• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Ostrava II

10. března 2015 
jé já bych šla hned taky, ale Eli je ještě malinká na sáňkování. :slight_smile:
19. únor 2009 v 08:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
To ještě je to je fakt,ale příští zimu už to bude super. Ja už jsem se toho nemohla dočkat. Plavat chodíme taky ale bez kurzu. Jen mi sami.
19. únor 2009 v 08:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
to už se těším. To si to pořádně užijem :grinning:
19. únor 2009 v 10:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, za chvíli mě čeká porod a stále nevím na 100%, kam jet rodit. Vy, co jste nedávno rodily, kde jste byly? Byly jste spokojené? Rozhoduju se mezi Vítkovicemi a Porubou. Do Poruby chodím do porodny, protože tam mám svého Dr. Jenže ten mi teď odjel na nějakou stáž. Na porodním žádné sestřičky neznám a pár známých, které rodily v Porubě, si stěžovaly, že je tam tak 10 porodů denně a na novorozeneckém moc nepomáhají s kojením. Ve Vítkovicích jsem byla nedávno hospitalizovaná kvůli vysokým horečkám a kontrakcím, takže jsem poznala spoustu sestřiček na porodním a ty byly super. Doktoři už jak který. Horší jsou ty standardy na šestinedělí, pokud nebude volný nadstandard. Prosím o vaše zkušenosti a názory. Díky mooooc :slight_smile:
19. únor 2009 ve 12:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,
rodila jsem ve Vítkách a myslím,že to je tak nastejno,všude můžeš narazit na blbce :wink:
Ve Vítkovicích,byl super personál na porodnici,šestinedělí už bylo horší,bylo moc porodů tak sestřičky nestíhali,s kojením žádná velká pomoc nebyla,to mě dost mrzelo,po příchodu z porodky už byla Kája na UM.
Šestinedělí je opravdu zastaralé,ale ty 4 dny se to dalo vydržet,měla jsem i fajn spolubydlící.Kdybych se měla rozhodnout dneska znovu,tak asi opět Vítk.,ale více bych je otravovala s pomocí při kojení :unamused:
19. únor 2009 ve 12:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Díky, za info. Jedna kámoška tam nedávno rodila a pro změnu si šestinedělí chválila, že jim hodně pomáhali. Asi fakt záleží, kolik je tam zrovna mamin a musí se člověk ozvat. A doktoři byli v pohodě?
19. únor 2009 ve 12:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Doktoři jo,hlavně na porodnici,fakt skvělý přístup veškerého personálu :slight_smile:
Ty sestřičky na šestinedělí nechci omlouvat,ale je jich opravdu málo na takové množství maminek a bylo nás i dost co jsme měli s kojením problémy :frowning2: ....
19. únor 2009 ve 12:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky chtěla bych poděkovat za přivítání ode všech :wink: :wink:

já jsem dvakrát rodila v porubě a nemůžu si nijek stěžovat myslím že je to všude stejné pokud mají čas tak se věnují pokud ne a třeba blbou náladu tak to může zkazit pověst hned.....u první holky jsem byla nadšená porodní sestrou která zamnou pořád chodila a aji semnou dýchala..a u druhé jsem zase byla naštvaná protože mi zase ta asistenka dala pozdě klistýr takže mi zhoršila celý porod :confounded: :confounded: ....na šestinedělí jsem u první byla nespokojená trošku se setrami někdy se mi zdálo jako bych je otravovala svýmy dotazi-jako prvorodička...a u druhé zas byly šíleně ochotné a hodné.....takže to je fakt na náhodě nejde to říct...porubu mám ale blíž i gyndaře mám na fakultce takže jsem automaticky jela tam......
19. únor 2009 ve 12:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky díky za reakce. Já mám blíž Vítkovice. Kdyby nejel můj doktor pryč, jela bych určitě do Poruby. Ale takhle nevím. Navíc jsem při té hospitalizaci poznala ve Vítkovicích spoustu lidí a za celou dobu jsem na porodním na nikoho nepříjemného nenarazila. Nemám ani tak strach z porodu, jako z těch lidí, přístupu a případného šití.
19. únor 2009 ve 12:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
kapucinka tak hlavně ať jste zdraví a už máš Lukáška doma :grinning: :grinning: stejně pak na všechny případné nepříjemnosti zapomeneš :sweat_smile:
19. únor 2009 ve 12:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte holky :slight_smile:
Já rodila v Porubě,protože jsem tam ležela měsíc a půl skoro na údržbě,hrůza fakt nikomu nepřeju a to ještě každý den na porodním místo aby mě šoupli někam jinak,takže měsíc a půl jsem koukala na trpící maminka co se chystají na porod,jsem myslela,že mě odtama odvezou rovnou do Opavy :confounded:
Ale byla jsem tam spokojená,je fakt,že v té době jsem měla štěstí,bylo pořád narváno a měli poslední místo,které čekalo na mě,jinak mi říkali,že by mě vrtulníkem museli převést do Hradce :(
Byla jsem tam moc spokojená až myslím na dvě sestry,které byli hrozné,věčně bez nálady,když se někdo na něco chtěl zeptat tak nám to připadalo jak kdyby si v duchu řekla co chceeeeeeeš :angry:
Ale porod,sestřička i doktor na 1***************
Fak jsem byla mooooc spokojená a rodila bych tam znova kdybych měla ty co u prvního porodu
a dr.byl mladej mohl mít tak 26 až 30 fakt si nemůžu stěžovat.
I jak s malým krásně zacházeli,fakt supér,nemůžu to srovnávat s vítkama,protože jsem tam nebyla a ani nerodila :slight_smile:
19. únor 2009 ve 12:53  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
JJ, dík. Doufám, že už to bude brzo. Čípek furt drží na 1cm. Dneska byla na kontrole aspoň ta změna, že jsem se otevřela po celé délce na prst. A to už 3 noci nespím kvůli poslíčkům, před 14ti dny jsem byla v nemocnici a od 24tt mě straší předčasným porodem :slight_smile: No ale malému se prostě ven nechce.
19. únor 2009 ve 12:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
no ale zas třeba nevím jestli mají Vitkovice takové vybavení jako v porubě jako ty inkubátory atd.
19. únor 2009 ve 12:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
já mám Porubskou por.co by kamenem dohodil,ale rozhodla jsem se pro Vítky i proto,že jsem měla plánovaný CŘ a manža mohl být u toho
19. únor 2009 ve 12:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Monka - Já chodím normálně k Šimetkovi, teď je ale pryč. Ten je skvělý. Pak taky Matura a Pětroš. Ale ostatní doktoři, se kterýma jsem se tam setkala, už nebyli nic moc. Záleží, na koho člověk natrefí.
19. únor 2009 ve 12:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
kapucinka já jsem rodila v 38tt a zase mi říkal doktor že to vypadá že budu přenášet :grinning: :grinning:
19. únor 2009 ve 12:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
jéééé tak to mě rodil Pětroš no.Vždycky zapomenu jeho jméno,ale na něj nikdy,ten se snad styděl předemnou víc jak já před ním :grinning:
19. únor 2009 ve 12:59  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
No, Vítky nemají tu novorozeneckou JIPku, ale tu snad nebudem potřebovat. To si nepřipouštím. Já právě taky jsem spíš pro Vítkovice, protože tam se mnou může být manžel jak na 1. době porodní, tak u případného císaře a i po něm na Jipce. V Porubě mi řekli, že to možné není. A já jsem takový strašpytel, co se nemocnic týče, že bych tam manžela chtěla mít furt :slight_smile:
19. únor 2009 ve 12:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo Matura je superní doktor ale mě rodil taky takový mladičký klučina tedka :angry: ale šlo mu to naprosto jsem mu věřila :grinning:
19. únor 2009 ve 13:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Monika - No to on se stydí furt :slight_smile: Ani toho moc nenamluví, ale je celkem fajn. Aspoň se snaží.
19. únor 2009 ve 13:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Anomis,né nemají,protože mě hrozil předčasný porod,kdy mě z vítkovic převezli do Poruby,ve vítkovicích berou od 35tt-jako před.porod. :wink:
19. únor 2009 ve 13:01  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
mi vzali malou hned do ikubátoru ale to určitě mají i ve vitkovicích.....
19. únor 2009 ve 13:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Je škoda, že se nedá s Maturou nebo Pětrošem domluvit dopředu, že by byl u toho. To by pak byl člověk hned klidnější. S některými z doktorů v Porubě bych se u porodu setkala hodně nerada. Paradoxně jsou většinou ti nejmladší nejlepší :slight_smile:
19. únor 2009 ve 13:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
kapucinka-jo on byl fakt supér,u něj bych roila i podruhé fakt že jo,choval se hezky byl opatrný,pořád se červenal,to jsme se stím mým smáli a byl taky takový tichý,jak jsme mu dovezli za porod flašku,tak jí bral celý červený,nevěděl co má říct no mazec a byl sním takový tmavovlasí taky mladý a nevím jestli to je ten Matura nebo jaký,hodně spolu vyšetřovali a ten tmavovlasí chodil hodně ráno na kontroli ten byl taky skvělí,ale dělal si ze mě pořád srandu :angry:
19. únor 2009 ve 13:04  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
a manžel mohl být semnou u porodu jenže mu řekli a´t jde ještě domů že je to nadlouho a já jsem taky moc nechtěla ať tam čeká a ono to pak přišlo rychle tak stihl už poslední fázi a porod --(aspoń nemusel platit :sweat_smile: )
19. únor 2009 ve 13:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Inkubátory a další základní věci tam mají. Jen když jde o přžedčasný porod nebo když by bylo s mimčem něco hodně vážného, tak se pak musí převážet na Jipku do Poruby.
19. únor 2009 ve 13:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Monika - no to byl asi Matura. Jsou tam jen ti dva takhle mladě vypadající. A jsou fakt dobří. Jenže v Porubě je těch doktorů asi 20, tak je asi hodně štěstí na ně narazit :frowning2:
19. únor 2009 ve 13:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Semnou byl ten můj od začátku co jsem měla bolesti,řekli mi,že už budu rodit,že už jsem otevřená dost tak mi řekli at ho zavolám,pokud chci aby byl u porodu,byl až do porodu,u porodu a po,pak šel domů a s rodinami se opít :grinning:
Ráda na to vzpomínám,protože jak byl malý na světe tak se ten můj rozplakal a sestřička no ta por.asistentka uklidnovala jeho místo mě :grinning:
ale na ty zážitky,tak dlouho v té nemocnici,malý v tom inkubátoru a tak to nerada :(
No hlavně ,že je to za náma a malý je díky bohu zdravý a nic mu není :wink:
19. únor 2009 ve 13:09  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
No asi jo.Je to přece jen už dlouho,takže si ty jména nevybavuji,ale poznala bych je 100%,to je škoda co.No je škoda,že se to nedá zařídit,jsou fakt dobří ti hoši :grinning:
Tak Ti přeji krásný porod a hlavně hodně rychlý a at máte Lukáška co nejdřív u sebe :slight_smile:
Taky máme Lukáška po tatínkovy :wink:
19. únor 2009 ve 13:12  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kapucinko, Vítkovická porodnice má být teď někdy na 14 dní zavřená - budou se rekonstruovat nadstandarty, takže možná budeš mít jasnou volbu :wink: .
Jinak švagrová rodila před 14-ti dny taky ve Vítkovicích - byla spokojená, jenže ona byla druhorodička, porod měla za sebou za hodinu, takže se na porodním sále moc nezdržela :slight_smile: , protože je kamarádka od primářovy manželky, tak dostala bez problémů nadstandart a s kojením taky nepotřebovala pomáhat, protože jak říkám je to její druhé dítě a mlíčka má dost...
Já jako prvorodička rodila téměř před dvěmi lety taky ve Vítkovicích a maximální spokojenost. Na porod, ač byl hodně těžký (nakonec jsem skončila císařem), vzpomínám s nostalgií. Manžel byl se mnou i u toho císaře...Super...No a šestinedělí taky dobrý. měla jsem taky štěstí na nadstandart. Sestřičky OK až na jednu z novorezeneckého, ale blbec se najde všude...

Jo a co se týká té novorozenecké JIPky - když jsem teď byla za švagrovou v porodnici, tak tam bylo na ceduli napsáno "novorozenecká JIP", tak nevím - možná, že je v těch Vítkovicích už taky...Nevím, ale jak je vybavená - Poruba v tomto ohledu bude jistě popředu.
19. únor 2009 ve 13:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek