• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Ostrava II

10. března 2015 
kapucinka: tak já taky rodila v Porubě a porod jsem měla super.Jak sestra tak dr. byli příjemní. No a s tím kojuením to tam je takové blbé. Pomalu nám ani nic něřekli. Jen nám pustili cd o kojoní a to bylo vše. Ake jsem zase pevně přesvědčena že tam budu ridit znovu :slight_smile: :wink:
19. únor 2009 ve 13:15  • Odpověz  • To se mi líbí
Pajo, ptala jsem se na to zavření a prý nakonec nejsou peníze a rekonstrukce určitě během měsíce nebude. S tou JIPkou nevím. V Porubě je určitě lepší. Jen mě děsí, že tam mají teď tolik porodů a je tam spousta omezení, která ve Vítkách nejsou (otec u císaře atd.).
19. únor 2009 ve 13:31  • Odpověz  • To se mi líbí
A vy, co jste rodily v Porubě: Umožňují porod v sedě nebo ve dřepu? Když jsem tam byla na prohlídce, tak sestra, co prováděla, nebyla zrovna jiným porodům než na té posteli v pololeže, nakloněná. A já si to v leže nebo pololeže moc nedovedu představit. Vždycky se mi i na monitoru točí hlava, mám dost nízký tlak. Ve Vítkách jsou ty porodní lůžka nastavitelné i do úplného sedu, tak to je pak jedno.
19. únor 2009 ve 13:34  • Odpověz  • To se mi líbí
Teda vy jste toho popsaly.
Já teda rodina 2x ve Vítkách a šla bych do toho znova. :slight_smile: Super personál, příjemný přístup, vše mi vysvětlily , ukázaly no jedná báseň :grinning: byla jsem u obou na nadstandartu. Hodně mi to pomohlo hlavně při návštěvách. Mohla jsem si naplanovat kdo kdy přijde a v kolik hodin. :wink: Ať nás tam není tolik. S kojením mi pomohly strašně moc.
19. únor 2009 ve 13:46  • Odpověz  • To se mi líbí
kapuci tak to nevím ale při prvním porodu jsem stála u postele při stazíh a při rodění jsem musela vylest na postel a při talčení jsem nějak naznačila ať mi zvednou záda postele tak to šlo krásně ..při druhem nevím proč jsem při samotném porodu ležela a nevím proč jsem neřekla ať mě aspon trochu posadí a je pravda díky tomu jsem nemohla malou vytlačit.....takže asi když řekneš tak by jsi mohla asi sedět..ve dřepu nevím
19. únor 2009 ve 14:18  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky, teda ja vas vubec nestiham cist :astonished: Snad mate vsechny hezky den a detatka taky. Moje mala prave usla, tak je tu bozi klid, venku prsi o sto sest, tak tady zasedam a jeste kouknu na sk panelak (uplne jsem se na to namotala).
Jinak moje svagrova rodila 2x v Porube a moc si chvalila personal a post porodni peci a vubec vsechno. Tady v UK to je jine, vubec neasistuje dr. Povzbuzovala me porodni babuska a muzik. Taky jsem rodila v sede a bylo to fajn, hned jsem videla Miaska jak leze ven a sama jsem si ji mohla zvednout. Tak moc doporucuji, snad vam to umozni, ikdyz nechapu proc by neumoznili, kdyz je porod bez komlikaci.
Holky chci se jen zeptat, prijede mi mamca na par tydnu a chci aby mi dovezla nejake bez predpisove detske leky (vsak vite, na nachlazeni a kasel, rymu), protoze v tomto smeru je zdejisi zdravotnictvi na nic. Tak me doporucte odzkousene medicinky. Mala bude mit 2 roky. Diky moc
19. únor 2009 v 15:01  • Odpověz  • To se mi líbí
kapucinko, tobe uz se to krati. drzim palecky u bajecneho porodu :slight_smile:
19. únor 2009 v 15:03  • Odpověz  • To se mi líbí
kapucinka: já taky rodila ve Vítkovicích, dobrá kamarádka tam dělá PA, porodní je skvělé a všechno nově zařízené. Na šestinedělí už to bylo trochu horší, ta organizace nic moc. Nejhorší bylo, že se muselo chodit na jídlo do jídelny bez dětí. Kolikrát se stalo, že jsem jídlo třeba vůbec nestihla. A zařízení je tam taky hodně zastaralé, ale budou to teď rekonstruovat. První den jsem byla na dvoulůžáku a potom na nadstanardu. Kamarádka říkala, že se snaží dávat k sobě na pokoj sobě rovné, tak jsem měla taky štěstí ten první den na dobrou paní. Narážím na občanky snědší pleti :wink: Ale celkově bych ten pobyt hodnotila pozitivně :slight_smile:
Tak ať se rozhodneš správně a všechno dobře dopadne :wink:
19. únor 2009 v 15:24  • Odpověz  • To se mi líbí
aja123 - a když jsi byla na nadstandardu, tak jsi taky musela jít na jídlo do jídelny? To jsi tam musela nechat malou samotnou?
19. únor 2009 v 16:05  • Odpověz  • To se mi líbí
Kapucinko- na nadstandartu si mužeš vzít jídlo na pokoj. Musíš jím ale zanest špinavé nadobí. Já teda aspoň :wink: mohla.
19. únor 2009 v 16:20  • Odpověz  • To se mi líbí
kapucinka: to chození do jídelny platilo pro všechny i pro nadstandard. Dvakrát jsem si vzala snídani na pokoj a už měli k tomu prupovídky :angry: A i kdyby jsi si mohla vzít jídlo na pokoj, tak stejně si musíš do té jídelny pro něho zajít :wink: No a musela jsem nechávat právě malou samotono na pokoji, tak proto jsem to párkrát nestihla, protože to někdy nešlo se jen tak sebrat a jít na jídlo a ještě ho vydávali třeba je 15 min a potom jsi měla smůlu. No jak jsem říkala, šatná organizace.
19. únor 2009 v 16:26  • Odpověz  • To se mi líbí
To je fakt parkrát jsem jídlo prošvyhla :wink: nejde to odejít od mimiška když pláče nebo zrovna kojíš. Někdy se dalo ale domluvit aby ti to jídlo tam nechali. Všude v postýlkách máš alarm takže není duvod se bat že by se miminku něco stalo Ale po porodu jsi tak citlivá že tě bolí když musíš od něho odejít. Když jsem věděla že je nakojené a spinka tak jsme v klidu šla. Jinak sem si ho brala na pokoj po dovolení :wink:
19. únor 2009 v 16:38  • Odpověz  • To se mi líbí
No tak to je teda hodně špatně vyřešené. To bych si taky asi vyhádala nošení na pokoj. Tohle je dobré v Porubě, že to nosí přímo na pokoj. V Porubě je to celkově víc o komfortu, ale zase podle různých diskuzí je tam horší přístup. Hlavně bych taky nechtěla rodit vleže a určitě uvítám pomoc s kojením. V Porubě je blbý, že jsou jen 2 nadstandardy a hodně porodů, takže v podstatě není šance se na ně dostat. A jinak ty návštěvy na hodinu denně, to je hrůza.
19. únor 2009 v 17:50  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojte holky teda vy jste toho stihli popsat :stuck_out_tongue_closed_eyes: já jsem rodila v porubě a maximální spokojenost rodil mě matura no a ty jeho vtipné prupovídky během porodu celkem sranda bych se i zasmála kdyby to tak nebolelo a jak mě brali na císař tak ještě než mě uspali dělal si ze mě srandu ale jinak super podruhé opět tam a jinak doktoři byli příjemní všichni no a sestry byly i nebyly ale na to se narazí všude si myslím no a mě s kojením teda pomáhaly až až ale stejně k ničemu mlíčko prostě nebylo malá nechtěla ani sát pořád ji trápily pak ji střihli jazyk u toho jsem brečela s ní a stejně to nepomohlo :frowning2: :frowning2: a teda popravdě návštevy mi v porubě vyhovovaly už jen proto že tam mohli na pokoj jen dva myslím že to uplně stačí miminko je malé a nemusí tam tolik lidí kámoška co byla ve vítkách tak její spolubydlící chodilo ji tam denně tak pet lidí na dve hodky nemela moc klidu na malého stezovala si na to tak nevím je to různé :slight_smile:
19. únor 2009 v 18:05  • Odpověz  • To se mi líbí
Ve Vítkách jsou myslím taky jen 2 nadstandarty a ještě polonadstandart.Návštěvy tam byli 2 hod.a úplně stačilo.To chození na jídlo je tam blbé,střídala jsem se spolubydlící.
Zažila jsem tam i porod snědé spoluobčanky,no byl to maras a nejhorší byli její návštěvy.Měla sice pokoj sama pro sebe,ale ne nadst.,to,aby je tam neměli celý den.Návštěvy se za ní trousili už od 14,30 a šli pryč až kolem 18 a to si dovedete představit jak jsou hluční,sesřičky měli v paži,tak to bylo takové negativum ve Vítk.Jo a porodila Palerma a doma měla Popelku,oni si na takové jména potrpí :angry:
19. únor 2009 v 19:08  • Odpověz  • To se mi líbí
holky prosím poraďte kde bych mohla sehnat samičku - PSOUN PRERIOVÝ
19. únor 2009 v 19:57  • Odpověz  • To se mi líbí
kapucinka
Jak jsem rodila já v té Porubě tak návštěvy tam byli od 15 do 17:00,takže dvě hoďky,ale teď už to možná změnili :wink:
19. únor 2009 v 19:58  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
Lenninek - a mohla sis vybrat polohu k porodu?
19. únor 2009 ve 20:12  • Odpověz  • To se mi líbí
Já jsem rodila taky v Porubě, a byla jsem velice nespokojená. Hlavně na oddělení šestinedělí. Měla jsem pocit, že otravuju. Když jsem potřebovala pomoc s kojením nebo připravit příkrm a klepala na sestřičku, tak dělala, že mě neslyší a až po pěti minutách se s očima překulenýma konečně zvedla.
Taky na operačním sále jsem si připadala hloupě. Rodila jsem císařem a během výkonu se lékaři vesele bavili o Stodolní a různých akcích. Takže já už bych Porubu podruhé nevolila. :unamused:
19. únor 2009 ve 20:31  • Odpověz  • To se mi líbí
kapucinka tak to ti nepovím jestli si můžeš vybrat celou dobu jsem se mohla pohybovat jak jsem chtěla dokonce i ozvy mi dělali ve stoje protože jsem si o to řekla nemohla jsem ležet bolelo to stokrát tolik ale jak už došlo k porodu ležela jsem a nenapadlo mě rodit jinak no a tím že malá nepostupovala dali mi výběr no a já si vybrala císař takže opravdu nevím jestli bys mohla rodit ve stoje tohle mě nenapadlo ale jinak mi vyhověli opravdu ve všem měla jsem opravdu úžasnou PA no jo opravdu záleží jak kdo natrefí :slight_smile:
19. únor 2009 ve 21:37  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky :wink:

já jsem rodila v Porubě a byla jsem spokojená. Fakt je, že jsem měla rychlý porod (do porodky jsme dorazili v 19:45 a ve 20:17 byl malý na světě) první dobu porodní jsem si odbyla doma, kde mi to rychleji uteklo, takže jsem nezažila takové to zdlouhavé, unuděné a nepříjemné čekání. Na šestinedělí bylo přeplněno. Na pokoji pro 2 jsme ležely 3, naštěstí super holky, dobře jsme si sedly. Sestřičky byly vcelku ochotné a hodné, ale byly opravdu hodně vytížené a neměly moc času. Já to nepotřebovala, ale prvorodičky by určitě uvítaly více informací a praktických ukázek ohledně kojení. Místo toho jim pouštěli nekvalitní DVD......což je teda ostuda špitálu....Takže jsem holkám radila já. JInak návštěvy byly denně 2 hodiny a opravdu to bohatě stačilo!
19. únor 2009 ve 21:38  • Odpověz  • To se mi líbí
peppapig - asi bych si nechala přivézt takovou tu klasiku : na zahlenění Mucosolvan junior, Hedelix nebo Jitrocelový sirup, proti teplotě Panadol nebo Ibalgin sirup, Paralen čípky, na rýmu Vincentku ve spreji a Olynth a na bakteriální rýmu je výborný Bioparox - je to lokální antibiotikum, tohle všechno je volně prodejné. Proti kašli pak Stoptussin, ale nevím, jestli je volně prodejný. Tak snad jsem tě aspoň trochu inspirovala :wink:
19. únor 2009 ve 21:45  • Odpověz  • To se mi líbí
rajka :slight_smile: moc dekuji, ja vubec nemam pojem co se v cr prodava, pravda uz je to davno co jsem byla dite a nase svagrova protestuje a nemluvi s rodinou haha :sunglasses: . Tak jsem rada, uz mam aspon predstavu. Tade je to des u dr nic a poslou vas do lekarny, kde na kasel nabizeji nezabirajici medicinky. Na horecku nam ale zabira Nurofen sirup, to bude asi jak Ibalgin, ale cipky urcite koupime. jeste jednou dekuji!!!!
Holky jak tady porad mluvite o tech porodnicich, normalne me to bere, ze bych si sla zase odrodit. Hrozne jsem se toho bala a neverila jsem zenam, co rikaly ze porod byl nejlepsi okamzik zivota a vazne to tak bylo i ume, hrozne jsem si to uzila. Ale na cislo 2 se jeste nechytame :unamused:
Chtela jsem se jen zeptat, jak dlouho musi maminka s mimikem byt v porodnici po porodu bez komplikaci? Je to povinne? Ja jsem odrodila v 5 odpoledne a ve 10 dopoledne na druhy den jsme byly doma :slight_smile:
19. únor 2009 ve 22:28  • Odpověz  • To se mi líbí
tak teda já po císaři musela být pět dní přemlouvala jsem je a nic nezabralo po normálním porodu se jde myslím třetí den ale třeba co vím od kámošek někdy když měli fakt plno pouštěli i dřív pokud byla maminka i mimi v pořádku.....no to je psycho na druhý den kámoška co žije v nemecku šla taky hned druhý den to já bych teda nedala přece jenom v té porodnici je to nějaká ta jistota aspon první dva dny teda pro mě u prvního dítěte u druhého už ych šla určo taky ráda na druhý den už bych věděla co a jak :slight_smile:
19. únor 2009 ve 22:43  • Odpověz  • To se mi líbí
peppapig - nemáš zač :wink: a jj Ibalgin a Nurofen je v podstatě to samé
tady se musí být v porodnici 72 hodin po porodu, kvůli očkování proti TBC, ale už i tady začínají tzv. ambulantní porody, kdy žena s dítětem odchází za 2 hodiny po porodu a některé ženy rodí i doma s jen s porodní asistentkou, začínají první porodní domy, kde je více rodinné prostředí....ale většinou je to pořád jako že rodička=pacientka :frowning2: a podle toho se některé sestry a doktoři chovají, bohužel :frowning2:
já bych doma nerodila, nemám na to odvahu...i když při rychlosti mých porodů....jeden nikdy neví :grinning: ale takový porodní dům se mi moc líbí a výborná je porodnice ve Vrchlabí, kde vychází rodičkám maximálně vstříc, slyšela jsem na to samou chválu, ale to u mě taky nehrozí....to bych porodila v autě :grinning:
19. únor 2009 ve 22:46  • Odpověz  • To se mi líbí
teda teď nevím, jestli jsem to s těmi ambulantními porody nenapsala blbě...jestli nepouští až za 24h....nevím no

každopádně jdu spát, dobrou noc
19. únor 2009 ve 22:50  • Odpověz  • To se mi líbí
Dobrou noc, me se jeste nechce, posledni dobou chodim spat v 1 v noci a pak me Mia rano budi spara se mi v nose a cpe mid o pusy ponozky :grinning:
Obcas ctu maminku casak, pokud mi ho moje milovana maminka posle a je tam ta rubrika Jak se rodi.... tak mi to nekdy prijde docela fajn. Ja vim, ze zena rodicka je stale vetsinou brana jak pacientka, proto jsem rada, ze jsem rodila tady v uk, byl to fakt relax az na tu bolest, mamca porod propasla, sedela v taxiku v dopravni zacpe, ale pak vtrhla k nam na pokoj (ano pokoj ne sal), asi pul hodiny co se Mia narodila a musela ji oblect (musela? bylo ji to nabidnuto nebo tatinek se bal a moje mamka byla v sedmem nebi). Jsem vdecna, ze jsem narazila na super lidi (porodni babusku a asistentky), zadny nadstandart ale dobra atmosfera. Ja myslim ze v cechach to bude jen a jen lepsi :slight_smile:
Jak pisete, ze v porodnici vam nedonesli obed...ja jsem na obed uz nezustavala, ale pro snidani jsem si taky musela dojit, bala jsem se zvednout, ale ten strach brzy opadl. Abych pravdu rekla, hned jak me zasili, musela jsem se s pomoci pekne postavit a supky hupky do napustene vany. Myslim, ze tady vic povzbudi. Mala mela TBC az po 14ti dnech, mozna proto neni duvod v porodnici byt dele, nevim.
lenninek...taky jsem se bala jak to zvladnu malou 1. den okoupat a tak, ale mela jsem trosku jistotu, ze u me byla mamka, ikdyz i ta se ze zacatku bala a rikala ze uz si to nepamatuje :grinning: A zvladli jsme to spolecne :slight_smile:
19. únor 2009 ve 23:14  • Odpověz  • To se mi líbí
Dobré ránko! Tak já dneska fičím doškoly a vůbec se mi tam nechce :frowning2: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
20. únor 2009 v 07:44  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojky, jak ste se bavily o porodkách, já byla taky v porubě a ani se sestřičkama nebyl žádný problém. jen jedna tvdila,že nám něco řekla, ale žádná z pokoje sme si to nepamatovaly. a ikdyž měly být návštěvy po dvou tak tolerovali i více, ty dva lidi-jak nám řekla jedna sestra byly proto- když byy se pak u každé postele sešlo 10tak by to bylo na zabití. jinak příště asi zase tam.
20. únor 2009 ve 12:20  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky muzu se pridat, sice jste tu vsechny maminky, ja teprve cekam ale zeptat se muzu. Jsem z Ostravy ale ziju tu 4 roky anema zadne zkusenosti s doktorama, porodnicema ,nemocnicema vubec.

takze kam rodit? jsem ze zabrehu ale tak to asi nefunguje, podle ulice jako kdysi. pristi tyden jdu na biochemicke vysetreni krve do vitkovic, tak se zeptam jak to funguje. nebo poradte.

teoreticky bych uz mohla aj zacit cvicit a plavat, kam jste chodili jestli?
20. únor 2009 ve 12:36  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek