• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Ostrava II

10. března 2015 
ahoj, my nikuš čteme před každým spaním. manžel s ní pak chvilku dříme, já dočtu pohádku, dáme si pusu s tím, že ji za chvilku příjdu zkontrolovat a hotovo. za chvilku nakouknu, pokud je moc vzhůru tak ji dám pusu a pokud už podřimuje nebo spinkám, tak případně zhasnu a hotovo. za náma chodí pokud je více nachlazená-nemocná tak se v noci budí, ale jinak až ráno nebo vůbec.
24. dub 2012 v 16:55  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
denčo:Ahoj jak to jde s dvěma prckama?Sofina usíná u televize,zrovna čumí na ordinaci:slight_smile:Dneska přišla trampolína,tak jsme to s manžou poskládali,bylo to překvápko pro Sofi,byla nadšená,ten náš závislák,přišel na novou fintu,už nechodí,ale řve....volá mamí mamí,nebo tatí tatí:slight_smile:jak maminka rezignuje,a odmítá se zvedat z postele:slight_smile:
24. dub 2012 ve 20:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo, to je přesně pohádka pro děti.... nikuška by u tv usnula leda by byla hodně hodně unavená. jo jde to, někdy je to "šílené", když se sejde koupání obou, nikuš si s večeří hraje, naty už se blíží hodina jídla......... tak to pak je na houby. ale jinak dobrý. nikuš má své úlety,ale jinak je zlatá, takže to není až taková "hrůza" jak jsem se bála
25. dub 2012 v 07:50  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak to Sofiňák mi usne jen u tv....je takvyklá od malička,tož já jsem zvědavá,jak to budu dávat já,ale snad to bude vpoho :slight_smile:
25. dub 2012 v 09:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
uvidíš, třeba se naučí i bez... ale prvních pár usínání bude třeba boj.... co jinak přejete si moc kluka? co Sofi chce ségru nebo bráchu? nikuš ta řekla, že bráchu jenom jednou a to ještě ne mi, ale jinak to byla pořád ségru, bráchu nee. :slight_smile: tak ji má, snad ji nebude chtít jednou "reklamovat"
25. dub 2012 v 11:36  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
mimochodem k tomu čtení pohádek.........špunti pak díky tomu mají o dost větší slovní zásobu a používají více slovních obratů, dokáži více věcí popsat-vyjádřit atd. kdysy sem to četla, viděla a na nikuš se mi to opět potvrdilo
25. dub 2012 v 11:38  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak to Sofinka si přeje jen sestřičku,bratříčka nece:slight_smile:my bychom rádi,kdyby to byl kluk,ale jak to bude zdravé,je nám to samozřejmě jedno:slight_smile:
Tak to Sofina má takovou slovní zásobu,že někdy žasnu....začla mluvit velmi brzy,a teďkom mluví standartně jako dospělý člověk,ve větách,v souvětích,nešišlá,nezadrhává,o proti jiným i starším dětem mluví krásně,my si čteme,ale vzhledem k tomu,že fakt nechce být v tom pokoji,tak leží v obýváku,a buďto si čteme a nebo kouká na tv,a jak usne tak ji přenesem do pokojíku,dneska jsem ji čistě povlíkla,tak snad tam vydrží až do rána:slight_smile:
Já to miluju čisté peřiny,strašně rána se v nich válím hehe....
25. dub 2012 v 19:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
nikuš to odůvodňovala tím, že bráchu už má (švagrová má syna). když se nám podařilo ji vysvětlit, že Honzík není bráška, ale bratranec tak se její odpověď upravila.......na co bráchu, když je honzík....:D
26. dub 2012 v 07:35  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@denaxm Jo čtení pohádek je určitě super, jen nečteme večer, když je malá zvyklá jít po mlíčku spinkat sama, tak by bylo zbytečné ji začít uspávat. Ale my stejně neumíme ještě ani slabiky, takže slovní zásoba u nás zatím nehrozí, pořád doufám, že je maličká jen lenivá mluvit a že všemu rozumí a jednoho dne se rozpovídá, ale teď nám doktorka řekla, že už to nebudeme podceňovat a začneme dohánět cíleně, než abychom měli potom problémy třeba ve školce nebo tak, takže začneme asi i číst více, když obyčejné komentování situací nebo mluvení na mimčo s ní nic nedělá...všichni nám záviděli, jak máme hodné dítě, no teď bych byla radši, kdyby byla raubíř a hyperaktivní neustále pískající, než hodná...ona nám vážně nevydává skoro žádné zvuky a člověk ji najde tam, kde ji nechal...na jednu stranu je to super, nebolí mě hlava, když si s ní hraju, může být se mnou v kuchini, když vařím a nemusím se bát, že na sebe něco shodí nebo jí přišlápnu, nebo bude zavazet, ale na druhou stranu bych chtěla, aby byla aktivnější...
26. dub 2012 v 07:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@maki73 ježíš není to nějak brzo, v necelých 8 měsících???? tak malé dítě a už řešit jestli mluví nebo nemluví?
26. dub 2012 v 10:03  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@maki73 některé děti nemluví ani v MŠ a já jsem to teda už zažila a postupně se rozmluví. Každí dítě je individuální. A je přehnané řešit mluvení dítěte v 8 měsících.
@ia. no to teda brzo je. Naše ELi v 1 a 7 měsících nemluvila skoro vůbec a Dany bude mít dva roky a mele na hubě pořád a dokonce už i věty a taky jsem to nikdy až tak neřešila a to jsem učitelka :grinning:
26. dub 2012 v 11:46  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
tak já si ani nepamatuji, že by nikuš někdy nemluvila a Natuš už taky někdy tak "brblá" tak snad to nepůjde tak daleko, aby to nebylo zralé na špunty do uší :slight_smile:
26. dub 2012 v 11:56  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zofinecka
@denaxm no co já si pamatuju, tak někdy okolo 1,5 roku začly první slovíčka, ale dřív, zvlášť pod jedním rokem věku jsem to opravdu neřešila....
26. dub 2012 ve 12:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Některé dítě dřív,chodí,některé mluví,já mám třeba kámošku ta má syna 3 ročky a 3 měsíce,a ten nemluví vůbec,on jako mluví ale nikdo krom jeho mamky mu nerozumí:slight_smile:má hold svůj jazyk:slight_smile:
Některé zkomoleniny,se tak uchytili u nás,že je používáme i nadále:slight_smile:Třeba malá místo pribináček,říká kyblíček,takže kupujeme kyblíčky:slight_smile:nebo místo polštář říkáme:pošták:slight_smile:,bez kterého nedá ani ránu a neustále ho "štípe":slight_smile:
JInak moje děcko má ještě ve 4letech 2x denně mlíko,s flašky!!!!S takové te Nuby....
26. dub 2012 ve 13:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ia. jj asi tak nějak a žvatlání miminek nepo važuju za mluvení slov a vůbec bych to tak brzo neřešila :wink:
26. dub 2012 ve 14:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dany na mluvení nikdy moc nebyl,ale komunikoval a rozuměl všemu, takže podle Dr OK.
Teď říká jen mama, tata, baba, ham a haf, a takové ty zvuky dopravních prostředků a jak dělají zvířátka.On má na všechno dost času, ale než půjde do školky tak se snad rozmluví. No je to chlap - tatínek toho taky moc nenakecá :sweat_smile:
26. dub 2012 ve 14:28  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahojííík , je možné tady najít kamarádku ? Dítě zatím nemám, a docela se doma nudím :slight_smile: ....
26. dub 2012 ve 20:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
nikuš nám "srozmitelně" mluví od +- 1 roku, do té doby žvatlala páté přes deváté. a jenom pro upřesnění - my nikuš čteme od +- toho 1-1,5r. předtím jsme ji občas zpívali, ale nepřehánělo se to. jinak u nás jsou zase bacily, toje na mašli, nikuš rýma a občas kašle, naty má taky slabou rýmu........ já už si to pořádně nepamatuji, tak se zeptám. u tak malých špuntů řeší s rýmou(u nikuš to byla jenom odsávačka-myslím), ale jak říkám skléróza je velká a já si nemůžu vybavit na jistotu zda to tak bylo/nebylo
27. dub 2012 v 10:37  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, holky, Ostravačky. Potřebovala bych radu, kde všude v Ostravě najdu nějaké větší obchody s kočárky. Jsem z Opavy, kdysi byl dost velký v Avionu, něco i ve Futuru, ale snad se odstěhovali, já neznám ani název, můžete mi někdo poradit? Díky moc :wink:
27. dub 2012 v 11:20  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucisa velký výběr měli na Slezské Ostravě v Sambaby.
27. dub 2012 ve 12:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mall ve Vítkovicích,jinak tu nic moc není,spíš bych se dívala přes net,je tam mega výběr,a slušnější ceny,my taky kupovali kočár přes net
Denčo:U nás je taky Sofi nemocná,dneska se měli ve školce fotit na tablo,a od včera mi tak brutálně kašle,že jsme se na školku dneska vyprdli,naštěstí nemá teploty,tak aspoń můžem být venku,snad se to nerozjede v něco horšího,celou zimu nic a teď jak se oteplí,tak my tady skučí....
27. dub 2012 ve 13:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, ve vítkovicích kousek od Vítkovického náměstí a nemocnice. je to velké a mají tam od všeho dost. já tam koupila krásné povlečení, oblečky taky pěkný výběr a sem tam i překvapivě levné. personál perfektní
27. dub 2012 v 15:16  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
No to je právě ten Mall,mají i e-shop:slight_smile:určo tam taky zavítám...
27. dub 2012 v 19:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka , @jaruschk , @denaxm díky moc za info, já si to myslela, že nikde není nic moc. Chci koupit Cybex callisto, jenže je potřebuju mít doma nejpozději do příštího pátku dopoledne, odpoledne odjíždíme na dovču, ale mám strach, že díky svátku skoro uprostřed týdne se zdrží platba i doručení. Tak jsem si chtěla odjet osobně někam do okolí.
A ten obchůdek, co byl kdysi v Avionu, měla jsem pocit, že tam měli ceduli, že se stěhují do nějakého nového obchodu, myslela jsem, že si postavili někde nový a větší. Netušíte, kam se poděl ten, tam bylo strašně moc věcí?
27. dub 2012 ve 20:17  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucisa ten je právě v těch Vítkovicích, jak odbočuje tramvaj č.3 a č.12....myslím ul.1.máje
Ted se to jmenuje Funbaby, ségra tam ted kupovala autosedačku.

Mně zas štve, že se nedá v kameňáku nikde koupit v Ově ted xlander?
Nekupovaly jste nebo někdo z okolí např. v POlsku?
27. dub 2012 ve 20:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@denaxm odsávačka a mořská voda :wink:
27. dub 2012 ve 21:31  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Pár kočárků mají i ve Woko v Porubě, ale nepamatuju si jaké. Mají jich pár vystavených, ale jinak je to taky na objednání.
28. dub 2012 v 06:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ia. no, asi to není brzo, teď na osmiměsíční prohlídce nám už dala paní doktorka žádanku, do dětského rehabilitačního centra, že je malá celkově pozadu a že bude dobré, to začít dohánět, takže na pohyby vojtovku no a co jí pomůže, aby se rozmluvila, to vážně nevím, ale paní doktorka nám řekla, že ji tam celkově prohlédnou a udělají nějaké pozorování, nebo co, aby zjistili, jestli je jen líná, nebo je tam nějaký problém...tak snad nám to půjde dobře...ale teď mě docela mrzí, že jsme si nepožádali už v těch 4 měsících, kdy měla v průkazce napsáno: "vývoj hraniční", už to mohla dohnat a bylo by...ale i kdyby byla jen lenivá, tak cvičení rozhodně neuškodí...
A nejde o mluvení, jako že bych po ní chtěla slova, nebo tak, ale ona se nesnaží komunikovat s lidmi...vydává zvuky, jen když hraje nějaká hudba, nebo si třeba "povídá" s hračkami, když u toho nikdo není, ale jinak neumí ani žádné slabiky, jen takové ty hrdelní zvuky a samohlásky, tento týden začala dělat zvuky o něco častěji, tak snad se to zpraví, předtím třeba za celý den ani nehoukla, pořád mě každý uklidňuje, že každé dítě je jiné, ale když nás teď už posílá doktorka, tak lepší cvičit navíc, než něco podcenit...může to mít spousty příčin, může být líná, ale taky může mít třeba nějaký blok, autismus nebo cokoli jiného a právě na tohle by měli po nějakém pozorování přijít, tak uvidíme, snad se ukáže, že se jí prostě jen nechce
28. dub 2012 ve 14:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
maki:A ouška má dobrý?Jako jestli dobře slyší....třeba se ji jen nechce mluvit:slight_smile:A jako mimčo byla aktivní?
Tak snad Vám cvičení pomůže:slight_smile:
28. dub 2012 v 17:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak snad to bude dobré, napadla mě taky ta ouška, ale pravda je, že pokud reaguje na hudbu tak to ono asi nebude. a nějakou tu mluvící hračku máte, třeba toho pejska, známé se malá rozkecala po tom co si začla s ním hrát. uvidíš, budem držet palce at to dopadne co nejlépe!!!! jaruschk jakpak těhotenství, už máte +- řečeno co by to mohlo být???
29. dub 2012 v 09:30  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek