• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Ostrava II

10. března 2015 
autor
radu jde mi ta pláštěnka těžko ale jde dám ji přes boudu na hranu korby a přetánu přes konec korby kde jsou nožičky jen napůl a pak zase zezadu to stahuju postupně.....
tigr prevenar stojí cca 2000Kč co lékárna jiná cena, nejlevnější léky jsou obecně v lékárnách při nemocnicích, takže bych prubla fakultku nebo městskou nemocnici, nejdražžší jsou ty lloyds a soukromé v hypermarketech, ale v ostravě seženeš za 1750kč ale čéče už nevim kde to bylo...a ceny se taky měsíc od měsíce mění
jo radu s krvácením jsem to měla taky tak ale beru azalii a ok
18. pro 2008 v 16:21  • Odpověz  • To se mi líbí
luci, azalii beru taky a mám to furt :stuck_out_tongue_closed_eyes:
jináč ta pláštěnka mi šla natáhnout, už vím čím to bylo, měla jsem ji v garáži, kde je chladno, takže byla dycky taková tuhá, hodila jsem ji na chvíli dovnitř a bylo to v poho. CHodila jsem hodku a půl po venku a přišla jsem jak zmoklá slepice, ale brouček vydržel do koupání a teď už spinká:slight_smile:
18. pro 2008 v 18:45  • Odpověz  • To se mi líbí
18. pro 2008 v 18:45  • Odpověz  • To se mi líbí
holky zrovna o tom prevenaru uvažuju, kdy se to očkuje? já jdu 13.1 na první hexu, musím to už před tímto termínem nahlásit, nebo až pak?
18. pro 2008 v 18:49  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
radu zkus toto...měla jsem to krv taky prot že hladina hormonů je moc nízko vem si 2 dny azalii ráno i večer v rozestupu 12hod a po celé dva dny takže celkem 4 tabletky....já to udělala celkem 2x a už mám 4 měsíce klid...poradila mi to sestřička na gyndě funguje to :wink:
radu vypisovala jsem prevenar co a jak do diskuze o prevenaru počkej hodím ti to sem
18. pro 2008 v 19:48  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Která pravidla porušuje: | Zruš Takže
Zdarma prevenar bude od 1.1 2009 ale jen pro všechny děti narozené od 1.1 2009, takže nás se zdarma dávky netýkají všechno se bude platit.
Očkování má několik variant:
1.varianta: 2-6měsíců 3 injekce v rozmězí 3 měsíců, 4. injekce přeočkování ve 2 letech (cca 8000Kč celkem)
2.varianta:7-11 měsíců 2 injekce v rozmezí 2 měsíců, 3. inkjekce ve 2 letech taktéž přeočkování (cca 6000Kč)
3. varianta: 12-23 měsíců 2 injekce v rozmezí 2 měsíců (cca 4000Kč)
4. varianta: 24 měsíců a více 1 injekce (cca 2000Kč)

Takže když mám zájem o jakoukoli variantu všechno zaplatím z vlastní kapsy, jedna oškovací vakcína stojí cca 1800Kč olus cena za aplikaci u lékaře proto píšu asi 2000Kč/dávka

A náš imunolog...teda známej doktor říkal, že talk malé děti z vakcíny neumí vytvořit protilátky, propt je nutné je co měsíc přeočkovávat než si jejich imunitní systém zapamatuje a naučí tvořit protilátky...prej je to ždímaní peněz a proto mi doporučil toto:

Variantu 3 čili v 1 roce naočkovat a po dvou měsících přeočkovat IS (imuitní systém ) dítěte už je natolik vyzrálý že vakcínu z první dávky už pozná a druhá je jen pojistka a pak po 24 měsícíci naočkovat pneumo 23..

takže Prevenar je proti 7 pneumokokům které mohou způsobit bak. meningitidu, zápal plic atd...
Pneumo 23 je proti 23 pneumokokům a doporučuje se u dětí starší 2 let k rozšíření škály působnosti pneumokoků.Tak je prý ochrana nejúčinnější.

Tak info sem získala a tak to taky i udělám, já jen pro Vás tyto info pokud by někdo měl pochybnosti.Snad budou k užitku
18. pro 2008 v 19:50  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
tak tady to máš
18. pro 2008 v 19:50  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
radu jestli jdeš na prví cionkni dr ted že bys chtěla s hexou i prevenar a napíše ti recept ty to vyzvedneš a k očkování doneseš, ale může mít i prevenary v ordinaci a zaplatíš na místě tak nevim
18. pro 2008 ve 20:00  • Odpověz  • To se mi líbí
žanet dneska jsem byla na masarykáči a tam ty banky nedělají jinak jak psala lucka i letos ve stejných barvách i ceny jsou stejné :wink: takže luci ty necháš sáruš očkovat teda až v tom roce jo?já tomu moc nerozumím ale není lepší čím dřív tím líp
18. pro 2008 ve 20:44  • Odpověz  • To se mi líbí
luci, takže balení, které mám na 28 dní zbaštím za 24 dní, pokud si dva dny vemu 2x piluli, ju? Dobrá, tak to zkusím...
dík za info k tomu prevenaru, pokud říkáš že je dobrá ta var. 3,tak to nechám taky tak, přijde mi teď že bych ho moc zatěžovala očkováním...ale stejně je to bordel, že děti o tři měsíce starší už to očko budou mít automaticky a ty naše bedruny ne :angry:
18. pro 2008 ve 20:58  • Odpověz  • To se mi líbí
Čaute,
dneska mám den blbec už od rána,takže mám i blbou náladu :unamused:
Když už jste u toho očkování,byli jsme se ptát a nám říkala,že ho máme nechat očkovat Prevenarem.
A nás to bude stát kolem 500 a to nám proplatí pj.a ještě říkala,že 100 za aplikaco či co.
Ale prý se Prevenar nemá zbytečně očkovat když dítě netrpí na záněty stř.ucha atd.tak nevím řekli jsme to i u dr.a ona říkala,že to je taky pravda,že záleží na nás pokud chceme můžeme,a nebo ještě jedno nám říkala. :slight_smile:
18. pro 2008 ve 20:59  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
leni je to jak píšu čím dřív tak děťátko nemá imunitu natolik vyzrálou aby si zapamatovalo onu vakcínu a vytvořilo protilátky, proto se to musí opakovat a tím to i víc stojí.
O prachy nejde to vůbec, ale já jdu do té 3 sára už má půl roku do kolketivu nechodí do obchodáku taky ne....a ne každý pneumokok co ho dostaněš způsobí onu mengitidu s následky šance že se zabiješ v autě oproti nákaze meningokiokem je 10x vyšší.....ale leni jak chceš, je to tvoje dítě tvoje rozhodnutí. Já mám pádné argumenty očkovat..sama jsem na uši trpěla docela dost, ale je to opravdu lepší kolem toho 1 roku kdy přece jen chodíš mezi lidi víc do herniček, zoo, písek...atd....
radu ano tím pádem se ti jedno balení zkrátí o 2 ndny ale to je fuk jelikož neděláš pauzu :wink: ..jj ale čára se někde udělat musela..... :frowning2:
a prevenar vakcína 500 určitě nestojí :sweat_smile: :grinning: asoi dr myslela pneumo23 to se dává u dětí starších 2 let těm se prevenar už nedopručuje
18. pro 2008 ve 21:36  • Odpověz  • To se mi líbí
no Luci to je zase fakt zatím taky malou nikde netaháme no proberu to s naší dr co si myslí ona a uvidíme co poradí a pak se to zváží :slight_smile: o prachy mi taky nejde když je to pro zdraví malé
18. pro 2008 ve 21:48  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak jsme asi vyjímka nám ho doporučila i kamarádka s tm svým ve 3 letech se bila zeptat dávala 1500 nevím jaktože dávala víc a dr.ho normálně naočkovala,takže to dr.nabízí,když nabízela nám :grinning:
18. pro 2008 ve 21:53  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
byla teda :grinning: :grinning: :grinning:
18. pro 2008 ve 21:53  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
lenii jj je to fakt porad se s dr a uvidíš
18. pro 2008 ve 22:13  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
můj tip vyšel artemis rodí a myšička taky.... :grinning: :grinning: :grinning:
18. pro 2008 ve 22:51  • Odpověz  • To se mi líbí
Dobré ráno :slight_smile: .
Krásně nám tam sněží i když to asi nevydrží :frowning2:
Lucí a jak víš že se rodí?
Já tipovala pátek 19. :wink:
19. pro 2008 v 08:42  • Odpověz  • To se mi líbí
Dobré ránko!Tak to budou na Vánoce doma když všechno dopadne dobře :slight_smile: v porodnici jste asi tak tři dny ne?když je normální porod.
19. pro 2008 v 08:46  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
zany nevim ale ani jedna se tu dýl jak 24 hod neukázala.... :grinning:
takže si to myslím
maji jj 4 den se pouští
19. pro 2008 v 08:56  • Odpověz  • To se mi líbí
tak kdyby rodily zítra tak v uterý jsou doma to by měly super :slight_smile:
19. pro 2008 v 09:42  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky, dlouho jsem tu nebyla, ale s Míšou jsme měli nějakou střevní virozu!!! Konečně se z toho jakž takž dostáváme, ale nepřeju to fakt nikomu. Míša mi prozvracela celou noc z pátku na sobotu, já prozvracela celé nedělní odpoledne a pak ještě noc. Mě to přešlo po jednom dni, ale Míša blinkala do úterka :frowning2: Konečně je to jakž takž za námi a pomaličku začínáme jíst normálně. Ale fakt pomalu..... Jo a ohledně toho očkování. V ledničce máme pořád dávku prevenaru, stála 1860,-, ale 1500,- by nám měla proplatit pojišťovna, jenže nevím, jestli to do konce roku stihneme. Čekáme totiž na výsledky z výtěru a pak teprve můžem nechat Míšu naočkovat. Jinak jsem ve skluzu, ještě potřebuju nakoupit pár dárečků, ale vůbec se mi do toho hnusného počasí nachce!!!! No snad to do Vánoc stihnu :grinning:
19. pro 2008 v 10:15  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
zany holka teda si užíváš doufám že už bude jen líp a ty týdny kradeš komu???? :grinning: :grinning: :grinning:
19. pro 2008 v 10:28  • Odpověz  • To se mi líbí
Luci, letí to co??? :wink: Se taky divím a nechce se mi tomu ani věřit... Jinak přes tu virozu jsem zhubla, takže teď zase vážím tak jak před otěhotněním.... Skvělá nechtěná dieta :grinning:
19. pro 2008 v 10:39  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
zany za chvílin budete vědět pohlaví :dizzy_face:
19. pro 2008 v 10:39  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky!!

Tak já vás asi zklamu,ale já teda nerodím :angry: A rozhodla jsem se že do vánoc už ani rodit nebudu, tak a hotovo! Adélka měla dost času vylézt, no když se jí nechce tak ať si tam sedí ale teď prostě ven nepoleze, ne ne ne!!! :grinning: Až zase po svátcích, takže nejdříve 26. večer :grinning: Néé,dělám srandu, už je mi fakt šumák kdy vyleze, klidně vydržím i ty Vánoce v porode, hlavně ať už jí mám u sebe,prďolku moji malinkou! :wink:
A co Artemiss, že by ta už byla v porodce??No kéž by už aspoň ona to měla za sebou a trávila Vánoce s mimískem doma!
19. pro 2008 v 15:25  • Odpověz  • To se mi líbí
misicka: neobj ono to přujde nečekaně. Já jsem už ty poslední týdny těhu pomalu nevěděla jak si sednout a to jsem teda nepřibrala moc. No ale pak jsem den před porodem byla ve škole a vyšla dvakrát schody nahoru a dolů a jela ještě nakoupit a v noci jsme si to šupajdili do porodky. :grinning:
19. pro 2008 v 15:36  • Odpověz  • To se mi líbí
misicko zofinecka má pravdu to příjde nečekaně třeba jak si zrovna budeš chtít rozbalit dárek :grinning: .
Držím palečky ať už to máš za sebou a můžeš být v klidu doma :slight_smile:
19. pro 2008 v 16:28  • Odpověz  • To se mi líbí
No já taky moc nepřibrala,mám nahoře 8kg, břušek celkem malý ale zavazí už docela dost :grinning: Hlavně jak jsem dneska musela vytáhnout zimní boty, no obout se do nich to byla fuška :grinning: Ale jinak to jde,lítám tu po bytě už týden a uklízím co můžu, za chvilku budu mít byt jak z cukru.Teď nám sundali lešení z baráku tak uvažuju že bych umyla okna, ale když je tak hnusně tak to pro letošek asi kašlu :stuck_out_tongue_closed_eyes:
19. pro 2008 v 16:29  • Odpověz  • To se mi líbí
okna ? ty ? :astonished:
19. pro 2008 v 16:44  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek