Pardubice a okolí II.

Tak..a je to 😎
xkacatkox
8. črc 2010
aha, no tak to je fakt pešek 🙂
smisek21
10. črc 2010
Přeju krásný víkend. Slunný a dost teplý. Jdu něco rychlého a lehkého ukuchtit a tak šup do bazénku s malým. Jinak nic nového. Dále se snažíme o mimíska tak uvidím třeba to už nyní vyjde🙂 Musím končit malej mi chozením utekl do obýváku tak at mi tam nedělá lotrovinu. A ejhle už je opět tu. 😃 to je rychlost 😃
reddely23
12. črc 2010
Ahojinky holky přeji vám krásné slunné odpoledne.Doufám,že to vedro zvládáte lépe než já.Byla jsem dnes na kontrole v nemocnici.A konečně mám váhový odhad naší maličké.Sice to mám brát s rezervou neboť maličká už má část halvičky za stydkou kostí,ale přibližná váha je 3586g.A to teprve přenáším 1 den. x-)
A taky doufám,že konečně přijdou ty slibované bouřky,abych to měla za sebou. 😃
smisek21
12. črc 2010
@reddely23 taky ti přeji at už máš maličkou u sebe, chudinko ty horka jsou asi pro tebe nesnesitelná co?teda to je pěkná holčička, my jsme měli jen 3050g
xkacatkox
13. črc 2010
to je moc pěkná váha, tak uvidíme jak to bude, až na tebe vykoukne, mě se tam sekli jen o 80gr, jsou šikovní, a to jsme byli KP, neboj, až to přijde tak to bude, holčičky se rády zkrášlují na svět, ty horka musijou být děs
reddely23
16. črc 2010
Ahojinky holky
tak už jsme doma z porodnice.Naše maličká Klárka se narodila v úterý v 7h ráno.Dala mi trošku zabrat,ale je kouzelná a je to naše zlatíčko milovaný.Vážila 3410g a měřila 51cm.
@smisek21 - tak pardubickou porodnici bych ti mohla doporučit.Sice trošku záleží na koho narazíš a jaké bude mít sympatie,ale jinak tam byli moc hodní a ochotní.Hlavně na novorozeneckém oddělení.Se kterým vlastně budeš komunikovat po celou dobu pobytu s miminkem.
reddely23
16. črc 2010
Jo jo holky ty vedra byla pro mě úmorná.A maličká teď spí a spí.A buzení na krmení je velkej problém.Ale už se to trošku lepší.Je prostě po mamince.Když spí tak spí a nic jiného nás nezajímá 😃 .Dám sem její fotečky,abych se mohla s malou pochlubit. 😃
smisek21
16. črc 2010
@reddely23 Blohopřeji velice blahopřeji, at jen a jen dělá radost. Popisuj zážitky z porodnice a u malé, jsem jedno ucho 😃
xkacatkox
17. črc 2010
@reddely23 moc gratulujeme, jsme ráda, že sjte tak šikovní a spokojení, bud ráda, že spinká, mi máme totálního nespavce už od narození
reddely23
18. črc 2010
Ahojinky holky
děkujeme.Malá je úplně k sežrání 😃 .Teď v těch vedrech se ji nechtělo vůbec spát a měla jsem ji stále u prsu.A konečně v noci jak pršelo spala 6h.To byla balada 🙂 .A teď se bude asi rovnat,neboť spinká jako dudek,ale když má hlad nebo se jí něco nelíbí tak se umí řádně ozvat.
V porodnici na odd. šestinedělí to bylo fajn.Příjem byl trošku horší na sál,ale to se jednalo jen o dvě starší porod. asistentky.Sestřička co se o mě strala byla mlaďoučká a strašně milá a hodná.I doktroka co mě rodila byla úžasná.Byla to myslím slovenka.Snažila se mi co nejvíce pomoci při porodu a soucítila semnou.Nebýt mého přítele,tak bych jim ještě před porodem utekla ze sálu.Po tom co mi odtekla voda,tak bolesti mnohem silnější (pro mě velmi nesnesitelné) a léky mi moc nepomohli.Tak jsem chtěla chodit 😃 .
Přišla pak ranní směna a porod.asistentka z té směny mi pomáhla malou rodit.Ležela mi na břiše a jsem za to vděčná,i když to příjemné nebylo 😞 .Pak se pár krát zatlačilo a malá byla na světě.Ani jsem nevěděla,že mě doktorka nastřihla.
Byl to tak úžasný pocit ji držet v náručí, křiklounka našeho.Pak mě převezli na pokoj.Na první vstání z postele se musela zavolat sestřička a pak mi malou dovezli a jeli jsem na kotrolu kyčlí.Neboť je zrovna v úterý kontrolovali.A malá zůstala už u mě.Pak na kojení jsem chodila na novorozenecké do kojícího koutku.Tam mi kojící asistentky vysvětlili co a jak.Pomohli mi s technikou a kdykoliv jsem si tam mohla dojít pro radu.A hlavně měla mě na starost pouze jedna asistentka a plně se mi věnovala,když jsem tam přišla.S příkrmem taky nebyl problém,když byl potřeba.
Každé ráno je vizita pro maminky.Pak přišla sestra a ukázala jak se mají miminka koupat a pak byla dětská vizita.
Další den maminka koupe sama pod dohledem sestry.Pak měřili ouška a v pátek co jsme šli dom,tak nám zkontrolovali ledviny a močový měchýř,o očkovali nás a capkali jsme po půl 1 domu.
smisek21
18. črc 2010
@reddely23 děkuji za podrobné rozebrání, hlavně že jste zdrávy a doma už. Jen a jen si užívej maminko 😃 Přeju ti to ze srdce moc,
reddely23
20. črc 2010
@smisek21 Mnoho krát Ti děkuji.Neboj užívám si našeho zlatíčka.Je opravdu tak hodná,že nás nechá i v noci vyspat.Na dnešek usnula v půl 8 večer a v půl 5 ráno se vzbudila.Je to můj miláček.
xkacatkox
21. črc 2010
jééé, ta je fakt zlatá, my to měli sMatýskem také, vydržel spát celou noc a s úderem sedmého měsíce uděřila separační úzkost a kojím 2-3krát za noc,on se hlavně chce ujistit, že su po ruce, když byl maličký tak jsem se vyspala více, neř ted aspon to je můj pocit
kateline
30. črc 2010
Můžu se prosím zeptat? Jsem z P'ardubic a teď jsem ve 32. tt. Ráda bych rodila někde, kde podporují bonding (mimčo po porodu hned neodnesou, ale přiloží). Je to možné aspoň na požádání v Pardubicích? Nebo kterou úorodnici byste doporučili? Nechci jet rodit přes půl republiky. Díky za odpovědi.
xkacatkox
31. črc 2010
@kateline no mě to umožnily a rodila jsem SC, některé PA to dělají samozřejmně, a některým je to třeba říci, ale co jsme tam viděla, tak se snaží dávat, samozřejmně pokud má mimčo problémy, že ho chceme odsát a nestačí nám to na sále, tak bohužel, mi si ho odvezm, a ošetříme, a za 10min jsme u mamky a dáme ho na holý hrudník
reddely23
31. črc 2010
@kateline Ahojky.Rodila jsem v pardubické nemocnici.A maličkou mi okamžitě po porodu přiložili na hrudník a pak si ji sestra odnesla na vážení atd.A pak mi ji ještě na chvilenku přinesla a pak si ji odnesla na novorozenecké oddělení.
smisek21
7. srp 2010
Dobré ráno u nás je pořád vydatně prší, tak snad opět u nás nebude nic vytopeno, už druhý den leje v kuse a malej začíná být protivný, bylůy jsem zvyklý chodit vždy na procházku.
vvvecna
17. srp 2010
ahoj chtěla bych se zeptat jestli je možné v pce nějaké cvičení nebo aktivita pro děti od 1.roku děkuju
vvvecna
17. srp 2010
a ještě jeden dotaz,mamce k svátku chci dát takovou letovací pistoli,třeba jak se vyrábí vence atd. nemáte nějakou vyzkoušenou?
xkacatkox
17. srp 2010
@vvvecna http://www.sportlife-pce.cz/druhy-lekci,baby cvíčo, vede Evča Hrdličková, též zvažujeme, jen je pro nás blbé dojíždění
smisek21
17. srp 2010
tak na mě myslete v pátek jdu na kotrolu kvůoi těhulkování respekt. zpožděné MS
xkacatkox
17. srp 2010
@smisek21 myslím na tebe,dej vědet jak jsi dopadla
smisek21
17. srp 2010
@xkacatkox jo dám no testík mám ještě pozitivní po dnešním testování ale strach mám stále větší a větši😞
vvvecna
18. srp 2010
@xkacatkox nemáš lekší odkaz,nefunguje mi,děkuji
xkacatkox
18. srp 2010
@vvvecna tak si dej sportlife dubina, tam do najdeš, baby cvíčo 😉
smisek21
19. srp 2010
ahojky tak čárka sílí, ale nemám z toho vůbec radost, ráno byl poplach, začala jsem trošičku špinit, mám ted intimku a je tam tam 2cm flíček hnědé barvy tak cca 8hod. mám z toho strach, spíš si myslíš že mimísek nebude😞
Na kontrolu jdu zítra a mám z tho depku už ted:-(
xkacatkox
21. srp 2010
@smisek21 jak dopadla kontrola, co mimi?
smisek21
21. srp 2010
@xkacatkox viz mé fotoalbum
xkacatkox
23. srp 2010
@smisek21 gratulujeme 🙂 , na AS bylo ještě brzy
smisek21
23. srp 2010
@xkacatkox a myslíš žýe už v 6+6 tj. tento pátek kdy jdu na další kontrolu už bude AS?