• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Ostravské miminka v lednu 2014

26. ledna 2014 
autor
Tak hlásím, že malý je už v pořádku. Pánvičky u ledvin se upravily a jsou v normálu :slight_smile:.

Holky, taky vás tak bolí záda? Nevím, co mám dělat. Masáže nezabírají ...
19. zář 2013 ve 12:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vashaa super, jsem rada, ze se to malemu upravilo a je to v poradku
Mi na zada zabiralo, ze jsem mela v praci takovy ten maly micek a davala jsem si ho mezi zada a zidli a cviceni na velkem mici. Nechodis na nejake tehotenske cviceni? A ja jsem chodila a ta hodinka mi pomohla na cely tyden:slight_smile:
21. zář 2013 ve 12:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak mam za sebou test na cukrovku a tentokrat je to v poradku, cukovku nemam, tak'hura na cokoladu :slight_smile:
27. zář 2013 v 17:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@jija @leontynkaa @lenkavas Ahoj holky, tak jak pokračujete? Už se nám to pomalu blíží, za 3 měsíce už budeme mít asi prcky doma :slight_smile:. Toto letí!
Co už máte všechno nakoupeno? Já nemám skoro nic - akorát postýlky, pár oblečků a to je vše. Pro kočárek se nemůžu stále rozhodnout a ten zbytek si myslím, že budu nakupovat, až budu na mateřské. Teď na to při práci nějak nemám čas :slight_smile:
16. říj 2013 v 10:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vashaa ahoj, ja cekam az manzel vyklidi skrin at muzu vybalit veci po malem a zjistit co vsechno chybi, kocar uz mam domluveny, ale musime ho vyzvednout, minule nam to prekazila strevni chripku, chudak tygrik co jsem tehotna jsem ji mela uz 2x, jeste potrebuju perinku do postylky, matraci do vetsi postylky pro maleho at se muze presunout a pak nevim, mame detsky bazar pred barakem, takze s malym jsem to resila tak, ze co chybelo, pro to jsem si dobehla:slight_smile:
Ale urcite je cas vsechno resit az na materske, staciseznam a jeden nakup v sambaby a je to, my to tak'udelali
16. říj 2013 v 10:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@ jija je fajn, že v dnešní době všechno koupíš hned, jakmile potřebuješ. To je velká výhoda oproti našim maminám. Já asi taky nějaké věci podědím, ale nebude toho moc. Hlavně se pak musím podívat, co mám vlastně mít všechno k dispozici.
16. říj 2013 v 10:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky :slight_smile:. @vashaa @jija jééé tak to jste mě uklidnily :slight_smile:. Zrovna tady stresuju, že jsem začala 30.týden a dívám se na různé fotoblogy atd a ostatní holky už mají vše připravené, vyžehlené a koupené. Já mám nějaké oblečky,ale ještě něco schází, kočárek objednaný, ale postýlku a věci do postýlky, kosmetiku atd zatím ještě vůbec :slight_smile:)). I když postýlku asi vím jakou. Jujda aspoň nejsem sama. Taky mi přijde, že na to při práci nemám moc času. Čekám na mateřskou a vše objednám na netu najednou a nebo zajedu do SAM baby. Asi bych měla být v klidu :slight_smile: a nekoukat moc do ostatních fotoblogů :slight_smile:)). Jinak já jsem kočárek objednala Roan Maritu - kvůli korbičce, kolečkám a houpání. Sice sporťák se mi moc nelíbí, ale buď si zvyknu nebo pak koupím jiný. Uvidím dle spokojenosti :slight_smile:. A holky už víte, kde budete rodit?
16. říj 2013 v 11:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vashaa
@lenkavas ja jsem hlavne nechtela nakupovat dokud nebudu ve fazi, kdy mimco budou zachranovat kdych zacala rodit nebo tak neco
Ja jsem mela spoustu veci pro maleho pujcenych a holky ted maji druhe tak nevim v cem bude nase druhe chodit:slight_smile:
Kosmetiku pro mimco nekupuju, stejne se jim ma mazat akorat zadek:slight_smile: a maly mel/ma atopicky eksem, takze jsme pak kupovali kremy dle pokynu dr. Zacinali jsme s linolou:slight_smile:
Hracky jsme vicemene dostali, nektere jsme snad ani nevybalovali:slight_smile:
16. říj 2013 v 11:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a jinak rodit budu zase ve Vitkovicich, minule mi vysly vyrazovaci metodou a byla jsem tam spokojena:slight_smile:
16. říj 2013 v 11:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@lenkavas @jija Já jsem se taky nakonec asi rozhodla pro Vítkovice, hlavně kvůli komornějšímu prostředí než na fakultce. Taky tam chci chodit na předporodní kurz. Původně jsem na něj chtěla jít do Poruby (protože to bylo i se cvičením v bazénu), ale nevychází to termínově.
Na Sambaby jsem se už dívala na netu, mají tam moc hezké věci a myslím, že i celkem velký výběr. Takže před Vánoci udělám nálet a bude :grinning:
16. říj 2013 v 11:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem vcera Tygrika prihlasila na cviceni pro miminka:slight_smile: . U Hrosika jsem ho prihlasovala az kdyz mel 7 tydnu a ted pry uz maji nahlasene deti co se narodi az v unoru:slight_smile: . Pry kdyz se narodi v prosinci tak pujde do skupiny kde bude nejmladsi stejne jako to mel bracha:slight_smile:
25. říj 2013 v 08:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak mam za sebou prvni monitor, zatimco syn nakopaval elekrody a porad prekracoval limity srdecni aktivity tak mimco museli dneska budit, ze by bylo prece jen o neco klidnejsi nez bracha?:slight_smile:
12. lis 2013 v 17:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vashaa
@lenkavas ahoj holky tak uz se to blizi, tesite se? Ja jsem uz v utery skoncila vecer v porodnici, nastesti jen na ozvach, memu dr. Se zdaly ozvy moc vysoke a protoze jsem u neho byla az v 6 vecer tak se mu tam se mnou nechtelo sedet hodinu aby to slo zopakovat tak me poslal na kontrolu do porodnice, tam uz to bylo ok, takze po Vanocich mam jeste kontrolu normalne u nej:slight_smile::
Jinak kdybyste chteli chodit s prcky na cviceni tak tam kde chodim jeste maji pro mimca prosinec-leden 3 volne mista:slight_smile:
19. pro 2013 ve 14:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@jija ahojky, tam já na ozvách v nemocnici už byla taky, minulý týden, dr. se zdály zase nízké. No říkám si, abych už porodila, z něčeho jsem chytla alergii, takže mám vyrážku a brát léky na to nemůžu. Dr. naordinoval mast s kortikoidy, ale jen na pár dní a do porodu dietu. Takže na Vánoce místo kapra a salátu budu mít suchary a rýži :frowning2:
Ale na prcka se už těším moc! :slight_smile: Kam chodíš na to cvičení a co je to zač?
20. pro 2013 ve 13:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vashaa tak to je hrozne s tou alergii, chudaku. Ja chci rodit az po Vanocic at je alespo chvilku klid.
Chodim na cviceni do www.centrum-rodinka.cz je to pro deti od 7.tydne a vede to detska lekarka, krome cviceni dava i rady jak motivovat, dela pravidelne kontrolu psychomotorickeho vyvoje a tak a jinak je i na telefonu pro dotazy, do roka procvicuje detem fyzicky rozmer, po roce spis psychicky. Ja jsem tam chodila uz na tehotenske cviceni
20. pro 2013 ve 14:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vashaa
@lenkavas ahoj holky tak co vydrzely jste do ledna? Ja ano, porad 2v1.
1. led 2014 ve 21:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@jija @lenkavas ahoj, zrovna jsem na vás myslela :slight_smile:, my jsme taky pořád 2 v 1 a doufám, že tam prcek ještě těch 14 dní vydrží. Sice už si připadám při některých činnostech jako zapínám bot jako hroch, ale jinak dobrý.
2. led 2014 v 09:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vashaa ja nosim akorat botasky a ty nerozvazuje at se nemusim ohybaz :grinning:
Ja si rikam, ze vydrzim do dalsiho tydne, treba se sejdem v porodnici :slight_smile:
2. led 2014 v 09:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@jija tak já mám kozačky na zip, ale stejně se musím shýbat, když je chci zapnout :grinning:. V porodnici se asi nesejdem, leda, že bys šla na fakultku. Nakonec jsem se rozhodla pro Porubu, protože ve Vítkovicích se mi to při prohlídce (kromě porodních sálů) vůbec nelíbilo. Divím se, že ještě v dnešní době mají společné sociálky na chodbách :frowning2:
2. led 2014 v 15:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vashaa tak ono to je na chodbach jenom jako vstup, je to pro jeden pokoj a akorat neni vstup primo z pokoje:slight_smile: a uz chodis na poradnu do porodnice? Ja jdu zitra podruhe
2. led 2014 v 15:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@jija pro jeden pokoj? já mám dojem, že nám sestra říkala, že je to pro dva pokoje dohromady :frowning2:, ale co, stejně jsem rozhodnutá jít do Poruby, už tam o mne mají z té předchozí hospitalizace záznamy, sestřičky jsou tam moc fajn a prostředí už mi je taky známé :slight_smile: tak snad to dobře dopadne
Na poradnu jdu taky zítra, ale ještě na svou gyndu a příští týden asi ještě taky a pak už do porodnice. Liší se nějak ty kontroly?
2. led 2014 v 18:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vashaa bylo to pro jeden pokoj nebo jsem lezela na spravnem protekcnim miste:slight_smile: pro 2 maminky, jasne kdyz uz jsi byla v porube tak je jasne ze tam pujdes znova
Mi prisly kontroly u dr. A v porodnici stejne, nejdriv ktg a pak u dr. Akorat se asi ceka dele nez na gynde, ale mozna ze v porube je to jine, ve vitkovicich se neobjednava takze se ceka podle toho kolik prijde tehotnych:slight_smile:
2. led 2014 v 18:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@jija no, já si myslím, že v Porubě to bude taky bez objednávání. Tak uvidím.
Tak ti budu držet palce, protože už to máš opravdu "za pár", ať ti vše dobře dopadne a ať je mimčo zdravé a v pořádku :slight_smile:
2. led 2014 v 19:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vashaa diky, uvidime jestli me druhe dite narozdil od prvniho bude ochotne opustit
Taky se drz a at to mas vsechno ok
2. led 2014 v 19:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@jija ahoj jijo, tak jak to s tebou vypadá? Počítám, že prcek je už na světě, ne?
8. led 2014 v 11:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vashaa ahoj, v nedeki v 6:33 se nam narodila holcicka:slight_smile: nakonec vsechno zacalo samo, snazila jsem se sem napsat, ale neslo mi v porodnici wi-fi na mobilu. Dneska nas pustili domu
9. led 2014 ve 12:17  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@jija tak to je super zpráva, moc gratuluji!!! A jaké jste pro ni vybrali jméno?
9. led 2014 ve 12:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Je to Jana, chlapecek mel byt Lukas:slight_smile:
9. led 2014 v 16:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vashaa tak co? Uz? :slight_smile:
24. led 2014 v 15:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@jija Ahojky, tak se hlásím, že už :slight_smile:. Máme malého Roberta - narodil se v pondělí 20.1. krátce po 1 ráno s mírami 3490g a 48 cm. Porod byl pohodička, od prvních kontrakcí byl prcek za 2,5 hodinky na světě. Chudák tatínek skoro nestihl dojet :grinning:
A jak se daří vám?
24. led 2014 ve 21:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek