• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Ostrava II

10. března 2015 
@lucenek nho jenomže to není každý den. a ne na celé odpoledne. Ikdyž si je mamka třeba vezme, tak jdu s ní, prootže dvě děti ji nenechám samotné. A nejhorší to je v tom že půjdu do práce a kdyby byly možnost že by mamka hlídala, tak by to bylo super ale ta možnost tu není :frowning2:
18. dub 2012 v 11:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
No právě že zázemí je,ale druhému mimču se prostě dřív nechtělo,chtěli jsme s manžou max.věkový rozdíl 2 roky,a nakonec to bude 4,5roku....ale zas na druhou stranu,není to z "plínek do plínek",Sofi je docela dost samostatná,co se týče jídla,oblíkání,chození na wecko apod. tak snad mi bude pomáhat....akorá souhlasí jen s holčičkou,o klukovi nechce ani slyšet :angry:
Já jsem třeba s mojí segrou o 11měsíců,a nerozumíme si skoro vůbec,jen jak potřebuje pohlídat děcka....
Spoléhám na to,že můj taťka,chce odejít do předčasného důchodu za cca 3 roky,tak při nejhorším bude hlídat on,jak mi druhého nevezmou do školky
18. dub 2012 v 11:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@zofinecka jen porovnávám tvou včerejší odpověď a dnešní...tak si to přečti po sobě jak jsi to napsala......
na jednu stranu vylučuješ hlídání byť i kamarádkou a píšeš že rodiče pracují a nehlídají ti a pak napíšeš že táta to mamka tamto, bez nich by nebylo možné vystudovat školu.....trochu se to mlátí ne?
18. dub 2012 v 11:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucenek já myslím že zofi to má prostě tak, že když se domluví a jde to, tak rodiče pohlídají, ale každý den na delší dobu by nemohli. :wink: a když člověk chodí do práce, tak musí mít zajištěný každý den, ne jen občas a porůznu.
18. dub 2012 ve 12:03  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@andelka jo tomu rozumím, ale to vylučuje přece to co psala nebo ne?je super mít mamku co pohlídá a postará se, ale holt kdyby neměla rodiče tak má smolíka a asi by ani nedostudovala, když by si chůvu do baráku nepustila...to "odsouzení" je strašně jednoduché a snadné, ale podstata věci je někde jinde
18. dub 2012 ve 12:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
a skloubit školku a dvě práce rodičů je taky docela prdel na čas a organizaci.....já si bez chůvy prostě nedokážu představit, že bych pracovala, nemít ji , tak sedím na prdeli nemám ani socku a žerem trávu.....naštěstí si díky tomu můžu dovolit zaplatit kvalitního člověka s pedagog vzděláním, i když ne každý , kdo pajdák má je schopný, to, co mi sem chodilo na tzv "konkurz" to byla síla.....jde o to vybrat si člověka co si sedne s děckem, rodiči a dokáže myslet hlavou a hlavně improvizovat a o to taky dost jde...už je to rok co si platím dvě kočky co se mi u Sáry střídaj. ALe ani já ani manžel nemáme rodiče, takže pro nás naprostá nutnost
18. dub 2012 ve 12:31  • Odpověz  •  To se mi líbí (4)
@lucenek no jo, kdyby to nešlo takhle, tak by někdo cizí pomoct musel.
Já teda strkám děcka každému kdo je chce :grinning: Chůvu bych klidně využila, kdybychom měly podobné názory, seděly jsme si, byla by spolehlivá a jakože "nastálo"...proč ne.
18. dub 2012 ve 13:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucenek no tak to jsi asi blbě pochopila. KDyby nebylo mojí mamky a ona mi vždy nehlídala když jsem měla školu, tak bych školu opravdu nedodělala. Dokud ještě nepracovalmoje švagrová, tak chodila hlídat ona, ale pak už to nešlo. Mamka si kvůli tomu brávala volno a nikdy jsem nenechala děcka s ní celý den. Vždy jsem se snažila dělat spousty věcí večer a nebo když děcka spali a hlídat hlídala jen když jsem chodila na přednášky a nebo na zkoušky. A díky této pomoci jsem mohla studovaat. Kdych neměla rodiče, tak na školu vůbec nejdu. A to že bydlím s rodiči neznamená, že děti jsou pořád s něma a pořád je hlídají. Je to o domluvě a když se domluvíme a já něco mám tak se to prostě nějak udělá a pohlídají, ale není to každy den a celé odpoledne. A to že mi taŤka vyzvedává eli ze školky, tak tím mi ulehčuje ježdění pro ní, protože to máme daleko a já mám i docela vážné zdravotní problémy a ne každý den je ideální. A nikdy nemůžeš vědět na koho narazíš> Já prostě holám které neznám nevěřím a tak bych si chůvu nenajala, to radši vyřeším jinak a je to. A já dvě práce odpravdu nepotřebuju a mnžel taky. Splácí dluhy a já nevím co ještě a žijeme z jednoho platu a stačí nám to.
18. dub 2012 ve 14:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@zofinecka no asi jsem to pochopila podle tebe blbě, ale další 4 holky to pochopily stejně, tak chyba nebude v tom, jak jsem to pochopila já, ale jak jsi to napsala ty, stačí si to opravdu přečíst po sobě....
Nikde nepíšu, že ti někdo hlídá děcka celej den.
A jak bys to tedy vyřešila? tvoje řešení situace, kdy nemáš rodiče -rodinu poblíž a musíš tak bys dělala co? vyřešit jinak je jak?
Tak mě by stačil taky jeden plat kdybych neplatila nájemné, SIPO a ostatní služby a bydlela praticky ve "svém" a jsem člověk co se nespokojí s nutným základem, ale chce něco víc....nejen pro sebe , ale hlavně pro své dítě.....
18. dub 2012 ve 14:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zofinecka myslíš že kdybys neměla pomoc doma, tak bys na školu nešla? Jakože bys to vzdala, pokud bys musela o hlídání říct někomu cizímu, kamarádce, chůvě.. Já tu školu musela dodělat (přece nevyhodím 16tisíc a dva roky práce oknem) a kdyby nemohla hlídat mamka, musela bych se poohlídnout po příbuzenstvu, kamarádkách nebo té chůvě. Však by to nebylo napořád. :wink:
18. dub 2012 ve 14:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@andelka tak tak...omezené časy určité dny....navíc dítko jak to říct, s "cizím" pěkně papá, v poho usne...... a já pak nechápu :grinning: jak to dokáže..... :sweat_smile:
zrovna si po jednom hlídání -strašlivě hrozném asi :grinning: , ušili sukýnku se spodničkou pro princeznu a udělaly korunku a masku.....lítá mi v tom celej den a musím jí říkat výsosti :grinning: tak strašně mé dítě trpí cizí chůvou.....
18. dub 2012 ve 14:54  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@lucenek no však v jeslích a školkách taky jsou děti s cizíma..akorát je nemáš v baráku.
narazili jste na bezva chůvy, že? :slight_smile:
18. dub 2012 v 15:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@andelka jj a mám ještě záložní kontakty na ty co se mi líbily taky nebo se ozvaly až po tom, co jsem měla vybráno.
Nebylo mi lehko svěřit dítě chůvě, ale priorita a velké plus je, že hlídá u nás doma, ve známém prostředí děcka, má svůj pokojík hračky a stesk případný po rodičích se daleko lépe zažene v domácím prostředí byť s cizím člověkem, než někde u kámošky....nebo chůvy nebo paní, co hlídá jen u sebe doma......
18. dub 2012 v 16:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucenek jj, to je pravda. :slight_smile:
18. dub 2012 v 18:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucenek luci tak to je fajn, že máš záložní kontakty, asi je od Tebe až přestanu kojit využiju. Ne že bysme finančně strádali, ale potřebuju si najít nějakou práci tak na den dva v týdnu a to v rámci zachování mého duševního zdraví :sweat_smile: potřebuju prostě mezi lidi a řešit něco jiného než plíny a rostoucí zuby...každopádně já mám tchány v důchodu, kteří jsou ochotní, ale přesto bych nechtěla aby mi hlídali děti nějak moc často. Jsem moc ráda, že má Vojta prarodiče, nicméně chůva se mi zdá pro každodenní hlídání vhodnější, jako např. píše Lucka že ušili korunku atd....samo že bych tady nechtěla někoho, kdo mi bude pasivně hlídat dítě, ale pokud s ním bude vyvíjet aktivity, budu jen ráda. Já jsem na tyhle výtvarné věci jelito, neumím kreslit, nemám tu správnou fantazii a obdivuju všechny, kdo ji mají. Na druhou stranu jsme ale sportovně založená rodina a náš syn už rok jezdí na kole, od letošní zimy lyžuje a chodí s náma po Tatrách jako kamzík. Navíc několik mých kamarádek chůvy využívá a vždycky se s nima domluví líp než s babičkama :sweat_smile: chůvu platíte, takže řeknete co ano, co ne, u babiček je to těžké, člověk má pořád pocit vděku a když se mu něco nelíbí, tak zatne zuby....
19. dub 2012 ve 12:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
No naše maličká má teprve necelých 8 měsíců a stejně se hlídání nevyhnu, navíc teď maturuji a jediný člověk schopný hlídat celý den se vším všudy je tchýně, jenže ta jde na operaci, takže to bude taky zajímavé...budu muset někoho schopného sehnat a chudák naše malá se všech ostatních bojí, když je s někým sama, tak řve jako na lesy...
19. dub 2012 ve 13:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@ia. jasné radu....dopručím... ideál je, když si všeci sednou...Sára má obě holky ráda....dává jim pusu když odchází, holky občas cosi donesou a vymyslí aktivity.....zase na druhpoui stranu čekám, že si poradí, když má zvýš teplotu, poblije se...a reaguje na její potřeby...pro představu jsme vyjela denní harmoš co, kdy v kolik a tak....nechci aby ho za každou cenu dodržovali-ale reagovaly tak aby děcko bylo OK, např když mi poo obědě neusne tak vím že padne v 19-20hod a tak posunu véču a koupání ...., limit má nej ve 20.30 v posteli když zase spí dlouho...a to dodržují
radu a rozumím, já jsme taky to tak cítila a potřebovala "vypadnout" ono to ohromně osvěží vztahy a pročistíš si hlavu a těšíš se na ty torpéda....

@maki73 u tebe asi pomalu si zvykat....občas jít s chůvou společně ven pak nechat je venku a být poblíž..a vše postupně..Sára díky tomu není mamánek a nedrží se mé sukně......dost věcí už je schopná pochopit, samo nemá vždy skvělé dny, ale i ty mrsklé náladičky, ale to víc jsme v práci v klidu, když vím, že chůva zvládne i to....
19. dub 2012 v 15:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dostat moje děcko v 20hodin do postele bez násilí,uspávacích prostředků,výhružek apod.je nadlidský úkol,a o nějakém spaní po obědě,nemůže být ani řeč,pokud není ve školce po obědě mi nikdy dobrovolně neusne:slight_smile:
19. dub 2012 v 16:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@jaruschk prot. že ve školce jedou pecky...učí se písničky, pak jdou na prochajdu, zacvičí si, poznávají nové věci a jsou vyšťavení
19. dub 2012 v 16:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
lucenek:to je fakt,ale někdy mi stejně vytuhne až v 10večer,já už bych v 8 klidně spala:grinning:Nechápu kde ty děcka berou tolik energie
19. dub 2012 v 19:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jaruschk teda tak to bych byla na prášky, kdyby mi děcka usínaly v 10. To je mazec, že není unavená, když celý den nespí! a v kolik ráno vstává? náš starší vstává okolo půl sedmé, sedmé a spát chodí v půl osmé, pokud nespí ve školce, tak usne hned, pokud spí, tak usne později, ale je tam ticho, takže to neřeším. Náš druhý chodí okolo půl sedmé a usíná sám, někdy hned, někdy později....
19. dub 2012 v 19:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@jaruschk no tak nevím, já si ji naučila takto a funguje tak....když je změna režimu dne tak je rozhozená...děcko v jejím věku potřebuje řád a jak ho nemá tak je to v prdeli.....
19. dub 2012 ve 20:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
ia. a lucenek:My jsme nikdy násilně ani jinak neuspávali,malá mi nespí odpo od 1,5roku prostě se ji nechce....jak jsem byla na rodičáku,tak mi vstávala aji v 9 v 10 hodin,teď jak chodí do školky tak vstává v půl 7 v 7,jak kdy....jako nechodí mi spát denně okolo 10 večer,ale někdy se to hold stane,i později,ona by prostě o něco přišla asi.... :slight_smile: Je to hold hyperaktiv:grinning: Jak my po celodenní blbnutí vytuhne do 8,nebo dřív,tak začínám věřit,že Bůh existuje:grinning:
luci:My právě režim moc neřešíme,jelikož furt někde trajdáme a jezdíme,a bylo by to celkem na obtíž,mám i kamarádky,které prostě jsou zvyklé dát děcko o půl 1 v 1 jak kdy,prostě po obědě chrápat hodinu je násilně uspavají,aby měli 2hodiny klidu,to mě se zdá zybtečné,když si chce hrát tak ať si hraje,a né že ježíš je půl 1 musíme domů jdeš spát,já mám za to,že dítě ví,že je unavené,a když se mu chce prostě spát,tak lehne a chrápe,v tomhle asi nejsem tak zásádová,jako moje kámošky....
20. dub 2012 v 08:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@jaruschk násilně uspávat to máš blbý Sára jde a leží ani nevyleze z postýlky, pokud neusne do hodiny je tam a nevylízá ale chci aby měla pauzu po O což má.
Když jdem na celý den do ZOO, koupák a jiné výlety je to v klidu, ale jde vidět, že jí to samotné chybí, ale má kolem sebe tolik podnětů, že vytuhne až doma. ale na hřišti že bych se řídila děckem tak to ne....poslouchat bude a nasrat na hlavu si nenechám, jak vidím některé mámy , jak s nima děcka cvičí že nechcou, berou věci cizím dětem a matky je přiblblým úsměvem omlouvají, v obchodě řvou když není kindervajco..... to je výchovou....mám temperamentní a velmi živě dítě, takže s tím, jak jsme si to nastavila, jsem spokojená a jde nám to bez řvaní a neustálého peskování.
20. dub 2012 v 09:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
luci:Já právě neuspávám vůbec,to nijak zvlášť nehrotím,a taky se nenechám ovlivňovat děckem,myslím že jsem dost přísná v tomto směru,nějaké vydupávání něčeho,to je něco na mě....klidně přiznám,že jak je malá drzá,nebo neposlouchá,tak ju zvalím klidně na ulici,v obchodě apod,je mi to jedno,ale nějaká ucta k rodičům být musí :slight_smile: říká,se škoda každé rány,co padne vedle....a matky,které tvrdí,že by svoje dítě nikdy nezbili,jsou mimo,aby se pak nedivili,až za nima příjde spratek v 15 letech,že chce prachy na to a to jak je nedostane,tak dá mamě přes hubu?!!!Dítěti by se měla,rozvíjet osobnost,to nepopírám,ale taky by mělo uznávat nějaké hranice únosnosti,přes které prostě vlak nepojede a hotovka:slight_smile:
20. dub 2012 v 09:45  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@jaruschk my taky neuspáváme a myslím si, že tohle je čistě na tom, jestli je na to mimčo zvyklé od narození, protože novorozeně usíná samo od sebe naprosto přirozeně po jídle a pokud ho začnou rodiče uspávat, pak si na to zvykne, ale když někdo říká, že dítě bez pohádky neusne, tak je to tím, že ho to rodiče naučili, já maličké čtu případně po obědě, nebo zpívám, ale večer usíná sama a bez problémů, taky je to praktické, když nám někdo hlídá, nemá pak problém ji uložit, no nevím, jak si spolu někam zajdou rodiče, kteří naučili miminko usínat například u sebe v posteli...nic proti tomu osobně nemám, ale já bych to v životě neudělala, protože si myslím, že tím potom trpí nejvíc to dítě, když se ho jednou rozhodnou "odstavit" nebo si chtějí třeba jen vyrazit a udělat si pěkný večer, asi si to ani neumím představit, malá s námi párkrát spala, když byla ještě úplně maličká, ale bylo to jen proto, že jsem usnula při kojení a ona se mi tam uhnízdila, ale většinou mě nakonec vyšoupla z postele, chce mít svůj prostor, takže je vlastně v postýlce nejšťastnější, jen by asi chtěla větší...ale máme ten největší rozměr, do kterého se dá ještě sehnat matrace, takže má smůlu :D
20. dub 2012 ve 12:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
maki73:Tak to je u nás další problém,malá k nám chodí noc co noc,do ložnice,je to každý den...v pokojíčku prostě spát nebude a nebude,už jsme z toho na nervy....je pravda,že jak se narodila,bydleli jsme v bytě 1+1,ale spala v postýlce,né snama,to jsem měla strach,abych ji třeba nezalehla nebo tak něco....potom,jsme se přestěhovali na barák,kde snámi spala v ložnici cca do 2 let možná do 2,5 to už si nevzpomínám,ale taky v postýlce....pak jsme ji udělali pokojík,z kterého každou noc zdrhá k nám,takže to většinou skončí tak,že se buď mačkáme,a nebo já nebo manžel,odejde spát do pokojíku....hlídat nám přes noc nikdo nehlídá,jelikož Sofi nechce u nikoho spát,pokud tam nespíme taky,v tomhle je strašný závislák....
U druhého děcka,to udělám uplně jinak asi,bude mít samostatný pokoj od narození a bude klid.... :wink: :grinning:
20. dub 2012 v 19:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jaruschk nebpj to se spraví. My jsme měli tento problém jak se narodil Dany. Jelikož jsem měla postýlku v ložnici a on spal s náma, tak jak to eli zžjistila tak chodila za náma a makonec to dopadlo tak, že manžel se přestěhoval do obýváku aby se vyspal. Přes léto jsme na baráku dělaly okna a pak jsem dany přestěhovala do pokojíku k eli a párkrát ještě přišla, ale já ji vrátila zpět a vysvětlila ji že musí hlídat Danečka a bylo po problému :dizzy_face:
20. dub 2012 ve 20:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jaruschk no, my se chystáme předělat byt teď o prázdninách, dokud je ještě dost malá, v noci už se stejně budí jen jednou ve 12, takže to nebude žádný problém a snad si zvykne rychle, stejně chodí spát sama a my jsme ještě v obýváku, takže usínat sama v pokoji nebo sama v ložnici podle mě nebude zásadní rozdíl...
21. dub 2012 v 10:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
zofi:Dík za podporu,taky doufám,že se to spraví,ale zatím tomu nic nenasvědčuje:slight_smile:Dneska jsem o5 spala,v pokojíčku s ní,jelikož mě v noci volala,že se tam bojí....:grinning: jsem pěkně ztuhlá....:grinning:
22. dub 2012 ve 12:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek