• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Ostrava II

10. března 2015 
ale kuž holky :sunglasses:
1. říj 2008 ve 20:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
holky.... :grinning: :grinning: :grinning:
když už tak nosohltan.....hltán je dýchací trubice hrtan je žrací trubice.... :grinning: :grinning: :grinning:
jsem ko jdu nynat pá
1. říj 2008 ve 20:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky, tak dneska v tom krtečku to bylo super. stálo to 50 a bylo to hodně fajn. promasírovalo se celé tělíčko, ukázala jak masírovat bříško když bolí atd. jen a jen doporučuji, potom tam mívají i cvičení, je příští týden od jedné, ale je to cvičení ve smyslu: říkadla, atd. to si myslím je pro nás zatím zbytečné. ale ty masáže 1+ :wink: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
1. říj 2008 ve 20:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj denber takto jsi mě nadchla tak to skusím taky. :slight_smile: Taks e tam objednám.
1. říj 2008 ve 21:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
lucenek - nic ve zlém, ale je to přesně naopak :grinning: - hltan patří k trávicí sopustavě a hrtan k dýchací...
1. říj 2008 ve 21:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
samozřejmě jsem chtěla napsat trávicí soustavě....píšu jak tatar
1. říj 2008 ve 21:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, a nemáte to jedno? :astonished: :grinning:
Dne na ty masáže jsem se už taky dívala a budu tam chodit. :grinning:
Raji malý je fešák :wink: :slight_smile:
2. říj 2008 v 08:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
tývado fakt.... :grinning: dyt sme se učíli hltáme jídlo no juo krním děvčata je to tak :grinning:
2. říj 2008 v 08:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
děvčata,ale když jsem si zadala nosohltan tak se mi ukázaly nosní kapky,no ale u nosohrtanu nic tak nevím a to je jedno :wink:
Jinak dobré ránko!
2. říj 2008 v 08:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mne učily hltan bo se hltá tak jídlo a hrtanem dýcháme tak nevím prostě měla zanícene vše nemohla ani polykat ani dýchat bo pořád soplila,ale je to jedno prostě celý vrch zadělaný chudák malá,ale už je to v poho máme poslední 3 dávky antibiotik... :grinning:
2. říj 2008 v 08:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
mmmt
2. říj 2008 v 08:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Hltan
Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Hltan (lat:pharynx) je společný oddíl trávící a dýchací soustavy, kde se potrava smršťováním svalů posouvá do jícnu a žaludku. Je umístěn v zadní části hrdla, jeho délka je patnáct centimetrů a je obdobně jako žaludek vystlán sliznicí, aby byl chráněn před žaludečními šťávami. Stěna hltanu je z vaziva a svaloviny.

Hltan je trubice nálevkovitého tvaru. Tvoří navazující trubici, která spojuje dutinu nosní a ústní se žaludkem. Je zavěšen na lebeční spodině a v rovni prstencové chrupavky hrtanu prochází do trubicovitého jícnu. Hranici mezi nosní a ústní částí hltanu tvoří měkké patro. Slouží jako křižovatka dýchacích a polykacích cest.

Schéma hltanuMá tři oddíly:

Nosohltan
Ústní část hltanu
Hrtanová část

[editovat] Nosohltan (Nasopharynx)
Vyrovnává tlak mezi dutinou nosohltanu a dutinou středoušní, na jeho zadní stěně je mízní (lymfatická) tkáň.

[editovat] Ústní část hltanu (Oropharynx)
Leží za ústní dutinou. Patrové mandle leží mezi dvěma řasami.

[editovat] Hrtanová část (laryngopharynx)
V přední stěně laryngofaryngu je vstup do hrtanu.
2. říj 2008 v 08:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
takže je to křižovatka dýchacích a žracích :grinning:
2. říj 2008 v 08:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky že by jsem se vrátili zpátky do školy? :grinning:
2. říj 2008 v 08:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
raji tak ani jedna :grinning:
2. říj 2008 v 08:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
No nic si s toho nedělám ,že po včerejšku jsem se ptala mamky jestli umí psát všechny písmena velkým psacím no tak ona neměla až tak problém já jsem nenapsala asi tři písmena takže tomu že nevím co je hrtan a hltan se vůbec nedivím,ale nejvíc nám oběma dalo zabrat velké psací S mamka ho napsala,ale já jsem ji tak zblbla,že ho pak škrtla :grinning: sem si musela najít normálně kvůli tomu S tabulku v počítači no SODOMA GOMORA !!!
2. říj 2008 v 08:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Maji :grinning: :grinning: :grinning:
2. říj 2008 v 09:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
tak to já si ještě velká písnemana pamatuju ale je akt v dnešní době pc a mobilů to klasické psaní upadá, ještě že ho dítka maj ve škole
2. říj 2008 v 11:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já už si ani nepamatuju kdy jsem naposledy psala tiskacím :slight_smile: takže ty tři vypadlé písmenak jako S a D a to třetí už teď nevím nebylo zas tak moc :wink: ,Mařenka mě to naučí až začne chodit do školy :grinning:
2. říj 2008 v 11:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
2. říj 2008 ve 12:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
tak asi až po novém roce.Staví ted zastřešení pro kočáry budou dělat velké okna at jde na kočáry i děti venku vidět..takže jen tak rychle to nebude
2. říj 2008 ve 12:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky, tak dneska sme byly na očkování-uvidíme jak to rozchodíme- snad to bude dobrý. jinak pravděpodobně zítrademe pro náušničky:slight_smile: bude fešanda. to už se mnou nebude chtít chodit nikam :grinning: holky -ty masáže sou za dva týdny ve středu, o půl 3, stojí to 50,- tak kdyžtak dejte vědět a sejdem se tam. akorát možná bude lepší tam zavolat a nahlásit se. my se nahlásily hned po skončení na další. teď tam bylo 6miminek . 3-5,6měsíců.
2. říj 2008 ve 13:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
jéé od honzuldy brouček bude mít zítra rok a miška za 18 dní to letí... :frowning2:
2. říj 2008 ve 14:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, koukám, že jste se vzdělávaly :grinning: , taky někdy uvažuji jestli hltan nebo hrtan :grinning: :grinning:
Jojo, zítra bude oslava :sunglasses:
2. říj 2008 v 15:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojk holky koukám tady se bude oslavovat jak na běžícím páse.Tak to hlavně honzulko zítra oslavte s velkou parádou.
2. říj 2008 v 17:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky :wink:

Zofi - Adámek děkuje za pochvalu :wink:

Lucenek - tys na to šla teda téměř vědecky :wink: ,já si to pamatuju podle hltat jídlo - hltan, zánět hrtanové příklopky - epiglotitis - potíže s dýcháním....to mi utkvělo v paměti, ale občas už si taky nejsem jistá, ještě že máme ty chytré knihy :wink:
2. říj 2008 ve 21:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ránko :wink: dneska to vypadá na škaredé počasí. Ach jooooooooooooooooooooooooooooo :frowning2:
3. říj 2008 v 08:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
raji fak jak si to po sobě čtu mě to taky tak učili...no sem byla asi fakt k.o :grinning:
3. říj 2008 v 08:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobré ráno hltani a hrtani :slight_smile: Dneksa tam je nějak hnusně ani se mi nechce do obchodu,ale nemám mlíko tak nevím jestli to vydržím do odpoledne :slight_smile:
3. říj 2008 v 08:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, maji to máš recht - dnešek je šílená. na netu zase psali o babím létu: víkend má být mrazivý a potom babí léto-tak sem zvědavá:slight_smile: já budu muset ven a to už za chviličku, deme si pro mastičku a možná náušničky:slight_smile:
3. říj 2008 v 09:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek