• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Ostrava II

10. března 2015 
@verccak Ahoj, já se spíš rozhoduju mezi Fifejdami a Fakultkou, ale jestli váháš mezi Fakultkou a Vítkovicemi, tak jednoznačně Fakultka. Ve Vítkovicích berou od ukončeného 36. týdne a nekomplikované porody. Jak psala Leninnek, pokud se s mimčem něco stane převezou ho do Fakultky a ty bys ležela jinde. Navíc Fakultka zachraňuje už od 23. týdne a je to tam levnější. (Fifejdy jsou též levné a berou od ukonč. 32. t.) Vítkovice mají drahšího taťku u porodu, epidural a jiné... Pokud bys chtěla darovat pupečníkovou krev, tak to dělají jen na Fifejdách a ve Fakultce. Jinak na předporodní kurzy chodím do Vítkovic, protože se mi nechtělo cvičit :slight_smile: , jinde je to i se cvičením a plaváním. Prohlídnout si půjdu všechny tři porodnice, ale ty Vítkovice už jsem z výše zmíněných důvodů vyloučila. Tak šťastnou ruku při výběru :wink:
8. bře 2011 v 18:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
já jsem se tak dlouho rozhodovala mezi vítkovicema a fakultkou, až jsem rodila ve Valmezu :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
pokud bych se rozhodla pro ostravu a pokud by se mi porod rozjel nějak brzy, nebo to vypadalo jakkoli komplikovaně (KP, málo plodovky,....) pak bych určitě volila fakultku. jinak bych šla asi do vítkovic, protože ve fakultce propagují přirozený porod skoro za každou cenu a maminu nechají v bolestech klidně 20 i více hodin... ale tak ono to je indi-vindi. a leninek má svatou pravdu v tom, že v tu chvíli je člověku totál jedno, kde zrovna je :sweat_smile:
8. bře 2011 v 19:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verccak já rodila první mimi ve Fakultce a už bych tam nešla a u druhého jsem rodila na FIfejdách a byla jsem spokojenější. A o Vítkovicích jsem slyšela taky jen dobré :wink:
8. bře 2011 ve 20:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
AHoj, moc díky, ještě to vše projdu, abych očíhla másta činu a uvidíme. Pokud by nic nehrozilo, možná se přikloním k Vítkovicím, ale v případš něčeho blbého je to rozhodně fakultka. Ta byla dlouhou dobu mou favoritkou, ale i má lékařka mi doporučila Vítkovice, kvůli lepšímu přístupu. Mají totiž na maminy prý více času než na FNO, kde se zajímají hlavně o ty předčasně rodící a pod. případy.
10. bře 2011 ve 21:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
jj, to je přesné, na komplikované porody je fakultka špičková. normální porod tam není až takové terno....
11. bře 2011 v 09:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@fender Otázka je, co je komplikovaný porod. U mě to vypadá na porod KP, nebo na císaře. Tak pořád nevím, jestli jít na Fifejdy, nebo do Fakultky. Říkám si, že kdybych šla na císaře ve spinální anestezii, tak to až tak komplikované není. Příští týden si jdu prohlídnout Fakultku, ale Fifejdy teď prohlídky nedělají, takže nebudu mít srovnání, tak pořád nevím :frowning2: Taky jsem slyšela, že ve Fakultce je ten přístup takový jiný, mají tam hodně mamin, tak je pouští brzo domů... Proto bych raději ty Fifejdy.
11. bře 2011 v 10:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
to je pravda :slight_smile: peti pokud bys šla na plánovaný císař, tak si taky myslím, že to není až taková hrůza. taky jsem slyšela, že to tam je (fn) jako na běžícím páse, ale osobní zkušenost opravdu nemám. stejně tak je to deset lidí deset názorů, milí lidé jsou všude stejně jako ti protivní.
navíc ono to kolikrát nejde ani odhadnout, porod co se rozbíhá normálně se může najednou zkomplikovat, já jsem po osmi hodinách skončila s nepostupujícím porodem, malej měl 2x kolem sebe šňůru, spadly mu ozvy a šla jsem na akutní CŘ a taky jsem to přežila :grinning: v malé nemocnici, ale s úžasným přístupem a podruhé tam jednou chci jet zase.
11. bře 2011 v 11:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petaov já rodila v 37 tt a na Fifejdách a taky mi padaly ozvy malého a strašně dobře se tam o mě starali a pořád chodili kontrolovat a dokonce se přišel na mě podívat i sám primář. A taky mi hrozili císařem,a le nakonec se to zlepšilo a malý šel prorozeně. A navíc když máš plánovaný císař tak na Fifejdách může být partner s tebou :wink:
11. bře 2011 ve 21:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petaov já kdybych šla znovu rodit tak jedině na Fifejdy. CHtěla jsem ještě třetí mimi, ale o tom si můžu nechat jenom zdát a můžu jenom snít :frowning2:
11. bře 2011 ve 21:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zofinecka Díky za rady :slight_smile: . Já asi taky nakonec půjdu na Fifejdy. Mám to kousek, tak snad to tam bude fajn.
Copak, třetí už se vám nedaří, jestli se můžu zeptat? Třeba to ještě výjde :wink:
12. bře 2011 v 18:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petaov no já teď nechtěla,ale až později. Ale ze zdravotních důvodů už to nebude asi možné :frowning2:
12. bře 2011 v 18:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zofinecka Hlavně nad tím moc nepřemýšlej a netrap se tím. Mi už od puberty doktoři říkali, že budu mít jednou problém otěhotnět, protože mi moc nechodila menstruace a měla jsem furt nějaké problémy. Měla jsem z toho obavy, ale nakonec to vyšlo tak nějak náhodou, hned, co jsem vysadila antikoncepci a to jsme se při tom chránili jinak. Takže nikdy nevíš :wink: Třeba se zadaří. Držím pěsti :slight_smile:
12. bře 2011 v 18:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petaov no ono se nad tím přemýšlet nedá. Už se to se mnou táhne delší dobu a bylo jen na čase kdy už to nebude k vydržení a budu asi nejspíš muset podstoupit operaci, ale nevím jak to bude. To mi musí říct dr.
13. bře 2011 v 11:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobrý den maminky z Ostrvy nemate někdo zkušenosti s mudr.homeopatie Formánková,děkuji Vám za každou odpověď :slight_smile:
16. bře 2011 v 09:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
pokud by někdo měl písněte mi prosím do IP?děkuji moc :slight_smile:
16. bře 2011 v 09:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj!! Hledám nějakou kámošku na procházky. Jsem z Hrabůvky a rád achodím do Bělského lesa. Doma mám skoro 4 měsíční dceru. Na procházky chodíme samy a moc nás to nebaví. Je tu taky taková, která už nechce chodit na procházky sama???
24. bře 2011 v 16:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petaov Ahoj, omlouvám se, že do vám vstupuji do diskuze, ale nepřemýšlela jsi o Vítkovicích? Tam budu rodit já plánovaným císařem v květnu. Na Fifejdy slyším samé negativní reference a Poruba má krásné prostředí, ale neosobní sestry. Vítkovice mají nově rekonstruované prostory, moc krásné, rodila tam teď švagrová. A sestry jsou tam velmi milé, myslím, že to mají v popisu práce :slight_smile: Ale teď koukám, že už máš jen 2 týdny do porodu, takže už jsi asi rozhodnutá a domluvená :slight_smile: Držím moc palečky, ať vše probíhá, jak má a porod máš v rámci možností pohodový :slight_smile:

Jinak ahoj holky po delší době. Zijeme v Dánsku, ale za pár týdnů jedu s malou do Ostravy, protože chci rodit doma. S malou v Německu jsem si to moc "neužila", chci mluvit svou rodnou řečí :slight_smile: Těším se, že se zkontaktuji s nějakou maminkou, která má TP podobný jako já a budeme spolu kočárkovat apod. Jinak bydlíme v Porubě:slight_smile:
25. bře 2011 v 09:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misha82 Ahoj, chodila jsem na předporodní kurzy do Vítkovic, takže vím, že je to tam pěkné a sestřičky jsou tam milé, ale řekli mi, že dělají jen nekomplikované porody. Pokud by se něco stalo, převezli by miminko do Fakultky. Mám mimčo v poloze KP, navíc má pravděpodobně šňůru kolem krku. Císaře mi doporučila moje gynekoložka, ale v nemocnici na Fifejdách mi řekli, že mimčo má dobrou váhu na normální porod KP. Rozhodovala jsem se jen mezi Fifejdami a Porubou, slyšela jsem různé názory, vždy se najde někdo nespokojený, takže je těžké se rozhodnout. Každopádně teď chodím na monitory na Fifejdy, mám to kousek od baráku. Taky Ti držím palečky a přeju krásné a zdravé miminko :slight_smile:
25. bře 2011 v 10:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky já se dneska dozvěděla o těch kartách ve Vítkovicích, sem tam zavolala a nestačíla se divit :confounded:

Že prý když přijedu s porodem v běhu tak mě prý vezmou ale když by ten porod byl pohodě počkal a měli by stop stav tak mě odvezou někam jinam, pokud nebudu mít VIP kartu, která se mimo jiné kupuje předem a ne až třeba na místě. Týdně prodávají 4ks karet, a doslova mi řekla" no třeba dneska a zítra bereme jenom porody s VIP kartou a porody k nezastavení resp. v běhu" :angry: :angry: no to se mi snad jenom zdá..
:angry: navíc ta karta neobsahuje žádné nadstadartní poplatky za sluřby, nebo nějaké poplatky třeba za pokoj :angry: prostě jenom vstupenka za 2500litru :angry:
Mě by to bylo tak jedno, ale pokud by pro mě nedej bože musela dojet sanita tak otázka je zda mě povezou až do FN páč na fifky nechci, a když to bude v běhu? to je jako jaká fáze?? hlavička mezi nohama :angry: ?? :frowning2: :frowning2: uff
Na to že jsem ve Vítkách rodila dvakrát mě to tak naštvalo, že půjdu do FN a to jako fakt.. :rolling_eyes:
25. bře 2011 v 10:08  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@georgine Bohužel je to tak :frowning2: Od té doby, co to tam koupila ta nová pojišťovna ..., je tam všechno neskutečně drahé, jako otec u porodu a jiné... Ta karta je vrchol všeho a myslí si to tam i zaměstnanci. Sestřička na kurzu se nám za to vždycky skoro omlouvala, že za to nemůže, že to si vymyslelo vedení. Říkala nám, že porod v běhu znamená, že už si dost otevřená, nebo že máš vyloženě hlavu mezi nohama, jak říkáš. Pokud budeš otevřená třeba na 2 prsty, pošlou tě jinam. Já bych do té karty nešla, protože žádný nadstandart ti to nezaručuje. Pokud budou mít stop stav a ty budeš mít kartu, tak tě prostě musí vzít, ale v podstatě tě nemají kam dát, tak pak ležíš někde v provizoriu a čeká se až někdo půjde domů, aby pro tebe měli pokoj. I přesto se tam ty karty dost prodávájí. Mi osobně to příjde jako vyhazování peněz.
25. bře 2011 v 10:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petaov no mě osbně to jako vyhazování peněz nepřijde, mě to příjde jako vrchol nenažranosti a hyenismu... :rolling_eyes: :rolling_eyes:
25. bře 2011 v 10:34  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misha82 to je dost, že se vrátíte :stuck_out_tongue_closed_eyes: :slight_smile:

jinak jojo, já když ještě uvažovala o vítkovicích, tak jsem taky koukala na stránky a tam tu možnost "koupě" našla. překvapuje mě, že se divíte, je to soukromá nemocnice a tam hlavní cíl je vydělat, ne? byznys je holt byznys. když chcete konkrétního doktora u porodu, tak si to taky zaplatíte. to my jsme jenom zvyklí, že u nás je ve zdravotnictví všechno zadarmo, v zahraničí to tak nefunguje. nicméně na personál ve vítkovicích v porodnici jsem slyšela jenom samou chválu.
25. bře 2011 ve 14:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
no když už jsem sem dneska vlezla :grinning:
tak milé dámy rok se s rokem sešel, takže:

@zofinecka @denber @mrazulka @leninek @misha82 @katka_j @m.o.n.i.k.a @kykynka @marie83 @keira @tomasek06 @baru7

a vy všechny ostatní co jsem si teď zrovna nevzpomněla na vaše nicky :grinning:
měly bychom uspořádat další sraz, co vy na to? vloni to bylo v dubnu, taky bych to tak viděla, to by ještě Míša a Katka mohy stihnout i s břichama, když jedna rodí v květnu a druhá v červnu.
přijímám návrhy a nápady :dizzy_face:
25. bře 2011 v 15:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@fender :slight_smile: Vrátíme, ale bohužel jen na porod a měsíc po něm :frowning2: Ale i tak, aspoň si tento porod "užiju" v češtině... S tím srovnáním zahraničního a českého zdravotnictví máš naprostou pravdu. Právě jsem se ale bohužel dozvěděla, že porodnice ve Vítkovicích od 15. do 20.5. maluje a týden před a potom nepřijímá rodičky... A já mám rodit kolem 15.5. Buuuu... :cry: A měl mě tam rodit přímo můj dr. Buchta :frowning2: To je pech...
25. bře 2011 v 15:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@fender Skvělý nápad!!!!!!!!!!!!!!!! Jsem pro!!!!! Přijíždím do ČR za 3-4 týdny, takže kdykoli od té doby :slight_smile:
25. bře 2011 v 15:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
no to je pech :fearful: a nemůžeš se s ním domluvit na nějakou jinou nemocnici? kdyby třena sloužil jinde - nebo teda předpokládám, žes tam chtěla primárně kvůli němu.

OK, takže upřesnění termínu: druhá půlka dubna (ale ne že Míša porodí předčasně :grinning: :zipper_mouth: )
25. bře 2011 v 15:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@fender super nápad, já s vámi na srazíku jeste nebyla, tak se mile ráda přidám :slight_smile:
25. bře 2011 v 15:28  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@baradolezal prý je to moc fajn v bývalém Atomu a myslím že to stojí kolem 1500 za 10 lekcí
25. bře 2011 v 15:34  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
A já si říkám, kde jsou holky z těhulek v Ostravě :grinning:
to bude asi tím že už dávno nejsme těhulky :sweat_smile: Můžu se cvičně přidat?
25. bře 2011 v 15:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka no jasněže jo :dizzy_face:
25. bře 2011 v 15:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek