• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Ostrava II

10. března 2015 
ahojky, no my máme dva dárky, méďu pro strejdu a pidi méďu(lozícího) pro niky. jinak nemám nic. není čas a jak iwu píšeš taky si to moc nebudu umět představit, lítat s bobkem takhle po nákupech, když budu vědět,že se někde v teple zdržím tak ani náhodou. jinak v ov-centru už asi jedou ty trhy, v úterý jsem tama šla a už naváželi zboží, ale opravdu krásné trhy maj v opavě. předloni sem tam aj prodávala, ale loni už byla na cestě niky tak to nešlo. luci dotaz-co ty máš za povolání, hodně toho víš o těch zdravotních věcech, tak mě napadlo zda nejsi dr. nebo sestra nebo tak něco.
4. pro 2008 v 09:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ránko ostravačky přeji krásný den.Tak před vánoční shom mi zaěne o víkendu kdy budu péct cukroví.Dárečky už mám nakoupené až na nějaké ty malé drobnosti , které ještě dokoupím. :grinning:
Tak jsem byla s malým u doktorky a ta nic nenašla a řekla mi že to podle příznaku vypadá na šestou nemoc.A že by horečky měly do zítřka klesnout tak snaad už se malému uleví. :slight_smile:
4. pro 2008 v 10:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Win u šesté nemoci dítě má 3-5 dní velké horečky skoro kolem 39-40 pak se celý osype nebo se začne osypávat v průbehu te horečky nám pomohl ten tvaroh jak jsem psala den jsem jí to natírala a pak už neměla :wink:
4. pro 2008 v 11:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj.
Win přeji ať vám horečky rychle ustpupí :confounded:
Byla jsem nakoupit balíčky pro Mikuláše. Zítra přijde už se těším. Kubík bude mít s něho asi šok :wink: Pro všechny případy tady bude babi tak sním pujde vedle do pokoje. Petříka trochu postrašit musí. Stejně za 3 dny už nebude vědět že nějaký čert je :grinning: :grinning:
Odpoledne jedu za mamkou do poruby tak si udělám rychlý vylet po lenince :wink: . Tak pěkný den přeju a kouknu zase večer :slight_smile:
4. pro 2008 v 11:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Doktorka miříkala že se mi malý osype tak s tím počítám.A čert k nám příjde taky a dokonce dneska ho mají děti ve školce tak ho bede mít dvakrát.Tak vám přejí holky pěkný den. :wink:
4. pro 2008 v 11:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Šestá dětská nemoc ( roseola infantum ) je mírně nakažlivé onemocnění, které je v raném dětsví velmi časté. Projevuje se vysokou teplotou, která přetrvává zhruba tři dny, po níž se objeví vyrážka drobných růžových pupínků.

PŘÍZNAKY
příznaky se objevují 5-15 dnů po nakažení
PRVNÍ A ČTVRT Ý DEN

Vysoká teplota
Někdy mírný rýma nebo kašel
ČTVRTÝ AŽ OSMÝ DEN
ŠESTÁ DĚTSKÁ NEMOC
Teplota se náhle vrátí na obvyklou úroveň
Objeví se vyrážka růžových, mírně vystupujících pupínků na hlavě a na trupu
Vyrážka bledne, ostatní příznaky mizí

LÉČBA

1. Pokud má dítě teplotu 39 °C a vyšší, zavolejte lékaře.
2. Snažte se srážet teplotu, aby dítěti bylo lépe. Na krátkou dobu můžete použít paracetamol ( paralen sirup, čípky ).
3. Podávejte dítěti hodně tekutin.
4. pro 2008 ve 13:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
tak já právě dodělala balíčky na Mikuláše a vypadá to krásně,jsem na sebe pyšná :grinning: Né si dělám srandu,ale mám jich 6 vedle sebe a vypadá fakt nádherně tak snad budou mít děti zítra radost :slight_smile:
Na Mikuláše jedeme k tatkovy,každý rok tam jezdíme,protože tam je více dětí u nich a když je jich víc pohormadě tak je to lepší a navíc to dělá rodina,takže nepříjdou a nebudou donekonečna strašit děti a čerti nebudou dělat ty své zvuky.
Takže oni ví co si můžou a nemůžou dovolit,tak se těším,berem foták a budem je i natáčet.
Tak já se jdu tedka chystat než se vzbudí prcek,jedeme do Poruby ke kámošce,tak páááá :sweat_smile:
4. pro 2008 v 15:31  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
No to mi dělá veliký problém , malý nechce pít neumí pít z flašky pořád ho totiž kojím.A čaj ani šťávičky a jiné pitíčko mu nejede.Tak nevím jak na něho.Jestli by jste věděli radu byl bych moc ráda.Rozhodně chci stále kojit aspoň do dvou let. :wink: Děkuji za rady
4. pro 2008 v 17:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky lidi, takže jak nikuš dostane teplotu tak to může být ono? teď totiž ji můžou růst zuby a u těch je taky příznak: teplota, rýma, pokýchávání atd. tak je to dost podobné :frowning2: sem totálně mrtvá a to sem nic nedělala, nikuš dostala od našich velkého mikuláše-čokoládový. ona si s tím hraje a tatínek to spapá, tak to vyřešili dva jednou ranou :grinning:
4. pro 2008 v 17:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
wini a stříkačkou,nebo po lžičkách?
4. pro 2008 v 17:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
po lžíčkách to jsem už skoušela sice to jde,ale pomalu a to musí mít dobrou náladu.Budu muset s náím zabojovat.Musím ho zavodnit.Tak hurá do toho :stuck_out_tongue_closed_eyes:
4. pro 2008 v 17:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky. Taky jsem nějak unavená. Budu ráda když vydržím na ordinaci. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Win- já bych to do něj dostala tou stříkačkou. (donutí ho to polknout) a ovoce tam je taky hodně vody :wink:
4. pro 2008 v 19:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Win já miki naučila na flašku tak že jsem jí namočila cumel do cukru a ona zjistila že je to sladké a jak potáhla tak asi jí to zachutnalo a sála. :grinning:
4. pro 2008 v 19:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
mno mě tady děsíte přeučování...naštěstí malá pje čajík krásně tak snad nebude problém i když.....
jinak maji holografy tu budou asi příští týden.....dám pak vědět
4. pro 2008 v 19:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, mohly byste mi, prosim, doporucit osvedcenou cukrarnu v OV? Chtela bych Valince nechat upect nejaky zajimavy dortik k prvnim narozeninam. Diky za tipy :slight_smile: :grinning:
5. pro 2008 v 00:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bufinko my nechávaly kyky a miki pect vžhy v jedné a te samé cukrárně a to http://www.cukrarna-katka.com/ vždy je měla vynikající ale peče i tady lenta/ na MMB má ID 62738 / ta má taky pěkné dorbíky . :wink:
5. pro 2008 v 08:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
bufi, kde dělají dobré dorty i zajímavé tvary- objednávala sem to u hrušky a oni to nechávají pak péct, já to objednávala vždy v duze(poruba), ale jde to určitě kdekoliv-od krtečka, přes domeček až po já nevím co
5. pro 2008 v 09:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky.
Lucí mi tě určitě neradí děsíme ale když dítě nepije tak potřebuje ty tekutiny do sebe nějak dostat. Moje dr tvrdí dostat to je duležité ale jak tak na to si zkuste najít fígl sama. Nic jiného mě nenapadlo než ta stříkačka ale já používam tu z Nurofenu :wink:
Bufinko- jak už jsem tu psala mám šikovnou sousedku. Peče vše a i překrásné dorty. Má to i na focené když tak si mužeš vybrat. :slight_smile: Když tak se ozvi. Pekla nám na svatbu a vždy když má někdo narozeniny tak vše řešíme přes ní.
5. pro 2008 v 09:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Žanet ty dáváš malému pít přes stříkačku??
5. pro 2008 v 10:13  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Moni Moni :grinning: Když byl malý a byl nemocný.Trpěl malý na průjmy. Jsme leželi na fakultce na infekčním. Nechtěl pít tak jsem musela používat tu stříkačku abby měl dostatek tekutin. Má jednu ledvinku a nemuže byt dehydrovany. Bylo to pro mě lepší řešení než mě strašily že když do něho nic nedostanu tak ho budou muset napíchnout na infuzi. :wink: Co by sis vybrala ty?
5. pro 2008 v 10:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky tak my stále horečkujeme :frowning2: .Malému dávám tekutiny přes stříkačku sice moc nechce,ale nemá na výběr :grinning: .Aspoň pije dost mlíka.
5. pro 2008 v 10:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jako jo to beru,ale ty jsi psala,že používáš,né používala víš,tak mě to zmátlo.Protože jsem koukala,že malý má 2 ročky. :grinning: Tak jsem myslela,jako,že Ti nechce pít a dáváš mu přes stříkačku :wink:
5. pro 2008 v 10:43  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
On pije normalně je to studna ale když je nemocný tak nechce. Pije strašně málo tak to někdy i teď tak řeším :wink:
5. pro 2008 v 10:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jak jsou děti nemocné tak nemají na nich chuť. :slight_smile: Ttak se jim nechce ani moc pít.
5. pro 2008 v 10:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
aha,tak to mi naštěstí malý pije pořád i když má horečky.
Vždycky mu řeknu,že pak musel jinak do nemocnice na pich pich a on pije. :slight_smile:
5. pro 2008 v 11:28  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
čauky,tak já si někdy říkám že je dobře že malá je zvyklá na flašu páč jak to vydím u segry tak kojí pořád malá má rok a čajíčky ji taky musí cpát má Aventku a někdy ji to musí nacucnout aby ji troška vtekla do paprče a pak začne tutat :slight_smile: ,já jsem dávala Máří pití i přes brčko když nechtěla to mi poradila švagrovka,že ji to řekla porodní bába a šlo to kupodivu skvěle :slight_smile: a přes stříkačku jsem nedávala,ale dávala jsem přes takovou tu co je u těch sirupů to je skoro stejné a to bylo taky dobré.
Luci díky budu čekat :wink:
5. pro 2008 v 11:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
A jinak co Mikuláš my jely ráno na NH potvrdit taťkovy papíry kvůli platu a Máří samozřejmě zlobila tak jsem řekla že příjde čert a ...uklidnila se hned :grinning: ,jo ale pak u tram,vaje mi dvakrát dost nahlas a zřetelně řekla "DEJ MI POKOJ" no trapas největší samozřejmě že na nás hned všeci čuměly jak by neměly nikdy děcko,ale co už no ni :wink: naštěstí neříká nic sprostého jak někteří jiní od známích.Ale musím se hlídat začíná opakovací období :confounded:
5. pro 2008 v 11:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem měla jet s Kristýnkou pro mikulášskou nadílku,ale nikam se nejede. Nemůžu si to dovolit.Malému není ještě dobře tak s ním nechci nikam chodit.A ještě se mi do toho pozvracel nějak neudržel jídlo v sobě.Tak jsem měla v noco manévry abych všechno uklidila a malého umyla tak jsme šli spát až ve dvě hodiny ráno :stuck_out_tongue_closed_eyes:
5. pro 2008 v 11:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
:frowning2: win tak ať ať se rychle uzdraví!!!A co říkala doktorka?
5. pro 2008 ve 12:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Malá je poslední dobu taky "smrádek",pořád se vzteká když mu něco řeknem do toho i začne řvát.
No prý děti mají takové období neposlouchaní a vztekání se a prý to bude ještě horší do těch 5let.
My byli ráno v obchodě a tam byl čert malý řval jak tur a držel se mě jak klíště.
Tak jsem zvědavá na večer co bude dělat,my jedem k tomu tatkovy,tak se těším.Za chvíli jedeme ještě oblítat babičky :grinning:
5. pro 2008 ve 13:07  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek