• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Ostrava II

10. března 2015 
lucenek asi tak nějak :grinning:
14. čer 2009 ve 21:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Krásné ráno :slight_smile: I když pro mě moc není. Malý se v noci pořád budit kdůli té blbé rýmě :frowning2:
15. čer 2009 v 06:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
nazdar honey.nko.. škoda že včera už nešel koník. :angry: :sweat_smile:

Add: ambice - s jistotou můžu tvrdit, že jsou to jenom tvé představy a tužby.. dítě ve 2,3 a nekdy i více letech ani netuší co vlastně potřebuje.
V předškolním věku toho zvládne a melo by zvládnout velkou spoustu požadavku o kterých se ti ani nezdá.. přijde jedině velmi sobecké po něm vyžadovat nějaké dovednosti,o kterých samo ani nerozhoduje..

Pro jeho zdravý vývoj jsou zapotřebí věci úplně normální a ne tak odlišné a náročné.
Vypěstuješ v ní pocit nadřazenosti, odlišnosti a ta její malá hlavička bude mít dlouho práci s tím to všechno pořádně pochopit..Jednoznačně tohle je přetěžování..je tady na koníkovi už i diskuse na téma přetěžování dětí..

Vzdělání je důležité ale je důležité ve správný čas pro dítě a ne pro tebe :frowning2:

Navíc se pustí do boje s našimi školskými stanovamy, společnost ve které nyní žijeme nedostatečně docení anglické školky a jiné aktivity.. myslím že celkově tady v ČR panuje jiný ustálený systém a prostě pujdeš proti němu..

add spaní: rozhodně se přidávám k většině , dětem to minimálně neublíží a na druhou stranu řád je do života potřebnější něž hodiny angliny kterou přes prázdniny stejně pozapomene.
ať se rozhodneš jak chceš přeji ti aby to bylo ku prospěchu obou dvou. čau :wink:
15. čer 2009 v 08:44  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
tak tomuhle se nedá naprosto nic vytknout a souhlas
15. čer 2009 v 08:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
tomasek06 - kdyz ji nebude bavit anglictina, tak pujde do normalni skolky...taky nepocitam, ze ji tam nauci perfektne anglicky, ale dostane nejaky zaklad...takze kdyz ji vezmeme s sebou do anglie, nebude si tam v kolektivu deti pripadat naprosto odtrzena...ted kdybychom ji tam privezli, tak by byl asi dost problem v tom, ze by jim nerozumela ani slovo, takze by si radsi hrali sami, nez ji vzit mezi sebe...nechci ji ale porad nechavat tady...za 1. jezdime do Londyna dost casto a vuci mamce mi to prijde blbe...za 2. myslim, ze kdyz pozna nove prostredi bude ji to jedine ku prospechu... :o) ...Jen jste se me ptali jakou skolku mam vybranou...sestrenice s ni ma skvele zkusenosti a proto se mi zda idealni...takze my pujdeme pravdepodobne tam...pritel je z teto varianty take naprosto nadseny a tak to ma byt...pokud se tam Adusce libit nebude, nikdo ji nebude nutit tam chodit...ale treba se ji tam taky libit bude... :o) ...to nezjistime, dokud to nezkusi... :o)
15. čer 2009 v 09:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
georgina - za 1. moje dcerka nepujde do skolky ve 3. letech...neporizovala jsem si dite na to, abych ji ve trech soupla do skolky a starejte se nekdo jiny...a nasledujici roky jejiho zivota promarnila tim, ze ji budu vidat par hodin denne...mamka tohle udelala u me a moc toho litovala...u meho bratra to bylo naopak a dodnes mamka rika, ze kdyby se mohla rozhodnout znovu, tak by to proste zaridila tak nejak aby mohla byt doma se mnou...
za 2. pokud by tu skolku nezvladala, nebo by pro ni byla narocna, nezabavna atd. tak by sla samozrejme do klasicke ceske skolky...a proc bych v ni mela pestovat nejaky pocit nadrazenosti??? Proto, ze bude umet anglicky a domluvi se i se svymi londynskymi kamarady???
za 3. nikdo nevidi do budoucna a nikdo nevi, jestli bude dcerka chodit do ceske skoly, nebo zustaneme natrvalo v londyne a aby se pak narychlo ucila po vecerech anglicky, aby mela vubec sanci ve skole rozumet...neni spis tohle pretezovani???Nove bydleni, novi lide, nova skola, novy jazyk???nebo varianta, ze pujde do anglicke skolky, kde se nenasilnou formou bude ucit anglicky...v dobe, kdy budeme pobyvat v londyne tam bude pobyvat s nami a hrat si s kolektivem deti mluvicimi anglicky...a kdyz se jednou rozhodneme treba v londyne zustat, tak nebude mit takovy problem se adaptovat...me osobne prijde tahle varianta mnohem mene pretezujici nez ta prvni...
na tema rad a vychova se radeji nebudu vyjadrovat... :o)
15. čer 2009 v 09:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ránko... :slight_smile:

Hony...jak jsme byli s Petříkem v řecku tak taky neuměl řecky. Tak možná od dědy věděl co je to Kalinychta :grinning:
Měl 3 roky a na pláži a v tavernách si hral s řeckými a srbskými dětmi. Vůbec jim bariera nevadila....pěkně si hrali a dorozumívali se rukama nohama. :grinning: :grinning: .
Do školky bych jí ale rozhodně dala ať už tam nebo jinam. My mame báječnou školku a myslím že v dnešní době nemusíš mít strach. :sunglasses: :wink:
15. čer 2009 v 09:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Honey a ty zálkady o kterých píšeš a chceš aby malá uměla, myslíš, že se nenaučí ve školce, kde dáváme děti my? Vždyt proboha je to ještě malé dítě, a pochybuji, že se naučí anglicky :D
My s malým jezdíme hodně často do Itálie a hraje si s dětma normálně, malý věř mi, že se směje tomu jak oni mluví a vůbec to ani děckám nepřipadne, že ten mluví tak a ten jinak :grinning:
Nikdy bych neuvažovala nad tím, že ho musím někam strkat jen proto aby si s děckama rozuměl, to je podle mně blbost :sweat_smile: Děti jsou rádi v takovém věku jak je Tvá malá nebo můj malý že umí mluvit vůbec všeoběcně natož ještě anglicky :wink: Mám kamarádku, jej malý bude mít 4 a chodí do školky i do agličtiny, ale tam se učí barvy anglicky, počítat atd. né mluvit přímo, že se bude dorozumívat s anglicky, to chceš moc :grinning:
15. čer 2009 v 15:49  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Honey a ty základy o kterých píšeš a chceš aby malá uměla, myslíš, že se nenaučí ve školce, kde dáváme děti my? Vždyt proboha je to ještě malé dítě, a pochybuji, že se naučí anglicky :D
My s malým jezdíme hodně často do Itálie a hraje si s dětma normálně, malý věř mi, že se směje tomu jak oni mluví a vůbec to ani děckám nepřipadne, že ten mluví tak a ten jinak :grinning:
Nikdy bych neuvažovala nad tím, že ho musím někam strkat jen proto aby si s děckama rozuměl, to je podle mně blbost :sweat_smile: Děti jsou rádi v takovém věku jak je Tvá malá nebo můj malý že umí mluvit vůbec všeoběcně natož ještě anglicky :wink: Mám kamarádku, jej malý bude mít 4 a chodí do školky i do agličtiny, ale tam se učí barvy anglicky, počítat atd. né mluvit přímo, že se bude dorozumívat s anglicky, to chceš moc :grinning:
15. čer 2009 v 15:49  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
zanetka82 - do skolky pujde urcite...nevim sice jestli az v 5-ti letech, nebo uz driv, ale do skolky musi... :o)...v kolektivu deti, ktere se neznaji, si myslim, ze by nemela problem ani ted...jenze my jezdime do Londyna za nasima znamyma...jsou to manzele...ona ceska on brit...maji holcicku,ktera bohuzel teda neumi cesky ani slovo...oni doma mluvi jen anglicky a ve skolce ma taky vyuku v anglictine...a zbytek nasich znamych jsou vsechno britove, ktere muj pritel poznal, kdyz tam bydlel...takze u nich ani neni predpoklad, ze by jejich deti mluvily cesky...vsichni se znaji, casto se navstevuji...deti maji tak v rozmezi 2 - 8 let a pak miminka do roku...jejich deti spolu vetsinou chodi do stejnych krouzku...nektere dokonce i do skoly...jednou jsme tam jeli i s malou kdyz mela asi rok a pul...oni si s ni chteli hrat...dokonce si docela i hrali, ale proste mezi Adri a hlavne tema starsima detma ta bariera byla...u tech mladsi tak velky problem nebyl, protoze ty vesmes neumeji ani poradne mluvit, ale proste slo videt ze cim starsi deti, tak tim meli vetsi problem se s ni dorozumet...proto se obavam ze i cim bude adri vetsi, tim vetsi problem pro ni bude si s nima hrat...proste ji ten jazyk bude chybet...proto ji chci dat do anglicke skolky, ne proto, ze bych mela ambice aby z ni bylo buhvi co, ale ciste proto, aby ji to pomohlo v komunikaci,protoze kdyz jsme tam, tak clovek neco malo pochyti, ale behem pasivity tady zase pozapomene. navic pritel by chtel jit bydlet zpatky do Londyna, ja se tam teda moc nehrnu, protoze ja s anglicitnou jisty problem mam...domluvim se sice bez problemu..i celkem plynule...nasi znami me chapou s nima je komunikace bez problemu, ale nedokazu si predstavit, ze bych tam treba pracovala a mela se domluvit s lidma se kteryma bych prisla do styku...:o)...takze v tomhle smeru si myslim, ze by bylo pro adu prinosne jit do anglicke skolky...
15. čer 2009 v 15:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak zdravím holky, dostala jsem se na koníka až ted, nějak jim to pořád vypadává a od včerejška jsem se sem nedostala :grinning:
15. čer 2009 v 16:00  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj tak teda holky já bych chtěla aby tady byla školka ve které se učí Němčina,Martin tam má segru tak Máří musí umět aby se mohla pobavit ze strejdou ne jak já :sweat_smile: umím říct,že chci zapalovač a překvapení no prostě slovní zásoba jak šlak,ale nic takového tu není tak manža musí zapracovat sám a sám naučit.
15. čer 2009 v 16:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Počkej si Máji na školu :grinning:
My ho budem muset taky naučit sami italsky, ale až se pořádně naučí česky :grinning: Nebudu ho tedka nutit a zatěžovat jinou řečí :wink:
15. čer 2009 v 16:10  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
monika - jenze v takhle nizkem veku se uci jazyk nejrychleji... :wink: ...a než se naučí pořádně česky, tak to bude ještě pěknou řádku let trvat...
Majo no jo, jenze u nas tatinek pracuje 12-16 hodin denne, takze leda ze by adu doucoval po vecerech...ale to taky nema cas... :grinning:...kdyz se zadari tak ho idime poradne v nedeli ...a ja s moji anglictinou ji toho zas tolik naucit nemuzu...nechci, aby chytla mou anglictino-cestinu...pak by z toho mela akorat zmatek a tezce by se pak odnaucovala chyby... :slight_smile:
15. čer 2009 v 16:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky teda chtěla jsem jít už včera večer ale až do ted mě to sem nechtělo pustit :angry:
a trošku mě honey zarazilo že píšeš že sis dítě nepořídila proto aby se staral někdo jiný :confused: to teda dost dobře nechápu :confused:myslíš si že lidi co mají děti ve školcesi dítě nepořídili z lásky z touhy se o něj starat? pro mě osobně je život o poznávání lidí kolem sebe já ráda poznávám nové lidi i když nejsem zrovna moc komunikativní typ a víš čemu bych to přisoudila prozměnu já?já nechodila do školky když jsem byla malá ve škole přírodě jsem byla jednou jinak až do svých patnásti let nikde kamarádi kolem mě tohle všechno absolvovali od mala mají spoustu zážitků kamarádů a můj přítel chodil tolik let do skautu a všech možných kroužků nikdy neměl pocit že by ho rodiče odstrčili naopak byl a je rád že mu tohle všechno dopřáli a proto i já budu chtít malé dopřát kroužky výlety tábory pokud o to bude samozřejmě jednou stát a určitě si nemyslím že by dítě starší třech let mělo trávit 24 hodin denně jen se svoji mámou :wink: no a to že jednou bude chodit do školy já do práce a pár hodin denně se neuvidíme bych v životě neřekla že by byly promarněné :confused: to je strašně divný názor nezlob se na mě :wink: ale hold každý má jiný takže vše je samozřejmě jen na tobě :wink: ....................jinak jsem vám tu ráno chtěla napsat že umírán v noci mě zmohla asi angina nemohla jsem ráno polknout hlava mě bolí ale zašla jsem si do lékarny pro strepsils a už zabraly :slight_smile: tak je mi líp jen teda doufám že malé pořád zůstane jen rýma :frowning2: že nic víc nechytí
15. čer 2009 v 16:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
:grinning: jj honey udělje jak myslíš, a jestli se Ti malá naučí anglicky tedka, tak to klobouk dolů, neznáš totiž žádné dítě, které by se domluvilo anglicky :grinning: Jinak no coment :wink:
15. čer 2009 v 16:30  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni, tak jsem to nepochopila, ale raději jsem to nechtěla komentovat, my hold co chceme jít pracovat, nebo spíš musíme,nemůžeme doma sedět na řiti za 3000 od pracáku a taky aby si byla furt závislá na chlapovy, tak nemáme své děti rádi, strkáme je hned do školky. :grinning: Mazéc prostě. :grinning:
Leni souhlasím stebou, my uvažujeme, že ve 4 letech nebo v 5 ho dáme na nějaký sport a není to kvůli tomu, že bychom ho doma nechtěli, ale kvůli tomu aby něco uměl, než aby seděl doma.Taky ty děti příjdou na jiné myšlenky, a jdou k tomu životu jinak. V dnešní době se plno děcek nudí tady za barákem tak neví co už vymyslet, kuří v křacích, chodí do sklepů dělat bordel atd. No je pak jiná morálka :slight_smile:
15. čer 2009 v 16:35  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky jsem nachlazená, malá v pohodě jen u mě se to drží a to beru ten jitrocelový sirup. Achjo a ty večery, než usnu, už mám 2 kapky do nosa v koši za 3 dny :(
15. čer 2009 v 16:38  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
malý teda :grinning:
15. čer 2009 v 16:39  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kde jste všeci? Asi venku, co? Je tam pěkné dusno, ale za chvíli jdem taky na prochajdu :grinning:
15. čer 2009 v 16:47  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
já jsem tu :slight_smile: no mony já se teda vyjádřit musela jelikož mě fakt zarazila věta s tím že si nepořídila dítě proto aby se staral někdo jiný :wink: no ale tak jsou lidi co na to maj my bysme teda na takovou školku za prvé asi neměli a za druhé já bych ani doma nevydržela být už ted se strašně těším do práce :slight_smile: já venku nejsem léčím se polehávám malá je venku s babičkou přítel v práci
15. čer 2009 v 16:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
monika - ja si o te anglicke skolce shanela docela dost informaci a nerikam, ze pak bude mala mluvit jak rozeny anglicanm ale kazdopadne i ucitele anglictiny co maji zkusenosti s malymi detmi na to maji ten nazor, ze pokud je ta moznost seznamit to dite s jazykem v tomhle veku, tak at do toho jdeme...
A to, zejsem psala, ze jsem si neporizovala sve dite proto, abych ho strkala do skolky, jsem nemyslela tak, ze vy ty sve nemate radi, ale tak, ze si chci sve dite maximalne uzit, dokud je takova malinka, protoze tohle uz se nikdy nevrati a tohle je nejdulezitejsi obdobi v zivote tech deti...proto chci byt doma s malou co nejdele to pujde...a jestli to pujde do 5-ti let, tak budu jedine rada...
A teda rozhodne bych nesedela doma na riti za 3000 od pracaku..predstav si ja pracuji i ted...akorat pracuji doma...pritel se stara o firmu a je na firme minimalne 12 hodin denne, ja jsem doma s malou a delam veci, ktere si mohu dovolit delat z domu...navrhuji mu bannery, reklamy, vyrizuji objednavky...pomaham s ucetnictvim...a az mala jednou pujde do skoly a do skolky, tak budu ve firme taky...kazdopadne mame solidne rozjetou firmu, ktera nas stala spoustu usili, nervu (v mem pripade i kilo :oD)a treba ji doufam jeste rozsirime to ted vedet nemohu, ted to beru jako pomoc, protoze se predevsim venuji male, domacnosti a studuji...sice pristi rok uz koncim, ale uz ted mam v planu dalsi skolu...a jestli tu chces do me neustale rypat, tak si poslus...ale prvni mi rekni, co jsi dokazala ty...ja rozhodne na chlapovi zavisla nejsem....
15. čer 2009 v 17:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teda jsem si ani nevšimla že napsala maja :slight_smile: chi až ted opět mi to nějak blbne neboli se to nezobrazuje :angry: teda já osobně si nedovedu představit že by přítel denně tolik pracoval to bych raději byla chudá než aby malá byla s tatínkem celý den jen jednou týdně přítel teda sezonně taky dělá 12 ale tak tři čtyři dny v týdnu aby mohl být s námi já jsem strašný závislák a malá na něm taky sice opravdu bychom neměli na to aby malá mohla chodit každý měsíc do školky za 10 000kč nejezdíme každý rok k moři ale vůbec mi to nevadí a neměnila bych :wink: snad večer ten kůn půjde a někdo tu bude :slight_smile:
15. čer 2009 v 17:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
jj Leni přesně tak, tak se už moc těším, jednak Ti to pomůže na psychice, že příjdeš i na jiné myšlenky a nebudeš furt dokola doma a taky , že změníš stereotyp a budeš se na malou vždycky těšit. Aspon u mě to tak bude. A hlavně nebude tam dtě celý den, že. Mám kamarádku, která denně dělá od 6 do 5 a než přijede domů, tak toho Marečka nevidí. A to jí je jedno, vypadá to, že vyměnila práci za dítě, což naprosto odlučuji.
A vždycky si budeš hledat takovou, ketrá vyhovuje jak Tobě tak i tomu dítěti aby si sním mohla být :slight_smile:
No my musíme na chvíli vypadnout, jen se mi špatně dýchá v tom dusnu :confounded:
Kapu si pořád kapky jak deb.l :grinning:
15. čer 2009 v 17:05  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Honey, měla by sis trošku uklidnit nervy :grinning: Já nepotřebuji nikomu nic dokazovat, tak nevím proč to děláš ty. :grinning:
15. čer 2009 v 17:08  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
leninnek - ja to nemyslela tak, ze ty sve dite nemas rada, ale tak, ze chci se svou holcickou stravit co nejvic casu to pujde, dokud je takhle malinka...a proto s ni chci byt doma co nejdele to pujde...nechapu lidi co maji deti a reknou ti ze prvni tri roky zivota musis prezit...proc bych mela "prezivat" 3 roky zivota, kdyz je mohu uzivat...stejne jako vim, ze do skolky nejpozdeji v 5-ti bude muset jit...ale pokud to pujde, tak si ji chci uzivat co nejdele...a pozdeji, az bude chodit do skoly se uvidime uz prave jen par hodin denne a proto se ji snazim venovat maximum sveho casu dokud to jde a dokud je ta moznost...
15. čer 2009 v 17:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
lenninek - taky doufam, ze to tak nebude naporad... :o) ...ale jak jsem psala, rozjizdime firmu a bohuzel to stoji dost casu, ale na druhou stranu je ta prace pro nej zaroven konickem, tak proc ho v tom nepodporovat...
15. čer 2009 v 17:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Honey, ale to my taky :grinning: Tak nevím o co Ti tu celou dobu jde :sweat_smile: Hold, někdo musí do práce a někdo je doma, furt dokola. My se třeba do práce i těšíme některé jak jsem psala a některé chtějí být doma, tak at si jsou :grinning:
15. čer 2009 v 17:12  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni, to bude to zase nefunguje? Mě zatím jo, ale od včerejška do dneška odpol. nebo kdy jsem psala, jsem se nemohla připojit, mají nějaké problémy, které se snaží co nejrychleji odstranit, mi psal admin. :wink:
Jsem totiž myslela, že se sem už nedostanu :grinning:
15. čer 2009 v 17:18  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
ok honey jasně to ti věřím jen jak si to napsala vyznělo to jinak no já si taky užívám každého dne s malou za chvíli obrečím jak bude mít rok jak rychle to uteklo když byla maličká ale jsem prostě pro školku už od tří let jelikož v tom vidím dobrou věc :wink: ale jasně z jedné strany tě určitě chápu třeba moje kámoška nechápe ani to že už malou ted v 10 měsících dáváme na víkend k babičce ale já v tom třeba vidím plus jelikož kdybych nedej bože musel atřeba do nemocnice nic se nestane vím že malá je u babičky či u tety v pohodě nebrečí tam hraje si s ní a tak a když by nebyla zvyklá já bych se o to víc trápila že j brečí nechce tam být atd.jasně jsou lidi co nemaj možnost babiček ale to je jiná no snad chápeš jak jsem to myslela já tě neodsuzuju každý člověk má na výchovu jiný názor a nelze mu ho brát :wink: vyjádřila jsem se jelikož to jak si to napsala vyznělo prostě asi jinak než si chtěla......
15. čer 2009 v 17:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek