• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Pardubice a okolí II.

10. února 2015 
No,pěkný..................spíš bych už konečně někam vyrazila na výlet. :confounded:
Ale při tomhle počasí(chvíli svítí sluníčko,chvíli prší)se mi nikam moc nechce.Stačí,když jdu s Ádou na hoďku ven.Vymete všechny kaluže,které přehlídnu a je pak jak prasátko. :sweat_smile: :sweat_smile:
Prima náplň to je,vzhledem k tomu,že obě strany nedisponují hlídacími babičkami a děcka si spolu dost vyhrajou.Momentálně mají nejoblíbenější činnost líbání. :grinning: To jsem zvědavá,jak dlouho jim to vydrží. :sweat_smile:
Vlastně se vídáme každý víkend. :wink:
A co Vy,..............jak jinak trávíte víkendy?
Co se týče nákupů,tak nejradši jezdím do Glóbusu nebo Kauflandu. :sunglasses:
Ale Áda si oblíbil hodně Hyperku.Zajíždíme tam vždycky do podzemních garáží a jelikož máme na autě anténu(teď si nejsem jistá,jestli je od rádia nebo od vysílačky :grinning: ),tak tam vždycky brkneme o ty kovové tyče,co tam vysí na těch řetězech při vjezdu/výjezdu a to se náš mladej může schvátit smíchy. :grinning:
Ale problém pak nastává,když tam třeba tyč není a nebo když projíždíme jen okolo.
To je pak velké zklamání. :frowning2: :sweat_smile:
15. bře 2009 ve 12:02  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak to jo, Péťa zatím oblíbený obchoďák nemá :slight_smile:) To jste na tom tak nějak podobně jako my. Všechny babičky máme daleko, takže hlídačka se koná málokdy. No ale neva, jsem ráda, myslím, že je to lepší, než bydlet s babičkama v jednom městě, nebo v jednom baráku. Takový lidi opravdu obdivuju a naprosto nechápu, jak to můžou zvládat. No možná to bude tím, že jsem to nikdy nezažila, nevím. Počasí mě taky nebaví, za celý víkend jsme ještě nebyli pořádně venku :frowning2: No, snad si to vynahradíme v týdnu.
15. bře 2009 ve 14:33  • Odpověz  • To se mi líbí
Já si taky nestěžuju.Alespoň mi nikdo nekecá do výchovy a do péče o dítě. :wink:
Dá se to určo zvládnout,ale když je člověk čas od času marod,je to takové blbější. :sweat_smile:
V Pardubkách bydlím přes 8 let a fakt jsem si na to tak zvykla(mít rodiče 120km daleko),že bych to v žádném případě měnit nechtěla. :grinning:
Už jsme si zvykli na svůj klid a bohatě nám stačí,když naši přijedou jen na 1 den. :wink:
Řekneme si,co je nového(ono na mateřské je to z jejich pohledu pořád stejné a nudné :sweat_smile: ),uděláme pár foek a můžou frčet domů. :wink:
Zrovna na Ádovy narozky mají přijet,tak to bude alespoň trošku akčnější. :sunglasses:
Dopolko jsme byli venku,teď to Áda zalomil a pak půjdeme na poštu poslat balík.
Jak se máte Vy?
16. bře 2009 v 11:55  • Odpověz  • To se mi líbí
My se dnes taky měli fajně. Dopoledne jsem šůrovala a vařila a odpoledne jsme chvilku relaxovali a pak jsme byli na procházce ve městě a u kámošky. Vrátili jsme se asi před hodkou. Zase ten den tak rychle utekl :slight_smile: To máš pravdu, že je lepší, když jsou rodiče takle daleko, taky mi to vyhovuje. To je docela smutný, že to s tou mateřskou berou takle... No jo, ale co naděláme, že jo. Zítra jdem na očkování, tak snad to Peťula ponese stejně statečně jako minule, skoro vůbec nebrečel, paráda. Tak jo, pěkný zbytek dne.
16. bře 2009 ve 20:25  • Odpověz  • To se mi líbí
To jdete na 2.Hexu?
Já teď pořád přemýšlím o vakcíně proti žloutence.Myslela jsem,že Adama přes zimu přejde ta záliba,že všechno sbírá ze země(je fakt,že už to neochutnává :sweat_smile: ),ale nepřešla :angry: Radši mu to nechám píchnout.Počkám,až se zbaví rýmy a vyrazíme za mudrou. :wink:
Dopolko jsme byli ve městě koupit taťkovi dárek k svátku a v Tescu měli malé dřevěné puzzle za 50kč,takže jsem ho vzala taky.Nemám ráda nákupy na rychlo,tak budu Ádovi postupně vymýšlet další dárečky k narozeninám. :wink:
Nemám v plánu nic mega,protože těch hraček má fakt dost a už bysme to něměli kam dávat. :sweat_smile:
Lilo jako z konve,tak byl cestou tam v kočáře,ale zpátky už šel pěšky.
Tak držím palce,ať jste bez reakce a bez pláče. :dizzy_face:
17. bře 2009 v 11:51  • Odpověz  • To se mi líbí
JJ, byli jsme na 2. hexe a taky na Prevenaru, proti pneumokokum. To jo, to je dobrá věc, proti tý žloutence, kor u takle malých dětí... Očkování jsme přežili takřka bez pláče. První injekce Peťula ani nepostřehl a tu druhou jen tak decentně :slight_smile: Dneska tady bylo krásně, jen trochu víc foukal vítr. Dopo jsme byli ve městě. Vyrazili a pak ještě Péťa spal pár hodin venku. Dneska spí jak o život, doufám, že si to nebude vynahrazovat v noci. No, snad nee.
18. bře 2009 v 19:39  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky!
Tak v Pardubkách fest přituhlo a dokonce před chvílí i sněžilo. :sweat_smile:
Včera jsem tu měla kamarádku.Daly jsme si kafčo a když se Adam vzbudil,šli jsme se společně vyvětrat.Dost fičelo,takže jsme byli za hoďku doma a ikdyž vstával ve 14:00,tak už kolem 18té odcházel s nočníkem do kuchyně,že je jako čas ke koupání. :sweat_smile: Normálně koupeme tak kolem 19-19:30. :confused:
Je fakt,že už jsem byla taky zralá na postel,takže jsem ho uložila,udělala hygienu a šla ho následovat. :grinning:
Manža jde dneska večer na pivko,tak se v klidu juknu na Ordinačku a možná si ponetuju.
Tak to je fajn,že z těch včeliček nemá Péťa ještě rozum. :wink:
Adam to taky snášel v poho a i teď,když to mudra píchá do předloktí,tak ani nepípne. :sunglasses:
A jak spal Péťa v noci?
19. bře 2009 v 11:57  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojda, tady se taky celkem ochladilo, včera ráno tu bylo pár čísel sněhu, ale hned to roztálo. Jinak Peťulka spal dnes i včera v noci ukázkově, je to zlato :slight_smile: Teď se chystáme na procházku. A co, skouklas včera Ordinačku? Já jo. Dřív jsem jí sledovala pravidelně, ještě než se mrňous narodil, teď už tolik ne. Ale stejně mi přijde, že se to dost zhoršilo, no ale stejně na to sem tam kouknu :sunglasses:
20. bře 2009 v 09:46  • Odpověz  • To se mi líbí
Já na Ordinačku nekoukám úplně od začátku,ale 3 roky určitě ano. :wink:
Nestíhala jsem jí akorát v období květen-červen07,protože nám Adam usínal až kolem 22té(ale je fakt,že pak spával až do 8mi se 2.přestávkami na UM :wink: )a tak mi pak přišlo docela vhod,že jí přes prázdniny nevysílají.Mezi tím se Adam naučil spát celou noc s tím,že usnul kolem 18té a bez krmení spal až do 6ti. :dizzy_face:
Ale taky mi přijde,že už to není ono.Víc se mi líbily ty řady,kde tam byla jen ta gynekologie a bylo to o příbězích těch pacientů.Teď mi to přijde,že je to pořád dokola,..................každý neví,s kým by se vyspal dřív apd. :rolling_eyes:
Aspoň,že je to občas vtipný,jinak bych se na to už nekoukala. :sweat_smile:
Dneska je tu krásně,takže půjdeme odpolko na vzduch. :slight_smile:
Jak je u Vás?
21. bře 2009 ve 12:24  • Odpověz  • To se mi líbí
To máš recht, na tý gyndě to bylo lepší, teď už je to spíš nějaká Amerika, no ale taky se u toho občas dobře pobavím :slight_smile:) Tak to je Áda zlatíčko, když takhle krásně spinká celou noc. My si taky nemáme na co naříkat, od malička se Peťula budí maximálně dvakrát za noc, ale většinou jen jednou a občas vůbec, ale to se stalo jen několikrát. Včera tu bylo taky nádherně, dopoledne jsme byli na nákupu ve městě a odpo jsme šli na procházku. Dorazili kámoši a kámošky a taky naši. Kluci dokonce odpoledne dělali venku kuřata, no, na to bylo ještě podlš mě kapku kosa, ale moooc se jim povedly :slight_smile:. Před chvílí návštěvy odjely, tak relaxuju. Možná půjdem ještě na procházku, uvidíme. Tak jo, mějte se zatím moc krásně a pěkný zbytek neděle.
22. bře 2009 v 15:11  • Odpověz  • To se mi líbí
Koukám,že se Vám sobotní grilovačka vyvedla. :sunglasses:
My jsme na tom byli včera hůř. :sweat_smile: Dali jsme si doma kafčo a kolem 16té jsme vylezli ven v domnění,že se u grilu ohřejeme.To neklaplo,tak jsme akorát počkali,až to manža dopeče,rychle jsme to snědli(měli jsme pangasiuse-já ho jedla poprvé v životě.....chutnal mi :dizzy_face: )a běželi se ohřát domů. :pensive:
Už se těším na duben. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Snad už pak bude přes den alespoň 20 C. :wink:
Návštěva se zdržela do pozdních hodin,takže jsem to pak hned zalomila s Adamem. :sweat_smile:
Dneska jsme si zašli do Plusu pro čerstvá kuř.srdíčka a zítra si z nich uděláme smet.omáčku.Je to rýchlý a Áda se po tom může utlouct. :sunglasses:
Vaříš každý den nebo jen o víkendu?
23. bře 2009 ve 12:04  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojda, nějak jsem se tu už dlouho neukázala. Tak jaká byla omáčka ze srdíček? Vydařila se? Já každý den nevařím, manža obědvá v práci a Peťulovi stačí zatím mlíčko, takže si uvařím dycky oběd tak na dva, tři dny a je to. Teplou večeři dělám asi tak jednou za uherák a o víkednu se ve vaření střídáme :slight_smile: A jak u vás, Ty jsi poctivější kuchařka? :slight_smile: A co jste jinak prováděli od začátku týdne? Já si každej den skypuju se ségrou, nebo bráchou a přitom něco dělám. Občas uděláme rodinnou konferenci, to je sranda, třeba deset lidí :slight_smile: V pondělí jsme byli s Péťou na výletě v Poděbradech, kámoška tam dělá v jednom lázeňským hotelu, tak jsme se tam prošli po obchodech, ale bylo celkem blbý počasí. Skoro celý odpoledne propršelo. Včera u nás byla kámoška s manželem a malým 10ti měsíčním Viktorkem. Dneska jsem tak relaxovala.
25. bře 2009 ve 21:05  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky,
to neva.Já sem taky chodím jen sporadicky. :grinning:
Omáčka se povedla,ale u Adama jsem neuspěla.Jak musí něco kousat,je to velký problém. :rolling_eyes:
Už aby měl od těch zubů pokoj.Koncem dubna jdeme k zubařce,tak se jí zeptám,jestli by mu ty dásně trošku nenašmikla,protože má stoličky vyrostlé,ale neprokouslé a natékají mu z toho celé dásně. :frowning2:
Ještě,že mi jí polívky..........takže ty dělám pěkně hustý. :sunglasses:
Já vařím jednou za 2 dny(manža nemá zajištěné stravování v práci).Kdybych vařila každý den,tak z té MD nic nemám..............to už bych mohla rovnou chodit do práce. :sweat_smile:
Manža je nenáročný,takže nevyžaduje každý den jiné jídlo a večeři si připraví sám. :sunglasses:
V úterý jsem byla Ádovi vyzvednout přihlášku do MŠ,včera jsem jí byla potvrdit u mudry a dneska jsme se byli kouknout do města.Koupila jsem Ádovi svetr a nějaké mikiny. :sunglasses:
V Poděbradech jsem byla s manžou v r.2000,když jsme spolu chodili.Bylo tam opravdu krásně. :dizzy_face:
Prosím Tě,..........je tam ještě na náměstí ta výrobna oplatek,co je tam dělají před očima zákazníků?
My jsme tenkrát jeli za manžovým kamarádem do Kerska u Sadské.Má tam chalupu,tak jsme tam přespali a když jsme jeli druhý den domů,chtěla jsem se podívat do té hospody,kde natáčeli Slavnosti sněženek.Manža mi tenkrát řekl,že tam nejsme naposled a podíváme se tam příště.Samo,že od té doby jsme tam už nebyli. :sweat_smile:
Letos si to vynahradíme,...........snad. :sweat_smile:
Je v plánu velké výletování. :wink:
26. bře 2009 v 11:55  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojda, tak to jsem si nevšimla, jestli byli na náměstí oplatky. My šli z autobusáku rovnou za kámoškou do práce a pak jsme tak různě chodili. Na náměstí jsme sice taky byli, ale jak pršelo, tak jsme chodili jen po jedné straně po chodníku a do krámů :slight_smile: A jak jste jinak trávili víkend? My celkem fajně. Manža měl od čtvrtka dovču, tak jsme si to pěkně užili. V sobotu bylo nádherně, tak jsme se odpoledne hezky procházeli. To je dobře, že plánujete velké výletování, to je potřeba, taky se doufám někam vydáme. Zatím máme naplánovaný akorát Slovensko na začátku srpna, už se těším. Jestli bude v sobotu pěkně a bude se mi chtít, tak možná vyrazíme okouknout Hradec Králové. Manžel tam jezdí do školy, tak jsem si říkala, že bysme si udělali taky výlet :slight_smile:
30. bře 2009 v 09:43  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky!
My jsme byli pro změnu doma a bez návštěv. :grinning:
Takže jsme pobendili na zahrádce a začali jí dávat trochu do pucu,aby jsme tam mohli vegetit,až bude hezky.
My jsme toho loni moc nenajezdili,ale letos se těším.Máme v plánu ZOO ve Dvoře Králové,Častolovice,Opočno,Slatiňany apd.Ale nejvíc se těším na Ještěd.Chceme se tam ubytovat na víkend(měli jsme to v plánu při 5.výročí svatby,ale oba jsme omarodili,tak z toho sešlo :confounded: ),projít Liberec a kouknout se do ZOO. :sunglasses:
Kampak se chystáte na Slovensko?
V Hradci jsme byli na jeden den s našima a moc nás to nenadchlo.Náměstí je tam moc pěkný,ale to Obří akvárko nás trochu zklamalo.Čekala jsem od toho trochu víc,...............zlatá ZOOlogická. :grinning:
30. bře 2009 ve 12:13  • Odpověz  • To se mi líbí
Jj, v Hradci už jsme taky párkrát byli, ale v tom obřím akvárku ještě nee. Říkáš, že to za to nestojí, jo? Tak to se tam nebudem hrnout... My byli v ZOO ve Dvoře Králové někdy minulý prázdniny, byla to parádička. My než jsme se vzali, tak jsme cestovali spíš k moři, tak si to teď můžem vynahradit po krásách Českých a maximálně Slovenských, moře v plánu v příští třicetietce, po spacení baráku :grinning: Ani nevím, kam přesně na Slovensko jedem. Jedem s našima, je to taková hromadná akce-týden zdraví. Sice mi to říkali, ale už jsem to samozřejmě zapomněla. Já a zeměpis jinde než v Čechách, o oh.
1. dub 2009 v 07:53  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak já nevím,.............ale za 80kč(v r.2006) bych si toho představovala teda víc. :sweat_smile:
Je tam jedna temná místnost s lebkami ryb a v té další je skleněný tunel,dlouhý asi 2 metry s mořskými rybymi.Navíc,když tam přijedeš v době,kdy už dávno začala prohlídka,musíš tam čekat hodinu na ulici. :grinning:
Ve Dvoře jsme zaplatili vstupné kolem 100.kč,viděli jsme různá zvířata,pavilóny,akvária................a rozhodně to byla zábava víc,než na hodinu. :wink:
Ale klidně se tam podívejte.Třeba to tam za tu dobu trochu vylepšili. :wink:
My byli u moře akorát na svatební cestě.Asi jsem spíš papučářka,protože mám raději Čechy,než zahraničí.
Jako,vidět poprvé v životě moře na vlastní oči,je fakt zážitek :dizzy_face: ..........ale každý rok tam být nemusím. :grinning:
Ale určo se tam za pár let vypravíme,až bude Adam trochu větší. :wink:
1. dub 2009 v 11:53  • Odpověz  • To se mi líbí
Hm, tak to si účtovali poměrně dost za tak malý akvárko... Ale uvidíme, třeba se tam juknem. Zítra z toho nějak sešlo, ale někdy si to vynahradíme. To jo, moře je pěkný, ale v Čechách je dost krásných věcí a byla by ostuda to aspoň trochu nepoznat. A copak máte dnes v plánu? My jedem do Kolína. Budou nám dělat okna, tak jedu podepsat smlouvu. Aspoň se tam kapku cournu a odpo mám scuka s kámoškou. Manža dnes opět přijede docela pozdě, tak si uděláme pěkný den :slight_smile:
3. dub 2009 ve 04:50  • Odpověz  • To se mi líbí
Koukám,že jsi ranní ptáče! :grinning: Copak Vás tak brzy vzbudilo?
Ráno jsme byli u mudry,protože má Áda přes měsíc ucpaný nos a rýma to není.Dostali jsme lejstro na pondělí a zajdeme si na ORL.Manžovi brali nosní mandli cca v 8.letech,tak si myslím,že to bude dědičný. :confounded:
Ale jsem ráda,že nás hned neodbyla sirupem,jako jiné doktorky. :wink:
Odpolko půjdeme zase ven.Dneska je tu opravdu krásně,tak vezmu foťák a udělám nějakou dokumentaci. :grinning:
To máte rod.domek nebo byt?
My bysme taky potřebovali(nejen)nová okna.Máme domek z r.1932,na který obě dvě geerace ani nesáhly,takže máme co dohánět.Akorát musíme počkat,až nám vyjde stavebko. :sweat_smile:
3. dub 2009 ve 12:16  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky holky,

můžu se k vám taky přidat? dostala jsem tip teď koukám, že nejspíš od karotky :slight_smile: chodím tedy do podobné diskuse na emimino.cz, ale tam to není podle měst, takže jsme s holkama každá z jiného konce republiky :slight_smile: Nejdřív se tu musím nějak zorientovat :stuck_out_tongue_closed_eyes:
5. dub 2009 v 15:23  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky
chtěla bych se zeptat,nevíte kde v Pardubicích dělají 3D UTZ??Díky moooc :wink:
5. dub 2009 v 16:35  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky, taky bych se přidala, jsem tu na jiných diskusích a teď jsem natrefila i na tuto. :wink:
5. dub 2009 v 17:09  • Odpověz  • To se mi líbí
asanaa,

když jsem ležela na rizikovce, tak Pardibická nemocnice tento utz měla kupovat, i ho na mě testovali, ale jestli kup proběhl nevím :frowning2:
Bylo by to fajn :wink:
5. dub 2009 v 17:10  • Odpověz  • To se mi líbí
holky po 3D UTZ jsem se teda nepídila, ale zatím jsem jen slyšela že na něj jezdí holky do Hradce. My chceme překvápko (i když se nám naposledy dr. prořekl) takže jsme si to nechali ujít.
5. dub 2009 v 17:44  • Odpověz  • To se mi líbí
No on ten 3D není jen na určení pohlaví, ale je dost podrobný a plastický, takže se z něho hezky poznají rozštěpové vady a jiné nedorazy :wink:
5. dub 2009 v 17:45  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky,..........klidně se přidejvejte,alespoň to tu trochu ožije. :sunglasses:
Dnes jsme byli podat přihlášku do MŠ,otevřela nám strašně milá p.ředitelka,která mi všechno do detailu vysvětlila(výhody/nevýhody) a za týden si mám přijít pro psaníčko s tím,že nás určo přijmou a 9.července bude oficiální přivítání pro děti. :dizzy_face: Udržovací poplatky se platí na všech školká,bohužel.Tady by to dělalo 210kč/měsíc a prý je škoda to platit a být s ním doma,takže od září se Adámek začne seznamovat s dětmi(rodičák mi krátit stát nebude,protože je to naštěstí tak uzákoněné :stuck_out_tongue_closed_eyes:).Jlikož letos otevřeli třídu na víc,tak školkovné i s obědy dělá 350/měsíc. :dizzy_face:
Původně jsem to viděla dost černě(podle zvěstí od jiných maminek),ale nakonec jsem nad míru spokojená. :grinning:
Jinak 3D UTZ dělají v hradeckém Sanusu.
Ale můžu se zeptat kamarádky,jestli ho mají v Pcích,protože tam dělala jako PA,než šla na MD. :wink:
6. dub 2009 v 11:58  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky,dneska jsem byla na kontrole a ptala jsem se sestřičky na 3D UTZ,tak prý ho mají v G-medu,ale už i v nemocnici a prý je o dost kavlitnější než ten v G-medu.DVD stojí 1400kč,fotka 300kč a nejlepší je prý ten 26-27tt.Tak jsem se hned objednala,už se mooc těšíme :dizzy_face:
6. dub 2009 v 15:39  • Odpověz  • To se mi líbí
no jestli vybrali jeden z těch dvou co na mě testovali tak je fakt super. Když jsem na něm 35+1 viděla Jolinčin obličej a když jsem ji po císaři viděla naživo, tak byl fakt úplně přesný :wink:
6. dub 2009 v 19:02  • Odpověz  • To se mi líbí
karotko s tou školkou to nějak nechápu - Adámek tam bude chodit normálně nebo jen párkrát - toto je pro mě ještě daleko tak to neřeším :slight_smile: alei tak je super, že ti ho vzali, když to člověk dnes poslouchá jak jsou školky narvané. A udržovací poplatek je co? :grinning:

Jinak kamarádka byla na 3D UTZ a byla z něj zklamaná, prcek byl nějak blbě otočený a skoro nic neviděli, ale mají aspoň jednu fotku. Tak asano držím palečky ať toho vidíte víc :grinning:
6. dub 2009 v 19:10  • Odpověz  • To se mi líbí
Panuska,...............zápis na školní rok 2009/2010 probíhá dnes a zítra.Jelikož mi MD končí v dubnu 2010 a těhulka nejsem(v nejbližší době ani nebudu :cry: ),ikdyž to v plánu bylo,budu se muset vrátit do práce.A aby mi ho v dubnu 2010 do školky vzali,musela jsem si dát přihlášku teď,platit udržovací poplatek 210kč 8 měsíců=1700kč,aby mi pro něj drželi místo,protože bych ho neměla pak kam dát. :unamused:
6. dub 2009 ve 20:21  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek