• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Pobyt v zahraničí - Irsko

3. listopadu 2013 
Zdravíčko všichni,
Bydlíme s manželem už skoro 3 roky v Irsku a když jsme se dozvěděli z testu, že čekáme miminko, rozhodli jsme se po dlouhé debatě, že chceme v Irsku ještě nějakou dobu zůstat. Rodiče tomu samozřejmě moc nadšení nebyli, protože nás chtěli mít blíž u sebe. Ale co mohli dělat. My jsme odjakživa byli cestovatelé a dělali si, co jsme chtěli.
Našli jsme si nové bydlení na okraji Dublinu, kde je větší klid a máme kousíček od baráku obrovský park, kam budeme chodit na procházky. V práci jsem měla slíbené lepší místečko, ale po oznámení, že za pár měsíců půjdu na mateřskou, se přestalo o mém povýšení mluvit a já zůstala na svém místě. Abych se zmínila o stavu mateřské zde v Irsku: žena má nárok na mateřský příspěvek jen po dobu 22 týdnů a to dobu jak před tak po porodu, musí odejít na mateřskou z práce minimálně 2 týdny předem a pak má jenom už 20 týdnů doma s miminkem, což je hodně krátká doba. Pak může požádat o 12 týdnů neplacené mateřské a pak hajdy zpátky do práce. A proto taky tady žany málo kojí, protože spěchají zpátky do práce. Já jsem odešla ze zaměstnání 2 týdny předem a musím říct, že jsem byla poslední dny tak unavená, že jsem přišla z práce a šla hned spát. Tak jsme se s manželem vůbec neviděli. Ale už si lebedím doma, dostáváme příspěvek, sice ne velký, ale dá se z toho žít. Termín máme určený na 10. 2. 2007, tak nám zbývá už jen pár dní. V nemocnici nám bylo řečeno, že to bude chlapeček, tak se na Marečka už moc těšíme.
A tak jsem se chtěla touhle cestou zeptat, jestli se tady najde nějaká maminka, která bydlí někde poblíž, že bychom se mohli někdy navštěvovat a projíždět se společně s našimi broučky.
7. únor 2007 ve 21:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
To je myslím, fajn, že jste se tam rozhodli zůstat. Vlastně se mě to tak úplně netýká, vlezla jsem sem z nostalgie, žili jsme s přítelem 3 roky na Krétě a pak se nám trochu zastesklo po domově, tak jsme přijeli, že prý na chvilku, ale našli jsme tu oba i dobrý job, takže z toho byl rok a že zpátky na Krétu na zimu - tuhle. Do toho se objevilo to těhotenství, stačí málo :wink: takže bylo velké dilema, jestli těhu + porod + mimino v řecku, nebo tady.. nakonec mě asi odradila řecká školka a tlusté tamní dětičky :slight_smile: a vybrali jsme si zdejší pohodlný sociální systém, takže na mateřskou jsem nastoupila ted a bude asi dlooouhá. Jinak jsem celkem kapitalista a vůbec "pravicový volič" a moc nechápu, jak může tak štědrý systém jako u nás fungovat. Myslím, že okolo v Evropě to je všude podobné spíš tomu Irskému modelu.
Stejně jsem ale děsně zvědavá na tvoji story, přeju ti pohodový porod a ne moc dlouhé přenášení. Ale stejně, kdyby ses ještě chvilku "nudila", tak napiš jaké byly v Dublinu prohlídky a vůbec to předporodní juchání. dík
9. únor 2007 v 01:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahojky Lottie,

určitě se potom ještě ozvu,ale momentálně jsem zaneprázdněná přípravami k porodu, v noci mi odtekla voda s trochou krve a ráno jsme mazali do porodnice. Po kontrole v 10 hodin, to jsem ještě pořád neměla žádné kontrakce, mi kontor nabídl, jestli chci zůstat a nebo jít domů a když se cokoli stane, vrátit se zpátky a nebo pak ráno v 8 na vyvolání, abych nedostala nějakou infekci. Tak jsem si samozřejmě vybrala návrat domů, i kvůli tomu, že jsem v noci vůbec nespala a potřebovala jsem trochu klidu a v nemocnici jsem byla na pokoji v dalšími 10 lidmi. Zatím jsem měla jen jednu kontrakci a tak trávím poslední den bez miminka odpočíváním a netrpělivým čekáním. Tak už se nám to přiblížilo a dneska večer nebo zítra jdeme na to. Už se moc těšíme. Díky za příspěvek, ozvu se, až přijedeme s Marečkem domů.Pa.
9. únor 2007 v 16:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky,my kdyz jsme se dozvedeli ze cekame mimco byli sme na Novem Zelandu,taky po dlhe debate jsme usudili ze bude lepsi vratit se.ale nekdy premyslim ci nebylo lepsi zustat tam.nezeby tady bylo spatne,ale mohlo by byt i lip :slight_smile:
12. únor 2007 ve 13:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,
my jsme s manzelem v Anglii a stale omylame tohle tema, zatim tehotna nejsem, ale radi bychom,jen stale resime zda se vratit do CR a tam se zacit snazit nebo uz tu a tak dale.Ja mam trochu strach z anglickeho zdravotnictvi,nevim ani proc.
12. únor 2007 ve 13:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
baji dej pak vedet,jak vse probehlo, hodne stesticka a zdravicka vam obema(tobe a Mareckovi), tedy vsem trema samozrejme i tatinkovi :slight_smile:
12. únor 2007 ve 13:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
bajo preju pohodovej porod a at si tech 20 tydnu s miminkem uzijes jak nejlip muzes! (a samozrejme i pozdeji :slight_smile:)

Nam Dublin hrozil loni :slight_smile:, manzelovi Google nabizel praci, byl tam i na osobnim pohovoru, ale nakonec ho nevzali, no zpetne hodnotim, ze to bylo asi dobre, protoze jsme v ty dobe otehotneli (planovane) a jsem rada, ze mame mimco tady, toho ruznyho behani kolem doktoru a tak...
12. únor 2007 v 18:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj holky, tak už jsme zpátky doma z porodnice. Mareček se narodil 10.2., přesně v termínu, 3,33kg, 53cm. Když jsem chodila na kontroly v těhotenství, vůbec se o mě nestarali, ale v porodnici to bylo úplně jiné. Strašně příjemní lidé a pomáhali, kde se dalo. Porod byl sice složitý a komplikovaný kvůli tomu, že mě nechali dlouho bez plodovky, 40 hodin. Ale brouček už je v postýlce a chrupe. Je dobrý jedlík, dneska nás vážili a máme už 3,48kg a to je 6. den po porodu. V sobotu večer se nám narodil a v pondělí ráno už jsem šla domů. Dostala jsem příležitost odejít dříve domů (jako prvorodička) a po dobu 3 dní se na nás přišla podívat paní doktorka až domů a zkontrolovala nás oba. Prostě paráda. Sice zrovna proděláváme žloutenku, ale jinak jsme naprosto zdraví. S klidným srdcem musím teda přiznat, že jsem ráda, že jsme tu zůstali (teda prozatím). Zítra přijedou obě mamky na čtvrnáct dní na návštěvu. Už se moc těšíme. Tak ahoj holky a nechte si dařit.
16. únor 2007 v 17:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
bajo, to je super, moc gratuluju! Ze zloutenky se nedelej tezkou hlavu, Helce pretrvavala dokonce dva mesice, ale vetsinou to prejde driv. Davej drobna hodne na svetlo, i za okno.
16. únor 2007 v 17:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Bajo!
gratuluji k miminku. Ja mam ted miminko, bydlime s manzelem 1000km od mych rodicu a 4000km od jeho. Nikoho tu ve meste neznam, protoze jsme tu teprve rok. 14 dni po porodu tu byla moje mamka a bez ni bych to zvladala fakt tezko. I ted, kdyz uz je mimco vetsi to nekdy neni lehky, kdyz jsem na vsechno sama. Manzel teda pomaha, ale hodne pracuje... Nekdy bych si moc prala, aby me ji nekdy nekdo pohlidal. Vyhoda ale zase je, ze me nikdo nekeca do vychovy! :wink:
Preji ti hodne uspechu s miminkem.
16. únor 2007 ve 20:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já jsem velmi často v Anglii. Mám tam pracovní povinnosti a taky úžasnou tetu, která mi moc pomáhá.
14. lis 2009 v 18:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
At hledam, jak hledam, novejsi diskuzi maminek z Irska jsem nenasla. Nez zalozim novou diskuzi, zkusim ozivit tuhle :slight_smile: Ja jeste v Irsku nejsem - byla jsem, ale to jsem jeste nebyla mamina :sweat_smile: Ted jsem v Italii, ale do Irska mirime uz na podzim. Mam dva male kluky a tretiho sviste na ceste, takze mi moje single zkusenosti ze zivota v Dublinu (5 let) jsou uzitecne jen velmi castecne :wink: Rada proto najdu maminky, ktere uz v Irsku ziji a ktere maji zkusenosti s tehotenstvim, porodem, detskymi lekari, skolkami a posleze skolami a vubec vsim ostatnim, co se deti tyka, nejlepe v Dublinu... tesim se!
25. srp 2013 ve 22:15  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahoj Yellowbanno :slight_smile: Ja jsem taky zadnou aktualnejsi debatu nenasla, tak treba to tu trosku rozhybeme :slight_smile: jsem taky v ocekavani, maly se ma narodit v lednu, v Irsku ziju uz 8 let, ale matkou jsem poprve, navic svobodnou, takze cekam, ze to bude tezke, ale to me neodradi od toho zustat tu. Mam Irsko rada, za tu dobu uz jsem si tu tak zvykla, ze si moc nedokazu predstavit zacit novy zivot zpatky v CR. Takze shanim vsechny mozne info o stejnych tematech jako ty. Momentalne shanim i nove bydleni s miminkem, ale chci se prestehovat do konce rijna. Bydlim vlastne celych 8 let v Dublin 13, je to na severu, coz ty urcite vis, pokud jsi tu sama stravila nejaky cas. Takze promyslim ruzne moznosti, jako sharing s jinou svobodnou maminkou apod. coz se tebe zrejme netyka, urcite jsi stastne vdana nebo tak neco. No kazdopadne duvod, proc sem pisu, je spojit se s ostatnima maminkama z dublinu a podelit se o zkusenosti atd. Tak snad se nam to podari. I tak budu rada, kdyz napises neco o sobe, zda uz jste v dublinu, ci jeste stale v italii atd atd. budu se tesit. Zatim ahoj zdravi Marketa
21. zář 2013 v 01:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marketkacvrcek Ahoooj! No, to jsem rada, ze nekdo ozval :slight_smile: Uz jsem se zacinala bat, ze tady budu sama samicka. Gratuluju k tehotenstvi :slight_smile: Vidis, tak nase mimco by se melo narodit v pulce unora, takze to mame opravdu hlavu plnou stejnych otazek :slight_smile: Asi jsme do Irska dorazily plus minus stejne, ja kdybych se neodstehovala s manzelem do Italie, kdyz jsme cekali prvniho syna, tak bych v Irsku taky byla uz osm let. Prisla jsem tam v unoru 2005. A ted se vracime. Ted jsem jeste v Italii, zitra ale balim a na mesic se presouvam s klukama do CR k nasim. Mezitim muj muz tady vsechno sbali a zorganizuje a presune nas do Dublinu. To ovsem za predpokladu, ze najdeme nejake vhodne bydleni, zatim je to hruza...domy, ktere jsme si uz pres internet i vybrali byly hned pryc :frowning2: My teda hledame na jihu, jednak proto, ze tam bude muj manzel pracovat a jednak jsme tam vzdycky zili - ja teda zacinala nejdriv v Palmerstownu, pak Lucan, ale k manzelovi (tehdy priteli) jsem se stehovala do Ringsendu :slight_smile: Tak nam i tobe drzim pesti, aby se neco naslo, i my se chceme/musime prestehovat do konce rijna. Do toho hledam skolku pro starsiho syna, bude to mit trosku slozitejsi, mel zacit chodit do italske skolky ted v zari, ale pak se objevila tahle moznost presunu, tak jsme ho zase odhlasili a ted planuju, ze by zacal od ledna, az se v Irsku trochu rozkouka. Vyhoda je, ze anglictina mu neni uplne cizi, my s muzem mluvime mezi sebou anglicky, takze naposlouchanou ji ma, ted jen aby ji zacal i prakticky pouzivat :slight_smile: Na pristi mesice toho bude teda docela dost a to se neda rict, ze bych si pak v unoru konecne hodila nohy na stul :grinning:
Ty v Dublinu delas co? A proc jsi vlastne kdysi do IRska sla? Ja na zkusenou na rok po vejsce a nejak jsem se tam "zdrzela" :grinning: Potkala jsem sveho budouciho muze a totalne jsem zmenila plany... no :sweat_smile:

Vidis a rovnou se te zeptam - kam chodis na prohlidky v tehu? A uz vis, kde budes rodit? Ja to ted vsechno zjistuju po netu, patram po informacich a trochu se desim toho, ze do Dublinu dorazim az v tak pokrocilem tehotenstvi :confused: Zatim se rozmyslim mezi Rotundou a Holles St...
Tak se tesim, ze si tu spolu "poplkame" a treba se k nam nekdo prida :slight_smile:
21. zář 2013 ve 22:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marketkacvrcek tak jsem to zase zakrikla, ze...?
27. říj 2013 v 11:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
AHoj, ne neboj nic jsi nezakrikla, a moc Ti dekuju, ze ses ozvala, uz se tesim, az dorazis do Irska...duvod, proc jsem se neozvala je ten, ze mi bohuzel zemrela sestra a jeste k tomu v den mych narozenin :frowning2:((. takze jsem ted v hlave mela a stale mam uplne jine veci. Do toho vseho jeste stale hledam dum/apartman, jde to hur nez jsem si myslela. A aby toho nebylo malo, tak jeste do prace na nocni. Ale z nejhorsiho jsem uz snad venku, i kdyz to bude bolet jeste dlouho, musim se drzet kvuli malymu a byt silna. Jinak ja jsem ze severu, ale to jsem ti uz asi rikala, Dublin 13, tak hledam neco pobliz, abych to pak mela blizko do prace. Rodit budu v Rotunde, jsou tam docela mili, vstricni a pohodovi, urcite lepsi nez Maternity Hospital, na kterou jsem neslysela dobrou recenzi. O Holles St. nevim nic, ale zalezi, kde budete asi bydlet a kam to budes mit bliz. Uz jste neco nasli? tedy dum? a kdy vlastne priletite do irska? az na tom budu trochu lip, jeste si to od tebe jednou proctu poradne a napisu. ted se popravde moc nesoustredim. A take blahopreju k mimcu :slight_smile: tak zatim ahoj Marketa
30. říj 2013 v 09:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marketkacvrcek jezis, Marketko, to je mi moc lito :frowning2: Je toho ted na tebe opravdu hodne, drz se a bud silna, presne jak pises, kvuli drobkovi...ale i kvuli sobe...myslim na tebe...i kvuli bydleni, snad se neco najde...Dublin 13 - to jsou ktere ctvrti? Ja o severu nemam moc prehled. My jsme konecne nasli dum - budeme bydlet v Rathfarnhamu, tudiz D14. Muj muz uz dostal klice, ted se jeste dozarizuje...no a ja jsem s klukama jeste porad v Brne...taky se nam to drobet zkomplikovalo - od tohoto tydne mam narizeny klidovy rezim, takze let momentalne nehrozi...netusim teda, kdy se do Dublinu presuneme ani jak to vsechno budu resit. Ted jsem v takovem provizoriu u nasich, no aspon mi pomahaji s klukama, jinak by to vubec nebylo mozne...
Holles st je Maternity hospital - rikas, ze jsi o nich neslysela moc dobreho? Bliz bych to mela asi tam, ale tak ta Rotunda uz neni o tolik dal...musim jeste vyzkoumat, kde je lepsi pece o predcasne narozene deti...kdyby neco, tuk tuk :frowning2:

A pockej - pises do prace na nocni? Copak to je legalni? Kdyz jsi tehotna? Kde pracujes? Drzim pesti a az budes chtit, zase napis. A kdyby ses chtela treba jen vypovidat (ja vim, vlastne se nezname, ale kdyby prece....) klidne napis do IP... drz se!
3. lis 2013 ve 12:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek