• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Ostrava a okolí. Kde co dobře koupit, lékaři, ...

20. července 2011 
Ahojte holky - těhulky, jsem z Ostravy, a napadlo mě založit tuto místnost, abychom si mohly pokecat o tipech kde co "dobře koupit", jaké máte zkušenosti s lékaři, jaký máte tip kde rodit atd.
10. led 2007 v 09:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Achojky také jsem z Ostravy ale část Poruba7 takže také se hlásím do diskuze... Mám 9.měsíční kristýnku a albíčko mám ´tady ve fotoalbu.
10. led 2007 ve 13:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, take jsem z Ostravy. Z Poruby.
Kyky: No zrovna jsem ti psala IP. U ceho je sedmy obvod. Vubec nevim kam to zaradit?
10. led 2007 ve 13:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj taky jsem z Ostravy - Poruby, tak to je supr shoda náhod. 7 obvod to je myslím u Vltavy, ne? Já jsem myslím že to je 2. obvod.
11. led 2007 v 15:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Né vltava je 7.obvod protože my tam bydlíme no spíše budeme bydlet ve svím!!
11. led 2007 v 16:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, já jsem taky z Ostravy, Poruby...:wink: ale obvod nevím, já jsem cizák :slight_smile: kousek od Kauflandu - J.Svahy. J0 ahoj kykynko - už mám konečně trošku času...:wink:jak se má malá? nezlobí?
11. led 2007 v 16:18  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky: podobnu temu uz mame tu :slight_smile:
Ale tiez sa hlasim k ostravackam.
http://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThreadID=13498&vGroupOffset=0
11. led 2007 v 16:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahojki zuzu, chtěla jsem se zeptat, máš už vybraného dětského doktora nějkde tady v Porubě? Já vůbec nevím, nejblíž to mám na Havlíčkovo nám. ale netuším jaká ta Dr. je, jsem původně z Hrabůvky.
12. led 2007 v 08:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj myval: já taky ještě nevím... navíc tu žádného neznám...ale už bych měla začít hledat, že??? já původně pocházím z Vysočiny, takže nemám ani ponětí...:frowning2:
12. led 2007 v 17:18  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
zuzu_z já jsem právě kdesi četla, že se buď gynekologovi, nebo v porodnici nahlásí dětská lékařka, a za ní se pak jde do 3 dnů po propuštění z porodnice. Tak už se začínám trochu ptát, protože taky můžou mít Dr. plné stavy, a nepřijímat už, nevím. Chci si to pojistit. Zatím to ale vypadá, že budu jezdit do Petřvaldu, je to rodinný lékař manželovy rodiny. Já měla taky svou dětskou lékařku od narození až do 18ti let, a bylo to super.
12. led 2007 v 18:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky.. my jsme taky z ostravy.. ráda se k vám pridám a pokecáme.. :grinning:
12. led 2007 v 19:45  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj mamino, tak ty jsi druhá mamina (s narozeným bobikem) tady mezi námi. Rodila jsi v OV? Jaké to bylo? :confounded:
12. led 2007 v 19:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahjo myvalko, jo rodila jsem ve vitkovicích a jaké to bylo je na dlouho.. ale stejne to stálo za to.. neco jsem na psalal uz do jedne diskuse.. jenom to musim najit..
12. led 2007 v 19:51  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Vítkovice? Ty jo, tak tam jsem se sice narodila já, ale asi to vidím na Porubu. Zkus to najít, bylo by to fajn. Díky
12. led 2007 v 19:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak já bydlím taky kousek od Kaufu, blíže k hlavní třídě. Jinak já mám supr dětskou doktorku a to Mudr. Špatinovou (http://www.firmy.cz/detail/370783-mudr-vlasta-spatinova-ostrava-poruba.html) , je to ordinace vedle lékárny. Je fakt perfektní, strašně hodná a důkladná. A i sestřička je moc hodná.
Myval, tak já rodila v Porubě a byla jsem moc spokojená.... http://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThreadID=11048&vGroupOffset=0&vOffset=150 - příspěvek na tady této stránce....
13. led 2007 ve 14:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte holky, taktéž vás zdravím z Ostravy-Poruby, taky kousek od Kauflandu :grinning:
16. led 2007 v 11:36  •  čeká miminko, termín má v srpnu 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
Čusík Hanysku já jsem zatím od duhy pak od skupy pokud chceš písni na vzkazíky ICQ a pokecáme
16. led 2007 v 11:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj Zany, tak jsem si četla Tvé příspěvky o porodu. Pěkně napsané, asi každý porod je jiný, ale pěkně tě mimi 12 hodin potrápilo :slight_smile:
16. led 2007 ve 13:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, koukám jste se tady sešly všechny porubačky :slight_smile: Já bydlela taky v Porubě, ale už dva roky bydlím kousek od Nové radnice, naproti Komenského sadům. S dětskou doktorkou bych taky potřebovala poradit, dívala jsem se, ale tady v centru kupodivu nic moc výběr :frowning2: nemáte někdo nějaký dobrý tip?
16. led 2007 ve 14:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Myval díky.... teď už na těch "12" hodin vzpomínám ráda.... protože ta malá Mišulka co na mě teď z hrací deky volá, stála za to!!!
Holky, už máte vybrané jména? Jinak s tou dětskou doktorkou je to pravda, v porodnici se při propouštění ptají na jméno pediatra, takže opravdu hledat!!! Jinak pokud byste pak nebyli spokojení, tak není problém po třech měsících pediatra změnit. My jsme první tři měsíce chodili do Silezie, ale o prázdninách jsme doktorku změnili. Teď na ordinaci koukám přímo z okna, takže když byla Míša menší a vlezla se ještě do klokanky, tak jsem ani nemusela s sebou brát kočárek :wink:
17. led 2007 v 11:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Zany: jména - kluk Matěj, holka zatím nevíme, máme dlouhé příjmení, tak musíme dát nejlépe krátké křestní. Včera mě doktor postrašil že mám nějak více plodové vody, jsem v 23tt, a na netu je že do 24 tt je více méně nárust plodovky, a pak by to mělo klesat. Včera jsem to obrečela, hlavně když jsem si přečetla co to může být, ale dneska jsem už více v poho, a snažím se (i když to u mě moc nejde) pracovat jen půl dne.
18. led 2007 ve 14:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Neboooj, to bude dobrý... Mě zase u malé hrozil rozštěp páteře, ale velký UTZ toto riziko vyloučil. No a u konce jsem zase měla málo plodové vody... Nesmíš na to tak moc myslet, hlavně odpočívej a šetři se...
18. led 2007 v 15:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
zany 1, díky za uklidnění. V pondělí jdu na kontrolu ke svému Dr. tak se těším že se to ujasní, ale zároveň bojím, klasika....
Zany, jakou máš zkušenost s tou klokankou o kt. jsi psala, já jsem si koupila od jedné maminy takový ten babyvak, tak jsem zvědavá, jak se to bude píďalce líbit :slight_smile:
20. led 2007 ve 21:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Myval, ta klokanka se dala když byla Míša menší a lehčí. Používala jsem jí jen na kratší trasy jako do obchodu nebo k té doktorce a to jenom když bylo teplo. Nebo jsme jí využili na výletě v ZOO, Míša nechtěla být v kočárku a tak jsem jí měla v té klokance. Ale už jsem jí dávno odložila. Malá mi do ní ještě vleze, ale mě šíleně bolí záda (a to má 7.87kg) a nedokážu si představit, jak bych jí tam teď rvala, když je tak hodně oblečená a já mám k tomu zimní bundu.... :frowning2:
21. led 2007 v 09:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
zany: jsem zvědavá jestli to vůbec budu s malou umět, víš jak, ještě jsem dítě neměla, a v rodině jsem si to taky nějak neužila, ale to asi pak člověku ani nepřijde, bát se sáhnout na mimino. :slight_smile:
25. led 2007 ve 12:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Myval, já taky mám své první dítě, a všechno mi připadalo ze začátku úplně normální!!! Ničeho se neboj, určitě vše zvládneš....... A jak to dopadlo u lékaře? Jinak tady diskuze nějak vázne že?
25. led 2007 ve 22:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj děvčata, tak se zase hlásím. Už i Ostrava se dočkala sněhu, co? no mám sníh ráda, ale že bych ho musela mít kupy a ještě zmrzlé to fakt ne. Včera jsem se rozplácla na Svinově při výstupu z tramvaje. Myslela jsem, že mi umrzne - zadek i předek a nohy. Byla tam taková ta sněhová sr... Naštěstí mimi je v pořádku, pěkně jsem se lekla.
Pořád váhám, jestli mám jít rodit do Poruby nebo Vítkovic. Dost mi záleží na přístupu personálu. Vím, že se to tady už mockrát řešilo, ale fakt mit o vrtá hlavou. Asi bude nejlepší ozkoušet. Chtěla jsem se přihlásit na kurzy do Poruby, ale mají plno, prý jedině v březnu. Musela bych si zaplatit celý kurz a uprostřed bych mohla porodit tak to nevím... Nevíte někdo, jaké jsou kurzy ve Vítkovicích a zda stojí za to a takové ty podrobnosti? Na netu mají na telefonický dotaz to se mě nechce tam volat... :frowning2: zdravím vás a přeju všem pěkný víkend.
26. led 2007 ve 12:04  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj zany: tak to dopadlo dobře, aspoň teda podle Dr. se nemusím bát, protože tripl testy jsou ok, a na velkém UTZ to bylo taky ok, byla jsem u MUDr.Bošoty (tuším tak nějak) a prý je nejlepší v Ostravě, tak mě uklidnil. v úterý jedu na 3D ultrazvuk do Havířova, tak si myslím že tam by mi taky asi něco řekli, a sama i uvidím jak malé vypadá, ne jen kostičky :slight_smile:
Díky moc za podporu.
Je fakt že taky nejsem až tak často na netu, nebo spíše teď mám ještě před sebou perných 14 dnů, a pak se to DOUFÁM uklidní, protože je to v práci mazec. Dneska jdeme objednat kočárek, postýlku, matraci a takové ty blbiny jako prostěradla atd., tak se těším. Manžel totiž včera prohlásil, že chce mít v únoru vše pod střechou :slight_smile: - slovo chlapa :slight_smile:
27. led 2007 v 07:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
zuzu-z : k těm kurzům, teď se domlouvám s jednou těhulkou tuším že z Orlové, že bychom chodily v neděli dopoledne na polikliniku v Ostravě - Porubě. Dělá tam předporodní kurzy nějaká fajn porodní asistentka. Cena jedné lekce je 130,- Kč, nemusíš chodit pravidelně, prostě když je ti zle, nebo něco máš, nebo rodíš, tak nepříjdeš, a peníze Ti nepropadnou. Může se tam začít chodit v kterémkoliv týdnu těhotenství. Více budu vědět snad dneska. Jestli chceš, tak tam pojď s námi, a uvidíš...
Zuza S.
27. led 2007 v 07:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
myval: jé to by bylo super... akorát teď v neděli zrovna nemůžu, ale příští bych šla ráda... já jsem tam volala a ta paní mi řekla, že mají všechny kurzy obsazený. Mě jde především o prohlídku porodnice a seznámení se s prostředím, ale kdyby bylo i cvičení, byla bych samozřejmě strašně ráda. A to je přímo v tom areálu Ústavu pro matku a dítě, jak je porodnice? Nebo vté staré - Mephacentru? Já jsem se sem totiž přistěhovala aještě to tu tak dobře neznám... :frowning2:
27. led 2007 v 09:27  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zuzu_z - já si pamatuju, jak jsem uklouzla minulý rok, byla jsem nějak v tom 20. týdnu a taky jsem měla hrozný strach, jestli jsem malé nějak neublížila. Naštěstí co jsem se vrátila domů jsem ucítila pohyby a tak jsem si tenkrát mooooc oddechla. Jinak musíte těhulky dávat moc pozor, venku to šíleně klouže a tak ať vám nehrozí další pády!!! :wink:
Jinak Myval, tak to je fajn, že vše dopadlo dobře!!! Člověk když čeká první dítě, tak všechno hodně probírá co? Já to znám, dobře si to pamatuju :grinning: A já k tomu ještě měla těhu cukrovku a hypertenzi, takže od 30. týdne jsem chodila do rizikové poradny na fakultku a pořád jsem o malou měla strach. Ale vše dopadlo dobře!!! Takže vám držím palečky!!! Moc si těhotenství užívejte, hodně odpočívejte, je to hodně krásné období.... a pak nastane ještě hezčí :wink:
27. led 2007 v 17:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
1 2 3 ... 7
Tvůj příspěvek