• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Ostrava a okolí. Kde co dobře koupit, lékaři, ...

20. července 2011 
autor
zuzu: zítra budu vědět více, tak se ozvu, ju?
28. led 2007 v 18:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
myval: moc děkuju:wink:
29. led 2007 v 08:25  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
zuzu_z: zatím nic nevím, paní má zapnutou hlasovku, tak se tam nemůžeme dovolat,jak budu něco vědět, tak napíšu, zatím hojki.
30. led 2007 ve 20:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
myval: díky moc za zprávu... :wink:
31. led 2007 v 05:53  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, můžu taky poprosit o kontakt na tu paní? A není tu nějaká kočka, která je těhotná jenom chvilku a uvažuje, že se tam v budoucnu zajde podívat? Ať nemusím sama :wink:.
31. led 2007 v 07:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
čauki holky, hlásím se do klubu :slight_smile:
dendis, já bych se tam určitě taky zašla kouknout, ale nevím, jestli mi to vůbec k něčemu bude, když budu pravděpodobně rodit císařským řezem - čekáme dvojčátka
už jsem uvažovala o porodnici a zatím u mě vítězí Vítkovice, můj doktor tam dokonce rodí, takže bych nemusela k nikomu "cizímu"... v Porubě prý to jde jak na běžícím pásu a sestřičky nemají moc čas nic v klidu vysvětlit
4. únor 2007 ve 14:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte holky,vidím že ostravaček je tady plno, to jsem ráda,akorát jak se tak koukám skoro všechny z Poruby,já jsem původně z Dubiny a teď bydlím v centru Ostravy kousek od kuřího rynku.I přesto že mám dvě porodnice skoro u nosu jsem rozhodnuta pro Porubu,jsem tam zaměstnancem,tak jsem si říkala že lepší to bude tam.Teď 7.2.jdu s manželem omrknout porodní sál tak jsem zvědavá.
4. únor 2007 ve 14:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky.Já už mám sice 7měsíčního Matýska,ale než se narodil chodila jsem do úplně úžasného předporodního kurzu k paní Vaškové.Bylo to myslím studio MaDi.Fajn přístup,chodilo se i plavat,teoretická příprava a návštěvy porodnic.Jestli o něčem takovém uvažujete můžu jedině doporučit.Zatim pa pa
4. únor 2007 ve 22:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Iffka, souhlasím s tebou, Poruba je výrobna na děti :slight_smile: Rodila jsem císařem v 7. měsíci, takže jsem měla mimi na jipce a mě po 20h dali z jipky na šestinedělí na pokoj pro rizikové těhotné (abych nebyla mezi maminama s miminky). První dva dny tam byly se mnou 2 těhotné holky, které byly super, dokonce mi i sundávaly ponožky :grinning: , protože jsem si nedošáhla přes to bolavé břicho na nohy. Pak je ale vzali na porodní boxy a pak se to tam nějak rozrodilo. Nakonec jsme byly na tom pokoji 4, každý den jsem měla jiné osazenstvo, přišli těhotné, večer už většinou šli rodit, druhý den zase jiné těhotné, takže docela psycho ani nebylo si s kým popovídat. Ve finále nám tam dali dvě maminky po císaři, protože na jipce nebylo místo a nosili jim tam miminka, takže pro mě dost smutný pohled :frowning2:

Jinak jsem tam ležela 8 dnů, protože mi nechtěl klesnout tlak a měla jsem pocit, že už se nemůžou dočkat až mě vykopnou, protože jsem tam zabírala místo, miminko jsem stejně u sebe neměla. Ve finále mi při propuštění neudělali ani slibovaný ultrazvuk dělohy. To už jsem se nevzrušovala, protože jsem chtěla z toho blázince rychle vypadnout. Ale pak mě čekalo pěkné překvapení v propouštěcí zprávě, kde bylo uvedeno, že byl proveden ultrazvuk, děloha je kontrahována a nevykazuje žádná rezidua. Tak to mě dost namíchlo, jestli tam mají takový bordel.

Jezdila jsem každý den za malou, tak jsem jim to byla na šestinedělí říct, že mi neudělali ani ultrazvuk a napsali mi takové bláboly do zprávy. Sestra se strašně divila a asi 3x se mě zeptala, jestli mi ho opravdu nedělali. Tak jsem ji řekla, ledaže bych byla v bezvědomí, a že trvám na tom, aby mi ho udělali dodatečně. Pak jsem se zeptala, jak je teda možné, že ve zprávě je o ultrazvuku zmínka. Tak to mě pobavila znova, protože mi řekla, že je to automaticky generovaná zpráva, která je pro všechny rodičky stejná a akorát se přepíší údaje, pokud je v kartě uvedeno něco jiného.
No, tak do mojí karty se asi nikdo neobtěžoval ani podívat, protože jinak by zjistil, že jsem na ultrazvuku vůbec nebyla.

Co se týče Vítkovic, tak na ty jsem slyšela zatím jen chválu, ale není tam novorozenecká jipka, takže pokud má pak mimi nějaký problém musí se převážet do Poruby nebo na Fifejdy.
5. únor 2007 v 09:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky nestrašte... já chtěla do Poruby a teď jsem úplně zmatená... na všechny ostravské nemocnice čtu plusy i mínusy. Tak jsem z toho už fäkt jelen... :cry:
5. únor 2007 v 10:39  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jsem z toho jelen taky :wink: jsem ze Studénky a pořád se nemůžu rozhodnout zda jít rodit do Nového Jičína, či Poruby či Vítkovic :wink: N.J. a Poruba jsou stejně daleko akorát na jinou stranu a Vítkovice o fous dál. To by mě nevadilo jen nevím kam :wink: Mám totiž pocit co jsem slyšela že třeba v N.J. nemají takovej ten pokojík předporodem. A manža jde s vámi až na sál. Do té doby jste na pokoji 3 a balón je pouze ve sprše. O Porubě jsem slyšela že to jde jak na bežícím páse a ve Vítkovicích byla kamarádka a byla spoojená. Doknce rodila na pokoji kde celou dobu byla s mänžou s vl. soc. zařízením. Bych si to klidně zaplatila. Tak nevím :frowning2:
5. únor 2007 v 10:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mady, pokud není žádný náznak toho, že by miminko nemělo být po porodu v pořádku, tak bych asi zkusila ty Vítkovice. Fakt se tam prý chovají k maminkám strašně hezky. Ale nečekej žádný luxus, prý je to tam takové zastaralé.

V Novém Jičíně zlomili synovi mé kamarádky po porodu nohu. Ale to se může stát kdekoliv.
5. únor 2007 v 11:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
dashak tak to je tedy dobrý :wink: děkuji za info s tou nohou mě to docela šoklo :wink:
5. únor 2007 v 15:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Já jsem se ptala kamarádky co dělá sestřičku na dětském oddělení v Porubě, a doporučila mi Porubu, stejně pokud má mimi nějaký problém, tak ho ať z Vítkovice, nebo Fifejd převezou do Poruby (mají tam např. kardiocentrum pro novorozeňata), protože jsou nejlépe vybaveni. A přístup... i když člověk čeká že to bude v poho, tak nejdůležitější je podle mě, že mi či bobíkovi co nejlépe a nejrychleji pomůžeou kdyby se něco dělo. Jinak k těm kurzům zatím nic nevím, a už mě to štve, zkusím tu paní Vaškovou.
5. únor 2007 v 17:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
PŘEDPORODNÍ KURZ: holky tak jsem našla na internetu na doporučení od "jelenice" na téhle adrese http://www.cvcdk.cz/ nějaký jiný předporodní kurz, zkoušela jsem volat, ale nepovedlo se mi. Je možné že když jsou v Ostravě jarní prázdniny, že mají nějaké akce, nebo něco takového. Až budu vědět víc, tak napíšu. Ale ráda bych teda někam zašla, už je mi to jedno, jestli do kurzu v nemocnici, nebo nějaké takové centrum.
5. únor 2007 v 18:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
jelenice: mohla by si prosim este trosku popisat ten kurz, pripadne poskytnut kontakt? dakujem.

myval: uplne suhlasim s tvojim nazorom. Tiez si myslim, ze ja sama par dni prezijem aj divny pristup, hlavne aby sa spravilo uplne vsetko co sa da v pripade problemu.

Ale aj tak som stale zmetena ci Vitkovice alebo poruba.

Btw: neviete o nejakom plavani alebo cviceni pre tehule?
5. únor 2007 v 18:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
rebeka:Ahojky nevím přesně co by tě mohlo zajímat,ale konal se vždy jednou týdně.Hodinu jsme cvičily v bazénu(jen těhule :grinning: ),pak bylo cvičení na balónech a teorie na dané téma.Třeba o porodu,šestinedělí,manipulaci s miminkem apod.Bylo to myslím 10 lekcí.Zkus zavolat na tel:736 772 625.Měj se hezky pa pa
5. únor 2007 v 19:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Rebeka: včera jsem se dovolala paní Vaškové, je to ten kurz co doporučovala Jelenice. V podstatě se prý začíná v 25-28tt, je to 10 lekcí, vždy 1x týdně, takže to vyjde do porodu. Já jsem nechtěla plavání, protože se nerada cáchám ve vodě, ještě jsem zimomřivka, tak mi nabídla cvičení na balonech atd. Jestli jsem dobře rozumněla, tak to stojí 1900,- Kč. To by mohla potvrdit Jelenice.Taky se zmínila, že zdravotní pojišťovny tyto kurzy částečně hradí.
Už budu muset něco vymyslet, protože už jsem v 26tt, ať se vůbec někam dostanu.
6. únor 2007 v 08:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, tak já byla zase s Porubou spokojená. Takže víte jak.... Musíte si to odzkoušet nejspíš samy :grinning:
10. únor 2007 v 19:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,
som tiez z Ostravy, ale Marianskych hor, ja sa chystam rodit vo Vitkoviciach, tam som chodila aj na kurz, zatial je zadarmo, velmi mily pristup porodnych asistentiek. Kurz bol ukonceny prehliadkou porodnych salov. Vitkovice maju urcite horsie zariadenie ako Poruba, ale pocula som, ze pristup je super. Beru rodicky od 36.tyzdna...Informacie najdete na www strankach Vitkovic a je tam aj telefonne cislo na dohodnutie kurzu.Kurz som zacinala v 29tyzdni a bolo to akurat.
28. únor 2007 v 10:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdravím....
dnes se mi nechce moc spát, tak se trošku brouzdám po stránkách a našla jsem vás. Docela zajímavé a fajn stránky :wink: -hned jsem se zaregistrovala. Končím 37 týden. Za chviličku půjdu do porodnice-do Portuby. Už jsem tam byla na 5-dní pozorování a zdá se mi to tam docela fajn. Prý je tam dost narváno...držte mi pěsti mám strach :sweat_smile:
1. bře 2007 ve 23:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
trpaslicka - držim palce, a neboj, jste na to dva !!! :slight_smile:
5. bře 2007 v 11:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
:slight_smile: díky myvalko :slight_smile: víte nědko víc o nějakém pediatovi v Porubě? :frowning2: :fearful:
5. bře 2007 ve 20:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj trpaslicka, dříve tady holky řešily doktora v Porubě, tak se kukni, já osobně budu jezdit až do Petřvaldu, ale je to rodinný lékař, tak jí v krizi můžu zavolat kdykoliv, což asi určitě ocením.
8. bře 2007 v 08:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj všem,jsem tu nová,jsem z Ostravy Poruby a čekáme miminko(kluka,snad :grinning: ),termín mám 19.5.,dostala jsem se sem náhodou,protože jsem hledala info o paní doktorce Špatinové a někdo z vás psal,že je dobrá tak jsem si strašně oddechla,zatím tu ještě nejsem zorientovaná,ale určitě se ještě ozvu,až to tu pořádně zkouknu,ale jsem docela nadšená :sunglasses: :grinning: ,no čtu ted ty porody,víte jak,žhavé téma :grinning: ,jinak chci rodit ve Vítkovicích tak shánim i informace o nich,no myslím,že prozatím je to dost na uvedení,doufám,že mě mezi sebe přijmete :unamused: tak zatim Lucie
15. bře 2007 v 11:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, jen jsem chtěla tady napsat, že trpaslicka i mady už mají kluky v náručí, abyste byly v obraze. Honzík od Trapslicky šel 11.3. císařem a měl 4650g,52 cm a Mady porodila 14.3. 3500g a 52cm dlouhého Viktora. Takže gratulace. A mě to ještě stále čeká... :unamused:
lucinko3: vítej, dr. Špatinová je teĎ už i naše,a myslím, že brzo taky nebude brát, jak má narváno. MUDr. Charvátová z Poruby už teď nebere... tu jsme zkoušeli. Tak hodně štěstí pak ale máš ještě čas...
15. bře 2007 v 11:59  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Trapslicko Blahopřejeme!!!!! :slight_smile:
15. bře 2007 ve 13:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Zuzu,skoukla jsem tvé fotečky,moc pěkné,jinak já se už k ní dnes také zaregistrovala,tak mám radost,zuzu kdy máš termín?kočárek je krásnej,kolik stál,já mám vyhlídlou tu modročernou cortinu,co jí tam také máš,zkusím dát také nějaké foto :wink: u nás na chatu převažují holky,tak tady koukám kloučkové,to je fajn a také se přidávám ke gratulaci,ten můj macík má už 1,9kg,tak jsem zvědavá kam doroste,jinak se přidávám do klubu cukrovkářek,i když myslím,že ty hodnoty ted,co jsem přestala s těmi závody v pojídání všeho sladkého jsou uplně normální,naposledy 3,60-3,90,ale píchat si prst a každý týden tam chodit je pěkný opruz,no,ale co :confused: :grinning:
15. bře 2007 ve 13:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
tys mela jen 3.9 to je v podstate pod normal, no me daji dnes sebou [doufam] pristrojek v nemocnici a budeme si take pichat prstiky mela jsem 5.6 coz tesne nad mozne maximum a gyne optimisticky rikal to je jenom trosinku zvedle a bricho pripada v normalu [velikost] no udelal ultrazvuk a splaskl mimco bylo v pondeli na takovy 34 tyden proste velke a i dlouhe takze konstatoval ze teda musim si to trochu hlidat ale nas maly take byl velikansky behem tehotenstvi a i po doposud je ohodne vetsi jak jeho vrstevnici takeze gynekolog rikal ze je to mozna jen geneticky dano ze mame velke deti.
15. bře 2007 ve 13:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Kačí,já měla ten první test,ten glykemický,zátěžový dost drsný 5,6-8,5,no musím uznat,že jsem byla maniak na sladké,pak další týden,po omezení sladkého 4,6-4,9 a tohle bylo další týden,takže je jasné z čeho to bylo :grinning: ,ale stejně musím každý týden na kontroly a píchat si ten prst,což mě strašně štve,protože mi to moc nejde :angry: ,no jinak já chodím na to plavání a cvičení do Poruby na polikliniku a je to fajn,1 lekce 130Kč ale permice je levnější,ted jsem začala chodit na předporodní kurzy do Vítkovic,to je zdarma,je jich 6,dnes jsem teda měla jít také,ale jsem nějaká nemocná,tak jsem nešla :frowning2: ,no ten můj je myslím také větší než průměr 1,9kg,no uvidíme

Zuzu už vím,kdy máš termín :sunglasses: :grinning: ,máš to za pár :grinning:
15. bře 2007 ve 13:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek