• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Ostrava II

10. března 2015 
No já beru holku i kluka jako sourozence pro malého, mě je to v celku jedno po zkušenosti s malým a těhotenstvím budu ráda, když bude dítě zdravé. :slight_smile: Malý jde už do školky tedka,měla jsem na výběr, takže jsem si vybrala 3letou variantu a být rok doma, to né. At se jde vzdělávat do školky pěkně :wink:
11. čer 2009 v 19:25  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Můj malý jde taky do školky už v září. A to bude mít 3 roky až v listopadu. Musela jsem ho tam zapsat vracím se do práce. Jinak na zahradě bylo dobře a už jsme i vykooupaní a napapaní. Za chvíli Ordinace, tak doufám že malý půjde spát.
11. čer 2009 v 19:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kde jste??? A už tady nebyla dlouho Zofi, co s ním je? Učí se?
11. čer 2009 v 19:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
s ní :grinning:
11. čer 2009 v 19:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Krásné ráno :slight_smile: Doufejme že se nám to počasí vybere :slight_smile:
12. čer 2009 v 07:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já jsem tady sama?
12. čer 2009 v 08:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tomašek krásné ránko ti přeji. Jojo učím se ja strhaná :grinning: a ještě musím napsat 3 seminárky :stuck_out_tongue_closed_eyes:
12. čer 2009 v 09:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
m.o.n.i.k.a - no ja mam taky triletou variantu, ale stejne do prace jeste asi nepujdum protoze mala ma 3 roky v dubnu a ja budu teprve v kvetnu koncit skolu, navic kdybych sla hned v cevnu do prace, tak pochybuji, ze bych dostala dovolenou a ja cele leto pracovat nehodlam...nejdrive pujde az v zari a to bude mit uz 3 a pul, ale jak rikam nejradsi bych ji tam nedavala vubec...:o(...ke skolkam nejak duveru nemam...a s tim vzdelavanim ve skolce bych to zas tak zhave nevidela...nauci se tak akorat mluvit sproste... :oD
12. čer 2009 v 09:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
tomasek06 + zofinecka - dobre rano holky... :o)
12. čer 2009 v 09:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak to já školkám docela věřím. A hlavně si zvykne na kolektiv. Mluvit sprostě může ale musí se to brzo zatrhnout a vysvětlit.
12. čer 2009 v 09:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
No ja teda ani moc ne...mam docela v zive pameti kdyz jsem do ni chodila jeste ja...a mam jednu primo pred domem a jak vidim z okna, jak tam decka litaji rvou po sobe ze jsou kravy, volove apod. ucitelky sedi, vykecavaji a vubec se jim nevenuji, tak by me slak trefil...navic mi ve skolkach trochu vadi, takovy ten az moc striktni rad...ze maji deti rozvrzene ted budeme delat to a za chvili zase tohle...ale vzdyt to dite treba zrovna nemusi mit naladu jit ven na prochazku, nebo spat...ty taky nemas treba kolikrat a neco naladu a nikdo te do toho nenuti...ja to vidim na adri...nekdy po obidku si chce zdrimnout..to jde sama klidne i lehne si do postele a spi a nekdy se ji naopak spat vubec nechce a radsi se klouze na klouzacce, nebo jdeme ven...podle pocasi...to stejne i s jidlem...taky ti nechutna vsechno...ja vim ,co ma adri rada a to co rada naopak vubec nema nevarim...ve skolce ji ale budou nutit jist vsechno...todle se mi moc nelibi...do kolektivu prijde i na jinych mistech nez ve skolce...
12. čer 2009 v 09:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
No jak myslíš. Ale dávno se ve školce už nenutí jít spát. Záleží na dítěti jestli si chce hrát,nebo jít spát. taky se tam naučí samostatnosti.Stejně pak půjde do školy. A tam musí. To ti výjde už na stejno, jestli se to špatné naučí ve školce nebo ve škole. Ohýbej proutek dokuď je malý víš co?
12. čer 2009 v 09:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
tomasek06 - a ve ktere skolce se nenuti,?protoze kamaradka sla nedavno delat do skolky poradek...mala ji doma brecela, ze tam nechce, nakonec se zjistilo, ze se ve skolce pocurala, protoze ji pani ucitelka nechtela pustit o poledni pauze na zachod a nutila jim aby spala...a deti se ji samozrejme smaly...jako tohle udelat ucitelka moji male, tak asi dostane normalne pres drzku ucitelka, neucitelka...jeste jsem nemela se skolkama ani jednu dobrou zkusenost...mala je samostatna dost..ve svych 2 letech si umi sama udelat snidani...jedine co nam dela problem jsou plinky, ale i to se myslim casem doladi...ja vim, ze tohle je nazor ve kterem se s vetsinou maminek neshoduji, ale podle me, kdyz nepujdu do prace a budu doma, tak bude pro adri jedine dobre, kdyz do skolky nepujde...a kdyz uz bude muset do nejake jit, tak se budu hodne dobre rozmyslet, do ktere skolky pujde...zatim mi z ostravskeho vyberu vysly 2 skolky...
12. čer 2009 v 10:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak to je nějaká divná školka. Opravdu už děti do spánku nenutí. Zeptej se ZOFI je učitelka ve školce. To víš že musíš školku vybírat pečlivě. Já se s tebou nechci ale hádat :grinning: Já prostě do práce musím, tak malý bohužel doma zůstat nemůže.
12. čer 2009 v 10:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
tomasek06 - ja se nehadam... :o) ... no je to normalni skolka nekde v centru...presne nevim ktera...ale to bude mozna tim, ze tam je takova postarsi pani ucitelka co ma jeste komunisticke praktiky....ja uvazuju kdyz tak nad skolkou v ostrave trebovicich...jmenuje se Monty skolka...
12. čer 2009 v 10:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo jo monty znám. Prý chcou ale 15 000 měsíčně. To bych fakt nedala. Jinak máš s tou učitelkou asi pravdu.
12. čer 2009 v 10:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
hony: jak říká tomasek já jsem učitelka a nesouhlasím s tím že by děcka neměly chodit do školky. Ono se to trochu od našeho dětství změnilo. Na některých školkách to opravdu mají tak, že pokud nějaké dítě nechce jít spát tak si může hrát. My jsme to tak teda neměly, ale já měla s děckama dohodu, že když neusnou tak aspoň leží a nebo jsme jim dávaly na lehátko nějakou tu khížku nebo hračku. A s tím čůráním to fakt nechápu. Já jsem poštěla ikdyž děti spaly, hold nemůžeš děcku říct že se nemůže jít vyčůrat, když se mu zrovna chce. Já měla i takový případ, že jsem jednu holčičku musela na čurání během spaní budit. Je to jen na učitelce. Je fakt že ty starší se mnohdy ještě řídí starýmy pravidly, ale ty mladší už to tak nedělají. A které dvě školky máš vybrané?
12. čer 2009 v 10:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky :slight_smile: tak my jsme na víkend bez malé vzala si ji babička jsem zvědavá jak to vydržím zatím ji měla vždycky jen na jednu noc :slight_smile: .............teda můj názor na školku je kladný malá půjde taky hned od tři let do práce budu muset a taky chci a co se týká mluvení sprostě to může slyšet všude i v kolektivu na pískovišti hold se musí vysvětlit že tak se mluvit nesmí no a co teda vím od kámošek tady u nás školky nenutí děti pokud nechcou dělat zrovna tohle tak nenutí je samozřejmě může se najít hrozná učitelka ale tak to může mít i jednou ve škole :slight_smile: a co vím rok ppřed nástupem do školy do školky musí ne?aspon jsem něco takového slyšela no já mám ke školce kladný názor a myslím že to je dobrá věc ale tot jen můj názor :sunglasses: ....................a copak plánujete na víkend?já úklid a odpočinek a určitě si někam s mužíčkem zajdem když jsme sami :slight_smile:
12. čer 2009 v 10:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
tomasek - jo, 15 000, ale kdyz tam mas to dite od 7:30 do 17:30 a to teda fakt nehodlam...neporizovala jsem si dite proto, aby cely den byla ve skolce a ja ji videla jen pred spanim a po probuzeni...ale od 7:30 do jedne te to vyjde uz jen na 10000, coz je uz o tretinu mene...druha je Hello teddy, ale neznam nikoho kdo s i ma zkusenosti a pak je jeste jedno zalozni reseni, ale to je opravdu jen kdyby ty dve predchozi nevysly a to je teddy skolka v centru, ale o te jsem uz vubec nic neslysela...
12. čer 2009 v 10:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo rok před školou je školka povinná. Jinak my jedeme dneska zase plavat do Bohumína a zítra ještě nevím. Ale v neděli brzo ráno mi už muž odjíždí na měsíc do Itálie makat.
12. čer 2009 v 10:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
leninek - no ja prave bohuzel slysela taky o tom ze rok pred skolou musi...proto se snazim najit nejmensi zlo v podobe par hodinek denne...
12. čer 2009 v 10:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
hony: nechci to do toho kecat, ale tady ta školka u nás opravdu není zas tak úžasná. Já bych tam své dítě nikdy nedala. I v normální školce můžou děti chodit po obědě, nemusí tam být celý den. A na začátku, když si dítě zvyká, tak tam může být jen na 3 hoďky a nebo i na hodinu. To záleží na dohodě s učitelkou. Je velmi nerozumné nechávat nově příchozí dítě, které si zvyká na školku, celý den. Já jsem se vždy s maminama domlouvala, ať je tam opravdu ten první den nechají tak do těch desíti, kdy jdou děti ven a až po týdnu nebo i později jsme ty hodiny prodlužovali. :wink: A opravdu je školka před nástupem do ZŠ povinná.
12. čer 2009 v 10:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
zofinecka: jak u vas???nevim ktera je u vas... :oD...tak to je samozrejme ze bych ji tam nesoupla hned ze startu na dyl jak hodinku...nejradsi bych tam sbyla s nim ale to asi nepujde...
12. čer 2009 v 10:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
no já bydlím v třebovicích. A jinak to jestli tam můžes zůstat s ní záleží jen a jen na učitelce. Já bych to klidně dovolila, ale později už by ses měla domluvit s učitelkou, že jak si malá začne hrát, tak se pomalounku vytratíš, ať se zvyká tam být i bez tebe. Toť můj názor.Ale já bohužel teď v práci nejsem. :slight_smile:
12. čer 2009 v 10:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ale i tak 10000 za školku? To už je přeháňka ne? A myslím že se tam naučí to samé jako v jiných školkách. Jen je to anglická školka, tak se spíš vyplatí pro smíšené manželství. Zofi je z Třebovic.
12. čer 2009 v 10:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
tomasek06+ zofi: jakto, ze neni dobra? Mate s ni spatne zkusenosti? Sestrenice tam ma maleho a nemuze si ji vynachvalit, tak jsem ad ni prave taky zacala uvazovat...
tomasek06 - 10 000 je na cely mesic...to je moc??? Me to prijde adekvatni za kvalitni vzdelani...ale nevim no...nemam ve skolky moc duveru...kazdopadne jednou do nejake adri bude muset jit...
12. čer 2009 v 11:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja si tu cenu nevymyslim...cenu udavaji oni a ja muzu souhlsit a nemusim... :unamused:
12. čer 2009 v 11:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
A jak víš že je tam kvalitní vzdělání?
Já budu teda za školku platit 1000 kč na měsíc a taky se tam může učit anglicky,plavat, jsou tam různé kroužky. Stačí si jen vybrat na co dáš své malé dítě vzdělávat. Každá školka poskytuje nějaké vzdělání.
12. čer 2009 v 11:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
tomasek06 - nevim, jenze to nemohu vedet nikde...mohu si jen zjistit, jak jsou lide s tou ci onou skolkou spokojeni...a do te monty codi syn od sestrenice a je moc spokojena...a kde bude chodit tomasek do skolky???
12. čer 2009 v 11:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
V porubě na skautské. Mají tam 4 třídy a smíšené. Je to tzv. zdravá školka. Mají dokonce několikrát do roku různé akce a výlety. Byli jsme tam i na den otevřených dveří a fakt to tam vypadá dobře. Učitelky mladé a příjemné. Chodí tam děti od většiny mých kamarádek a jsou všechny spokojeny.
12. čer 2009 v 11:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek