• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Orlová. Všechny maminky i těhulky, přidejte se.

21. ledna 2015 
jj,s bejbáčkem souhlasím. tak se stačí domluvit na datu a já snad dorazím.
Posezení na kafčo u nás taky nehrozí, ale z jiného důvodu. vůbec bych s váma nepokecala, jelikož bych musela pořád běhat kolem. Jedině někde kde mají uzavřený dětský koutek. To ale v Orlové nehrozí
23. bře 2011 ve 14:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
hoj, taky souhlasím,ale teď v pondělí nemůžu nebo můžu jen dopo, pak mám v plánu jet k našim do Přerova na pár dní
23. bře 2011 v 16:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petkakrutik Jenže u nás to tak nebývalo :frowning2: . Ted´ječí, tak ho vytáhnu, jen cucne a hotovo. A za 2 hodiny nejpozději nanovo. No děs! Vůbec nespí v klidu, což vyvádí z klidu mě, mám pocit, že ho něco trápí...Opička moje malá.
25. bře 2011 v 08:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zuzi, v tom případě nezbývá, než zatnout zuby a vydržet. Zřejmě je Zdeněček zrovna ve spurtu, který přichází kolem 3. měsíce. To bývají děti hladovější, protože je to období zrychleného růstu. ZA 14 dní to zase přejede :wink: No pak je další taková etapa kolem 6. měsíce. U nás to bylo teda fuk, spurt nespurt, Parik by nejradši sosal vkuse, ale jakmile párkrát potáhl, usnul, za půl hodiny ready a hladový. A to mi spal skoro výhradně na rukách, jakmile sjem ho položila, vzbudil se do 5 minut. Načančaná kolébka a postýlka byly akorát tak na prach :unamused:
26. bře 2011 ve 12:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hm, já můžu akorát odpoledne... Jinak bych si musela vzít volno a tím nechci plýtvat. Jeden neví, kdy přijde nějaká nemoc a bude potřebovat dovolenou místo nemocenské :frowning2:
26. bře 2011 ve 12:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petkakrutik jj, tys mohla tu postýlku zabalit folií a nechat nachystanou pro další mimčo :grinning: :grinning: :grinning:
26. bře 2011 ve 13:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, tady je to zase nějaké mrtvé :stuck_out_tongue_closed_eyes:
jak vidím, tak se srazem se nic neděje, tak já bych navrhovala teda příští pondělí (tj. 4.4.) odpoledne v bejbáčku, co vy na to? kdo přijde?
27. bře 2011 v 17:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak my by jsme přišli, jestli budeme OK. Zítra jedu k našim, tak tu celý týden nebudu, tak ne že toho moc nakecáte :grinning:
27. bře 2011 ve 21:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@danamatus no, já myslím, že bys měla chodit někam průběžně na net, at to pak stihneš dočíst :grinning: :grinning:
27. bře 2011 ve 21:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@geliva jj, u našich mám, tak neboj, ale co kdyby :sunglasses:
27. bře 2011 ve 21:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@danamatus jj, raději to tady sleduj průběžně. Kolikrát tady normálně nestíhám dočítat. :sunglasses:
28. bře 2011 ve 12:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@geliva pondělí nemůžu, ale mám volno ve čtvrtek.(7.4.)
@danamatus a toho 7.mého už budeš doma?
28. bře 2011 ve 12:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucierob a myslíš ráno nebo odpoledne?, protože odpoledne je tam program, tak to by nešlo.
28. bře 2011 ve 12:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@geliva dopoledne
28. bře 2011 ve 13:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
jestli je tam teda dopoledne ta herna
28. bře 2011 ve 13:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucierob jo, myslím, že dopo by měla být
28. bře 2011 v 17:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, nakukuju, jestli tady není něco nového a jééééééééé. jj toho 7.4 bych měla být už doma, tak klidně můžeme :dizzy_face:Ale jak jsem tam byla teď ve čtvrtek, tak bylo lidí jak blázen, ale má už být čím dál tím hezčí počasí, tak snad tam už tolik lidí nebude
28. bře 2011 v 19:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucierob @danamatus jo ten čtvrtek dopoledne může být, pro mě je pohodlnější odpoledne, ale jinak je mi to vcelku jedno :slight_smile:
tak jsme 3, kdo se hlásí dál?
29. bře 2011 v 09:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
takže si píšu do diaře čtvrtek 7.4. dopoledne. Ať si náhodou nenaplánuju něco dalšího. :wink: :wink:
@zuzimila Co ty Zuzi? Já vím, že je malý ještě moc malý,ale to nevadí.
29. bře 2011 v 10:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petkakrutik Já vím, co je spurt :wink: . Už je to lepší, díky. včera jsme byli na 3 měsíční prevenci. Máme 67,5 cm a 7400g :slight_smile: . Jsme zdraví, dostali jsme píchanec Hexa a Prevenar, no ještě, že nemám holku a nemusím jí píchat náušnice, haha. jsem myslela, že to dám v klidu, že do něj píchnou, ovšem ani moje praxe ve špitále mě nepřipravila na to, jak moje dítě bude řvát :grinning: . Chuděra malá, oba, já i Zdeněk st. jsme měli slzy v očích :slight_smile: , jak plakal. No pak se hned uklidnil, jak jsem ho vzala do náruče, doma ani neměl tt, ale na radu jsem mu dala Panadol po očkování a pak ještě na noc a vypadalo to takto: V 19.00 usnul, ve 24 se vykakal, ale spal dál, nechala jsem ho v tom :slight_smile: , ve 2.00 kojo, vstával ve 6.30. Ukázková noc. V 5 ráno jsme musela ostříkat P prso, bylo jako kámen nalité, ráno zase, ale malý mi ho úplně vyždímal :grinning: . Taky jsme mu měřila tt, má 37,1 po odečtu, tak v pohodě.
@lucierob Sraz asi ne, já ani nevím, kde bejbáček je...a malý je malý :wink: .
29. bře 2011 v 11:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzimila to píchání náušnic je něco jiného než očkování, holky u toho sice taky křičely, ale myslím, že to nebylo bolestí, protože začaly už když jim sestra chtěla fixem nakreslit na ucho tečku, aby věděla, kam se trefit :grinning:
na ten sraz nevadí, že je malý, to ho tam přeneseš v korbičce, on může spát a ty si v klidu pokecáš. já tam byla poprvé když měly holky cca 3 měsíce. u tebe spíš záleží, jak jsi na tom s kojením, jestli ti třeba vadí kojit někde mezi lidma, tak by to mohl být trochu problém
29. bře 2011 v 11:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@geliva Ivo, kojení je problém, bo kojíme naležato, v sedě to neumíme, bohužel, jsem ráda za to vleže / hnusná Fakultka / a opravdu by mi vadilo kojit mezi lidma...
29. bře 2011 v 11:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky :slight_smile:

Honem dočítám, než vyrazím na cvičení. Já teda dooledne nemůžu žádný den...
A propo, ségra, co ten čtvrtek, ty budeš brát Páťu s sebou? Jak se tam dostanete?

Zuzi, fajn, že už je to lepší :slight_smile: My jsme po první hexe (Patrik ji dostal až 5. měsících kvůli nezhojenému TBC) taky dali čípek, ale pak jsem četla na netu, že by se to nemělo preventivně dávat... Podruhé už jsme nedala a bylo to v pohodě :wink:

Jéé, u nás bylo kojení v jakékoliv poloze, hlavně že bylo běco k sosnutí :grinning: Kojila jsem teda i venku, akorát jsem snažila vždycky někam zašít (když už bylo tepleji, v zimě jsme chodili po nakrmení). Přehidola jsme si přes rameno takový háčkovaný pléd, takže nebylo vidět nic. Občas teda blbě čuměl, ale to mi bylo šumák... :wink:
29. bře 2011 v 16:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zuzi, problémy v Porubě? já jsme tam rodila taky a v pohodě, žádný problém... (a to bylo SC)
29. bře 2011 v 16:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petkakrutik Peti, Poruba hnus! Pomoc v šestinedělí žádná, sestry katastrofální, arogantní, ignorace, o pomoc somruješ a stejně není vyslyšená! A to věděly, že jsem sestra, že si můžu stěžovat, jenže já kráva jsem to probrečela, jak jikndy jsem huba, po tom porodu změna ze zuřivo na plačtivo :unamused: . Bohužel, v normálním stavu bych jim zvedla šunky a určitě si stěžovala. jsem ráda, že kojím aspoň v leže, jak přikládat mi poradila kamarádka v den příjezdu domů...pomoc spočívala ve zmáčknutí mého prsa a naražení hlavičky miminka na to prso a pak už jsme viděla jen cíp uniformy ve dveřích a nazdar, matko, snaž se sama. :angry: :angry:

Porod byl u nás taky maras, mám pocit s odstupem a s tím, co vím, že ho vytáhli za 5 minut 12, jinak by snad umřel...Je to už 3 měsíce, ale pořád to nemůžu zkousnout, představa, že by mi řekli: je pozdě...skočím z okna. Nebo někoho zabiju. Třeba tu krávu dr., po které jsem chtěla indukci , ale byly svátky...přijata jsem byla 25.12., rodila jsem 27.12. Nechali mě 2 noci v bolestech co 10 minut, tlačila jsem 110 minut, než ho vytáhli zvonem / dr. Michalec - primář porodnice, taky nadával, že ho tak pozdě volali /, nebo tu dr., která u mě byla 27.12., ramena přes celé záda, ale jak šlo do tuhého, lepilo jí u prdele, viděla jsem to, panebože, mám 11 let praxe z JIP, vím, co to je, když se něco sere, křísila jsem mockrát...viděla jsem na ní ten zmatek a že se neví rady...Tam je to totiž samý neatestovaný doktor, mi to přišlo, že mají ještě mokré diplomy...možná jsem moc náročná a ze své práce jsem zvyklá na našeho dr., který je náročný a profesně velmi zdatný...taky mi vadilo, že se mnou mluvili jak s dementem, nesnesu to, já rozumím latině i lék. terminologii...malý měl podezření na trombocytopenii / po manželovi /, hrozí riziko krvácení do mozku, hned po vypuzení jsem to říkala pediatičce, at´mu vezmou krevní obraz...nevzali, až v den odchodu domů, každý den jsem to ugovala, marně. Mám sledovat krv. projevy...
Do Poruby už nikdy, šla jsem tam práve kvůli prcka, kdyby něco, ted´už vím, že se to nedědí, příště moje domovské pracoviště - Karviná. Poruba už nikdy!
Docela mě i uráželo, ohledně té nemoci manžela, že se mě nikdo neptal, jak na tom je, kdyby jo, ušetřilo by se spousta nedorozumnění atd. ,atd. Ne každá sestra je hloupá a neznalá, myslím, že já jsme na sobě makala dost..
29. bře 2011 v 17:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zuzi, tak to je masakr... Kdo tě rodil? A ke kterému gynekolovi jinak chodíš? Mě rodilaa Szabová, taková mladá, ale teda během porodu se chodila dívat jen občas, jak to probíhá, problémy celkem nebyly. Zato PA byla na ránu :angry: Nechala jsem si píchnout epi, ale úleva žádná, bolesti se stupňovaly. Nestěžovala jsem si, holt porod bolí, jen jsme jí neřekla, že teda změnu nevidím žádnu, spíš teda k horšímu. Tak mě zpucovala na 3 doby, jestli si jako ymslím, že prod je procházka růžovou zahradou...To jsem si věru nemyslela :angry: Ovšem jakousi úlevu jsem čekala. No u mě začal být fofr poté, co malému začaly klesat ozvy a začínal být hypoxický. To přiběhly doktorky dvě, ta druhá si trovna nemůžu vzpomenout, jak se jmenovala, nafasovala jsme kyslíkovou masku, lék na odeznění kontrakcí a fičelo se na sál, protože jsem po 8,5 hodinách kontrakcí po 2 minutách byla jen na 6 cm. Malého mi vůbec na sále nedali, brala jsem to, že ho valili na kyslík a ošetřit pediatrem, ale pak mi ho sálová sestra akorát ukázala zabaleného v peřince, mohla jsme ho leda pohladit po čelíčku a už ho nesli pryč. Rodila jsme teda v noci ze soboty na neděli, naštěstí ne v době střídání služeb, to by byl asi ještě větší zážitek :(

Hlavně, že to dobře dopadlo. Ale divím se, že se tak chovali ke zdravotníkovi...Oni si prostě někteří myslí, že jsou mistři světa, hlavně ty PA :angry: Jo a na šestinedělí sloužily kromě jedné všechno fajné baby, radily co s kojením a tak. Já si fakt stěžovat nemůžu. Bohužel u každého to tak nefunguje. příště byhc chtěla prubnout Vítkovice, tak snad se zadaří :slight_smile:
29. bře 2011 ve 20:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petkakrutik Peti, mě tež rodila Szabová, na pomoc si pak volala Segeťu, to je primář šestinedělí, a nakonec mě odrodil dr. Michalec, primář porodnice. Můj obvodní gynek. je dr. Kudělka.
Malému taky klesaly ozva, až na 60´ a začínal být hypoxický, alě ale sekcí nebrali, ač už jsem v to na konci doufala. Měla jsem 41 hod. kontrakcí a skoro 2 hodiny 2. doba porodní, 3. doba taky delší, placentě se nechtělo. Asistentku jsem měla dobrou, to jo, na porodní sály si nestěžuju, ale to šestinedělí...hnus!
30. bře 2011 ve 12:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
zuzi, no jo, ona si ta Szabová u mě taky volala další doktorku na pomoc...Hlavně že to dobře dopadlo. Kdybych byla více otevřená, taky by mě nechali určitě tlačit, ale 6 cm bylo moc málo. Jinak chodím taky ke Kudělkovi a nemůžu proti němu říci jediné křivé slovo :slight_smile:
30. bře 2011 ve 20:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petkakrutik Peti, já tež proti němu nemůžu nic říct, je super! Kdybych měla rodit příště, zaplatím si za to, aby u toho byl on. Já jsem se na něj tak těšila po šesetinedělí! On je tak jemný, v OV do mě hrabali jak do krávy, bezohledně.
Taky jsem mu říkala, jak jsme dopadli, no řekl mi, že to nerad slyší, když tam pošle svoji pacientku a ona mu pak říká toto. Navíc on ví, že jsem sestra, sám mi řekl, že klobouk dolů, jak jsem " odborně zdatná " - když jsme řešili ten problém s trombocytopenií manžela -nemluví se mnou jak s debilem, ale se sobě rovnou, normálně požívá latinu, za co jsme mu vděčná. Chodil jsem k dr. Wiedermannové do nemocnice asi 121 let, ale k němu chodím od února 2010, nemohla jsem otěhotnět, tak jsem chtěla pomoc, no a ono se povedlo samo za 2 měsíce.. :grinning: .
31. bře 2011 v 07:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,

až se dohodnete definitivně na nějakém srazu, písněte mi na FB, díky :slight_smile:
31. bře 2011 v 18:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek