• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Ostrava II

10. března 2015 
@denaxm no máme mluvící želvu, tu má teda ráda, občas na ni houká, ale to je tak vše :D, ale teď jakoby slyšela od té doktorky, že je pozadu, začala se více plazi a zkouší lézt...úplný obrat, tak snad jí to vydrží
29. dub 2012 v 10:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
třeba potřebovala prostě jenom více času. špunti jsou každí jiní a holt něco jde rychle a něco ne. neboj-malá vás ještě překvapí
29. dub 2012 ve 14:08  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
denaxm:No říkal,že je ještě brzo,že to jde určit až v 28 týdnu a takové kecy,ale říkal,že možná kluk,10.5 jdu na echo do porodky,tak snad mi to tam už řeknou....
29. dub 2012 ve 20:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jaruschk mě to řekli už ve 20.tt a u Danyho jsem to taky poznala v tom 20.tt na echu :wink:
29. dub 2012 ve 20:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
u nás nám to řekli +- taky tak, akorát u obou to byli kluci..... :grinning:
30. dub 2012 v 10:43  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
U Sofinky mi to řekli na tom echu,a na 3D že je to holka,a můj dr.mi řekl asi 14dní před porodem že je to kluk:grinning:,ale poprvé mi řekl,taky holku,takže doufám,že se nám splní ten kluk,už bych ráda začla nakupovat,ještě nic nemám....
30. dub 2012 ve 14:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, mám dotaz...jak to děláte, když jdete s dětma (malýma) do ZOO? Myslím s jídlem? My jsme chodili loni, ale to byl Dany malý, my jsme si dávali u opic smažák s hranolkama (jezdíme tam kolem 9h a po 13h zpátky, aby to vycházelo se spaním) a Danymu pak někde skleničku. Jenže ty on už nejí, a nevím jestli někde v ZOO mají jídlo vhodné pro děti.
Berete si třeba jídlo z domů? Něco studeného jenom?
Chystáme se v červnu s oběma dětma, tak nad tím uvažuju. Už tak si budu muset naspat seznam co s sebou :grinning:
26. kvě 2012 v 10:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
záleží, co je u tebe "jídlo vhodné pro děti".... na začátku hned (ještě před pandou) mají restauraci kde mívají celkem "normální" obědy - i včetně polívek. jinak je to víceméně všechno o hranolkách a párcích v rohlíku. ještě vedle toho nového velkého dětského hřiště dělají dobrý kebab, ten když se dá samotný bez tatarky a podobných věcí do pity, tak je to taky v pohodě, je to libové maso.....
26. kvě 2012 v 11:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@fender no právě, to mu dávat nechci. Takže jedině se vrátit k pandě, což asi ne, nebo u toho hřiště...akorát nevím které myslíš, u jakých zvířat to je? Vzpomínám si na to u koziček a pak u toho nového výběhu pro medvědy. ZOO je teďka pro děcka super :slight_smile: už se hrozně těším. Kebab by si určitě dal, a my taky :slight_smile:
Ještě vždycky zastavujem u lemurů na donutky, to asi tentokrát vynecháme, pochtíval by :sweat_smile:
26. kvě 2012 ve 13:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brambora20 Baruš X-landry i ty nove mají v Ostravě v SAM BABY.
26. kvě 2012 ve 13:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka u toho nového velikého - vedle lam, před tygrama :wink: dřív tam myslím bývali medvědi?
možná mají ještě i jinde něco "poživatelného", nevím, my byli zatím u té pandy a pak na kebab :slight_smile:
my jsme letos byli už dvakrát :slight_smile:
26. kvě 2012 v 15:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
My jsme měli jít dneska taky do ZOO,ale malá má už 3 den vysoké horečky....takže nic,dneska odpo už vpoho,tak uvidíme zítra...Jinak čekáme chlapečka,takže Sofi bude mít bráchu.....
Co se týče jídla na výletě,tak si myslím,že párek v rohlíku nebo hranolky,děcko fakt nezabije,taky to nejí denně....
26. kvě 2012 v 19:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@fender aháá, už vím :slight_smile: loni to tam asi ještě úplně nebylo, anebo jsem si nevšimla :sweat_smile: tam se toho hodně mění..k lepšímu :slight_smile:My byli naposled loni v srpnu, letos ještě ne, buď byla kosna, nebo byli mimi ještě malinké. Ale teď už bych šla.

@jaruschk jé, tak budete mít páreček :slight_smile: to je pěkné, gratuluju. Ať se malá brzy uzdraví..nebude to šestá nemoc?
No, jako já to jím tak 2x za rok, takže malej ideálně vůbec. Dokud můžu to co jí ovlivnit, tak chci hledat jiné možnosti.
26. kvě 2012 v 19:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka no, nebylo, vloni to tam teprve stavěli :wink: byl to tuším původně výběh pro medvědy, než je přesunuli...... teď je tam z toho super velké dětské hřiště :dizzy_face:
26. kvě 2012 ve 20:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@fender tak to už se moc těším :dizzy_face: teď už si to Dany víc užije, loni ještě v létě ani nechodil.
26. kvě 2012 ve 20:05  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
andelka:Co je to šestá nemoc?To slyším poprvé....
Tak jasně,zdravá strava je zdravá strava,moje holka už má 4roky,takže hranolky a párky jí běžně....ale poku se jedná o hodně malé děti,tak bych vzala radši něco domácího
27. kvě 2012 v 18:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jaruschk klasická dětská nemoc..nemá specifický název, tak se jí říká šestá (existuje i pátá :slight_smile: ) tři dny horečky, čtvrtý den se děcko osype a za dva dny je OK. Nedává s ena to nic, jen sráží teplota.
No právě, můj má 2roky a párky nebo hranolky ještě dlouho neuvidí. Asi vezmu něco z domu, a místo donutek si ke kafi dáme něco doma upečeného :slight_smile:
27. kvě 2012 v 19:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
andělka:Aha tak to neměla,jelikož se neosypala...asi nějaká viroza nebo úpal....už to přešlo,tak se středu půjde do školky,ať mám zase klid.... :slight_smile:
Aha,tak to moje malá jedla ve 2letech běžně párky....
28. kvě 2012 ve 13:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jaruschk tak ono záleží jak se stravuje rodina, u nás se uzeniny moc nejí a hranolky taky ne, to fakt výjimečně párkrát za rok.
Tak to nebylo ono, to by se osypala. Dany měl taky před vánocema horečky, ale pořád nic, nakonec z toho byla nějaká viroza. E tento měsíc měl taky jeden ten horečku, pak jeden den teplotu, trochu rýmu a po 3dnech vůbec nic..nějaká krátkonemoc.
28. kvě 2012 ve 14:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka u nás se to taky moc nejí... ono sehnat kvalitní párky je opravdu umění :stuck_out_tongue_closed_eyes: ve všem tak 65% masa max a zbytek sója a namleté kosti a éčka..... takže to u nás nefrčí :slight_smile:
hranolky též neděléme, občas si někde dáme venku, ale malej max nesolené a bez kečupu :slight_smile: cpát se kdovíčím se bude celý život , takže to máme stejně - dokud to můžu ovlivnit, tak si hodně dobře vybíráme :slight_smile:
28. kvě 2012 v 18:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@fender no právě, my vedem maximálně šunku 90% a pro nás občas klobásku 94%. :slight_smile:
brambory má rád tak jak jsou, nebo kaši. Hranolky si děláme ty do trouby, když spěcháme s obědem a mně se nechce škrábat :sweat_smile: a Dany má něco jiného.
28. kvě 2012 v 18:54  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Tak my hrancle tež z trouby,a malá miluje lovečák:grinning:a cokoliv grilovaného....a není vůbec tlustá,má tolik energie,že to všechno vyběhá...Tak u nás uzeniny,jsou na denním pořádku,a to si mlj mažel hodně hlídá figuru a několikrát týdně je ve fitku....Já si nedovedu,představit dát si chleba bez šunky nebo bez nějakého salámu,třeba obyč vysočinu bych do huby s prominutím nestrčila,když je to kvalitní,tak proč si to nedát....Každopádně chci,taky aby se mé děti stravovali zdravě.....
29. kvě 2012 ve 21:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jaruschk tak ono nejde o to, že by bylo děcko tlusté, Dany se taky celej den nezastaví, ale o to že mu to nechci dávat, když je ještě malej, podle mě to pro děti vhodné není a dokud to můžu ovlinit, tak má holt smůlu :sweat_smile: My zas nejsme tak sportovně založená rodina, abych si byla jistá, že nepřibere pozdějc. Prostě mu chci dát správný základ, a dokud to jde, držet sladkosti, tučné a kořeněné věci na uzdě. v životě, pokud bude vůbec chtít, se toho nají ještě až až :unamused:
U nás se uzeniny fakt nevedou, jen ta šunka, kromě toho že bývají tučné, kořeněné tak jsou i moc slané. Na mě už až moc. Ale jednou za čas mám taky na klobásku chuť :slight_smile: Muž kdysi hodně kupoval paprikáš, ale už se to odnaučil.
30. kvě 2012 v 06:45  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
andelka:Tak jasně....zas na jednu stranu tě chápu,že chceš aby malej jedl zdravě,a co mu dáváš třeba na svačinku chleba sčím,když nejíte uzeniny....?Sůl se v dnešní době cpe uplně do všeho,ostatně i jako cukr,a podobné dochucovadla....Já zas mám takový názor,že by děcko mělo zkusit všecko,aby to pak třeba v pozdějším věku nějak rapidně nevyhledávalo,jak dostane peníze,aby to neutratilo za čokolády a podobné kraviny,místo normálního jídla....když je mu to v dětství odpíráno,klidně ať si cucne i piva nebo kafe....
30. kvě 2012 v 10:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jaruschk no právě, že se to cpe do všeho, takže já používám pro něj jen málo soli do jídla a cukr klasický skoro vůbec. Na svačinku mívá jogurt, ovoce, neslazené obilné sušenky, nebo něco co jsem pekla a vím co tam je (mix celozrnné, špaldové a bílé mouky, třtinový cukr nebo javorový sirup, ovesné vločky, a z toho buď buchta, nebo mufinky, nebo palačinky..) k večeři mívá chleba s Lučinou, se sýrem, se šunkou, s domácí marmeládou.. Komerční sladkosti nedávám vůbec, takže to ani v obchodě nepochtívá, protože to nezná. Je mi jasné, že ze školky přinese jiné "móresy" :sweat_smile: ale do té doby nic takového, nebo výjimečně. Brumíka párkrát měl, když ho od někoho dostal, jí i normální piškoty.
Jj, zkusit všechno, ale až pozdějc, ve 2letech některé věci ani omylem.Přijde mi to zbytečné, nic mu to nedá, jen že začne podobnou chuť vyžadovat.I dospělí přijímají mnohonásobně víc soli a různých dochucovacích věcí než by bylo potřeba a zdravé. A v pozdním věku se musíme učit nesolit a jíst "plané" abychom zhubli, snížili krevní tlak, zbavili se nemocí....
30. kvě 2012 ve 13:47  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
30. kvě 2012 ve 13:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@fender mi samotné už přijdou komerční sladkosti neskutečně sladké, už jsem se dost odnaučila. Radši si něco upeču nebo udělám pudink nebo ty palačinky. Včera jsem měla kinder tyčinku, dostal to Dany, tak jsem se obětovala :grinning: ale bylo to příšerně sladké, chápu že to děckám chutná a sežraly by toho kila.
30. kvě 2012 v 15:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka no já s tebou jedině souhlasím. malej sladké tohoto typu nejí vůbec, jediné, co si sem tam dá je kousek pravé švýcarské čokolády nebo zmrzlinu/nanuk.
jinak to máme taky stejně, jídlo prakticky nesolím, manžel si případně dosolí na talíři, právě, že je soli naprosto všude šílené množství i tak. cukrem malýmu taky nesladím, čaj pije kdyžtak se sirupem.
co se týče uzenin tak my salámy celkem jíme, ale jak co (malej max šunku) - rozhodně nic co má milion éček, sóju, padesát barviv a kdovíjakých náhražek. někdy se nestačím u čtení složení divit :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile:
z jídla teda může zkusit klidně všechno, co chce, vyloženě něco, že by "nesměl" nemáme, uzeniny, sladké, atd klidně, ale pokud, tak opravdu něco "kvalitnějšího", co se složení týče.
nemám vůbec strach, že by z něčeho mohl být tlustý, nebo tak, ale přesně jak jsi psala - dneska má kdekdo nejen nadváhu, ale i vysoký tlak, ledviny v háji , rizika pro srdce a podobně...... ono se to všechno holt někde jednou projeví :unamused:
30. kvě 2012 v 16:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@fender jj, co mám děti tak jsem dost změnila zásoby ve špajzu a čtu etikety, zásadně. :sweat_smile:
Já doufám že se mu dobrý základ projeví pak i v životě, i když je mi jasné, že ho pak už neuhlídám, ale doma tohleto prostě nebude, nebo výjimečně. Já si taky dopřeju něco mimo, ale když už, tak ať je to kvalitní.
O velikonocích taky jedl čokoládového zajíčka..ale od Lindt, ne náhražkového.
30. kvě 2012 v 19:47  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Dneska aby člověk narazil na kvalitní suroviny je pomalu zázrak,a když už tedy narazí,tak je to drahé jako prase.....
31. kvě 2012 v 08:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek