minut "vyšoupla"ven a pak jsem odpočívala.
15. bře 2011 v 18:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzimila chodila jsi na ZŠ na 850? jestli jo, tak jsme chodily na stejnou, já teda o něco dřív.
@lucierob já bydlím pod stadionem, Katka bydlí nad stadionem, máme ho asi tak v půlce cesty mezi náma.
@danamatus tak karneval super, já počítám, že někam vyrazíme příští rok
15. bře 2011 v 19:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
4au, holky, po nekonečné době jsem koukla na koníka a hle, ve naší staré orlovské diskuzi to padlo, tak nakukuju sem a doufám, že mě přijmete mezi sebe :slight_smile:
15. bře 2011 ve 21:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Letmo dočítám a koukám, že tu mám sousedku, Zuzku :slight_smile:

Jani, na FB se dá taky udělat diskuze, my ji tam máme jako ledňačky 2009, u té staré abnydy z orlové to je spíš tak, že se baví některá s některou....věř, není o co stát... TAdy to bude určitě lepší :slight_smile:
15. bře 2011 ve 21:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@geliva Jo, na 850. Jsem ročník 81 :wink: .
16. bře 2011 v 07:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzimila tak já jsem ročník 79
16. bře 2011 v 08:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@geliva Mě tak napadá...nejsi Iva Havířová? Občas tě potkávám s kočárkem na městě? S Onrodu jsem chodila do třídy...
16. bře 2011 v 09:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzimila jj, to jsem já, :slight_smile: já jsem si tak říkala, jestli náhodou nebudeš znát bráchu, ta Orlová je malá...
16. bře 2011 v 09:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@geliva No vidíš :slight_smile:. Kde jsi nabrala dvojčátka, prosím tě :grinning: :grinning: .? Tě obdivuju, já jsem byla na nervy z toho jednoho našeho :grinning: , a to tak, že jsem 4 dní po porodu měla všechno dole :grinning: . Ve stresu z kojení, nevyspaná, pak přišla kolika, ted´zase růstový spurt... :slight_smile:

Není nad to, pořídit se téměř ve 30 letech první dítě, hysterická zdravotní sestra :grinning: :grinning: :grinning: s profesionální deformací. Vážně, jak zvládáš dvojčata?
16. bře 2011 v 09:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek